Jump to content
Dogomania

LEONBERGER (prosimy zakladac oddzielne tematy)!


adda

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • Replies 387
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[IMG]http://foto.m.onet.pl/_m/1e930839bdab5c7b94f45a37dbaef6ba,5,19,0.jpg[/IMG]
Witam...po dłuugiej przewie.Mam pytanie do doświdczonych "posiadaczy" dużych psów.Ten oto osobnik ma problemy z kulawiznami.Dostał już jedno opakowanie RIMADYL-u,pomogło ,ale poczytałam opinie o tym specyfiku i zaczełam sie go obawiać.Niko znów zaczyna sztywno chodzić...dzień,dwa i zacznie kuleć.Co mu podać ?Rimadyl czy polecacie coś z własnych doświadczeń innego?(wet upiera sie na Rimadyl)

Link to comment
Share on other sites

@muuka
mój Leoś nie miał żadnych problemów ze stawami, więc Ci nie doradzę
ale to chyba nie to miejsce- tu rzadko ktoś zagląda
spróbuj na weterynarii
a nie masz może kontaktu z hodowcą- oni często w te klocki są lepsi od wetów
to zresztą masz wątek na dgm
[url]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=4905[/url]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Witam
Od dłuższego czasu zastanawiamy się nad kupnem "wielkiej" lub "mniejwielkiej" ilości psa do kochania. Coraz bardziej podoba nam się leonberger. tym bardziej, że mamy małe dzieci, a słuszałam że to psy nieagresywne. Mamy 3000m2 ogrodu, które chcielibyśmy, aby były patrolowane. Zależy nam na psie, który "groźnie" wygląda (dla złodziejskiego oka), ale tak naprawdę nic złego nikomu by nie zrobił. Teraz dwa pytania, czy "leonek" mógłby mieszkać na dworze? czy też to "typowy" kanapowiec w dużym ciele? I ile średnio kosztować może jego wyżywienie? Nasze dotychczasowe doświadczenia dotyczą się małych bądz średnich psów. Stąd pytanie o koszt wyżywienia.
Ola

Link to comment
Share on other sites

Oleniek- spróbuję odpowiedzieć chociaż trochę na twoje pytanie, chociaż moje doświadczenie w tej sprawie jest jeszcze niewielkie.
Leonbergery są łagodne dla dzieci, ale zawsze kontakty dziecko-pies trzeba kontrolować. Poza tym jest to pies wielkich gabarytów więc nawet niechcący może dziecko potrącić lub uderzyc ogonem.
Rasa ta ze spokojem nadaje się do mieszkania na dworze, ale wówczas mieć częsty kontakt z rodziną gdyż jedynie wówczas będzie się prawidłowo rozwijał. Psu zawsze trzeba poświecić czas bez względu czy mieszka on w mieszkaniu czy w kojcu. Co nie znaczy że leon nie lubi miękkiej kanapy:cool3: . Leonbergery to psy które lubią przebywać w ludzkiej rodzinie.
Jeśli pies ma pilnowac ogrodu to się dobrze do tego nadaje, gdyż wygląd i postura odstrasza potencjalnych "gości". Co do stwierdzenia że "tak naprawdę nic by nikomu nie zrobił" mam pewne wątpliwości, ale nie wiem bo moja Birma jest jeszcze szczeniakiem. Chociaż potrafi juz burczeć.
Jeśli chodzi o żywienie to jest to spory wydatek. Trudno jest mi tu mówić o kosztach, ale największy wydatek jest przy odchowie szczeniaka, gdyz wymaga on specjalistycznej karmy chroniącej kości i stawy która nie jest tania. Karmienie własnej roboty karmą moze skończyć się kłopotami ze stawami, kulawizną, dysplazją, itd. A leonberger rozwija sie i dojrzewa do około 2 lat.
Tyle ode mnie, chociaż jakby wypowiedział się tutaj jakiś hodowca to by było lepiej. Moje doswiadczenie jest krótkie, ale sporo poczytałam na temat leonów co i tobie polecam!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[URL]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=60107[/URL] proszę sie tu wypowiedzieć, apel do wszytkich posiadaczy i hodowców Leonbergerów. Czy sunia o maści piaskowej powinna mieć obnizoną ocenę na wystawie za... albinizm? Zgadzacie się z tym? W rodowodzie ma maść piaskową.. Proszę o opinie !!!

Link to comment
Share on other sites

Nie jestem hodowcą, ale właścicielką choć postaram się odpowiedzieć.
Po pierwsze: to co jest napisane w rodowodzie czyli umaszczenie psa, ma się nijak do rzeczywistej barwy szaty. W momencie wystawiania metryk wpisuje się orientacyjne umaszczenie psa, ale okreslenie prawidłowe koloru szaty jest trudne w tym wieku gdyż dopiero przy nakładaniu dorosłej szaty widać dopiero jej kolor. Gama kolorów jest różna: od piaskowego, złotego do mahoniowego.
Z tego co udało mi sie zauważyć na zdjęciu suka może stała koło albinosa, ale nim na pewno nie jest. Czy sędzia tak wpisał, ze jest ona albinoską? :crazyeye:
Suczka jest ładna o piaskowej sierści. Może chodziło o te rozjaśnienia? Czy one są jasnopiaskowe czy moze białe. O ile się nie mylę we wzorcu jest wymagana czarna maska i kolor szaty piaskowy w całej gamie odcieni.
Może byś wstawiła inne zdjecia suki w trochę większej formie, to lepiej ją bedzie widać.

Link to comment
Share on other sites

Dokopałam się do wzorca:
[SIZE=3][FONT='Times New Roman'][B]Umaszczenie:[/B][/FONT][FONT='Times New Roman'] lwi żółty, rudy, rudobrązowy, dopuszczalne także piaskowe odcienie (płowożółty, kremowy) i wszelkie kombinacje pomiędzy wymienionymi kolorami; zawsze wymagana czarna maska, dopuszczalne czarne końcówki włosów, czarny nie może jednak tworzyć podstawowej maści. Rozjaśnienia podstawowego koloru na spodniej stronie ogona, na grzywie, na przednich i tylnych kończynach nie mogą być na tyle silne aby zakłócać harmonię podstawowej barwy. Mała biała plama lub wąska biała linia na piersiach, jak również białe włosy na palcach są tolerowane.[/FONT][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

na podstawie zdjęc bardzo ciężko ocenić kolor na zdjęciu jest możliwe uzyskanie różnych kolorów w zależności od rodzaju i mocy oświetlenia więc najlepiej byłoby zobaczyć psa na żywo a oceną sędziego się nie przejmuj spróbuj u innego a co do koloru to nadmiar białego jak i czarnego jet wadą ale różne osoby to różnie interpretuja
a ze swojej strony zapraszam wszystkich zainteresowanych na nowe forum poświęcone leonbergerom
[URL]http://leoklub.mojeforum.net/index.php[/URL]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Witam. Mój Parys to straszny rozrabiaka:evil_lol:. Uwielbia grać w piłkę nożna" kopie do bramki" aportuje świetnie, pływa jeszcze lepiej. Uwielbia małe dzieci, moja córa ma 8 lat i jest w nim zakochana, lubi jeździć autem. Zjada wszystko owoce, warzywa, surowe mięso, ale jego podstawową karmą jest Royal , do tego jaja i kefir.:crazyeye:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sava']sedziwie roznie widza umaszczenie. Moja suka tez dostala BDB za kolor.
[URL]http://i165.photobucket.com/albums/u80/sava_bucket/Grisa105m.jpg[/URL][/quote]
A jaki kolor on tutaj zobaczył:crazyeye: ?? Różowy?
Jak dla mnie tuypowe umaszczenie płowe z czarną maską:lol: . Tylko nie wiem co z tą białą plamką na piersi. Ach, ci sędziowie:shake:

Link to comment
Share on other sites

Agata-a gdzie Ty u suczki savy widzisz plowy kolor???????:lol:.Ona jest ruda i tutaj nie widze powodu do obnizenia oceny bo na zdjeciu ma jak najbardziej pozadany kolor-najladniejszy z mozliwych-przynajmniej mi sie takie podobaja i "czerwone rude "-dla znawcow jak Alex B.Bora:evil_lol:.Mojej suczce kiedys obnizono ocene za czarne koncowki-troche tez sie wkurzylam,bo wzorzec mowi ze dopuszczalne,ale ostatecznie dopuszczalne nie znaczy pozadane:oops:.Ale kolor suczki savy i obnizenie oceny to nieporozumienie :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='daga10011']Agata-a gdzie Ty u suczki savy widzisz plowy kolor???????:lol:.Ona jest ruda i tutaj nie widze powodu do obnizenia oceny bo na zdjeciu ma jak najbardziej pozadany kolor-najladniejszy z mozliwych-przynajmniej mi sie takie podobaja i "czerwone rude "-dla znawcow jak Alex B.Bora:evil_lol:.Mojej suczce kiedys obnizono ocene za czarne koncowki-troche tez sie wkurzylam,bo wzorzec mowi ze dopuszczalne,ale ostatecznie dopuszczalne nie znaczy pozadane:oops:.Ale kolor suczki savy i obnizenie oceny to nieporozumienie :shake:[/quote]
Dla mnie płowe jest praktycznie tożsame z rudym. Porównuję kolor płowy do zwierzyny płowej czyli fakt faktem rudej:razz:

Link to comment
Share on other sites

a to moze:lol:.Ja sie czepilam bo mam w domu plowa suczke z czarnym koncem ,za co jej ocene obnizono kiedys ,ale u Savy suczki za kolor nikt sie nie powinien przyczepic-moja inna suczka jest calkowicie ruda,troche jasniejsza od suski Savy i zawsze w opisach ma,ze doskonaly kolor

Link to comment
Share on other sites

No coz, po pieknym marchewkowym kolorku nie ma sladu:p
[IMG]http://i165.photobucket.com/albums/u80/sava_bucket/IMG_4073.jpg[/IMG]
cale szczescie, ze nie wszyscy sedziowie sa uprzedzeni do ciemniejszych psow
Czy to przypadkiem nie jest corka Aarre Roya?:lol: :lol: :lol:
[IMG]http://i165.photobucket.com/albums/u80/sava_bucket/PICT7774-1.jpg[/IMG]
i Aarre Roy
[IMG]http://i165.photobucket.com/albums/u80/sava_bucket/P1010068.jpg[/IMG]
cale sszczescie, ze mamy tez jasniejszego psa, to mozemy sie dostosowac do gustu sedziego:evil_lol:
[IMG]http://i165.photobucket.com/albums/u80/sava_bucket/Caygar20Bee20BOB20Nitra201.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Sava super są wszystkie leosie, te na fotach od razu do kochania;). Ale zauważyłam różne gusty sędziów na wystawach,- jeżeli chodzi o barwę umaszczenia i typ budowy- bo np. w Krakowie dominowała tendencja mocno zbudowanego pieska i suczek ( tak więc Berta od Jacka zdobyła 5 miejsce). JA osobiście czasami nie jestem w stanie odgadnąć kwestii upodobania sędziego i czym oni się kierują. Chyba jestem za cienka:cool3:

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]( tak więc Berta od Jacka zdobyła 5 miejsce). JA osobiście czasami nie jestem w stanie odgadnąć kwestii upodobania sędziego i czym oni się kierują. Chyba jestem za cienka:cool3:[/QUOTE]

nieeeeeeeeeeeeee, Bertusia zajela 5 miejsce przez grzecznosc - zeby czwartemu nie bylo przykro:evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol:
A ogolnie to na Krakow nie narzekam:lol:, choc pogoda byla jak na Balkanie.

Link to comment
Share on other sites

Ja też byłam w Krakowie szkoda że nie miałam przyjemności sie spotkać, ale może innym razem. Pogoda suuuuper, bo sie opaliłam na początku.:multi:
Bertusia i Parysek podobne budowa do matki, mniej masywne, ale może dojrzeją. Parys wpadł do fryzjera, całe futro wyczesane i wygląda jak koza,:placz: ale może i lepiej w tak ciepłe dni.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Dzień dobry
wszystkim właścicielom leonbergerów

chciałbym kupić sunię leonbergera, ale mam pewien dylemat, mieszkamy w domu, mamy ogród, z warunkami dla psa nie ma problemu, ale dom jest parterowy, gdzie większość powierzchni na podłodze to płytki oraz deski, podłoga nie ma żadnych wykładzin czy dywanów. Ktoś mi powiedział, że leony to grupa molosy, psy te nie powinny przebywać, chodzić czy biegać po gładkiej powierzchni z uwagi na fakt, że mogą sobie zrobić krzywdę poprzez rozjechanie łap. Wasza opinia będzie ważną informacją, gdyż nie chciałbym nieświadomie zrobić krzywdy psu.

Bardzo proszę o komentarze.
Michał

Link to comment
Share on other sites

Spokojnie możesz trzymac psa cały czas na ogrodzie! Wystarczy zainwestować w budę, nasze leony przebywają na powietrzu non -stop i powiem Ci, że czują się tam lepiej, dodatkowo nabierają piekniejszego, obfitszego futra i lepiej prezentują się na wystawach na tle wszyskich "domatorów - leonbergerów" ;) Także nie martw się, spokojnie trzymaj leona na ogrodzie, piszesz, że warunki są, przeszkód nie widzę. W domu trzymamy sunie tylko gdy spodziewają się/mają szczeniaki.. Wtedy są ociężałe nie biegają, także krzywdy sobie nie zrobią. Planujesz kupno psa czy suki? Jeszcze raz mówię - spokojnie trzymaj psa w ogrodzie, leony to psy, które potrzebują przestrzeni. Pies siedząc w domu będzie chciał wyjść, bo instynkt każe mu pilnować terytorium - tą role spełni tu ogród. No i jeszcze raz futro - efekty widać, np tutaj zdjęcie z niedzieli sprzed 6 dni:
[IMG]http://i22.photobucket.com/albums/b332/spanielka/Cenitttttiiiiikochana.jpg[/IMG]
Nasza sunia zdobyła CAC, NDSwR, CACIB, ocenę doskonałą a na wystawę zgłoszono 37 leonbergerów. Była to II Miedzynarodowa Wystawa Psów w Kielcach ;-) Tak na marginesie - wujek wziął ją prosto z podwórka, nawet nie była wykąpana ^^ .. I dała radę ;)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...