Jump to content
Dogomania

Ślepek Maciuś stracił oba oczka :( Każda POMOC potrzebna.Szukamy domowego DT POMOCY!!


Klaudus__

Recommended Posts

Tak zaglądam z wątku bazarkowego, na który kuknęłam. Biegunki bardzo wyniszczają organizm. Czy piesio dostaje tylko suchą karmę? Powinien tylko gastrointestinal jeść, a oprócz tego można codziennie podawać ziołowy antybiegunkowy - taninal. Mój Fenuś to często brał. :)

Warto zbadać na czczo kortyzol we krwi, czy nie ma problemu z nadnerczami, no i trzustkę zbadać, w ogóle ogólne badania krwi. Na przedłużajace się biegunki czasem weci zapisują dłuższe leczenie antybiotykiem, jak kevafet. Czy Maciuś dostaje jakiś antybiotyk teraz? Ajula ma duże doswiadczenie e skutecznhym leczeniem u swego psa biegunek. Mi jej rady bardzo pomogły.

Trzymam mocno i będę zagladać,

Jak duży jest Maciuś?

Aguś kochana Maciuś jeszcze w tym tygodniu przejdzie komplet badań. Zrobimy też profil trzustkowy. Kciuki bardzo potrzebne!!!!!! Dziś wygłaskałam całe stadko :) Maciejka drepta sobie dzielnie na łapinkach i gdyby nie ta okropna chudosc to się nasz staruszek dzielnie trzyma :) Apetyt mu dopisuje ...humor też :) podreptał ...poszczekał....dał się pomiziac i poszedł spac ;) Na dworze zimno więc nie ma to jak w ciepłym domku się wyspac :)

Link to comment
Share on other sites

Aguś kochana Maciuś jeszcze w tym tygodniu przejdzie komplet badań. Zrobimy też profil trzustkowy. Kciuki bardzo potrzebne!!!!!! Dziś wygłaskałam całe stadko :) Maciejka drepta sobie dzielnie na łapinkach i gdyby nie ta okropna chudosc to się nasz staruszek dzielnie trzyma :) Apetyt mu dopisuje ...humor też :) podreptał ...poszczekał....dał się pomiziac i poszedł spac ;) Na dworze zimno więc nie ma to jak w ciepłym domku się wyspac :)

No to bardzo dobrze, Mocno trzymam za Maciusia. :) Oby nic niepokojącego nie wyszło w badaniach.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Yolanovi zakupiła Maciusiowi niezbędne mu pampersy. Koszt z przesyłką 60 zł. Pieluszki polecą prosto do hoteliku więc z pewnością sprzedawca dołączy rachunek. Jak pieluszki dotrą poproszę Emiś aby wstawiła rachunek na wątek :)

Maciejko pamiętaj ...dzielny bądź a ciocia tu trzyma kciuki z całych sił :)

 

Na koncie również deklaracje stałe :

yolanovi : 15 zł

Elypsa : 20 zł

Rodzinka Brunka z Międzygórza : 10 zł

Przepięknie Dziękujemy :)

Link to comment
Share on other sites

dzwoniła Emiś ( wciąż nie może NIC napisac po zalogowaniu się ) dziewczynki poradźcie do kogo ten problem zgłosic ???

 

A co do Maciusia wyniki bardzo kiepskie :( trzustka w fatalnym stanie :( :( :( Jutro Emiś jedzie z Maciusiem na kolejne badania i USG :( nie jest niestety dobrze :( zobaczymy co dalej .......Maciejko moja kochana :( :( :(

Link to comment
Share on other sites

dzwoniła Emiś ( wciąż nie może NIC napisac po zalogowaniu się ) dziewczynki poradźcie do kogo ten problem zgłosic ???

 

A co do Maciusia wyniki bardzo kiepskie :( trzustka w fatalnym stanie :( :( :( Jutro Emiś jedzie z Maciusiem na kolejne badania i USG :( nie jest niestety dobrze :( zobaczymy co dalej .......Maciejko moja kochana :( :( :(

Na dole po prawej stronie są wymienieni modzi. Jak zwykle polecam Maupę http://www.dogomania.com/forum/forum/22-psy-do-adopcji-znalezione/

Link to comment
Share on other sites

Wieści niestety mało optymistyczne :( Maciuś dziś spędził 3 godziny w lecznicy na badaniach. USG nie wykazało guzów jednak jest to bardzo trudny organ do dokładnego przebadania. Wyniki Maciusia są kiepskie :( do tego przewlekłe biegunki i duży spadek wagi mogą świadczyc o nowotworze trzustki :( oby nie !!!!!!!!!!! W piątek poznamy dokładne wyniki Maciusia. Na razie Maciuś na ścisłej diecie i zaopatrzony w reklamówkę leków.

Link to comment
Share on other sites

próbuje wstawić wyniki naszego Maciusia ale jakoś mi nie wychodzi .......

 

Wynik badania laboratoryjnego nr: 0862-01-15
Data pobrania materiału: 2015-01-09 Data badania: 2015-01-09 Rodzaj próbki: Mocz
Właściciel: Emilia Agustyn
Pacjent: Maciek Gatunek: Pies Rasa: mieszaniec Płeć: po sterylizacji Wiek: 14 lat
Lecznica: D0402 Przedsiębiorstwo Prywatne "Lupus" Edyta Hyla
Lekarz: Karina Nowak
Badanie Wynik Jedn. Norma
Badanie ogólne moczu:
Badanie podstawowe moczu
Barwa moczu jasnożółta
Przejrzystość klarowny
Woń mięsna
Leukocyty 15 kom. /μl
Azotyny -
Urobilinogen - μmol/l
Białko 0,3 g/l
pH 5,83
Erytrocyty 10 kom. /μl
Ciężar właściwy 1,016
Kwas askorbinowy 0,6 mmol/l
Ketony - mmol/l
Bilirubina - μmol/l
Glukoza - mmol/l
Badanie osadu moczu
Osad (makroskopowo) obfity, rozproszony,
jasny
Supernatant (makroskopowo) jasnożółty, klarowny
Leukocyty 20-40 wpw
Erytrocyty 3-10 wpw
Bakterie liczna flora

Link to comment
Share on other sites

Wynik badania laboratoryjnego nr: 0862-01-15
Data pobrania materiału: 2015-01-09 Data badania: 2015-01-09 Rodzaj próbki: Mocz
Właściciel: Emilia Agustyn
Pacjent: Maciek Gatunek: Pies Rasa: mieszaniec Płeć: po sterylizacji Wiek: 14 lat
Lecznica: D0402 Przedsiębiorstwo Prywatne "Lupus" Edyta Hyla
Lekarz: Karina Nowak
Badanie Wynik Jedn. Norma
Badanie ogólne moczu:
Badanie podstawowe moczu
Barwa moczu jasnożółta
Przejrzystość klarowny
Woń mięsna
Leukocyty 15 kom. /μl
Azotyny -
Urobilinogen - μmol/l
Białko 0,3 g/l
pH 5,83
Erytrocyty 10 kom. /μl
Ciężar właściwy 1,016
Kwas askorbinowy 0,6 mmol/l
Ketony - mmol/l
Bilirubina - μmol/l
Glukoza - mmol/l
Badanie osadu moczu
Osad (makroskopowo) obfity, rozproszony,
jasny
Supernatant (makroskopowo) jasnożółty, klarowny
Leukocyty 20-40 wpw
Erytrocyty 3-10 wpw
Bakterie liczna flora w tle
Kryształy -
Nabłonki płaskie - pojedyncze w
preparacie;
przejściowe 0-2 wpw
Wałeczki drobnoziarniste -
pojedyncze w
preparacie
Uwaga!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...