Jump to content
Dogomania

Gronkowiec w łapkach labka ;( Prosze o rady !


agusiaaa-14

Recommended Posts

Witam ! mam problem z lapkami mojego 5 letniego labka :( jakies 3 lata temu mial w lpace miedzy drugim a 3 "palcem" jakis niewielki guzek... powiedzieli nam ze to w 100% nie rakowe ale zeby to wyciac no wiec zostalo wyciete... potem po jakims czasie znow sie to odnawilalo... seria zastrzykow i masci :/ zniknelo i potem znow... wkoncu pani weterynarz zdecydowala sie na kolejne wyciecie tego guzka... wyciela... potem byly prolemy bo nie wszystkie szwy sie wchlonely bodajrze 2 nie wiec mu sie to znow papralo... ale czekalismy cierpliwie... zagoilo sie. Nie minely ze 3 miechy ponownie w tej jednej lapce miedzy "paluszkami" wyskakuje mu to... okazalo sie ze to gronkowiec... na poczatku bylo to tylko miedyz tymi pazurkami... teraz widze juz troche ponad.. i on chyba lzianie przenosi to na reszte lapek bo teraz juz zaczyna tylnia lizac i juz mu sie cos tam buduje ;( to okropne ! ma antybiotyki i jakies masci ale co to daje? czy mial ktos juz z takim czyms do czynienia? jesli tak to prosze o porady ! slyszalam ze tego sie nieda wyleczyc ale da sie zaleczy... jak to zrobic? odpiszcie bo tych takich ropniaczkow przybywa na lapkach mojego psiaka a do weta w pt... Obecnie otrzymuje Zinnat ( 500mg co 12 h ) , lakcid ( 1 ampulka na 24h), jeszcz jakas masc 1x dziennie smarowac i takie cos do przeplukiwania... Chlo... cos tam :( (ciezka nazwa)... pliska o rady ! te zmieny skrone sa okorpne ! ciagle opatrunki itp tym bardziej ze pogoda nie sprzyja ;(... zreszta niechce stresowac mojego psiaka bo nadodatek jest chory na padaczke i przyjmuje jeszcze leki padaczkowe wiec tych lekow naprawde ma duzo... A moze to swierzbowiec?? juz sama niewiem ;( niemial zadnych badan ale to sa przypuszcenia weta.. wte jest napewno bardzo dobry bo juz od dawna leczy mojego psa i zawsze mu dobrze pomaga...

Link to comment
Share on other sites

Dzieki za odp... badan nie mial wykonywanych bo ogolnie lecze sie u dobrego weta ale on akurat robil opercje wiec przyjela mnie inna pani dr. W sumie te zmiany nie wygladaja jakos okropnie ale sa niepokojace wkoncu co sie to zaleczy to znow sie odnawia... a mial ktos moze doczynienia z gronkowce i swierzbowcem? jesli tak to jaka jest miedzy nimi roznica? mysle ze cukrzycy i choroby watroby niema bo jak dotad nie wykazywal zadnych innych niepokojacych objaw procz tej padaczki i tych zmian w lapkach... Ale dziekuje za podpowiedz tym razem chocby niewiem co zaczekam na tego mojego dr. bo on jest dobry i wrazie co zapytam o te badania ( o ile ich sam nie zasugeruje) i o te cukrzyce i watrobe :]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...