Jump to content
Dogomania

Jeta(Pędzelek) jedzie do domu do Niemiec :-)


robkowa

Recommended Posts

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jeśli Ela i krzyś zgodzą się przewieźć Jetką i znajdzie się ktoś do opieki nad nią, to pojedzie z nimi 15 grudnia do Zamościa. Jeśli coś się wykluje z ogłoszeń może trafi do swojego domku, za co trzymam bardzo mocno kciuki. Jetka już się do nas przywiązała, cieszy się, gdy wstajemy, radośnie nas wita, kiedy wracamy do domu i w ogóle strasznie z niej fajna psinka. Więc nie pojmuję, czemu nikt jej nie chce? Jak napisała mi Jogi na Podkarpaciu strasznie trudno o domek dla psa, tu jakaś olbrzymia znieczulica jest!!! Sama już to zauważyłam, ale zrozumieć nie potrafię i nawet nie chcę! Jogi będzie jeszcze dawać namiary na ogłoszenia we wrocławskim, nawet ją tam może zawieźć, jakby się znalazł chętny.
A zatem kto odbierze ewntualnie Jetkę od eli i krzysia 15 grudnia, jeśli ją zabiorą?

Link to comment
Share on other sites

Jeta ogłasza się w Gazecie Wyborczej:

Mała suczka Jetka
[SIZE=2]Witam, poszukuję domu tymczasowego lub stałego dla małej suczki Jety, która chwilowo przebywa u mnie. Suczka ma ok 10 miesięcy, waży ok. 6 kilo, ale bardzo lubi jeść. Została wyciągnięta z zamojskiego schronu. Ma jeszcze problemy z ropiejącymi oczkami i drapaniem, ale to jest leczone. Ma aktualną książeczkę zdrowia z szczepieniami, odrobaczeniami i odpchleniami. Jest psem aktywnym, towarzyskim i bardzo kontaktowym. Boi się małych dzieci! Pięknie prosi dobrych ludzi o dom, bo w terźniejszym może pozostać tylko do 17 grudnia. Suczka musi być wysterylizowana i mile widziane podpisanie umowy adopcyjnej. Kontakt 0.17 7884627 ub697981300 Agnieszka[IMG]http://zwierzakiwkrakowie.blox.pl/resource/IM005807.JPG[/IMG][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Wiem, to ja ją ogłosiłam, ale na razie cisza, a tu czas nieubłaganie biegnie!:mad:
Dzisiaj na spacerze w dość odludnym, ale zapsionym miejscu spuściłam Jetkę ze smyczy. Odważyłam się pierwszy raz, ale radość była, jakie podskogi, biegi i szaleństwa, nawet mój Sony dał się namówić na odrobinkę biegów z Jetką, a do tej pory tylko kot lub wiewiórka mogła go do tego zmobilizować! Każdy pies w bliższej i dalszej okolicy został przez Jetkę obwąchany i niektóry nawet obszczekany, ale w zasadzie nie odeszła daleko i wołana pięknie wracała do mnie. Po prostu ta sunia jest rewelacyjne!!!:loveu:

Link to comment
Share on other sites

Jetka jest na prawdę w bardzo wielu miejscach ogłoszona... Nie wiem - może zamiast ogłoszeń "regionalnych" trzeba było dawać "ogólnopolskie" (?) Bo w głowie mi się nie mieści, że NIKT się nawet nie interesował. Czyżby w okolicach Mielca ludziska nie trzymali zwierzątek? Zwykle ludzie dzwonią, maile piszą, wybrzydzają - a bo pies za stary, a bo za młody, a bo piesek, a bo suczka i większość się nie decyduje, albo obiecuje gruszki na wierzbie i np. nie przychodzi na umówione odwiedziny - ALE przynajmniej ktoś się o psa pyta. A tu zero... :(

Link to comment
Share on other sites

Z transportem (ewntualnym) Jetki, jeśli Krzyś wyrazi zgodę jechać przez Mielec wygląda tak: wyjazd z Krakowa ok 19, więc w Mielcu ok21 - 21.30, potem tylko do Lublina i z Lublina ktoś ją musi zabrać, bo u Eli i Krzysia nie może zostać. Byłoby to głęboką nocą i z Lublina do Zamościa ze sto kilosów, więc noc zarwana całkowicie. A ja cały czas nie wiem, czy któraś z Was zdecydowałaby się Jetkę przytulić do siebie na jakiś czas?

Link to comment
Share on other sites

Już pisałam, ze wezmę sunię do siebie! Bez wzgledu na to, czy przyjedzie 15, 17, czy 21, mogę ją zatrzymać do końca grudnia. Ale nie moze u mnie zostać na stałe, nie było o tym mowy. Nie było też mowy o ty, ze Jetka z Krzysiem i Elą dojedzie tylko do Lublina... Zrozumiałam, ze jadą do Zamościa. U mnie wyjazd do Lublina odpada, więc teraz nie wiem? Cały czas martwię się, co będzie jak i u nas zainteresowania sunią nie będzie? Nie moge mieć 2 psów, gdyby to było możliwe juz dawno wzięłabym ją do siebie ze schroniska. Weszłam w ten pomysł domku tymczasowego, bo wydawał mi się obiecujący no i Jetka nie zostawała w schronisku. A tu żadnego zainteresowania:shake: Macie jakieś pomysły na dalszą przyszłość?

Link to comment
Share on other sites

Takie informacje dostałam od Eli i Krzysia, to i tak byłaby duża grzeczność z ich strony jechać na Mielec. Byłoby lepiej, gdyby Cathedral mogła przyjechać z mężem 17 do Mielca, bo z wcześniejszym transportem za dużo zawirowań. Marta dobrze, że choć do końca grudnia ją przetrzymasz - może wreszcie coś się dla małej wykluje!!! Pestko111, a może Ty możesz choć na troszkę wziąć Jetkę - to naprawdę niekłopotliwa panna: cieczkę już miała, nie brudzi w domu (pilnowana), z obżarstwem już skończyła (chyba już się najadła) i jest przekochana, ale się nie narzuca. Toż to ideał psa!!!:loveu:

Link to comment
Share on other sites

Pestka jest z Krakowa; nie mozemy wozić suni po całej Polsce, bo to znaczne utrudnienie. Myslę, ze jak tu przyjedzie powinna juz zostać w Zamościu. Cathedral przeciez pisała, ze po remoncie może zabrać ją do siebie. Ten termin u mnie to nie taki ostateczny, chodzi o to, że nie mogę zatrzymać Jetki na dłuzej.

Link to comment
Share on other sites

W Lublinie jest hotel w którym mogą zostawić psa do rana.
A ostatecznie wolę mieć zarwaną noc niż całą niedzielę w plecy (do Lublina jest 90 km, a do Mielca dwa razy tyle).
Pytanie jest czy Ela i Krzyś CHCĄ zabrać mała po drodze, bo chociaż wcześniej pisałaś, że się zgodzili, to dzisiaj czytam już "jeśli Krzyś wyrazi zgodę"?
Dobrze byłoby wiedzieć na czym stoimy. Być może uda się sunię odebrać jakoś po drodze, a nie z Lublina.

P.S. Po remoncie sunia może być u mnie, ale również nie na wieki. Zawsze ustalam z mężem długość pobytu psa u nas.

Być może w Zamościu ludzie okażą się łaskawsi i sunia znajdzie dom, na co bardzo liczę.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...