Jump to content
Dogomania

odrobaczanie, czy na pewno pomogło?


Bewarka

Recommended Posts

Przygarnełam suczke, i okazało się,ze ma robaki.Odrobaczyłam ją a ona i tak je ma.Dowody to np. to, ze jezdzi zadem po dywanie.Mam nia ponownie odrobaczyc, czy poczekać do czasu kiedy zwykle mija termin skuteczności tabletki?Pomóżcie!!!:-(

Link to comment
Share on other sites

Jakim lekiem ją odrobaczyłaś? Można np. pratelem, w dawce jednorazowej, lub aniprazolem przez 3 dni - bardziej kompleksowa ochrona przed robalami. Zgłoś się do weta, nie zaszkodzi jeszcze raz psa odrobaczyć, bo czasami tylko raz nie skutkuje (np. przy tasiemcu)
A jeżdżenie zadem wcale nie musi świadczyć o robalach, tylko o nieopróżnionych gruczołach okołoodbytowych.

Link to comment
Share on other sites

Odrobaczanie powinno być przeprowadzane do skutku, czasami potrzebna jest powtórka - zwkłaszcza w przypadku psów silnie zarobaczonych (a psiaki przygarnięte z dworu zwykle mają sporo pasożytów). O tym, w jakim odstępie czasu podać kolejną porcję musi zdecydowac lekarz, żeby psiaka nie zatruć. Moze też zlecić badania kału, żeby zobaczyć, czy rzeczywiście są tam pasożyty.

Link to comment
Share on other sites

Nicienie zwalcza się przez podawanie preparatu w odstępach 10-14 dniowych bo taki jest ich cykl życiowy.I takie Pyrantelum zabija sobie glisty.Tasiemca wystarczy raz potraktować bo on nie opuszcza światła jelita,a te co się usadowią w mięśniach tam już niestety zostaną.Pratel zabija i nicienie i tasiemce,ale nie działą na włosogłówki.Najlepszy jest więc Drontal lub Zipyran.Ale warto zrobić badanie kału.Coraz więcej lecznic ma na stanie fekalizery i na bad.czeka się z 20 min,
Ale saneczkowanie to zazwyczaj gruczoły

Link to comment
Share on other sites

Zastanawiam, się, czy nie mniej wiarygodne (niz w ludzkim lab) nie będzie badanie wykonane przez niedoświadczonego weta. :roll: Część pasożytów mamy podobnych- glisty i tasiemce- budowa jajek na pewno jest różna, ale myslę, że jesli chodzi o domowe zwierzaki mięsożerne (kot) lub wszystkożerne (pies), wybór laboratorium może nie miec większego znaczenia. Sama wysyłałam kał do ludzkiego lab, dopóki nie zakupilismy zestwu do badania kału i nie było jakis większych problemów. Zawsze trzeba zaznaczyć, czyj kał wysyłamy i na co chcemy badać (chodzi o lamblie, toksoplazmę).

Link to comment
Share on other sites

Ja miałam podobny problem przygarnełam 6 tygodniowego szczeniaka odrazu ją odrobaczyłam bo była zdrowa ale po jakimś czasie zaczeła mi saneczkować więc pomyślałam że powtórzę odrobaczenie ale wet najpierw postanowił sprawdzić gruczoły i niestety okazało się że moja wtedy 2 miesieczna psina teraz już ma prawie 4 miesiące właśnie na to choruje :-(.
Ręce mi poprostu opadją bo mam jeszcze 6 letnią sunię która od roku też na to choruje.
Także przedewszystkim radziłabym ci sprawdzenie gruczołów moja weterynarz mówi że ostatnio jest coraz więcej psów cierpiących na tę dolegliwość i do tego w coraz młodszym wieku.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...