Jump to content
Dogomania

ciagla biegunka u pieska a piesek ma juz 11 miesiecy!


marmara_19

Recommended Posts

Witam. Chodzi o moją sunię 11 m-cy. Były robione kompleksowe badania krwi i kału na trzustkę, pasożyty, resztki pokarmowe, lambrie itd. Nic nie wykazały. Pies z pozoru zdrowy, a jednak ma ciągle biegunki (luźny stolec o ciemnej barwie i nieprzyjemnym zapachu). Pies mnie budzi w nocy na kupkę, na spacerze nie umie utrzymać jak chce się załatwić.
Co robić?

Link to comment
Share on other sites

Mimo wszystko próbowałaś karme dla trzustkowców?
Mojej suczce z badań krwi nie wyszła chora trzustka,męczyliśmy się z biegunkami do 7 miesiaca jej życia; przy karmach z niską zawartością tłuszczu funkcjonuje sobie dobrze, do tego czasem Kreon i nie ma problemu.
Dora zjada Royala Digestive Low Fat.Może warto spróbować do czasu wyjaśnienia przyczyny biegunek.

Link to comment
Share on other sites

Może opisz co pies dostaje na codzien? Moze dokarmiacie ja czyms...owczarki mają wrażliwe przewody pokarmowe i potrafią bardzo gwałtownie reagować na zmainy pokarmowe, ale żeby tak długo...Mojej suni po kilku dniowej biegunce bardzo pomóg Royal Intestnial. Tylko, ze on ma duzo tlusczu, a jest własnie dla psów z problemami jelitowymi.

Link to comment
Share on other sites

Ja miałam ten sam problem ze swoim psem-duzo jadł a był coraz bardziej chudy,miał zrobione wszystkie badania.
Lekarz dał antybiotyk Metronidazol(kosztuje grosze)na psa o wadze 60kg kazał podawać 2x dziennie po 5 tabletek.
po 3 dniach biegunka prawie ustała,wszystko wraca do normy ,pies robi normalne kupy!
zapytaj weta o ten lek,co on o nim sądzi..

Link to comment
Share on other sites

Wcale nie zazdrosze przypadłości :roll: walcze z nią od 9 lat.
Mój dobek miał tysiące badań ,padło na trzustke chociaż badania wcale tego nie wykazały.Alergia też to nie jest.
Z wiekiem troche się to unormowało i może jeść wiecej rzeczy ,ale jak był młody to był koszmar.
Biegunka była praktycznie po wszystkim - suche karmy (stosowałam najlepsze łącznie z weterynaryjnymi po których zamiast troche lepiej było jeszcze gorzej) ryże ,kasze ,makarony , warzywa , owoce nawet po witaminach i różnych przeparatach były biegunki o lekach nie wspominając.
Mimo ciągłych biegunek (załątwiał się czarną , kleistą mazią :shake:) pies był wulkanem energii czego weci też nie rozumieli bo wzasadzie powinno go to osłabiać.

Karmiłam go wzasadze bardzo ubogo w składniki odzywcze :oops: dostawał przez pierwsze 4 lata swojego życia chudą gotowaną wołowine bez żadnych dodatków od czasu do czasu dostawał mielone wołowe na surowo też chude bez grama tłuszczu , raz na tydzień dostawał ser biały i od czasu do czasu gotowaną rybe.Na takiej diecie było jako tako bez biegunkowo ,ale raz na kilka tygodni czyściło go strasznie.
Żadnych psich przysmaków też nie mógl dostawać bo odrazu rewolucja.
Teraz pies ma 9 lat , przyswaja większość rzeczy jednak nadal ma biegunki.
Jest zdrowy , ma super kondycje , serce jak dzwon i wzasadzeie żadnych oznak starości ;)

Jeden wet mi powiedziałże na te jego biegunki - że ten typ tak ma i nic się na to nie poradzi.

Trzymam kciuki by udało się wyjaśnić zagadke skąd u waszej suni te biegunki.Bo wiem że to fajne nie jest :shake:

Link to comment
Share on other sites

Zbadajcie nerki i kal na grzyby. To tez trzeba wykluczyc. jest takie ziolo. Jego nasiona reguluja wydalanie i pomagaja przy biegunkach. trudno mi podac nazwe botaniczna ale na to mowi sie konski szczaw. ma takie dlugie baty z nasionkami takimi skrzydlastymi o lekko czerwonawym zabarwieniu. Uzywalam tych zol sama, dawalam malemu dziecku i psu tez. Mozna sprobowac.

Link to comment
Share on other sites

Koński szczaw to faktycznie jest skuteczny, ale paskudny w smaku jak diabli bleeee

Jest tez bardzo fajna witaminka a raczej zbiór witamin firmy "MIKITA" dla psów z wyjałowionym przewodem pokarmowym, mojemu Grasowi pomagają.
Mój był bardzo długo na gotowanym kurczaku z ryżem ( po schronisku ) co jakiś czas miał aż krwiste cuchnące biegunki, wykluczono parwo i wszelkie choroby ( raz był leczony na lambrie), potem się okazało, że to właśnie kurczak dawał mu tak w kość.
Teraz wprowadziłam mu od 3 miesięcy sucha karmę boscha + te witaminki i kupki są wzorowe.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...