Jump to content
Dogomania

Kopiowanie ( ogony i uszy)


ma

Recommended Posts

wzorzec jest jeden:evil_lol::evil_lol::evil_lol::evil_lol::evil_lol:
a jak on jest interpretowany to kazdy wie-ilu sedziow tyle interpretacji:evil_lol::evil_lol::evil_lol:
a zeby nie bylo totalnie offowo: to jak sie wzorzec ma do ras u ktorych nagle sie pojawily ogonki?mowi wyraznie JAK ma taki łogon wygladac?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 7.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

mogę powiedzieć jedynie o uszach- bo briardy.
Latami były preferowane uszy kopiowane cięte i takim dawało się pierwszeństwo na wystawach, ale pomimo to jest dokładnie opisane jak powinno wyglądać ucho nie cięte- wszak wzorzec to wzorzec

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MEGNUM']... Filmu nie komentuję bo ktoś kto go zrobił nie ma chyba pojęcia, ze istnieje róznica w proporcjach szczeniaka i psa dorosłego. Śmieszne, ze wszystkowiedząca Niceravik podpiera się takim filmikiem.:lol:[/quote]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Pokaż tę sytuację, w której „podpieram się takim śmiesznym filmikiem”. [/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Słonko Ty moje, ja takiego filmu nie wklejałam :eviltong: .[/FONT][/COLOR]
Konfabulujesz :lol:.

Link to comment
Share on other sites

Guest ursa81

[quote name='MEGNUM']
Jak by to powiedzieć hmmm, nie lubię takich dogów z takimi głowami jak ta suka, której zdjęcie wkleiłaś.
Wolę te wzorcowe, np takie:
[url]http://img183.imageshack.us/img183/9642/emblemat12tk0.jpg[/url]

Przyznasz, ze daleko im do wyżełków??

p.s. Uszy tu nie mają znaczenia, wkleiłam pierwszą lepszą.[/quote]

Nie znam się na dogach ale ja bym miała kilka drobnych zastrzeżeń co do głowy tego psa i nie chodzi o gust ale właśnie o wzorzec: nie zgodzę się, że jest to doskonała typowo głowa. Może to jakiś utytułowany pies, nie wiem ale... niewystarczająco równoległa linia czoła i grzbietu nosa (może być to złudzenie na tej focie, nie widzimy profilu); nieco za słabo wykształcony i wybarwiony nos ale to też może być kwestia foty; zbyt wąski nos i wklęsłe skrzydełka nosa; powieki zdaje się nie przylegają wystarczająco; skóra luźna, zbyt mało przylegająca; oczy zbyt głęboko osadzone; fafle "fruwające"; zbyt krótka szyja (to też może być wina foty); zbyt dużo skóry na podgardlu ale przytrzymuje ją dyskretnie łańcuszek więc możliwe, że nawet obwisłe podgardle.

Mam nadzieję, że się nie skompromitowałam i że to nie jest jakiś naprawdę super utytułowany pies :lol: Jeśli się mylę to przepraszam. Tak jak pisałam - na dogach się nie znam co nie znaczy, że nie mogę czegokolwiek o nich napisać :)

Ja bym dała 'tylko' bardzo dobrą, bez czepiania się do drobnostek :)
Pomijając podobieństwo doga i wyżła tylko skoro już o wzorcu rozmawiamy... Nie wiem jaka jest tendencja ale mam nadzieję, że hodowla dogów nie idzie w tym kierunku jaki przedstawia fota.
Tylko proszę się nie gniewać i potraktować mojego posta swobodnie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sota36']widzialam te briardy i ...zalamka... Mniesie nie podobaja, ale moze sie nie znam! Nasze ogony o niebo lepsze!!!![/quote]

[quote name='DaRa']Tym bardziej żal[/quote]

[quote name='sota36']no wlasnie!!!!!!![/quote]

[quote name='DaRa']Czyli Dogger nie może pojechać na Cruft'a mimo, ze miał tak dawno temu cięte uszy?[/quote]

[quote name='sota36']nochyba w tej sytuacji niestety nie!!!!!:placz::placz::placz::placz: A takie zjawisko!!!!![/quote]

[quote name='DaRa']Mówisz tak jakby nie było czegoś takiego jak wzorzec...[/quote]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Ktoś zabraniał [SIZE=3][B]myśleć[/B][/SIZE] przed obciachaniem uszysk :shake:? [/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=Verdana]Nie![/FONT][/COLOR]

[COLOR=black][FONT=Verdana]Teraz za radą orsini: [SIZE=3][B]„sposób niemyślenia przemyśl”[/B][/SIZE] i rób nadal... jak uważasz :p.[/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='niceravik'][COLOR=black][FONT=Verdana]Pokaż tę sytuację, w której „podpieram się takim śmiesznym filmikiem”. [/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Słonko Ty moje, ja takiego filmu nie wklejałam :eviltong: .[/FONT][/COLOR]
Konfabulujesz :lol:.[/quote]

Jak nie Ty to LALUNIA, dla mnie bez różnicy, ale ok. Przyznaję rację , pomyliłam osoby,mea culpa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MEGNUM']Jak nie Ty to LALUNIA, dla mnie bez różnicy, ale ok. Przyznaję rację , pomyliłam osoby,mea culpa.[/quote]
Chyba nie tylko w tym się pomysliłas. Bo w moim nicku też. Ale rozumiem ze nie czytasz kto i co pisze i stad te wszystkie pomyłki. Tylko w takim razie po co odpisujesz, skoro nie czytasz. Co do tego czy jest to róznica, mysle ze jest bo kazdy sam odpowiada za swoje słowa. Chyba sama też byś nie chciała, aby Ci ktoś wciskał coś co pisze inna osoba ze sa to Twoje słowa.
A co do pomyłki mojego Nicku, mam nadzieje że jest to nieświadoma pomyłka, a nie braki z ławki szkolnej o które nie chciałabym Cię podejrzewać.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LALUNA']Chyba nie tylko w tym się pomysliłas. Bo w moim nicku też. Ale rozumiem ze nie czytasz kto i co pisze i stad te wszystkie pomyłki. Tylko w takim razie po co odpisujesz, skoro nie czytasz. Co do tego czy jest to róznica, mysle ze jest bo kazdy sam odpowiada za swoje słowa. Chyba sama też byś nie chciała, aby Ci ktoś wciskał coś co pisze inna osoba ze sa to Twoje słowa.
A co do pomyłki mojego Nicku, mam nadzieje że jest to nieświadoma pomyłka, a nie braki z ławki szkolnej o które nie chciałabym Cię podejrzewać.[/quote]

Czytam czytam, poprostu się pomyliłam. Błagam o wybaczenie.
Co do nicku to nie jest pomyłka i braki z ławki szkolnej nie mają z nią nic wspólnego.

Pieszczotliwie tak chciałam, no wiesz taka atmosfera sie zrobiła. Ja Słonko czy tam Słoneczko to Ty Lalunia.
Nie podoba się?? Jak nie to trudno, chciałam być miła:p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='niceravik'][COLOR=black][FONT=Verdana]Ktoś zabraniał [SIZE=3][B]myśleć[/B][/SIZE] przed obciachaniem uszysk :shake:? [/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=Verdana]Nie![/FONT][/COLOR]

[COLOR=black][FONT=Verdana]Teraz za radą orsini: [SIZE=3][B]„sposób niemyślenia przemyśl”[/B][/SIZE] i rób nadal... jak uważasz :p.[/FONT][/COLOR][/quote]

Gorzej jak ktoś kupił zająca obciachanego przez hodowcę (swoją drogą jeszcze wtedy jak zakazu nie było a było wyraźne wskazanie na premiowanie kopiowanych) a nie za bardzo był rozeznany w temacie:roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MEGNUM']Czytam czytam, poprostu się pomyliłam. Błagam o wybaczenie.
Co do nicku to nie jest pomyłka i braki z ławki szkolnej nie mają z nią nic wspólnego.

Pieszczotliwie tak chciałam, no wiesz taka atmosfera sie zrobiła. Ja Słonko czy tam Słoneczko to Ty Lalunia.
Nie podoba się?? Jak nie to trudno, chciałam być miła:p[/quote]
Nie musisz błagać o wybaczenie, ot kazdy sam pracuje na siebie. Widocznie nie chcesz aby Ciebie i Twoje posty brano powaznie w dyskusji.
Pieszczotliwie nie musisz do mnie mówić bo nie jestesmy ze sobą na stopie ani przyjacielskiej, ani kolezeńskiej więc powinny Cie obowiazywac pewne formy. Zwracam się do Ciebie MEGNUM tak jak masz w nicku i ta forma jest przyjęta na forum. Nie przypominam sobie abym nazwała Cie Słonkiem czy Słoneczkiem wiec zachowaj te same formy które wyznacza osoba która sie do Ciebie zwraca.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LALUNA']Nie musisz błagać o wybaczenie, ot kazdy sam pracuje na siebie. Widocznie nie chcesz aby Ciebie i Twoje posty brano powaznie w dyskusji.
Pieszczotliwie nie musisz do mnie mówić bo nie jestesmy ze sobą na stopie ani przyjacielskiej, ani kolezeńskiej więc powinny Cie obowiazywac pewne formy. Zwracam się do Ciebie MEGNUM tak jak masz w nicku i ta forma jest przyjęta na forum. Nie przypominam sobie abym nazwała Cie Słonkiem czy Słoneczkiem wiec zachowaj te same formy które wyznacza osoba która sie do Ciebie zwraca.[/quote]

Skoro tak sobie życzysz, nie ma problemu, będę się zwracała tylko i wyłącznie LAGUNA:buzi:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='DaRa']Gorzej jak ktoś kupił zająca obciachanego przez hodowcę (swoją drogą jeszcze wtedy jak zakazu nie było a było wyraźne wskazanie na premiowanie kopiowanych) a nie za bardzo był rozeznany w temacie:roll:[/quote]

[COLOR=black][FONT=Verdana]Cóż, odpowiedni przepis ustawy o ochronie zwierząt, który wyklucza kopiowanie, obowiązuje od dziesięciu lat...:shake:[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Poza wszystkim, bijemy się o przyszłość. Jestem pewna, że już niedaleką.[/FONT][/COLOR]

Czytałaś to?
[quote name='niceravik']...[FONT=Verdana]Cytuję konkluzję urzędowego pisma z marca br.:.[/FONT]
[FONT=Verdana]„Jednocześnie Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi uprzejmie informuje, że zostały [/FONT][FONT=Verdana]podjęte prace legislacyjne nad projektem ustawy o zmianie ustawy o ochronie zwierząt. Podczas tych prac (...), [SIZE=3][B]zostanie doprecyzowanie przepisów tej ustawy polegające na wprowadzeniu w ustawie jednoznacznych przepisów zabraniających obcinania psom ogonów i kształtowania uszu w celu dopasowania do tzw. wzorca rasy oraz w każdym innym nieuzasadnionym przypadku”.[/B][/SIZE][/FONT]
[FONT=Verdana]:loveu:![/FONT]
[/quote]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='niceravik'][COLOR=black][FONT=Verdana]Cóż, odpowiedni przepis ustawy o ochronie zwierząt, który wyklucza kopiowanie, obowiązuje od dziesięciu lat...:shake:[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Poza wszystkim, bijemy się o przyszłość. Jestem pewna, że już niedaleką.[/FONT][/COLOR]

Czytałaś to?[/quote]

Oj żeby nie było- ja mam w domu 3 klapciate briardy i jestem całkowicie za !!!
Cieszę się, że są podejmowane działania w tą stronę.

Chodziło wyłącznie o to, że przepisy CRUFT są jakby nie było "dziwne" ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='DaRa']Oj żeby nie było- ja mam w domu 3 klapciate briardy i jestem całkowicie za !!!
Cieszę się, że są podejmowane działania w tą stronę.

[I] Chodziło wyłącznie o to, że przepisy CRUFT są jakby nie było "dziwn[/I]e" ;)[/quote]otoz to!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='niceravik']

[I]...[FONT=Verdana]Cytuję konkluzję urzędowego pisma z marca br.:.[/FONT][/I]
[I][FONT=Verdana]„Jednocześnie Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi uprzejmie informuje, że zostały [/FONT][FONT=Verdana]podjęte prace legislacyjne nad projektem ustawy o zmianie ustawy o ochronie zwierząt. Podczas tych prac (...), [SIZE=3][B]zostanie doprecyzowanie przepisów tej ustawy polegające na wprowadzeniu w ustawie jednoznacznych przepisów zabraniających obcinania psom ogonów i kształtowania uszu w celu dopasowania do tzw. wzorca rasy oraz w każdym innym nieuzasadnionym przypadku”.[/B][/SIZE][/FONT][/I]
[I][FONT=Verdana]:loveu:![/FONT][/I]
[/quote]
:multi::multi::multi::multi::multi:

U nas od trzydziestu lat biegaja klapciate Dogi i jakos z wyzlami nie myle.

[quote name='"MAGNUM"']Uszy wcale nie są pocharatane. Nawet sobie nie wyobrażasz jaką ma piękną głaciutka bliznę zmniejszającą sie bardzo szybko i zaarstającą sierścią.[/quote]

:-o:-o POL ucha to co to jest jak niepocharatane ucho ???
Aputowanie to charatanie czesci ciala w tym wypadku nieuzasadnione charatanie :angryy:
Tak ogladaj sobie ta piekna blizne ktora zadalas swojemu psu .
Czy to jest normalne ??? obcinac dla fantazji zdrowe unerwione czesci ciala bezbronnym stworzeniom ????? - sredniowiecze , brak podstawowych uczuc:mad:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MEGNUM']Skoro tak sobie życzysz, nie ma problemu, będę się zwracała tylko i wyłącznie LAGUNA:buzi:[/quote]
Życzę sobie, abyś zachowała formę taką jak przystało przy zasadach dobrego wychowania. Nie posadzam Cię że Twoja edukacja zakończyła sie na szkole podstawowej albo zawodówce na siłę ukończoną i to jeszcze z pewnymi brakami w odróżnianiu liter.
Dlatego zwróciłam Ci uwagę. Chociaż jak widzę cały czas starasz się udowodnić że tak jest. Twój wybór.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LALUNA']Życzę sobie, abyś zachowała formę taką jak przystało przy zasadach dobrego wychowania. Nie posadzam Cię że Twoja edukacja zakończyła sie na szkole podstawowej albo zawodówce na siłę ukończoną i to jeszcze z pewnymi brakami w odróżnianiu liter.
Dlatego zwróciłam Ci uwagę. Chociaż jak widzę cały czas starasz się udowodnić że tak jest. Twój wybór.[/quote]

Oj przepraszam, miałam na myśli LALUNA.
Jeszcze raz - LALUNA.
Chyba się wprawiłam i już się nie pomylę.
Ale pewna jestem, ze napisałam LALUNA, hmmmm.
Moze na dogomanii jakieś duszki psotniki siedzą i literki przestawiają bo nawet Iwona&CAR zacytowała MAGNUM a nie MEGNUM:razz:

P.s. Podstawówkę ukończyłam, a zamiast do zawodówki chodziłam do LO i nawet maturę zdałam a i na studia poszłam.Mam nadzieję że udowodniłam iż literki potrafie odróżniać co udokumentowane mam swiadectwami ukończenia kilkunastu klas podstawówki i LO i dasz mi jeszcze jedną szansę.

Link to comment
Share on other sites

[quote]Oj przepraszam, miałam na myśli LALUNA.
Jeszcze raz - LALUNA. [/quote]
Dziekuje
[QUOTE]Moze na dogomanii jakieś duszki psotniki siedzą i literki przestawiają bo nawet Iwona&CAR zacytowała MAGNUM a nie MEGNUM:razz:[/QUOTE]
Mam nadzieje ze nie szukasz usprawiedliwienia. W końcu kazdy sam odpowiada za to co mówi i robi

[quote]P.s. Podstawówkę ukończyłam, a zamiast do zawodówki chodziłam do LO i nawet maturę zdałam a i na studia poszłam.Mam nadzieję że udowodniłam iż literki potrafie odróżniać co udokumentowane mam swiadectwami ukończenia kilkunastu klas podstawówki i LO i dasz mi jeszcze jedną szansę. [/quote]
Udowodniłaś i mam nadzieje ze tak samo udowodnisz dalej że potrafisz zachować kulturę.
W co nie wątpie, skoro naprawiłaś swoje pomyłki.

Link to comment
Share on other sites

[IMG]http://www2.dpi.qld.gov.au/images/11851.gif[/IMG]
[B]OCH, MIALEM SZCZESCIE :D MAM OGON !!!!!![/B]
[B]A INNI Z TEGO SAMEGO MIOTU NIE MIELI TEGO SZCZESCIA :shake:[/B]
Jakie to straszne , czym sie kierowali obcinajac tylko niektorym ?
- chyba "KLIENT TO PAN"
- musial sobie zazyczyc psa z amputowanym ogonem :shock:
a hodowca milosnik zwierzat nie odmowi sprzedazy tylko po tasak siegnie :shock: :angryy:
Tym samym pozbawiajac psa tak waznej dla niego czesci ciala .
[B][SIZE=3]Sredniowiecze czy psychopaci - sadysci czerpiacy przyjemnosc z ogladania psiego bolu ? .[/SIZE][/B] :evil:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...