Jump to content
Dogomania

Laki, niedobity siekiera i szpadlem ma własny dom !!!


Agata Balu

Recommended Posts

  • Replies 633
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Kerian']W materiale filmowym mówią, że pies trafi do firmy Zieleń-Plan i stamtąd będą próbowali znaleźć mu dom. Spróbuję skontaktować się z tą firmą, jakie ma mają plany.

Niestety, TOZ Wrocław odpisał, że nie może zostać oskarżycielem posiłkowym w tej sprawie.[/QUOTE]


Dziewczyny z Bolesławca wiedzą o tym psie. Domyślam się, że jest w przechowalni
pod opieką, czy nadzorem straży miejskiej.

[URL]http://www.dogomania.pl/threads/190962-Boles%C5%82awieckie-psiaki-szukaj%C4%85-dom%C3%B3w-przystanek-przed-schroniskiem./page98[/URL]

[URL]http://www.dogomania.pl/threads/208713-Borys-Kazan-Cygan-i-Bandzior-boles%C5%82awiecki******-w-schronisku-w-Dzier%C5%BConiowie./page5[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Jestem . . Piesek jest już w przechowalni miejskiej -Zieleń Plan . byłyśmy w sobotę - wyprowadzamy psy , robimy ogloszenia itd. W środe psiak - nazwałam go Farciarz:evil_lol: był trochę zestresowany i niepewny . , ale wczoraj już był na spacerku i zaczyna dochodzic do siebie . jest niezwykle przyjazny i ufny :roll:- zadziwia mnie to. ..............
Długo przy nim siedziałam i głaskałam go , już je chropki , kiełbaskę zjadł , położył się w swojej budce - chyba poczuł sie bezpieczny .W tygodniu bedziemy w środę - oczywiście moge na rowerze skoczyć także , prawie o każdej porze.
Zgłosiłam do Ekostrazy. z Wrocławia.,ale telefonicznie .W Z.
Plan pewnie dużo się nie dowiecie:shake::mad:, Ciezko z nimi się porozumieć ..........:cool3:
Dla ścisłosci Straz Miejska w zaden sposób nie sprawuje opieki nad psami , czy innymi zwierzakam i u nas . Ich to nie interesuje . Mają prikaz wyłapywac psy , gdy ktoś zgłosi np.
i dowożą do przechowalni . , ot i tyle.........

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aanka']Jestem . . Piesek jest już w przechowalni miejskiej -Zieleń Plan . byłyśmy w sobotę - wyprowadzamy psy , robimy ogloszenia itd. W środe psiak - nazwałam go Farciarz:evil_lol: był trochę zestresowany i niepewny . , ale wczoraj już był na spacerku i zaczyna dochodzic do siebie . jest niezwykle przyjazny i ufny :roll:- zadziwia mnie to. ..............
Długo przy nim siedziałam i głaskałam go , już je chropki , kiełbaskę zjadł , położył się w swojej budce - chyba poczuł sie bezpieczny .W tygodniu bedziemy w środę - oczywiście moge na rowerze skoczyć także , prawie o każdej porze.
Zgłosiłam do Ekostrazy. z Wrocławia.,ale telefonicznie .W Z.
Plan pewnie dużo się nie dowiecie:shake::mad:, Ciezko z nimi się porozumieć ..........:cool3:
Dla ścisłosci Straz Miejska w zaden sposób nie sprawuje opieki nad psami , czy innymi zwierzakam i u nas . Ich to nie interesuje . Mają prikaz wyłapywac psy , gdy ktoś zgłosi np.
i dowożą do przechowalni . , ot i tyle.
Pytajcie ......., jak możemy pomóc.[/QUOTE]

A znacie jakiś DT z okolic? Czy gdybyśmy coś dla niego miały, daliby nam psiaka? Interesuje mnie, jak to wygląda od strony formalnej. Pies jest bezdomny, ten co mu to zrobił, nie był jego panem (broń Boże przed takim "panem"), więc nie trzeba czekać na zrzeczenie się/odebranie psa. Ale skoro miasto ulokowało psa w tej firmie, muszą mieć z nimi podpisaną umowę. Troszkę się to komplikuje. Potrzebne wsparcie konkretnej, prężnej organizacji.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aanka']Jestem . . Piesek jest już w przechowalni miejskiej -Zieleń Plan . byłyśmy w sobotę - wyprowadzamy psy , robimy ogloszenia itd. W środe psiak - nazwałam go Farciarz:evil_lol: był trochę zestresowany i niepewny . , ale wczoraj już był na spacerku i zaczyna dochodzic do siebie . jest niezwykle przyjazny i ufny :roll:- zadziwia mnie to. ..............
Długo przy nim siedziałam i głaskałam go , już je chropki , kiełbaskę zjadł , położył się w swojej budce - chyba poczuł sie bezpieczny .W tygodniu bedziemy w środę - oczywiście moge na rowerze skoczyć także , prawie o każdej porze.
Zgłosiłam do Ekostrazy. z Wrocławia.,ale telefonicznie .W Z.
Plan pewnie dużo się nie dowiecie:shake::mad:, Ciezko z nimi się porozumieć ..........:cool3:
Dla ścisłosci Straz Miejska w zaden sposób nie sprawuje opieki nad psami , czy innymi zwierzakam i u nas . Ich to nie interesuje . Mają prikaz wyłapywac psy , gdy ktoś zgłosi np.
i dowożą do przechowalni . , ot i tyle.
Pytajcie ......., jak możemy pomóc.[/QUOTE]

dziękuję za info!

Link to comment
Share on other sites

Dzwoniłam dzisiaj do Sądu i Policji w Bolesławcu. Niestety zero informacji. W Sądzie powiedziano mi, że mają kilka takich spraw i muszę znać nazwisko oskarżonego. A niby skąd? Więc powiedziałam, ze zajście miało miejsce 11 lipca. Wówczas poradzono mi porozumieć sie z Policją, gdyż takie sprawy trafiają do sądu gdy policja zakończy dochodzenie. Zadzwoniłam więc do Policji, ale w wydziale dochodzeniowo-śledczym nikt nie odbierał telefonu.
Będę próbowała co jakiś czas nadal.
[B]Jest b. ważne by Policja zgłosiła do prokuratury zawiadomienie o przestępstwie.[/B] Jest też równie ważne by zainteresować media tą sprawą i znaleźć oskarżyciela posiłkowego. To musi być jakiś przedstawiciel organizacji pozarządowej.

Link to comment
Share on other sites

Na stronie [URL]http://azorki-mruczki.pl/dodatki/gotowy_wniosek.doc[/URL] , zamieściłam gotowy wniosek do policji w Bolesławcu.
Wystarczy wydrukować, wypełnić dane personalne, datę, podpis i zanieść do Komendy Powiatowej.
Trzeba zaznaczyć też w jakiej formie oczekuje się odpowiedzi ( najszybsza to na e-mail)
Ci, którzy nie mieszkają w Bolesławcu muszą wniosek wysłać pocztą. Platforma e-puap na stronie policji nie działa a adres mailowy mają tajny (telefony zresztą też)
Dobrze byłoby, przez masowe składanie takich wniosków, zdopingować Policję do działania.
[B]Apeluję do pełnoletnich Bolesławiczan[/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='iwstar58']I jeszcze wątek jeleniogórskimoże będzie pomocny

[URL]http://www.dogomania.pl/threads/57516-JELENIA-GORA-schronisko-PILNIE-(!)-szukamy-domow-!-Zdjecia-post-1-4./page42[/URL][/QUOTE]
wątek umiera pani która go prowadziła wyjechała i nie ma tam aktualnych psów poza tym mamy problemy z robieniem fotek psom ze schronu kierownictwo nie pozwala:(Mało kto zagląda:(Wolontariuszki z Jeleniej zaglądają do mnie na wątek głodzonej suni tam jest link do waszego wątku więc odezwą się na pewno

Link to comment
Share on other sites

Psiaka można zabrać już?Może jakiś tymczas się zgłosi?
W mojej miejscowości facet zabił psa siekierą psa nie uratowano,facet dostał rok odsiadki:(To tyle czego od sądu można się spodziewać,zanim sprawa się odbędzie tym bardziej teraz w sezonie urlopowym to dużo wody upłynie zanim się do tego zabiorą....

Link to comment
Share on other sites

domów tymczasowych u nas brak , piszę o tym na wątku przygarnij psiaka , na portalu bolec. info ,.ale nikt się nie zgłasza , poki co. Miasto miało to nagłasniac i fige robi . Przechowalnia życzy sobie 20 zł dziennie na utrzymanie 1 psa:mad:
Ktoś wspomniał o Mrunio - tylko nie oni -. baba z ich org. wywiozła 5 naszych psow do Niemiec- brak info . Musimy drogami okreżnymi się czegokolwiek dowiadywać .
Wywieżli starego , znajomego Misia - 13 lat -prosilam, aby go nie wywozić :-(:-(
Dzwonilam do Ekostraży ,ale trzeba im mailowo wysłać info jeszcze...
Umów adopcyjnych oczywiście nie ma .. i martwi ,mnie to od zawsze .
Nie możemy mieć pewności ,czy dany pies nie zniknie .i zero info potem , Straz zasłania się ochroną danych osob. . odstraszyłam kiedyś ludzi , którzy chcieli jamnika na lancuch - może pseuduchy

Link to comment
Share on other sites

Oczywiście ,ze nie tak to powinno wyglądac .Na F.B została nagłosniona cała sprawa ,bo , gdy dowiedziałam się ,ze ma jechać 13 psów - narobiłam szumu ...
No i pojechało 5 . w tym mój znajomy od dawna bezdomny Misiu - mi ufał najbardziej -(. Mogła wziąc innnego psa - młodszego , ale to na zlosć mi :-(.
Mozna zobaczyć , co pisze pod nickiem alonka , na forum bolec -info. Ja i meduza staramy się objaśniać w czym rzecz - pies , kosztuje w Niemczech , ok. 250. 300 euro.:mad:.
Nas nikt nie powiadamiał,; kiedy , jakie psy . Wet. pow. wstzrymał wywóz 13 psów - pewnie nie miała dokumentów odpowiednich .
Ale to nie ten temat .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kerian']Tak, Zosiu, temat jest na podforum dolnośląskim (możesz zobaczyć to w lewym górnym rogu: Forum >> Psy w potrzebie >> Psy do adopcji/znalezione >> dolnośląskie).

Tak jak pisze Agata, musimy znaleźć kogoś z Jeleniej Góry.[/QUOTE]

Witam.Dopiero do Was dołaczyłam,a zagladam przy okazji w sprawie Iwana z Dzierżoniowa,bo Ryniu chciał przekazać mi go na DT,ale nie wiadomo jak by reagował na mojego synka 5-letniego.Ale pomijając ten temat to jak Wam mogę pomóc?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...