Jump to content
Dogomania

Uzasadnione obawy?? - wzrost


Marcinos, Edi & Hurit

Recommended Posts

hej nie wiem, może zawracam wam głowe, ale muszę się zapytać: jak to jest z etapami wzrostu huskich? (wiem, wiem na pewno jest gdzieś o tym na forum, ale ja sierotka nie mogę znaleźć ) mianowicie nasza Hurit ma teraz jakieś 6 miesięcy i mam pewne obawy, że powinna być ciut większa. sąsiednia syberianka, podobnie jak i inne które widziałem jest o prawie 10 cm większa. A ostatnio jakoś nie widziałem, żeby Hurit coś sobie podrosła w górę tylko raczej na boki. Nie brakuje jej witamin tego jestem pewien. A nigdzie nie mogę znaleźć jak to jest z tymi fizycznymi etapami wzrostu. Czy mam się obawiać, że za dużo pali gdy nas nie ma w domu?

Ps. nie pytajcie mnie ile wzrostu ma Hurit bo nie umiem jej zmierzyć jak mi wsadza język do nosa ani gdy się wywala bezwstydnie kołami do góry :)

To tyle dzięki pa-putek

Link to comment
Share on other sites

nie masz sie czego obiawiac......tak jak u ludzi,mimo iz maja wysokich rodzicow to dzieci moga wyrosnac o wiele nizsze od nich,to normalne,ja na przyklad mam Malamutke,a malamuty sa poteznymi psami,wiekszymi od huskich,grubszymi ,masywniejszymi,natomiast moja Stella jest mniejsza od huskiego,a do malamuta jakiego widywalam np.na wystawach ,jej daleko,jest rodowodowa,z dobrych rąk pochodzi,rodzicow ma wspaniałych,ojciec potezny,mama nieco mniejsza,....a moja niunka....malenstwo,no nie az takie,ale duzo jej brakuje .....

wczesniej mialam huskiego,jako 5 miesieczny piesek był bardzo duzy w porownaniu do innych,wiec mysle ze to nie jest reguła ze musza byc duze w okreslonym wieku,albo pozniej nadgoni,albo bedzie poprostu troszke mniejszy od standardu :lol:

no czasami sie zdazaja jakies choroby nie pozwalajace pieskowi rosnac,ale to zadkosc,a jesli dobrze go zywisz,i wiesz ze pochodzi z dobrych rąk to nie ma co sie przejmowac!!!

Link to comment
Share on other sites

Husky ogolnie sa male, a szczegolnie suczki. Moze masz zle porownanie, bo teraz wiele haszczakow jest "przerosnietych" ponad wzorzec. Zreszta Hurit jest jeszcze mloda, wiec poczekaj tak do roku i wtedy ja zmierz (nawet tak "na oko") - jesli bedzie miec 50cm w klebie to bedzie to ok. (norma jest 50-55cm).

Link to comment
Share on other sites

Dzięki serdeczne Honda choć to nie do końca mnie pociesza, swoją drogą jeśli pamiętam coś z genetyki z liceum (a staram się nie pamiętać) to chyba cechy dziedziczymy bardziej po dziadkach niż po rodzicach, ale paznokci bym sobie za to nie dał obciąć.

Susy nasza Hurit ma coś między 15 a 18 kg, zależy jak bardzo podskakuje na wadze :) , i też sięga mi do kolan więc chyba nie muszę się tak stresować, po prostu widząc jakie tempo wzrostu miała uprzednio mam pewne obawy czy przy tym obecym dociągnie do normy.

Cóż Nat wiem jaki jest określony wzorcem wzrost huskiego i że sunie są mniesze i właśnie dlatego się zacząłem martwić (na zasadzie porównania) ale chyba nie ma o co. A huszczanki do których porównywałem Hurit raczej nie są przerośnięte. Nie zależy mi na olbrzymie bo wtedy kupilibyśmy doga niemieckiego albo konia (chyba to na jedno wychodzi), tylko na tym, żeby nie wyglądała jak miniaturka przy swoich koleżankach:) Wkażdym razie dzięki, jeśli coś wam jeszcze wpadnie do głowy to napiszcie w ramach nagrody szklanka niegazowanej wody i uścisk dłoni prezesa pa-rasolka

Link to comment
Share on other sites

Hiii, hii..., ale macie problemy.... :lol: Mój młodszy podczas mierzenia wzrostu stoi jakoś spokojnie, ale za to z ważeniem są cyrki.

Marcinos, zrób tak: najpierw sam sie zważ, a potem wejdź na wagę z sunią na rękach. Ktoś inny niech sprawdzi wynik, bo Tobie będzie trudno. :wink:

Co do wzrostu to ja mam właśnie taką miniaturkę.... :( Mój młodszy mierzy, teraz nie pamiętam dokładnie, ale około 47-48 cm tylko.

I nie chcę Cie martwić, ale do 6 misiąca życia jadł jak smok (i tak był ciągle chudy) i rósł dosłownie w oczach. Jak przestał rosnąć w szóstym, tak został do teraz. :o Wazy i mierzy bardzo podobnie, jak wtedy. Dziwne, nie ? Jadł dobre jedzenie, dostawał witaminy... Myślę, że przyczyną może być jego pochodzenie, pochodzi z "hodowli" gościa, który według mnie powinien juz dawno ze Związku wylecieć, a żeby było śmieszniej, jest tam kimś ważnym. Miewa mioty nierejestrowane (z takiego pochodzi mój Chinook) i może sunia męczona częstymi ciążami wydajena świat takie maluchy...? Nie wiem.... :( Smutne to jesty bardzo a ja wkurzam się, że wtedy tak mało wiedziałam na te tematy. :evil:

Link to comment
Share on other sites

Marcinos, zrób tak: najpierw sam sie zważ, a potem wejdź na wagę z sunią na rękach.

Manu!!!! Co za herezje wypisujesz???!!

Przecież od większej wagi odejmuje sie mniejszą, więc najpierw musi zważyć się z psem, a potem sam.

A musisz koniecznie tę kolejność zachować...? chytry.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

rany nie kłóćcie się! :) spotkaliśmy ostatnio sunie husky w wieku Hurit i niemalże identycznie umaszczoną i Hurit okazała się nawet ciutkę większa :) więc już się nie martwimy obecnie trochę przytyła i chyba coś podrosła (wzięła nas z zaskoczenia :) waży 18 kg!! :) a mierzy w kłębie ok 45 cm. Tajraga 2 cm to nie jest istotne nie chcemy żeby Hurit byłą idealnie wzorcowa jak dupelek eee... pudelek :)tylko zdrowa. A gdyby się okazało że zbyt mały wzrost jest związany z jakimiś niedoborami czegoś tam? stąd to pytanie w każdym razie już się uspokoiliśmy dzięki wszystkim jeszcze raz pa-rtyka

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...