Jump to content
Dogomania

furminator vs trymer


AgataP

Recommended Posts

  • Replies 62
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Grey']Vega17 ja używam tylko tego do wszystkich rodzajów włosów , plus trymery.[/QUOTE]

moze masz wprawe lub klientow ktorzy lubia takie zabiegi. do mojego swira jak powiem choooodz, to on juz wie ze mam cos na mysli i na wszelki sie ewakuuje:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cockermaniaczka']wega a nie mozesz jej dac na jakis stol?I najlepiej zeby byla jedna dodatkowa osoba do trzymania psa;)[/QUOTE]

hehe nie ma takiej opcji, moj pies jest niedotykalski, nie znosi jak sie go glaszcze, dotyka, chyba tylko lezec na nim moge:) dziwny ten typek. czasem go przywiaze do ławki zeby nie uciekal ale strasznie sie zlosci. z kapiela jest to samo, kąpie się razem z nim i na dodatek musze wiazac do kranu:) po 6 latach juz sie przzwyczailam ale tych kłaków nigdy nie polubie:( dlatego myslalam ze ten trymer hakowy bedzie "delikatniejszy" widziałam babeczke na filmiku jak szczotkowała jakiegoś tam pieska szorsciaka chyba i ciekawie to wygladalo. na czym polega ten trymer czy on ucina włos czy wyrywa bo tego nie moge rozkminic

Link to comment
Share on other sites

Dobry trymer nie powinien uciac wlosa.Ma wyciagac podszerstek a zostawiac okrywowy wlos.
To co wylazi to martwy wlos wiec on go nie wyrywa ze skory:eviltong:
Podpytaj sie najlepiej haskaczowych hodowcow ktory model marsa najlepiej dziala bo jest ich troche :) Ja nie doradze konkretnie ktory bedzie najlepszy bo haskaczy w reku nie mialam... :oops:

Link to comment
Share on other sites

dowiedzialam sie ze furminator bedzie ok, i chyba na niego sie skusze bo cena o polowe nizsza a w razie czego nie chce utopic kasy. gdyby moj hasior lubi szczotkowanie wtedy bym sie nawet nie zastanawiala nad kupnem i walczylabym grzebieniem,natomiast kazde podejscie konczy sie awantura. gryzie i dziabie, a ja po kilku latach mam juz dosc tej siersci

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Grey']Vega17 ma rację pies że się broni ,jak go traktujesz czymś drażniącym .Trzeba wyczesywać grzebieniem skutecznym i łagodnym w działaniu . Zobaczysz co będzie jak go potraktujesz furminatorem .[/QUOTE]

nie musze go traktiowac złym grzebieniem wystarczy ze go dotkne reka a on juz sie krzywi. tak jak pisałam wyzej, on nie lubi gdy się go dotyka. szukam czegos co pozwoli szybko go wyczesac i pozbyc sie podszerstka

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Hej, ktoś tu jeszcze zagląda? ;)

Zastanawiam się nad kupnem trymera hakowego, żeby pozbyć się całej masy podszerstka jaka nas "zaatakowała" na wiosnę ;)
Potrzebuję coś, co wyciągnie podszerstek z sierści a'la "owczarek niemiecki" :D
Dziś w zoologicznym próbowałam właśnie trymera hakowego i faktycznie fajnie wyczesywał kłaki, ale wiele osób pisze o tym, że nieumiejętnie użyty może poucinać sierść i waham się nad zakupem. Prawda to?
Może ktoś poleci coś skutecznego?

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE=makot'a;20836982]Hej, ktoś tu jeszcze zagląda? ;)

Zastanawiam się nad kupnem trymera hakowego, żeby pozbyć się całej masy podszerstka jaka nas "zaatakowała" na wiosnę ;)
Potrzebuję coś, co wyciągnie podszerstek z sierści a'la "owczarek niemiecki" :D
Dziś w zoologicznym próbowałam właśnie trymera hakowego i faktycznie fajnie wyczesywał kłaki, ale wiele osób pisze o tym, że nieumiejętnie użyty może poucinać sierść i waham się nad zakupem. Prawda to?
Może ktoś poleci coś skutecznego?[/QUOTE]

ja zakupiłam furminator oryginalny, sprawdza sie super.mozna dopasowac do dlugosci wlosa psa. na zooexpres

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Odświeżę trochę wątek.
Moja psica (kundelka) ma średnio długą, gęstą, miękką sierść. Linieje dwa razy w roku, gubi duże ilości podszerstka. Co możecie mi doradzić do usuwania włosów w okresie linienia? Zastanawiam się nad furminatorem do długiej sierści, ale nie wiem czy się sprawdzi. Od czterech lat używam takiego rodzaju szczotki - [URL]https://encrypted-tbn2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTgOBlvQAx8dQvOxL9feBb6wT4WnTIfntfnhW3CKehj6q9VJoU8SQ[/URL], coś tam wyciąga ale dużo włosów zostaje.

Edited by Adzia123
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Adzia123']Odświeżę trochę wątek.
Moja psica (kundelka) ma średnio długą, miękką sierść. Linieje dwa razy w roku, gubi duże ilości podszerstka. Co możecie mi doradzić do usuwania włosów w okresie linienia? Zastanawiam się nad furminatorem do długiej sierści, ale nie wiem czy się sprawdzi. Od czterech lat używam takiego rodzaju szczotki - [URL]https://encrypted-tbn2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTgOBlvQAx8dQvOxL9feBb6wT4WnTIfntfnhW3CKehj6q9VJoU8SQ[/URL], coś tam wyciąga ale dużo włosów zostaje.[/QUOTE]

Dodam, że chodzi o sunię z awatara. Tak się prezentuje w pełnej okazałość - [URL="http://4.bp.blogspot.com/-t61NDNBdoKQ/UkB2XfCK3vI/AAAAAAAADAc/Lyf9dSn0Kuk/s640/IMG_7881.JPG"]KLIK[/URL]. Myślę teraz, że jej kłaki to jest coś w rodzaju sierści border collie.

Edited by Adzia123
Link to comment
Share on other sites

andzia 123 ja takiej szczotki również używałam, później przeszłam na z gęsto osadzonymi ząbkami grzebień. Teraz pozostałam na furminatorze i tak już zostanie. Jest rewelacja kilka dni pod rząd szczotkowania i w 95 % mniej sierść, pozostałe 5 % niestety mój pies gubi cały rok ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Hop, podnoszę temat! :)

Mam 7 miesięcznego owczarka australijskiego, właśnie wyzbywa się szczenięcego futra i porasta już "dorosłą" okrywówką. Jako, że upały zbliżają się nieziemskie, chcę mu trochę pomóc i pozbyć się martwego włosa - czy możecie mi coś polecić? Widziałam na owczarkach, że faktycznie fajnie sprawdzają się trymery hakowe, jedynie troszkę mnie odstrasza to, że jest to nieprzyjemne dla samego zainteresowanego...

Link to comment
Share on other sites

też mam australijczyka i u nas trymer hakowy sprawdza się rewelacyjnie :loveu: stosuje raz na 2 tygodnie, albo jak mi się przypomni :evil_lol: jakoś nie zauważyłam, żeby psu sprawiało to jakiś dyskomfort (tylko używamy Marsa, a nie wiem jak sprawdzą się te tańsze).
Ale on ogólnie ma jeszcze mało podszerstka (11 miesięcy) więc trymerem robie mu głównie portki

[IMG]https://scontent-a-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-xap1/t1.0-9/10314771_654462544607853_8868544446469789027_n.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

hehe czyli dobrze kojarzyłam? :P tak Bolsik :)

Trymer pożyczam narazie od znajomej grommerki, z tego co pamiętam to jest dość duży ok 20 haków może i dość duże odległości są między nimi.
Innymi mniejszymi (małe odległości) praktycznie nic nie wychodziło. Dzisiaj zapytam jaki to dokładnie jest ;)

Link to comment
Share on other sites

Marta ,zaczyna się od grzebienia ,ja zastosowałbym Spratta 072 na początek,później 076 i spróbował trymerami grabkowymi o odpowiednim rozstawie.
Nie mówię o tańszych trymerach i nie polecam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Grey']Marta ,zaczyna się od grzebienia ,ja zastosowałbym Spratta 072 na początek,później 076 i spróbował trymerami grabkowymi o odpowiednim rozstawie.
Nie mówię o tańszych trymerach i nie polecam.[/QUOTE]
pytanie było o trymer;) Grzebień (używam akurat Chadog) i pudlówka(Lawrence) to oczywiście standard u nas używamy zdecydowanie częściej niż trymer.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marta_Ares']hehe czyli dobrze kojarzyłam? :P tak Bolsik :)

Trymer pożyczam narazie od znajomej grommerki, z tego co pamiętam to jest dość duży ok 20 haków może i dość duże odległości są między nimi.
Innymi mniejszymi (małe odległości) praktycznie nic nie wychodziło. Dzisiaj zapytam jaki to dokładnie jest ;)[/QUOTE]


Ha, on jest piękny, dzięki niemu spodobały mi się tricolory! :)

[quote name='Marta_Ares']pytanie było o trymer;) Grzebień (używam akurat Chadog) i pudlówka(Lawrence) to oczywiście standard u nas używamy zdecydowanie częściej niż trymer.[/QUOTE]

Oo a gdzie kupujesz taki profesjonalny sprzęt? Kurczę cena trymera zapiera dech w piersiach :P

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...