Jump to content
Dogomania

Znowu wzorzec, mam pytanie...


Julka

Recommended Posts

Witam serdecznie,

niedługo stanę się posiadaczką małego "potworka" amstafika.

Jeszcze do końca nie zdecydowałam się na konkretnego, ale mam pytanko :

Czy jeśli mały na "skarpetkach" tzn. na znaczeniach białych ma np. małą oddzielną plamkę w kolorze reszty ciała, czy jest to dopuszczalne przez wzorzec? Chciałabym się upewnić czy taka oddzielna plamka nie jest jakoś przez sędziów żle odbierana.

A drugie pytanie, to w jakim wieku AST się wybarwia? Zakładam że chyba lepiej wybierać szczeniaka już z ciemnym noskiem, chociaż niektóre mają plamki i noski są różowe w ciemne plameczki?

Co o tym sądzicie ?

Proszę o rady :-?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 55
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Marek z Gromem

A gdzie Ty widzisz u tego psa nie dopigmetowane powieki. :o Chyba , że jest jakiś inny amstaff o takim imieniu i przydomku?

Kitfront2.JPG

Pies jest płowo błękitny i naprawdę całkiem przyzwoity

Kitzab1.jpg

Dla mnie osobiście mógłby być troszkę grubszy.

Co do plamek na białym kolorze to nie mają one żadnego znaczenia. U siedmio tygodniowego szczeniak o jasnym umaszczeniu (błękitnym, płowo błękitnym lub przy dużej ilości białego na głowie) zazwyczaj nosy pigmentują się znacznie dłużej niż u szczeniąt o ciemnym umaszczeniu. W takich wypadkach dobrze jest podawać szczeniakowi preparat z alg morskich, który poprawi pigmentację.

Ania i ASTy

Link to comment
Share on other sites

A na stronce gangstaffu bylo zrobione chyba przez Agate juz jak pies byl u niej i byly powieki czarno-różowe, co mnie zaniepokoiło wiem co widzialem no nie nagralem sobie tego zdjecia, a juz go tam nie ma. Swoją drogą chyba najlepiej zeby ktos kto go widzial na żywo sie wypowiedzial, bo kto chce liczyc tylko na fotki to znaczy ze nie docenia mozliwości komputerowe obróbki zdjęć.

Nawet teraz na tej fotce co sobie siedzi obok EPD Moonlight Cafe Lesoto, cała dolna powieka prześwituje różowym, no chyba, ze mam dziwne kolory na kompie. :D

oto link http://www.gangstaff.com.pl/pol/index1.html

A sam pies jest na pewno bardzo dobry i ma ciekawy rodowód.

Link to comment
Share on other sites

Marku

To bardziej wygląda na zadrapanie. A swoją drogą psy które ciągle zmieniaj awłaścicieli wyglądaja jak wyglądają!

Znalazłam jeszcze kilka innych fotek tego psa i nie wygląda on na nie dopigmentowane oczy , ale faktycznie może ktoś go widział na żywo. keiths4-5.JPG

Iron_eagle.jpg

Choć na tym zdjęciu jedno oko, a raczej powieka jest dosyć jasna,ale i oko jest lekko przymrużone i dokładnie nie widać.

pozdrawiam Ania i ASTy

Link to comment
Share on other sites

Dzięki serdeczne za informację :D

Co prawda wybór będę miała trudny, ponieważ wszystkie maluchy są bardzo wyrównane w typie...gruba kość i naprawdę ładne głowy.

Widziałam je w wieku 3 tyg. i wazyły prawie 2 kg. Misie niezłe. Mam nadzieje że jak za jakiś czas je będę znowu oglądała, to sytuacja w miarę ich wieku bardziej się wyklaruje.

Nastawiam się na błękitnego z białymi znaczeniami, ale raczej w kolorze wokół oczu błękitnym. Mam tyko nadzieje że ten błękitny się utrzyma, ponieważ niektóre mają ciemny "nalot" taki płowy.

Czy ew. preparat z alg, taki jak dawałam rottom "ALGOLITH" mógłby być podawany małemu?

Link to comment
Share on other sites

Witajcie w Nowym Roku !!

Bardzo ,bardzo przyzoite Zwierze :D

Moze nie grubszy,ale o mocniejszej kosci i troszke krótszy :)

Natomiast super szyja o mocnej głowie i wyraznie krótkiej kufie o wyraznie zaznaczonym stopie,głęboka klatka piersiowa,zaznaczony kłab,doskonale kontowane konczyny !!

Powiem szczerze,ze nie zwróciłam uwagi aby powieki były niedopigmentowane(nawet na zdjeciach u Agaty :o )

Jestem Za !!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU :BIG:

Może się nie znam ale akurat na tej fotce wygląda na troszkę za chudego, co do długości to każdy pies sfotografowany w ten sposób czyli idealnie z boku będzie wydawał się na trochę przydługiego. Zobaczcie tylko jak krótki jest odcinek od końca żeber do miednicy. A gdyby dołożyć mu jeszcze kości to byłby w typie buldoga.

frutaisierra`s.jpg

Widziałam dzieciaczki z terrierkowa fajowe maluchy! :D

Ania i ASTy

Link to comment
Share on other sites

Powiem tak, tatuś czyli Sierra's Iron Eagle, lata po świecie, zmienia właścicieli i naprawdę jest dosyć zabiedzony. Fakt faktem, że u p. Agaty trochę się poprawił. Myśle że gdyby był u jednego właściciela wyglądał by znacznie lepiej. To co jest bardzo ważne, to pomimo swych licznych podróży ma podobno wspaniały charakter, a to uważam za bezcenne :)

Natomiast jeśli chodzi o wybór malucha, to ( Staff-ka dzięki za podpowiedzi) mam na oku pieska nr. 2 :lol: , potem nr. 3 i 4. I dostaję już świra.

Nr. 2 wydaje mnie się taki dosyć proporcjonalny, jak to się mówi na oko, zafascynował mnie jego długi w porównaniu z innymi maluchami ogonek (nie wiem czy to źle czy dobrze, ale wygląda super) Dwa pozostałe też sa super, nr. 4 sprawia wrażenie grubokościstego, a nr. 3 też jest proporcjonalny. Ja już głupieję :errrr:

aha link do strony www.gentterrierkowo.com

Pozdrawiam i notuję wszelkie wskazówki :wink:

Link to comment
Share on other sites

Julka napisała

.....zafascynował mnie jego długi w porównaniu z innymi maluchami ogonek.

nie jest to napewno dobrze gdyż wzorzec rasy mówi ....ogon: krótki w porównaniu z wielkością psa, nisko osadzony, zwężający się ku koniuszkowi. Nie jest zakręcony ani noszony po wyżej linii grzbietu. Nie kopiowany.

Wady amstaffa:

Bla bala bala, ale jest też o ogonie .... zbyt długi, źle noszony ogon

Jeśli możesz to poczekaj jeszcze z wyborem malucha, popatrz jakie mają grzbiety, i jak się poruszają. :lol:

SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU :BIG:

Ania i ASTy

Link to comment
Share on other sites

Dzięki Ania, człowiek się cały czas uczy :lol:

A z wyborem to poczekam do "ostatniej" chwili, im większy tym więcej widać :wink:

Powiem szczerze, AST maluchów nie widziałam na żywo zbyt dużo, więc to mówi samo za siebie...

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Carragan

No coś Ty, :o jestem optymistką!

Widziałam szczeniaki na zdjęciach zapowiadają się całkiem fajnie i jak na razie są doskonale odchowane. Ale na pewno trzeba się im przyjrzeć jak staną porządnie na łapkach. :Dog_run:

Myślę, że Julka sobie poradzi z wyborem trzeba tylko dobrze patrzeć ale to już jej zadanie.

SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU :BIG:

Ania i ASTy

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...