Jump to content
Dogomania

Toja..odebrana w okropnym stanie! 6 szczeniąt w ds, TOMI WRÓCIŁ zdj str 14! POMOCY !!


ewelinka_m

Recommended Posts

Limba nie poddawaj się - walcz dalej...:lol:
Co do domku w Gorlicach to po pierwsze - nie znalazłam nikogo kto by sprawdził tam dom , a po drugie - intensywniej Panstwa przesłuchałam no i dowiedziałam sie ze 3 tyg temu uciekł im pies i nawet go nie szukali a poza tym brak im części ogrodzenia które maja dopiero w planie uzupełnić. Wydaje mi sie ze muszę Panstwu podziękować tym bardziej ze na TOMIEGO mam juz chętnych z okolic Chrzanowa i Ci wydali mi się bardziej świadomi ( jutro sprawdzam dom)
Do Pani od Tuni juz nie dzwonie (próbowałam ze 20 razy) Jak będzie jej zalezało na piesku to zadzwoni...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 389
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

TOBIS ZAREZERWOWANY !!!! - jutro wieczorem jestem umówiona na sprawdzenie domu . To jest na Azorach w krakowie :multi:

Dzwonili tez przesympatyczni i widać bardzo swiadomi ludzie w spr TOLKA no ale niestety tolek ma iśc do Oswięcimia tam gdzie jest małe dziecko. Próbuje dziś dzwonić i sms-owac do pani w Oswięcimiu co chciała Tolka ale nie mogę się dodzwonic. Nikt nie odbiera i nie odpisuje na sms-y. W razie czego zapisałam sobie nr tych fajnych ludzi...:roll:

Link to comment
Share on other sites

Jasne, że się nie poddaję...I jakie rzeczy wychodzą przy sprawdzaniu domu, Boże..."Przyciskanie" ma głęboki sens! Boję się tylko tego domu z małym dzieckiem, jeśli do dzieci, to wg mnie nie poniżej wieku szkolnego! Pies zawsze przegra z dzieckiem, zawarczy na nie i wyląduje w azylu...Foksia dobrze pamięta sprawę kudłatej cudnej Toli, którą oddali do schroniska po trzech latach, bo rzuciła się na dręczącego ją bachora! Na szczęście Tola ma już dom. Trudna ta decyzja z Tolkiem...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Limba']Jasne, że się nie poddaję...I jakie rzeczy wychodzą przy sprawdzaniu domu, Boże..."Przyciskanie" ma głęboki sens! Boję się tylko tego domu z małym dzieckiem, jeśli do dzieci, to wg mnie nie poniżej wieku szkolnego! Pies zawsze przegra z dzieckiem, zawarczy na nie i wyląduje w azylu...Foksia dobrze pamięta sprawę kudłatej cudnej Toli, którą oddali do schroniska po trzech latach, bo rzuciła się na dręczącego ją bachora! Na szczęście Tola ma już dom. Trudna ta decyzja z Tolkiem...[/QUOTE]

Tak pamiętam ,a najgorsze jest to ,ze oni jej nie adoptowali tylko mieli od małego i nie nauczyli jej ani dziecka pewnych zachowań .

Rozmawiałam z Iza i ciesze się że maluszki maja chętne domki , może uda się wyda szybciutko. W sobotę będą tez miały swoje ogłoszenia w krakowskiej.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='andzia69']proszę o informacje w sprawie Tigera - czy on jest bardziej "domowy" czy bardziej "kojcowy"? Jest domek do sprawdzenia dla husky - pani była w sprawie naszego Kusego - ale do Kusego przychodzi pewien pan więc jeśli Kusy dogadałby się z jego sunią to pójdzie do domu, a domek pod Morawicą byłby dla jeszcze jednego - lub odwrotnie jesli cos pójdzie nie tak;)

a więc - potrzeba sprawdzic domek w Woli Morawickiej dla husky:) ja daleko, więc nie dam rady tego zrobić :( moze poszczęści sie obydwu psiakom:)[/QUOTE]


Tiger jak już wcześniej pisałam ma wstręt a wręcz alergię na kojec.On swoje 2,5 letnie życie spędził w ciasnej klatce na krótkim łańcuchu.Teraz szerokim łukiem omija kojec a zamknięty wpada w panikę.Za to bieganie po ogrodzie to jego pasja.Wolny i swobodny.Przy dobrze ogrodzonej działce może być cały dzień w ogrodzie ale bardzo potrzebuje kontaktu z człowiekiem.Nie jest typem samotnika.

Link to comment
Share on other sites

A tu tak na zmiane : raz dobre a raz złe wieści. Wlasnie dostałam takiego maila :
"Przepraszam, ale po dłuższym przemyśleniu kwestii adopcji szczeniaczka stwierdzam, że jednak nie będziemy w stanie zając sie w nim w 100% tak jak byśmy chcieli. Przeanalizowaliśmy z dziewczyną grafiki pracy i niestety piesek nie byłby codziennie pod opieką, a jest gorąco i musiałby sam zostac w mieszkaniu :/ co byłoby dla niego męczące. Pozdrawiam, Łukasz"

Jakby co to byli ludzie co chcieli TOBISIA.
Dobrze ze teraz a nie za pol roku... :placz:
Podsumowując : Jutro i pojutrze sprawdzam domy dla : TOLI w Sieprawiu
TOFIKA w Krakowie
TOMIEGO w Pogorzycach kolo Chrzanowa
TOLKA w Wolbromiu
Pozostaje na razie do wzięcia TOBIŚ, TUNIA,TRUSIA
Ja od jutra do niedzieli jestem w Harbutowicach więc moj tel bedzie odbierala gabrysia2424 (w Harbutowicach nie ma zasięgu) i bedzie na biezaco uzupelniac wpisy o naszych psiakach
Jutro tez przekazuje pani Malgosi 100 zl na jedzenie dla maluchów na ten tydzien (za ktore dziękuje OLI S.)
Zamowione maluchy po sprawdzeniu domow i zaszczepieni (a to dzięki p. ELI R.) rozwioze w przyszly weekend
Wtedy tez resztę szcvzeniąt i Toje zabiore od pani Malgosi z Harbutowic i przewioze do domu tymczasowego kyóry udało mi się znależc

Link to comment
Share on other sites

Dzwoniła fajna dziewczyna która studiuje w Krakowie i chce TOBISIA na wies do rodzicow. To jest wies Lipinki Łuzyckie kolo Zar. Jak tam sprawdzic dom??? Pani ma 18 letniego pieska i 2 letniego . Chciala pieska do towarzystwa temu 2 letniemu. Pieski mieszkają w domu w jakims pomieszczeniu przy kuchni. Ja nie wiem ??? Co o tym myslicie???:roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Limba']Może jutro będzie lepszy dzień - dla Tobisia też...Ale ten dom tymczasowy dla czeredki to dobra wiadomość![/QUOTE]
Miejmy nadzieje ,ze nowy dzień przyniesie nowe dobre domki .Ja z doswiadczenia wiem że dla szczeniaka jest znaleśc dobry dom gorzej niz dla starszego psa, bo przewaznie o staruszka to dzwonią ludzie ,którzy chća biedakowi pomóc ,po szczeniaki w wiekszosci dzwonia ludzie bez zastanowienia sie ,ze to jest zwierzę na całe zycie i że dotychczasowy tryb zycia ulega zmianie ,a potem dochodzi do zwrotów w najlepszym razie.
Juz nie raz sparwdzalam dla dogomaniakow domy dla szczeniaków i ostatnimi czasy nie przypominam sobie żebym którys dom polecila ,zawsze odradzałam.

Link to comment
Share on other sites

Odpi9suje "rzutem na tasme" bo zaraz wyjezdzam do krakowa. Foksia załamałaś mnie... Ale chyba masz racje ze byt szczeniaka w nowym domu zawsze wiąze sie z ryzykiem...
Bede dzis i jutro bardzo wyczulona jak bede sprawdzac domy dla maluchów...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mortes']Odpi9suje "rzutem na tasme" bo zaraz wyjezdzam do krakowa. Foksia załamałaś mnie... Ale chyba masz racje ze byt szczeniaka w nowym domu zawsze wiąze sie z ryzykiem...
Bede dzis i jutro bardzo wyczulona jak bede sprawdzac domy dla maluchów...[/QUOTE]
Jak bedziesz potrzebowac pomocy to dzwon ,w miare mozliwosci będe starala sie pomóc.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mortes']TOBIS ZAREZERWOWANY !!!! - jutro wieczorem jestem umówiona na sprawdzenie domu . To jest na Azorach w krakowie :multi:

Dzwonili tez przesympatyczni i widać bardzo swiadomi ludzie w spr TOLKA no ale niestety tolek ma iśc do Oswięcimia tam gdzie jest małe dziecko. Próbuje dziś dzwonić i sms-owac do pani w Oswięcimiu co chciała Tolka ale nie mogę się dodzwonic. Nikt nie odbiera i nie odpisuje na sms-y. W razie czego zapisałam sobie nr tych fajnych ludzi...:roll:[/QUOTE]
Ja bym sprawdziła oba domki i wybrała ten, który będzie odpowiedniejszy dla malucha, nie ma co brać pod uwagę pierwszeństwa w telefonach bo to nie zawody ;)

cieszę się,że telefon dzwoni.. i tak sobie też myślę, że jeśli sa jakiekolwiek nawet najmniejsze wątpliwości to można poczekać na te idealne domki..jeszcze troszkę czasu mamy.
trzymam kciuki za domki, które będą sprawdzane oby byly tak w porządku jak przez tel:lol:

Link to comment
Share on other sites

Niestety, rzeczywistość jest taka, jak Foksia i Ewelina piszą...Mortes, do mnie też dzwoń, ja też spróbuję, może będzie zasięg, jak coś będzie trzeba to pomogę - no tak , teraz się zorientowałam, że już Cię nie ma chwilowo na wątku. Będę dzwonić.

Link to comment
Share on other sites

Jestem przez chwilę u Gabrysi2424. Udało mi się znaleźć osobę, która jutro o 10 sprawdzi dom w tych Lipinkach Łużyckich. Jest to psygabi z Dogomanii. Mieszka jakieś 3km od tych ludzi i ich zna. Mówi, że to porządny dom, ale dla pewności jutro o 10 jest z nimi umówiona.

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj rano dostałam mejla z prośbą o pomoc. Nie mogłam przejść obok niego obojętnie.
Poniżej kopiuję treść mejla i zdjęcie psiaka

"Witam serdecznie. Rozpaczliwie szukam pomocy i nie mogę znaleźć. Chodzi o mojego pupilka Sunię. Może zacznę od tego że w styczniu wzięłam szczeniaka dla siebie bo bardzo chciałam mieć psa i bardzo ją kocham a ona mnie. Moja Sunia ma już roczek, i ja zaszłam w ciąży i mam zagrożoną ciążę lekarz kazał mi pozbyć się psa ponieważ mam uczulenie które zagraża dla płodu. Szukam dla niej schroniska i pomocy. Jestem w stanie nawet kwartalnie utrzymać jej potrzeby. Proszę mi pomóc znaleźć dla niej nowego właściciela ale naprawdę dobrego właściciela. W załączniku wysyłam jej zdjęcie. To mój numer telefonu 888978955. Z poważaniem Heleniak H."

[IMG]http://desmond.imageshack.us/Himg402/scaled.php?server=402&filename=dsc00141kx.jpg&res=medium[/IMG] [IMG]http://img849.imageshack.us/img849/1299/dsc00141v.jpg[/IMG]

Jak widać sprawa jest bardzo pilna. Pomóżmy tej Suni znaleźć nowy dom, albo chociaż dom tymczasowy. Bardzo proszę Was o wysyłanie tej wiadomości do wszystkich swoich znajomych! Może ktoś choć na trochę przygarnie tą sunię.

Mój telefon [SIZE=3][B]602-792-923[/B][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Sprawdzicie uważnie domki koło Zor - miałam tam ostatnio interwencję z wilczurkami - dużo psiaków w fatalnych warunkach. Cała okolica nie bardzo przejmuje się losem piesków, ale z drugiej strony jak ta osoba ma juz takiego staruszka, to może domek nie jest zły i akurat Tam dobrze zwierzęta mają.. 18 lat u pieska to wspaniały wiek..

Link to comment
Share on other sites

Na razie sprawdzilysmy z Mortes 2 domy . Jeden to pewniak ( dla Tolka) -no chyba ze sie rodzina wycofa ;), a w drugim (dla Tomiego) musimy jescze sprawdzić dom do ktorego mają się Panstwo przeprowadzić za kilka miesięcy.
Jutro Mortes sprawdza dom dla Toli I Tofika . Jutro ma tez dostac tel jak wypadła wizyta w Lipinkach Luzyckich.

Dziękujemy tez w imieniu Małgosi z Harbutowic za 100 zl,artykuły spozywcze i gospodarstwa domowego które przekazały na potrzeby
wspaniałe osoby które przygarnely MISIA - PANI MARTA I KASIA :loveu:

Dzis niestety nikt nie dzwonił o pieski:placz:

ANDZIA 69 czy cos wiadomo z ewentualnym domkiem dla TAJGERA? Czy pani sie nie wycofala?

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj otrzymałam wiadomosc o sprawdzeniu domku w Lipnikach Łużyckich.To kolejny pewniak.Obecnie mamy 4 pewne domki.Nad piątym jeszcze musimy popracować.Zostają nam dwa szczeniaczki no i ich mamuśka.Jak na razie ilość telefonów bardzo zmalała.Mam nadzieję że to chwilowe.
W sprawie Tigera dalej cisza.Mam nadzieję że szczęście mu dopisze bo to wspaniały pies.Z opowiadań Pani Bożenki z hoteliku to psiak bezkonfliktowy,bardzo ciepły i przytulaśny. Został już odrobaczony.W najbliższym możliwym po odrobaczeniu czasie zostanie zaszczepiony,no a potem kastracja.
A może ktoś znajdzie domek dla ogłaszanej wyżej suni.To kolejna psia tragedia.Jak możecie - pomóżcie.

Link to comment
Share on other sites

Ilość telefonów zmalała bo i ogłoszenia pospadały na dalsze strony..
Pani od powyższej suczki niech postara się zrobić lepsze jakościowo zdjęcia, napiszę nieco o jej charakterze i niech też spróbuje poogłaszać ją na różnych portalach, niestety przy tak dużej ilości potrzebujących psów nie zrobimy za ludzi wszystkiego

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ewelinka_m']Ilość telefonów zmalała bo i ogłoszenia pospadały na dalsze strony..
Pani od powyższej suczki niech postara się zrobić lepsze jakościowo zdjęcia, napiszę nieco o jej charakterze i niech też spróbuje poogłaszać ją na różnych portalach, niestety przy tak dużej ilości potrzebujących psów nie zrobimy za ludzi wszystkiego[/QUOTE]

Ewelinka jestem takiego samego zdanie , ludzie jednak sa wygodni i podchodza do tego tak ,ze skoro ktos jest wolontariuszem to nie ma nic innego do roboty tylko za nich wszystko zrobic. Cięzko tez mi jest uwierzyc ,ze pies jest zagrozeniem dla płodu , moze sie myle ale dobrze by było popytac czy aby to nie jest wymówka jedna z wielu jakie ludzie wymyslaja żeby pozbyc sie kłopotu ,bo jednak dla matki z małym dzieckiem jest to kłopot.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...