Jump to content
Dogomania

karma LATHAMS


plusia

Recommended Posts

Będąc w tesco zauwazyłam nową karmę - Lathams ([URL]http://www.tesco.pl/produkty/karmy-dla-zwierzat/lathams-pod.php[/URL]). Cena przyzwoita, skład również - [URL]http://www.lathamsdogfood.com/products.html#/adult[/URL]

Czy ktoś o niej słyszał? Próbował ? Owczarek sąsiada zachwycony, a podobno niejadek :cool3:

Link to comment
Share on other sites

No nie wiem, dla mnie 26% produktów mięsnych w składzie, w dodatku w postaci mączki, to cienizna...
Kupiłabym jako całkiem przyzwoitą i tanią karmę np. schroniskowcom - ale nie swojemu psu.

[quote name='plusia']
Czy ktoś o niej słyszał? Próbował ? Owczarek sąsiada zachwycony, a podobno niejadek :cool3:[/QUOTE]

A to akurat świadczy najprędzej o tym, że producent zainwestował w substancje smakowe i zapachowe :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

A moim zdaniem to całkiem fajna propozycja :) Skład jest przyzwoity i cena również. W Tesco koło mnie są opakowania 2 kg w cenie 15,99 :) Większych opakowań nie widziałam. I nie jest to żadna śmieciowa karma jakich wiele w marketach.

[URL]http://www.lathamsdogfood.com/products.html#/adult[/URL]

Martens: "No nie wiem, dla mnie 26% produktów mięsnych w składzie, w dodatku w postaci mączki, to cienizna..."

No ja nie wiem czy taka cienizna jak piszesz ... Zobacz sobie składy wielu innych karm na rynku ile tam jest mięsa czy mączek w składzie ?? nie pisze tu o jakiś modnych ostatnio "wypasionych" karmach o których się pisze że mają ponoć 50% mięsa w składzie tylko nikt nie pisze, że to świeże mięso i w suszu jest go o wiele mniej a reszta to też modne ostatnio ziemniaki , które wcale nie muszą być lepsze od ryżu w składzie :D

Bento Kronen: ryż, [B]jagnięcina (min. 16%),[/B] tłuszcze zwierzęce, pulpa z buraka cukrowego, dehydratyzowana ryba, siemię lniane, ...
Nutro choice: [B]Suszone mięso z jagniąt (min. 26%)[/B], mielony ryż (min. 26%), otręby ryżowe, mąka ryżowa, olej słonecznikowy ....
Eukanuba: [B]Mięso jagnięce (>14%)[/B], ryż (>14%), kukurydza, sorgo, jęczmień, [B]mączka z kurcząt[/B], mączka rybna, suszone ...
Purina Pro Plan: [B]kurczak (20%)[/B], ryż (15%), kukurydza, [B]odwodnione proteiny drobiowe[/B], gluten kukurydziany, pszenica,
Best Choice: [B]mączka z mięsa drobiowego (26,5%)[/B], kukurydza, mąka kukurydziana, ryż, tłuszcz drobiowy, pulpa buraczana, ...

itd. itp

A wielu producentów w ogóle nie podaje składu ilościowego w procentach także pozostaje kalkulować i liczyć na oko samemu...

Link to comment
Share on other sites

Nie bardzo rozumiem, czemu równasz w dół :roll: Może porównaj sobie Lathams do bezzbożowej Acany?
Dla mnie wszystkie karmy które wymieniłaś, ze wspomnianym na czele, są poniżej pułapu jakości, w którym w ogóle opłaca się kupować gotową karmę, bo kupując świeże produkty można przygotować psu o wiele lepszej jakości świeży pokarm za podobną lub niższą cenę, stąd ja polecać ich nie będę, po prostu, bo dla mnie to drogie badziewia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Martens']Nie bardzo rozumiem, czemu równasz w dół :roll: Może porównaj sobie Lathams do bezzbożowej Acany?
Dla mnie wszystkie karmy które wymieniłaś, ze wspomnianym na czele, są poniżej pułapu jakości, w którym w ogóle opłaca się kupować gotową karmę, bo kupując świeże produkty można przygotować psu o wiele lepszej jakości świeży pokarm za podobną lub niższą cenę, stąd ja polecać ich nie będę, po prostu, bo dla mnie to drogie badziewia.[/QUOTE]

Co za równanie w dół ?? W jaki dół ? Acana ziemniaczana a nie zbożowa ... Też mi różnica ... Moje psy i wiele innych znajomych Acany nie tolerowało - sraka po ziemniakach jest zdecydowanie większa niż po czymkolwiek innym :evil_lol: ... To że ma ziemniaki w składzie i może się nazywać "bez zbożowa" nie znaczy że jest taka super ...
Ja rozumiem: pszenica, soja czy kukurydza to są zboża marnej jakości i wartości dla psa, ale ryż akurat jest bardzo dobrym wypełniaczem: bezglutenowym, hypoalergicznym i jakoś nie spotkałam psa który po ryżu miałby sraczke ... :p

Oczywiście, że kupując i gotując można, bo zdrowo i w ogóle, ale rozmawiamy tu o karmach przemysłowych suchych, a nie o gotowaniu. I jeżeli chodzi o SUCHE KARMY PRZEMYSŁOWE, które bardzo wiele osób stosuje jednak to karma LATHAMS z Tesco jest całkiem przyzwoitym wyborem w tej gamie produktów. A już na pewno bije na głowę wszystkie karmy suche przemysłowe jakie kiedykolwiek były sprzedawane w dużych marketach, hipermarketach i sieciówkach :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Birmanka']Co za równanie w dół ?? W jaki dół ? Acana ziemniaczana a nie zbożowa ... Też mi różnica ... Moje psy i wiele innych znajomych Acany nie tolerowało - sraka po ziemniakach jest zdecydowanie większa niż po czymkolwiek innym :evil_lol: ... To że ma ziemniaki w składzie i może się nazywać "bez zbożowa" nie znaczy że jest taka super ...
Ja rozumiem: pszenica, soja czy kukurydza to są zboża marnej jakości i wartości dla psa, ale ryż akurat jest bardzo dobrym wypełniaczem: bezglutenowym, hypoalergicznym i jakoś nie spotkałam psa który po ryżu miałby sraczke ... :p
[/QUOTE]

Ja mam w domu i widzę codziennie psa, który po żadnym wypełniaczu nie miał takich problemów jelitowych co po ryżu :diabloti: a najlepiej wygląda i załatwia się na tych oszukanych karmach z ziemniakami ;) tudzież na barfie.

Stąd napisałam, że Lathams jest ok w swojej półce cenowej - ale pisać, że to dobra karma o fajnym składzie to dla mnie duża przesada.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Martens']...ogóle opłaca się kupować gotową karmę, bo kupując świeże produkty można przygotować psu o wiele lepszej jakości świeży pokarm za podobną lub niższą cenę, stąd ja polecać ich nie będę, po prostu, bo dla mnie to drogie badziewia.[/QUOTE]

Jasne... Widzisz, sama sobie przeczysz w kółko, bo przed chwilą myślałam, że gotujesz jednak, bo karmy to drogie badziewie... Acana do tanich nie należy a dla mnie to drogie badziewie ziemniaczane :evil_lol: A jak gotujesz psu to przepraszam ziemniaki mu gotujesz jako wypełniacz ?? :p Pewnie tak ... A psa który ryżu nie toleruje to raczej trzeba przebadać i leczyć a nie pchać w niego ziemniaki, chociaż w wypadku chorych psów to pewnie jakieś rozwiązanie ...

A temat dotyczy suchej karmy LATHAMS z Tesco i jak na karmę z marketu to jest bardzo fajna karma, o porządnym składzie i dobrej cenie.

A skoro nie polecasz suchych karm i wolisz gotować to po co wypowiadasz się w temacie karm suchych ??? Cały dział "jedzenie domowe" czeka na Ciebie :)

Link to comment
Share on other sites

Gotowałam psom kilka lat temu i jedyna rzecz po jakiej mój pies naprawdę brzydko się załatwiał był właśnie ryż. Na makaronie czy płatkach jęczmiennych było w porządku; inne składniki też wykluczyłam, bo sprawdzałam - i tylko na ryżu pies miał sensacje, mimo że był dobrze ugotowany.
Później moje psy były 3 lata na barfie; niestety jednemu nie pozwala już na to wiek i choroby z nim związane i jest na tej złej, ziemniaczanej, drogiej karmie, którą super toleruje i jako jedyna jest porównywalna jeśli chodzi o wygląd i przyswajanie u tego psa do barfu (i akurat nie jest to Acana). Drugi pies jest na karmie, bo zdiagnozowano mu alergię pokarmową i finansowo przerosło nas komponowanie barfu z królików, kaczek i podobnych :evil_lol: ale pewnie do niego wrócimy, bo z żadnej z testowanych karm nie jestem w 100% zadowolona.
Tak więc wybacz, ale to czym w tej chwili karmię swojego psa nie jest wyznacznikiem mojej wiedzy i doświadczenia w temacie, a już tym bardziej mojego prawa do wypowiadania się w jakimś dziale forum... Swoją drogą czemu Cię tak boli, że uważam, że Lathams to badziew i nie dałabym tego swoim psom...? Każdy ma prawo mieć swoją opinię - Ty uważasz, że jest fajna i w porządku, karm jak chcesz, polecaj, ale ja mam inne zdanie i też mam do niego prawo, i nie musisz z tego powodu wysuwać jakichś sarkastycznych insynuacji na temat zdrowia mojego psa :razz: Dla mnie Lathams na tę jakość jest drogie, bo tą samą albo lepszą jakość dostanę dla psa taniej w mięsnym, spożywczym i warzywniaku - bo ja wychodzę z założenia że na gotowej karmie świat się nie kończy, a jeśli ktoś karmi byle czym, bo szkoda mu czasu raz na tydzień przy okazji swoich zrobić zakupy dla psa, ugotować ryż i jarzynki i zamrozić sobie w porcjach to współczuję psu, bo pewnie na wiele innych rzeczy też czasu i weny nie starcza.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Martens']Gotowałam psom kilka lat temu i jedyna rzecz po jakiej mój pies naprawdę brzydko się załatwiał był właśnie ryż. Na makaronie czy płatkach jęczmiennych było w porządku; inne składniki też wykluczyłam, bo sprawdzałam - i tylko na ryżu pies miał sensacje, mimo że był dobrze ugotowany.[/QUOTE]

No i ok. Jak wiadomo każdy pies jest inny i jednemu pasuje to drugiemu co innego i metodą doświadczalną można ustalić co jest dla jakiego psa najlepsze.

[quote name='Martens']Później moje psy były 3 lata na barfie; niestety jednemu nie pozwala już na to wiek i choroby z nim związane i jest na tej złej, ziemniaczanej, drogiej karmie, którą super toleruje i jako jedyna jest porównywalna jeśli chodzi o wygląd i przyswajanie u tego psa do barfu (i akurat nie jest to Acana). Drugi pies jest na karmie, bo zdiagnozowano mu alergię pokarmową i finansowo przerosło nas komponowanie barfu z królików, kaczek i podobnych :evil_lol: ale pewnie do niego wrócimy, bo z żadnej z testowanych karm nie jestem w 100% zadowolona.[/QUOTE]

Napisałam "Acana" dla przykładu. Karm ziemniaczanych jest więcej: Wolfsblut, White Wolf, Orijen, Acana Provincial, Profine i pewnie jeszcze pare by się znalazło... I jak piszesz "finansowo przerosło nas komponowanie barfu z królików, kaczek i podobnych" i o to chodzi ...

[quote name='Martens']Swoją drogą czemu Cię tak boli, że uważam, że Lathams to badziew i nie dałabym tego swoim psom...? Każdy ma prawo mieć swoją opinię - Ty uważasz, że jest fajna i w porządku, karm jak chcesz, polecaj, ale ja mam inne zdanie i też mam do niego prawo, i nie musisz z tego powodu wysuwać jakichś sarkastycznych insynuacji na temat zdrowia mojego psa :razz: [/QUOTE]

Poczytaj składy SUCHYCH KARM dostępnych w sklepach. Pełno tego w necie...
w porównaniu w wieloma z nich Lathams ma właśnie całkiem dobry skład i cene.
Mamy na rynku pewnie około 60-70 marek karm dla psów. I te które podałam to tylko najpopularniejsze z tych "lepszych" ... Nie podałam już za przykład np Chapi czy Pedigree czy innych bardzo tanich karm ...bo uważam że to syf kompletny...


[quote name='Martens']Dla mnie Lathams na tę jakość jest drogie, bo tą samą albo lepszą jakość dostanę dla psa taniej w mięsnym, spożywczym i warzywniaku -[/QUOTE]

Jeżeli tak uważasz to gotuj, kupuj tanio i karm. A nie porównuj suchej karmy do gotowania w domu, bo to dwa różne tematy. Nie możesz wnioskować, że skoro potrafisz ugotować taniej to karma jest do bani. Porównujemy tu karmę Lathams do innych karm suchych a nie do tego co można za tą cenę ugotować.

[quote name='Martens'] bo ja wychodzę z założenia że na gotowej karmie świat się nie kończy, a jeśli ktoś karmi byle czym, bo szkoda mu czasu raz na tydzień przy okazji swoich zrobić zakupy dla psa, ugotować ryż i jarzynki i zamrozić sobie w porcjach to współczuję psu, bo pewnie na wiele innych rzeczy też czasu i weny nie starcza.[/QUOTE]

A teraz Ty tu wyjeżdżasz z dziwnymi wnioskami... Też uważam, że na suszu świat się nie kończy i ja też czasem psom gotuję. Jednak uważam i z moich doświadczeń wynika (a prawie 30 lat mam psy), że jeżeli chce psu naprawdę porządnie ugotować, z wysokiej jakości kupionych półproduktów i dodam do tego preparaty witaminowe, czas i gaz to wcale to tak tanio nie wychodzi, czym się jednak kierujesz karmiąc psa czy psy... Chyba że ma się jednego pinczerka miniaturowego :lol:

Dodam tu że gdybym chciała ciągle psom gotować to wolałabym jednak przygotowywać psu wszystko świeże a nie mrozić przez tydzień w zamrażarce czy trzymać w lodówce .... Bo albo gotowane świeże jedzenie albo mrożonki odgrzewane ...

A karmiąc suchą karmą oszczędzam dużo czasu na zabawy, szkolenia i spacery z psami zamiast stać przy garach ... I starcza mi czasu :lol: I psy zadowolone :lol:

Wracając do LATHAMS: jest to bardzo dobra karma, jeżeli chodzi o skład w porównaniu z innymi w tym przedziale cenowym i nawet w trochę wyższym też :lol:

Pozdrawiam :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

włąsnie dzis wpadła mi w ręce w tesco. chyba kupię następnym razem skład całkiem spoko, wczoraj w tv był program o karmach i mowili ze jak jest mączka to ok, i jak jest ponad 20% to jest to juz dobra karma, a jak 14 % to srednia.

nie mam zamiaru wydawac na psa milionów bez przesady, po prostu zeby cos było lepsze od Pedigre. ;)

haszczaka karmilam kiedys gorszymi karmami wychował się super zdrowy, innego psa mialam 20lat! i jadł puszki dla psów i kotów za 2zł. : ] i NIGDy nawet nie był u weta. nie chorował.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='inna877']włąsnie dzis wpadła mi w ręce w tesco. chyba kupię następnym razem skład całkiem spoko, wczoraj w tv był program o karmach i mowili ze jak jest mączka to ok, i jak jest ponad 20% to jest to juz dobra karma, a jak 14 % to srednia.

nie mam zamiaru wydawac na psa milionów bez przesady, po prostu zeby cos było lepsze od Pedigre. ;)

haszczaka karmilam kiedys gorszymi karmami wychował się super zdrowy, innego psa mialam 20lat! i jadł puszki dla psów i kotów za 2zł. : ] i NIGDy nawet nie był u weta. nie chorował.[/QUOTE]


Daj znać jak smakuje psu i jaką wersję adult/puppy?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...