Jump to content
Dogomania

Szkolenie w Trójmieście


717Magda

Recommended Posts

  • Replies 325
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dzięki Myzia :) W hauwaardzie powiedzielli mi żebym przyszła na szkolenie jak mój owczarek niemiecki skończy co najmniej 8 miesięcy. Czy to nie za późno? W różnych miejscach czytałam, że zaczyna się od 6 mc? Znacie może kogoś kto uczył się tam ze swoim psem? A może znacie jeszcze inne szkoły w Gdańsku lub okolicy?

Link to comment
Share on other sites

Magda zastanów sie nim pojdziesz do hauuwarduuu. Znam ten zakład tresury i nie podobają mi się stosowane tam metody. Szkoliłam tam mojego psa. Mimo szybkich postępów w nauce, cały czas namawiana byłam by nałożyc mu łancuszek zaciskowy. Treserom w głowie się nie mieściło, że mozna szkolic psa na zwykłej obroży i do tego mieć dobre wyniki takiej pracy. Nie mam nic przeciwko łancuszkowi jeżeli jego użycie jest konieczne, ale zakładać go bo tego wymaga "prawdziwa tresura"? Dla mnie to głupota.. Sam fakt że kazali Tobie przyjść z psem 8miesięcznym, a nie młodszym, świadczy o tym jakie jest podejście. Moge poradzić Tobie i Twojemu pieskowi szkolenie w Związku Kynologicznym o. Gdańsk. Uważam, że na terenie Trójmiasta nic lepszego nie znajdziesz. Zycze Tobie owocnej i przyjemnej pracy z pieskiem!!!! Pozdrawiam serdecznie

Link to comment
Share on other sites

717magda! podalam ci ten adres, bo czytalam, ze agnieszka wlasnie w tej okolicy prowadzi zajecia. nic natomiast nie wiedzialam o metodach. dziwi mnie, ze kaza wstrzymac sie az do 8 m-cy, ja zaczynalam szkolenie jak moj pies mial 2,5 m-ca i to nie bylo przedszkole ale zwykle, indywidualne zajecia z posluszenstwa. Zachraniarka duzo wie na temat szkolenia w tej szkole i w tym wypadku wydaje mi sie, ze powinnas jej zaufac albo swojemu instynktowi. moze jeszcze inni beda mieli cos do dorzucenia na temat innych szkol w twojej okolicy

Link to comment
Share on other sites

Drogi Gosciu...

Moje uwagi co do tresury w Hauuwardzie przekazalam wlascicielce szkoly juz dawno... i to nie za posrednictwem internetu (bo tak najlatwiej) tylko osobiscie...

To ze mam takie zdanie o tej szkole nie wynika u mnie, bo tak mi sie podoba... Chcialabym zauwazyc, ze ja tez szkolilam tam mojego psa... Poza tym znam mnostwo psow po tamtejszym szkoleniu... Obserwuje je od prawie 5 lat...

Niektorzy przewodnicy po Hauuwardzie sa podobnie jak Ty bardzo zadowoleni z tej szkoly, niektorzy z nich sa zachwyceni, gdy ich pies bez pomocy potrafi zrobic "siad"... W wiekszosci przypadkow jednak zdania ludzi pokrywaja sie z moim zdaniem... no coz...

A co do mojej kultury mysle, ze posiadam ja w jakims stopniu... Nie napisalam Magdzie by tam nie szla, bo tam jest zle... Napisalam tylko by sie nad tym zastanowila...

Ja nie namawiam do niczego... Moge tylko po tym jak pracuje juz z moim psem bez przerwy cztery lata, sluzyc skromna rada...

A czy ktos z niej skorzysta to juz jego sprawa...

Pozdrawiam wszystkich serdecznie... Ciebie Gosciu tez... :D

Link to comment
Share on other sites

"Nie można oceniać pracy nauczyciela po złych wynikach spowodowanych zaniedbaniem ze strony ucznia - przewodnika."

Oczywiscie zgadzam sie z powyzszym zdaniem. Stad moja szybka reakcja, zeby nie bylo zadnych niedomowien. Moj pies po kursie w Hauuwardzie zaliczyl PT z ocena doskonala i dostal wyroznienie. Takze to nie jest tak, ze zle mi poszlo na egzaminie i dlatego skrytykuje te szkole. To zupelnie o to nie chodzi..

Zastanawiam sie tylko czy moj pies zdalby tak doskonale, gdybym jednak skorzystala z rady tresera i zalozyla mu lancuszek....

Moj pies jest olbrzymim indywidualista i wiem ze najmniejsza proba "zlamania go" doprowadzilaby do wielkiego buntu.

Dlatego uwazam, ze dobry wynik na egzaminie zawdzieczam mojemu uporowi (szkolilam psa wylacznie na obrozy) no i oczywiscie pojetnosci Hugona... Z ktorym praca moze nie nalezy do najlatwiejszych (poniewaz on wie zawsze lepiej), ale ktora obfituje w wielee sukcesow (poniewaz uczy sie momentalnie kiedy pokaze mu, ze jednak ja wiem lepiej) :wink:

A co do wyboru jeszcze miejsca szkolenia...

Zwiazek kynologiczny oferuje olbrzymi plac szkoleniowy, otoczony lasem, po ktorym mozna sie przejsc dajac troche czasu psu na relax...

Oprocz zajec w grupie dominuja zajecia indywidualne, kiedy to uczestnicy kursu rozchodza sie by pocwiczyc dany element, z ktorym maja najwiekszy problem. Przykladowo chodzenia przy nodze mozna nauczyc psa w najrozniejszych konfiguracjach. To juz nie bedzie schemat 15 krokow, skret w prawo, 15 krokow, skret w lewo, 15 krokow, zawrocenie, zatrzymanie, siad... Majac do dyspozycji duzo miejsca nauczymy psa chodzic przy nodze zawsze, bezwzgledu na rodzaj skretow i ilosc krokow...

Hauuward nie daje takich mozliwosci...

Jego plac jest malutki i nie ma mowy o tym by sie rozejsc. Zajecia prowadzone sa na zasadzie musztry, uczestnicy jeden za drugim wykonuja: 10 koleczek przy nodze w jedna strone, potem 10 koleczek w druga strone, potem 10 koleczek biegiem... Nie ma mowy o indywidualnym podejsciu do psa...

Troche madrzejsze pieski szybko maja dosc, znudzone monotonnscia cwiczen, szybko znajduja sobie ciekawsze zajecia..

Pieski dzialajace bardziej mechanicznie tez maja problem, kiedy to ich wlasciciel po skonczeniu kursu wydaje komende "rownaj" i zamiast zaczac chodzic w kolko, skreca, zawraca i robi mnostwo innych "dziwnych" rzeczy...

Link to comment
Share on other sites

Drogi Gosciu...

Alez zgadzam sie, ze w zwiazku nie ma zajec na ulicy... mimo ze jest to bardzo wazne i tworcze cwiczenie... a w Hauuwardzie takie zajecia sie odbywaja, dokladnie jedno w czasie miesiecznego kursu (w ktorym ja bralam udzial) albo dwa takie zajecia w czasie dwumiesiecznego kursu (jak mnie powiadomili adepci tej szkoly). Jedno czy dwa powtorzenia cwiczenia uwazam, ze nie daja nic... Takze mimo wszystko obstawialabym Zwiazek Kynologiczny. A teraz tak z ciekawosci chcialabym sie Goscia zapytac, ile szkol dla pieskow znasz w Trojmiescie?? Z iloma treserami Gosciu rozmawiales a z iloma uczestnikami najrozniejszych kursow?? A widziales jak odbywaja sie zajecia na innych kursach?? Czy to nie jest troche tak, ze znasz tylko Hauuward, podobalo sie tam Tobie i nawet nie wiesz, ze moglo by byc jeszcze lepiej?? A skoro plac Hauuwardu nie jest maly, to jaki jest zwiazkowy -ogromny????

Link to comment
Share on other sites

No wlasnie, gdynski zwiazek chwali gdanska szkole tresury... Tak jak napisal sic! nie sa w to zamieszane zadne pieniadze, zadne uklady...

Nie ma znaczenia dlugoletnia rywalizacja miedzy gdanskim i gdynskim zwiazkiem... :wink:

Ale co ja tu bede pisac, ja w przeciwienstwie do Goscia na pieskach sie nie znam... hi hi

Link to comment
Share on other sites

Alez drogi Gosciu ja jeszcze raz chcialabym zauwazyc, ze ja nigdzie nie napisalam "Nie chodzcie do Hauuwardu, bo tam jest zle!". Magda poprosila o rade i ja jej napisalam jakie jest moje zdanie na ten temat. I mimo, ze moje doswiadczenia z Hauuwardem nie sa najlepsze nie napisalam, by tam nie chodzila, zasugerowalam tylko, by sie nad tym zastanowila. Podana przez Ciebie stronka poglebila zas u mnie tylko niechec do tej szkoly. Na zdjeciach doskonale widac, jak tam wyglada szkolenie -jeden pies na drugim. A te opisy psow...

A co do Kamy... Mysle, ze jest propozycja godna zastanowienia. Duzym plusem jest fakt, ze oferuje zajecia dodatkowe, oprocz kursow PT, dochodza jeszcze agility, flyball i IPO. Sama organizacja, bardzo dobrze uwazam przygotowanych zawodow agility i IPO. Kto wie czy kiedys Kama nie obrosnie w sile, poki co buduje sobie znakomite fundamenty..

Link to comment
Share on other sites

Gość:

Nie interesuje mnie poziom szkolenia psow w "hauuwardzie", w innych szkolach w 3miescie, ani Wasz spor - ale to:

A opisy psow lepsze juz by byc nie mogly i sa jak najbardziej zgodne z prawda!!!

to jest chyba jakas prowokacja?

O ktore "opisy ras" chodzi? O te usuniete wreszcie opisy ras "bojowych"?

Link to comment
Share on other sites

Najlepsza forma nauki dla psa jest forma nasladownictwa...

Bardzo ciekawe stwierdzenie, wrecz mnie zatkalo...

Ale jak juz wczesniej pisalam, ja sie na psach nie znam...

I znow nie wiem czemu usmiech pojawia mi sie na ustach... hi hi

A chodzilo mi o opisy ras... Po ich przeczytaniu zwatpilam co do mojego psa, ktory wcale nie jest doskonalym mysliwym, a powinien!! :wink:

Link to comment
Share on other sites

Gosc:

Buldog:

Dokladnie nie wiem,zapytaj sie zahraniarki ona wszystko wie!.

Mi sie wydaje ze chodzi o opisy psow na forum

Czy to zart?

Piszesz najpierw

A opisy psow lepsze juz by byc nie mogly i sa jak najbardziej zgodne z prawda!!!.

a teraz piszesz, ze "dokladnie nie wiesz" i sobie mam pytac kogo innego???

Bardzo smieszne

Nie mam wiecej pytan.

Link to comment
Share on other sites

Buldog! troszke ci pomoge, ale tez musialam sie naszukac :oops: :D

Podana przez Ciebie stronka poglebila zas u mnie tylko niechec do tej szkoly. Na zdjeciach doskonale widac, jak tam wyglada szkolenie -jeden pies na drugim. A te opisy psow..[/quote
Link to comment
Share on other sites

myzia:

Ja wiem, gdzie zachraniarka napisala o "opisach psow" - chodzi mi o co innego.

Jesli Gosc tu krzyczy, ze cos tam jest "najlepsze, jakie moglo byc", a na moje pytanie "co jest najlepsze?", odpowiada, ze nie wie dokladnie, o czym mowa i mam sie pytac kogo innego, to chyba nie jest to zbyt powazne, jak uwazasz?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Dolacze sie do dyskusji.

5 lat temu zglosilam sie do szkoly Kepki ze swoim poprzednim wyzlem-wtedy 9-letnim psem.Mialam problem z jego agresja wzgledem innych psow,kazdy spacer konczyl sie jatka.Zadzwonilam takze do dwoch innych treserow,ktorzy prowadzili szkolenia indywidualne;w czasie rozmowy telefonicznej byli bardzo niechetnie nastawieni do pracy z 9letnim,starym psem.Wrecz uslyszalam:"to tak,jakby pani chciala czegos nauczyc 80-letniego czlowieka".

zadzwonilam do Hauuwardu,zostalam dokladnie wypytana o szczegoly zachowania psa.Ja sama prosilam o wykorzystanie obrozy elektrycznej,bo nie wierzylam,ze mozna inaczej stlumic agresje mojego kundla.Kepka doradzala lekcje indywidualne ze wzgledu na wiek i nerwowosc psa.

Umowiona zostalam na lekcje z p.Ewa Bak.Nie bylo mowy o zadnej obrozy elektrycznej:"szkoda psa,to starszy pan,wystarczy lancuszek".Spedzilam 3 godziny z trenerka,ktora nie oszczedzala siebie,nawiazala swietny kontakt z moim psem,ktory byl bardzo nieufny wobec obcych ludzi.Moj pies,ktory nikogo oprocz mnie nie zauwazal,sluchal sie obcej kobiety.Glownie uczyla nie mojego psa,tylko mnie,jak ja mam sie zachowac,gdzie robie bledy.Brutalne metody?to ja zostalam skarcona,za malo entuzjastyczne pochwaly.

Najwazniejsze ,ze byl efekt-moglam isc z psem na spacer bez oczu naokolo glowy.Dodam,ze dlugie konsultacje telefoniczne byly bezplatne.

Bardzo podoba mi sie,ze Hauuward proponuje bezplatne powtorzenie kursu,dla wlascicieli,ktorzy sa niezadowoleni z postepow psa.

Ja tam lubie Hauuward.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Może tutaj ktoś mi doradzi :cry:

Gdzie w Gdańsku można pójść na szkolenie PTT?

Czy ktoś może był na takim szkoleniu i może podzielić się wrażeniami?

a'propos hauuwardu - PT I było super, PT II - nuda i rozczarowanie, (mimo, że zdałm egzamin nie jestem z tego szkolenia zadowolona, czar PT I prysł), nie polecam tago szkolenia w tej szkole z powodu... braku terenu do ćwiczenia pracy węchowej (przy początkujących psach powinien być wolny od zapachów, my ćwiczyliśmy na psim wychodku na Zaspie - beznadzieja). Do egzaminu podeszły 3 psy, z których 2 szkolone były już wcześniej, moja sunia miała to szczęście, że mam koło pracy dużo łąk, na kórych mogłam ćwiczyć, inne "psy" nie podeszły do egzaminu lub wogóle zrezygnowały w połowie kursu :(

PT I, PSO, IPO 1,2,3 owszem, ale nie szkoenia z pracą węchową!

Link to comment
Share on other sites

Jasne że wiem, bo tam chodzę:)

Metody znam tylko z PT i agility:ogólnie dużo spokoju, piłeczka, smakołyki i pełen profesjonalizm no i skuteczność,wiem coś o tym bo mój pies to bardzo uparta suka.

Jak chcesz zobaczyć jak to szkolenie wygląda to możesz podejść na plac,tylko nie pomyl p.Ani ze starym dziadem, który też tam szkoli-facet zatrzymał się ze swoimi metodami jakieś 20 lat temu.

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...