Jump to content
Dogomania

Laki, niedobity siekiera i szpadlem ma własny dom !!!


Agata Balu

Recommended Posts

  • Replies 633
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='kizimizi']informowalam Wroclawski TOZ (przez Demi) ale widze ze xmatrix zapisala watek i wyslalam meila do SDZ Walbrzych i do Ekostrazy (Pm do Go-ja tez).
Zaraz zrobie to jeszcze raz[/QUOTE]

Pisałam do wrocławskiego TOZ w ubiegłym tygodniu, chyba w piątek i zamieściłam już informację na ten temat kilka stron wcześniej - nie zostaną oskarżycielem posiłkowym, mieliby za daleko na rozprawy itd.

Zróbmy może wykaz organizacji, do których już ktoś z nas pisał.

Sprawa, do której link podała aanka - jakiś koszmar, cztery zwierzęta :( :(
Tym też trzeba się zainteresować...
W ostatnim numerze "Przyjaciela Psa" jest troszkę porad prawnych, jak zawiadamiać o popełnieniu przestępstwa.

Link to comment
Share on other sites

A jednak organizacja z Bolesławca, w rozmowie ze mną, wypowiedziała się pozytywnie. Nie łudźcie się, że jakakolwiek organizacja oddalona o ponad 100 km od Bolesławca podejmie się oskarżycielstwa posiłkowego. To żmudna sprawa i wcale nie zabawna. Znacznie trudniejsza i mniej przyjemna niż wyprowadzanie i opieka nad psami w przytulisku. A do tego i wymagająca dyscypliny i ogromnej ilości czasu.
[B]A przecież tu idzie o ukaranie sprawcy, co w małym środowisku ma ogromne znaczenie ostrzegawcze i budujące.[/B]
No chyba że Wam na tym nie zależy?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aanka']Bolesławiecka org. praktycznie nie istnieje już. Wszyscy się prawie powypisywali . Należałyśmy tam i wielu wartościowych ludzi poodchodziło niestety - polityka p .prezes i zarządu - jeżeli to coś można tak nazwać, po prostu - kpina . Zresztą juz dawno sami pownni zareagować na wiele innych nieprawidłowosci w Bolesławcu . Myślicie ,ze ktoś od nich odwiedził Luckiego , czy zrobil choć 1 ogłoszenie .Nikt nam nie pomaga przy psiakach z przechowalni ., a już na samym końcu są niby :mad: Stowarzyszania . Nie wspomnę o braku info na temat wywozu psów do Niemiec :shake:, .....................
Tych kół T.O.Z.- owskich też juz dawno nie ma - przynajmniej w Bolesławcu .[/QUOTE]

Jak rozumiem sami będziecie szukać oskarżyciela posiłkowego i przebierać jak w ulęgałkach? A sprawa już jest w prokuraturze i na tym etapie już oskarżyciel posiłkowy powinien zadziałać. Czyli mam się wyłączyć? Tak?

Link to comment
Share on other sites

pani prezes R. z tutejszej org, miała okazję się wiele razy wykazać , ale tego nie zrobiła . Proszę ją spytać , co z psem wychudzonym na wsi , z długimi pazurami. -wszystko stoi w mie3jscu . Dlaczego Diana musiała umrzeć !!- przez jej opieszałość ,niewiedzę ...........Czy rozlicza się z 1 % podatku ............
TA ORG NIE ISTNIEJE PRAKTYCZNIE - PROSZĘ MI WIERZYĆ .
Przez rok czasu NIKT sie nie interesowal psami w przechowalni , nikt ,poza nami - 3, 4 osobami .
gdzie obiecany hotel dla Tygrysa ,gdzie pomoc przy ocieplaniu bud ,gdzie słoma ..........to było obiecane jeszcze w zimie.
Zna pani sprawę Dianki - mogę filmik z guzem ( wielkości piłki prawie) wstawić - nie raczyła się odwołać od decyzji prokuratury nawet . - pies, byc może by zył jeszcze .!!. -proszę mi nie pisać o tej osobie............, NO chyba ,ze chcemy spaprać wszystko już w przedbiegach...........
Urząd miasta też nie chce z nią rozmawiać . Wszystkich odstrasza i zniechęca swoją postawą , , brakiem kompetencji , swoją ignorancją ,.i .......................
Spraw po drodze było parę - mogła się wykazać - gdzie była . wtedy .

Jesli chodzi o spacery - to nie są spacerki - to ciężka charówa- czsami - spacerek z Tygrysem - mixem amstafa np. - nikt do niego nie podejdzie - nawet wet ., ja tylko z nim wychodzę - ciąh\gnie jak parowóz , trzeba go uczyć , wychowywać , nie dać dominować , nie dać sie zdominować itd. ...... Spacerek z Bandziorem - dominującym ,żle wychowanym mixem asta - to nie są spacerki - to praca i potrzebna przy tym jakaś wiedza i umiejętność postępowania , pewne zasady , także znajomość psiego języka itd. - o tym nie wspomniała pewnie...........................
W błocie , gównach , no , ona nie wie o tym, bo i skad .Skończyla na etapie spacerkowo - wypoczynkowym i teraz bredzi....................tak ,jak o pustych schroniskach niemieckich:shake::angryy:

Proszę też ją spytać , gdzie są nasze psy , wywiezione do Niemiec - gdzie jest Misiu - obiecała go nie wywozić !:-(, a le to na złość mi , bo nagłośnilam sprawę na FB-proszę spytac Wellington .
Czy cokolwiek zrobiła, aby pomóc psom z bunkra , kotom katowanym oblewanym kwasem - pewnie cos wykręci - jak zwykle , .............
Czy pomagaja ogłaszać psy , reklamować , szukac domów , robić akcje - nic. ..............

Link to comment
Share on other sites

Ludzie - bądżmy poważni ...wiem , co mówię -proszę mi wierzyć . Oczywiście, że potrafi gadać i nawijać - tak to potrafi dobrze. .........Pewnie Agate przegadała .To nie org..- to farsa. .
Przecież sama bym to zgłosiła ,jakby ktokolwiek tę org. poważnie traktował.
Ij eszze te wywozy do Niemiec i zero z nami porozumienia w sprawie tych psow .......................

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kizimizi']Agata a to jest pewne ze ta organizacja wysapi w koncu jako oskarzyciel? Zgodzili sie na 100%?[/QUOTE]
Będę wiedziała w poniedziałek wieczorem, a we wtorek umieszcze tu informację .... o ile Internet będzie mi działał .... i o ile Was to intersuje

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aanka']EKOSTRAŻ z Wrocławia ma najbliżej -już pare spraw wygrali - ostatnio z burmistrzem Pieszyc - Dobrocin. ..[/QUOTE]

niedawno wysylalam do nich meila z zapytaniem o Dobrocin wlasnie i dowiedzialam sie, ze wyrok w sprawie Pana S. przed Sądem Rejonowym w Dzierżoniowie zapadnie pod koniec lipca.
Natomiast co do burmistrza to sprawa w toku [URL]http://www.gazetawroclawska.pl/fakty24/412964,burmistrz-pieszyc-oddal-psy-do-umieralni-stanal-przed-sadem,id,t.html[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agata Balu']Któż to może przewidzieć? Obserwowałam takie animozje na wielu innych wątkach. Lokalne niesnaski, polskie niesnaski, a sprawcy krzywdy zwierząt mają się dobrze.[/QUOTE]

[quote name='Kofeina']Padly bardzo mocne slowa i zarzuty... Nie wiadoo co bedzie dalej.. ja mam nadzieje ze ta sprawa nie zostanie zostawiona sama sobie...[/QUOTE]

mysle ze mozemy odpuscic sobie sprawe organizacji o ktorej pisze aanka bo nie temu poswiecony ejst watek.
Skupmy sie na psie.

Wlasnie wyslalam meila do Ekostrazy z zapytaniem o oficjalne stanowisko w tej sprawie.
CZekamy

Link to comment
Share on other sites

Kizimizi ma rację .
Lucky dziś sobie pohasał porzadnie ancymon jeden .:evil_lol:. Czuje się dobrze .,nawet b. dobrze . Lubi ludzi n a ogół :cool3:. , to niesamowite , prawda. Po spacerze idzie do swojej budki .. chyba -czuje się tam bezpieczny . Jutro też idziemy .:p
Może Dorota wstawi nowe zdjęcia ,bo chyba jakies robiła nowe.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...