Jump to content
Dogomania

TTB agresja mitem?


Psy-moja pasja

Recommended Posts

  • Replies 83
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

wiram,ja rowniez tak sadze,sama mam sbt chyba bo ostatnio okazalo sie za to ast(tak stwierdzil weterynarz),ale jezeli chodzi o agresje (nie wzbudzana specjalnie przez czlowieka ) to nie ma mowy,mam dwoje dzieci,2 koty i nie spotkala sie z agreja u mojej suni,a jezeli chodzi o inne psy to rowiez nie stwierdzono

Link to comment
Share on other sites

Właśnie...
c.a.s.s.i.e
Moja mama nie zgadza się na TTB w naszym domu...
Ona wierzy w te głupie mity...
Moja ciocia miała bullterrierke Franke...
Kochana miła...
A tu nagle pewnego dnia usłyszeliśmy że oddadzą Franke...
Ja wiedziałam co się stało...
Moja kuzynka sprowokowała Franke(Nie lubi psów)
Walneła ją w nos Franka w obronie własnej wystartowała z zębami a mój wujek jeszcze walił ją po łebku parasolem...
To było nie sprawiedliwe...

Link to comment
Share on other sites

no niestety w inny sposob nie potrafia sie obronic,czasmi siegaja do ostatecznosci czyli do uzycia przez nie sily,a to nie jest mile doswiadczenie.moja cassie czasmi "obrywa" od dzieci ale nie robi w tym kierunku zupelnie nic,po prostu odchodzi,zeby dzieciaki daly jej spokoj.mysle,ze jak dasz mamie do poczytania pere watkow i postow to sie przkona do ttb,zycze powodzenia w "ujarzmianiu" mamy,pozdrawiamy

Link to comment
Share on other sites

Ta ich "agresja" to totalna bzdura wymyślona po to aby nie szukac winy w człowieku tylko pójsc na łatwizne i zrzucic wszystko na psa. Kazdy ale to kazdy pies niewychowany, bez jakiejkolwiek socjalizacji z otoczeniem może stac sie agresywny. Powodzienia w przekonywaniu mamy :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Psy-moja pasja']
Ja sądze że to kompletna bujda.
Oczywiście przy złym wychowaniu TTB może stać się agresywny...
:boom::chainsaw:[/QUOTE]

Każdy pies przy złym wychowaniu może stać się agresywny - ale w przypadku bullowatych jest to bardziej prawdopodobne niż w przypadku cavaliera czy goldena; chodzi głównie o agresję wobec innych psów. No i nieodpowiednim wychowaniem dużo łatwiej zrobić z TTB agresora niż z wielu innych ras.

[quote name='c.a.s.s.i.e']a jezeli chodzi o inne psy to rowiez nie stwierdzono[/QUOTE]

Masz młodziutką sunię, prawda? ;) To za rok może być zupełnie inaczej, jeśli chodzi o inne psy, i wcale nie za sprawą błędów wychowawczych, tylko psychiki rasy - TTB zazwyczaj nie daje sobie w kaszę nadmuchać, szczególnie po osiągnięciu dojrzałości. Wszelkie złe doświadczenia ze szczenięctwa mogą to jeszcze nasilić. Dobrze prowadzony TTB nie zaczepia innych psów, potrafi się z jakimiś pobawić, ale mało prawdopodobne, że nie odpowie na atak innego psa czy dogada się z dominantem tej samej płci.
Btw weterynarz niekoniecznie musi być znawcą psich ras - to, że staffik jest przerośnięty nie sprawia, że zmienia się natychmiast w amstaffa. Jesli masz dokumenty (metryczkę, rodowód), że jest to staffik, to nadal jest to staffik, tylko po prostu za duży.

Link to comment
Share on other sites

Dokładnie Cassie ma dopiero 7 miesięcy.. :) więc jej zachowanie się zmieni ;) moja niedługo skończy 2 lata (ah jak ten czas szybko leci :( ) teraz dopiero dojrzewa, nadal z niej gówniarz, ale już mi raz zęby pokazała, jak ją odsunęłam ręką.. :) została skarcona, odesłana na miejsce ;) nigdy wcześniej mi czegoś takiego nie zrobiła... bullowate to świetne psy (ja chyba nigdy nie zmienie tej grupy psów.. ;) ) ale bardzo łatwo je źle poprowadzić...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zaba14']ale bardzo łatwo je źle poprowadzić...[/QUOTE]

Tu się absolutnie zgodzę; one kompletnie nie tolerują ani ingerencji w cielesność, ani chłodnego traktowania - a zarazem nie można im pozwolić sobie wejść na głowę. I niestety nie każdy to potrafi; wielu ludzi rozpuszcza TTB jak dziadowski bicz, a potem próbuje brak konsekwencji nadrabiać krzykami czy klapsami - i efekty są opłakane.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Martens']Tu się absolutnie zgodzę; one kompletnie nie tolerują ani ingerencji w cielesność, ani chłodnego traktowania - a zarazem nie można im pozwolić sobie wejść na głowę. I niestety nie każdy to potrafi; wielu ludzi rozpuszcza TTB jak dziadowski bicz, a potem próbuje brak konsekwencji nadrabiać krzykami czy klapsami - i efekty są opłakane.[/QUOTE]

Jak moja dostała klapsa w dupe jak była mała to się bardziej nakręciła niż to wszystko było tego warte ;) ale czasami fakt mam ją ochotę zabić :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='Psy-moja pasja']Udało się mama zgadza się na asta[/QUOTE]

Szczerze mówiąc nie wiem czy się cieszę...
Kto będzie zajmował się wychowaniem psa, kto będzie z nim wychodził? Jaka jest Wasza wiedza na temat specyfiki tych ras? Jakie macie doświadczenie z psami?
I czemu mama się zgodziła, mam nadzieję, że nie dlatego, że opowiedziałaś jej, że to taki labradorek, tylko straszniej wygląda :razz:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ja mam stafficzkę- do mnie nigdy agresji jakiejkolwiek nie pokazała, za to co innego stosunki Ariel z innymi psami- a raczej sukami. Sama nie atakuje, ale kiedy idę z psami np w miejsce gdzie umawiam sie ze znajomymi właścicielami psów- niestety, jej jedynej nie mogę spuścić. Bo na atak innego psa odpowie.

Ale z tego co czytam- nie wiem ile masz lat, ale pamiętaj że pies będzie z Tobą 10-15 lat, a rasy jakie Cię interesują (CC, bouvier, mastiffy i inne molosowate) to są rasy dla kogoś, kto ma już jakieś pojęcie o psiej psychice... Z bullowatych ewentualnie polecałabym rodowodowego staffika z dobrej (to wcale nie znaczy że drogiej) hodowli, po rodzicach o stabilnym temperamencie. Ale musisz być w 100% pewna że to akurat jest TA rasa...
Jest taki wątek- jakiego psa mam wybrać czy jakoś podobnie- napisz jakie masz oczekiwania, co Ci sie podoba w psach, jaki prowadzisz tryb życia (np ile czasu dziennie na spacery)- dziewczyny na pewno Ci doradzą kilka odpowiednich ras. Nie kieruj się tylko i wyłącznie wyglądem- podstawowy błąd, jak już znajdziesz interesujące Cię rasy, poczytaj, wejdź na fora dla miłośników- wypytaj jeszcze dokładnie- i nie spiesz sie z zakupem, często na wymarzonego psa czeka się długo- za to jest warto ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Każdego psa można zepsuć, czy to z grupy TTB czy Yorka. Znam małżeństwo (po 70tce), które ma trzynastoletniego Amstaffa, który nigdy w życiu nie rzucił się na psa, który go nie atakował, co najwyżej warknął. Już nie mówiąc o ataku na ludzi. Po prostu to wygląda tak Babcia, coś kolo 70 lat, ast na łańcuszku jak od torebki bez problemów jakichkolwiek.

Znam też faceta, który ma psa (jakiś taki mały - nie wiem jaka rasa, ale wielkości większego Yorka) i ten pies atakuje wszystko i wszystkich...
Więc cała ta "agresja TTB" to po prostu medialna bajka. Jeżeli jakiś nieukładany Amstaff lub amstafopodobny zaatakuje kogoś to w telewizji słyszymy "Amstaff pogryzł, zagryzł rozszarpał i zamordował". A jeżeli jest to np. owczarkowaty to "pies zaatakował, jednak obyło się bez większych szkód".

Około Marca/Kwietnia amstaff zaatakował dziecko - Wszystkie fakty, wiadomości , wydarzenia o tym trąbiły. Następnego dnia Owczarek Niemiecki pogryzł dziecko, czy nawet zagryzł - Krótka wzmianka w polsatowskich wydarzeniach. TTB to "fajnie" medialna grupa ras. Po prostu.

Link to comment
Share on other sites

Jedna jaskółka wiosny nie czyni.
TTB to nie golden czy caviś, i lepiej żeby ludzie mieli tego świadomość niż wkręcali, że to tak samo łagodny piesek jak goldenek, tylko ma większą buzię. Nie należy ich demonizować, ale i źle robić z nich aniołka i pieska dla każdego, bo to nie ta bajka.
I jakoś nie sądzę, żeby amstaff tej babci, zaatakowany przez obcego samca pozostał oazą spokoju albo chował się babci za nogi.

Link to comment
Share on other sites

Ja twiedze, że jak sobie wychowasz tak masz, ale przy TTB trzeba uważać na inne psy ... a żeby taki pies atakował ludzi, to bardzo fajnie go trzeba zepsuć, albo naprawdę nie umiejętnie poprowadzić :/
Tak jak Martens napisała, nie róbmy grupy psów bojowych czy obronnych za maskotki, bo one takie nie są... to nie labek czy golden ot to.. ja nie muszę panikować na widok innego psa, bo moja zwyczajnie w świecie sama do niego nie podejdzie, gdy nie ma ulubionej zabawki to podchodzący pies też nie jest dla nas zagrożeniem, ale wole dmuchać na zimno, wszystko zależy od psa który do nas podejdzie, wczoraj był to labek i moja sucz już po zabawie frisbee ganiała super z tym psem :) mimo że go nie znała, a jej póki co obojętne czy to pies czy suka :) po nowym roku moja znajoma kupuje rottwailerke więc zobaczymy czy uda nam się ułożyć dobre relacje między nimi, chociaż trochę w to wątpie :)

Link to comment
Share on other sites

TTB nie zostały stworzone do miłości do innych psów. I w części przypadków nie ma tu winy wychowania, a raczej "potrzeb" do jakich te psy stworzono.

Więcej nie skomentuje, bo krew mnie zalewa.
Sorry łagodny golden? Ja takich nie znam. Tak jak nieodpowiedni ludzie biorą TTB, tak nieodpowiedni ludzie biorą retrievery, bo niby same się wychowają i same z siebie są łagodne.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jara']
Sorry łagodny golden? Ja takich nie znam. Tak jak nieodpowiedni ludzie biorą TTB, tak nieodpowiedni ludzie biorą retrievery, bo niby same się wychowają i same z siebie są łagodne.[/QUOTE]

A ja znam łagodne goldeny ;) Z labami różnie, ale te psy akurat bardziej zniszczyły pseudo i moda.
Z agresją tych psów się rzadko spotykam, ale z nieposłuszeństwem, nachalnym kontaktem, brutalnymi próbami zabawy z innymi psami niestety tak...

Link to comment
Share on other sites

zgodzę się z przedmówcami.mogę podać przykład na własnym psie(pit bull 42 kg):do ludzi nawet obcych wchodzących pod moja kontrola pies-słodziak-on wyznaje zasadę im więcej gości tym lepiej bo wiele rąk do głaskania(choc nie kazdy pewnie ma na to ochotę),do obcych za siatką ogrodzeniową macha ogonem,ale w stosunku do psów-samców zachowuje się tak jakby mógł to by wyrzadził im krzywdę i nie wazne czy mały czy duży

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...