Jump to content
Dogomania

Mobility


Jaga

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Mobility to dyscyplina psiego sportu polegajaca na tym, że pies pokonuje różne przeszkody terenowe np schody zbudowane z kratki, zmodyfikowane drabiny ect chodzi o to rzeby sprawdzić pewnośc poruszania się psiaka w zróżnicowanym terenie i reakcji na zmiany podłoża czyli mobilność.

Mniej więcej tyle pamiętam - na wzmiankę o tej dyscyplinie natknęłam się w książce - wolny czas z psem - czerwona okładka, wielkość zeszytowa, autora nie pamietam :oops:

Link to comment
Share on other sites

Nie sadzilam, ze temat sie jakkolwiek rozwinie i nie zagladalam na 'sport', stad moje milczenie :oops: .

No wlasnie o mobility tez przeczytalam w ksiazce "Wolny czas z psem" i od razu mnie to zainteresowalo - to moglaby chyba byc jedna z niewielu dyscyplin sportowych ktore daloby sie uprawiac z moim cielakiem :lol:

Szkoda, ze to kolejna rzecz ktora u nas w kraju jest niedostepna :(

Link to comment
Share on other sites

Jaga to udostępnij ją sobie we własnym zakresie :)

Zabieraj "cielaczka" w ciekawe miejsca (z różnymi przeszkodami) i go ucz. No chyba, że masz jakiś teren na którym można zbudować jakieś fajne przeszkódki od podstaw :D to wtedy my też się piszemy

Myślę, że mój ON mógłby spokojnie startować w mobility - tyle się razem włóczyliśmy!!

Link to comment
Share on other sites

Nie wiedziałam, że już ktos to wymyślił, bo przecież to wymyślił mój mąż, jak usłyszał o agility, to zaraz chciał wprowadzić modyfikację na wersję terenową. Różne przeszkody terenowe, łącznie z wodnymi. Omalże opracował regulamin. No na razie z realizacją kiepsko, ale kiedys kto wie. W każdym razie ja jestem chętna.

Link to comment
Share on other sites

Magdo i Jago - do boju :D takich dwóch jak nas trzech to nie ma ani jednego :lol: :lol: 8)

Niuka na emblemacie jest mój zaginiony PON Werbel z którym trenowałam kilka lat temu (biegałam także z emerytowanym dziś ON-em).

Obecnia mam młodego PON-a Bzika, który z musu trenuje spacerową wersję mobility :lol: (płoty, ławki, rowy, rzeczki itp). W lato biegał na własnoręcznie wykonanym przeze mnie torze (stacjonaty, slalom, tunel)Mus to brak samochodu i czasu na dojazdy do klubu - blisko mnie nie ma

:( - za to rekompensujemy sobie posłuszeństwem, a ostatnio obedience :)

pozdrawiam. Posiadam także malutka PON-eczkę i mam nadzieję, że zanim podrośnie do treningów zmotoryzuję się.

Link to comment
Share on other sites

tak jak kamilapon: czerwona książeczka, przedruk z niemieckiego wydania. Nigdzie indziej nie widziałem :(

podejrzewam że Autorka miała bujną wyobraźnię a jej wizja nie do końca oddawała ( a tym bardziej oddaje) rzeczywistość.

coś co ona opisuje jako mobility masz na wszystkich lepszych przedszkolach dla zwierząt

Link to comment
Share on other sites

wysportowane psy :lol: satysfakcję :D i kupę radości 8)

ach zapomnialam dodać i całe rzesze ludzi uważających nas za "niespełna rozumu" :P

ale mnie pomysł się podoba :D

a jeśli psy będę wyglądać analogicznie jak konie do wkkw to super (bo te z wkkw są najlepsze)

Link to comment
Share on other sites

Kamilapon, a gdzie Ty trenujesz obedience?

Co do "mobility", to chociaż słowo jest angielskie, to jako sport dla psów w USA na przykład nie istnieje. Ze słowem "mobility" kojarzą się dwie psie sprawy: jedna mająca do czynienia z niepełnosprawnymi psami, a druga - z niepełnosprawnymi ludźmi. "Mobility" (czyli możliwość poruszania się) dla psów niepełnosprawnych uzyskuje się poprzez specjalnie budowane wózki. A z kolei psy, które pomagają niepełnosprawnym w pewnym sensie umożliwiają "mobility" swoich właścicieli.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...