Jump to content
Dogomania

Szkolenie w Trójmieście


717Magda

Recommended Posts

  • Replies 325
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Kilka lat temu chcialam szkolic w Hauwardzie psa, niestety z powodu rasy nie zostal przyjety. Jakies dwa lata pozniej bylam na indywidualnym spotkaniu i treserzy zrobili na mnie bardzo dobre wrazenie. Faktem jest, ze miejsca malo i nie ma za bardzo mozna gdzies odejsc choc na chwile.

Teraz znowu szukam szkoly, ale nie wiem czy bedzie to Hauward.

Link to comment
Share on other sites

A mam amstafka. Podobno teraz szkola wszystkie, chociaz to dziwne bo p. Agnieszka zarzekala sie ze nie chce takich psow bo inni kursowicze sobie nie zycza i mieli jakis przypadek pogryzienia czy nawet zagryzienia, nie pamietam.

Link to comment
Share on other sites

mag! albo amstaffy zlagodnialy albo jednak okazalo sie,ze amstaff to takze kursant,za ktorego wlasciciel ZAPLACI ;)

Ale tak na serio-ja widzialam na szkoleniu dwa mieszance amstaffa.Jeden zostal skierowany na indywidualne lekcje zanim przystapil do pracy w grupie.Ale i tak ciagle byl pod kontrola i na lince,podczas ,gdy inne psy juz pracowaly bez smyczy.

czyli jakas selekcja ciagle jest.

Link to comment
Share on other sites

ja chcialam tylko dodac,ze nieprawda jest,ze w hauuwardzie kogokolwiek "zmusza sie" czy "wymaga" lancuszka zaciskowego,lub kolczatki

ja ze swoja sunia cwicze na zwyklej obrozy,moja przyjaciolka(ukonczone PT1)ze swoja goldenka rowniez nie uzywala innej niz zwykla,na tym samym kursie byla starsza pani z bokserem-takze na normalnej obrozy

to ty wybierasz

moga zwrocic ci uwage,ze lepiej byloby na lancuszku czy kolczatce jesli pies jest wielki a ty sobie z nim nie radzisz

w hauuwardzie bardzo podkreslana jest wlasna praca z psem

ludzie czesto oczekuja,ze pojda na pare zajec i stanie sie cud-z rozpieszczonego dzikusa ktos im zrobi grzecznego i poslusznego pieska,a tak to nie dziala

co do wieku zaczynania-jest psie przedszkole do 6 m-ca,potem przerwa i powrot na plac

jesli chcesz zaczac psa szkolic w 6 m-cu zycia a nie chodzilas do przedszkola-idz go pokazac pani Agnieszce(taka konsultacja po uprzednim umowieniu sie telefonicznie nic nie kosztuje)i zapytaj czy mozesz,bardzo prawdopodobne,ze tak:)))))

wystarczy troche dobrej woli

a co do brutalnosci w hauuwardzie

coz ktos tu chyba nie rozumie znaczenia tego slowa...

no chyba,ze za brutalne uznaje sie ciagle pokrzykiwanie pan prowadzacych:pochwalic chlopczyka,poklepac dziewczynke,prosze nie krzyczec na pieska!!!!

:)))))))))))))))))))))))

mozna z reszta pojsc popatrzec na to jak prowadzone jest szkolenie i samemu ocenic:))))))

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Witam, trochę nerwowa tu atmosfera, wahałam się ,czy pisać. Mam jedną uwagę i od razu zaznaczam, że jest obiektywna, ja nie mam żadnego interesu w polecaniu lub odstraszaniu od jakiejś szkoły.

Mam dwa psy, pierwszą sunię szkoliliśmy z mężem w Związku, to było jeszcze w Oliwie na starym placu, bouvika szkoliłam w związku i sama pod kontrolą znajomego, który szkolił min. dla Związku.

W Hauwardzie byłam przypadkowo, koleżanka poprosiła mnie abym z nią poszła na zajęcia psiego przedszkola. wszyystko było ok, ale nie podobało mi się, że na jeden, mały plac wypuszczono luzem wszystkie pieski, od Nagiego Chińskiego, po bardzo już dominującą akitę i równie dominującego azjatę. Skończyło się na tym, że grzywacz, z dzikim piskiem, po ostrym przygnieceniu przez akitę wdrapywał się, po nodze swojej przewodniczki. Wzięła go na ręce i tyle miał ze wspólnej zabawy.

Link to comment
Share on other sites

Coś Wam powiem: na temat Hauuwardu się nie wypowiadam, nie widziałam nie wiem,ale za to miałam ostatnio na wystawie w Gdyni okazje posłuchać p. Kępki-było nie było międzynarodowego sędziego prób pracy i powiem tak: jeżeli ta pani tak prowadzi zajęcia jak komentuje to pozdrawiam uczestników kursu w tejże szkole i życzę powodzenia bo będzie Wam z pewnością potrzebne.

Nie myślcie że się czepiam, bo p.Kępka raczej mi wisi, tylko szkoda psów

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

A na szkoleniu w Związku Kynologicznym byłaś? Jeden ze szkoleniowców sam ma starą już sukę amstafkę, inni też nie dyskryminują żadnych ras, a mają przynajmniej jakieś sensowne przygotowanie, bo Związek wymaga od szkoleniowców, a prywatne szkoły mogą sobie zatrudniać kogo chcą- przepisów nie ma! Ja radzę Ci najpierw udać się na szkolenie związkowe :D Plac znajduje się w Oliwie, na ul. Spacerowej, za Z.O.O.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ja nie polecam szkolenia u pani Kepki.

Czułam sie dyskryminowana, I TAK BYŁO.

Moj pies (zapisałam go tam tylko po to zeby oswoił sie z innymi psami, zeby nie denerwował sie na wystawach) po pewnym czasie szkolenia był traktowany, łacznie ze mna jakby go tam nie było w ogole, kazali ubrac mi łancuszek, co spowodowało ze cala piekna siersc psa wystawowego na karku zostala zniszczona!!!!!!!!!

Mowiłam po co chodze na tresure i ze nie bede uzywała kolczatek i tego typu sprzetow i zostałam całkowicie ignorowana.

Przestałam tam chodzic gdy pani Kepka wyrzuciła na ruchliwa ulice suczke dobermana ktora sie zgubiła( miala kaganiec, obroze i smycz)zamiast jako milosnik zwierzat pomoc, to ona wywaliła go na ulice!!!!!!

to nie jest ok i nie polecam tego szkolenia, bo miłosnicy zwierzat tak nie robia!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Sobol, sluchaj :evil: masz takiego fajnego psa, interesuje mnie ta rasa i naprawde chcialabym poogladac zdjecia na Twojej stronie.

Wiec czemu do jasnej cholery zdjecia maja tam po 800KB a jak sie juz czlowiek toto odpali to obejrzec sobie moze Twoje nogi, Twoje buty, Twoje rece itd. Do tego kawalki psa w okrutnym powiekszeniu...

Napewno fajny z Ciebie chlopak, ale ja bym wolala poogladac porzadne zdjecia psa!!

Juz kiedys Ci to pisalam!! :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Beata, spróbuj na placu przy ulicy Spacerowej, za ZOO. Przestronny plac, parking, las, maniak p. Mirek, który swojemu psu oddałby swoje jedzenie. Ja chodziłam tam przez parę lat z moją rottweilerką, później, z powodu braku czasu, musiałam przestać, jednak wrócę tam na pewno, zarówno z nią, jak i z Małym Psem. Duży nacisk kładziony jest tam na indywidualną pracę z psem (tu ktoś miał fantastyczny pomysł o uczeniu przez naśladownictwo - fajnie, ale raczej nie w przypadku szkolenia, tutaj pies ma być skoncentrowany na mnie, a nie na tym, co robią inne psy), jest czas na zabawę, odpoczynek. Dużo miłych ludzi.

Jakiego masz psa?

sic!, czy p. Ania prowadzi również IPO?

Aga&Co

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...