Jump to content
Dogomania

Inne umaszczenie berneńczyka


Edzina
 Share

Recommended Posts

Kilka ładnych lat temu, ktoś sprzedawał szczeniaki i pisał, że to berneńczyki. Napisałam do gościa, że one tak nie wyglądają. Na co wysłał mi skan kilku stron książki, gdzie było napisane, że czasem rodzą się szczeniaki zupełnie odbiegające do wzorca. Brązowe, podpalane, jakby zupełnie inne. Nie wiem co to była za książka, ale ostatnio na forum miau był do oddania szczeniak, który mniej więcej odpowiadał tamtemu:
[IMG]https://lh5.googleusercontent.com/_IWPSfgJ1xzk/TZYtpRzdeXI/AAAAAAAAHDE/e3mcM7LgFe8/s512/Zdj%C4%99cie0125.jpg[/IMG] [IMG]http://i1196.photobucket.com/albums/aa418/HappyGarden/P1180334.jpg[/IMG]
Czy ktokolwiek z Was kiedykolwiek spotkał się z jakimiś zapisami odnośnie możliwości wystąpienia w miocie zupełnie innego szczeniaka? O jakimś dawnym genie, który się odezwał?

Link to comment
Share on other sites

Berneńczyk moze urodzić sie z przebieleniem, lub niedoborem tego białego, i innymi wadami kolorostycznymi, ale jest to kilka szczegółów odbiegajacych od normy, a nie pies całkowicie nie przypominajacy berna. Może sie zdarzyć, ze po kryciu suki bernenki innym bernem, właściciele nie przypilnują suni i Ona sama sie dokryje np. owczarkiem niemieckim. Wtedy w miocie mogą pojawić sie i berneńczyki i mixy z owczarkiem. (była na ten temat głośna sprawa, ale nie mogę nigdzie teraz tego znaleźć, poszukam).
To tak na szybko ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...