Jump to content
Dogomania

Ogrodzony teren spółdzielni - czy można zakazać spacerów z psem?


jolabuk5

Recommended Posts

Dostałam dziś takiego maila od koleżanki (studentki weterynaii w Olsztynie):
[I]Spotkala mnie dziś przykra sytuacja.[/I]
[I]Moje osiedle jest ogrodzone siatką, połowa to plac zabaw dla dzieci, połowa to zieleń.[/I]
[I]NA TERENIE nie ma znaków zakazu wychodzenia z psami.[/I]
[I]Dziś, gdy wychodziłam z psem wieczorem, skrzyczał mnie sąsiad, że to nie jest miejsce wybiegu psów.[/I]
[I]Wyjaśniłam, że jestem członkiem spółdzielni ( czyli jakaś część terenu jest moja), że mój pies nie biega po placu zabaw dla dzieci i pokazałam mu torebkę na " kupy" .. ja na prawdę sprzątam po moim psie..
On zaczął na mnie krzyczeć, że co z tego, że po zieleni dzieci też biegają.. To ja mu na to, że przecież mu pokazuje, że mam torebkę i sprzątam po moim psie, a on do mnie, że O... BĘDZIE WOJNA..!!!
Odpowiedziałam, że chyba jest niepowazny!! jaka wojna?? i znów to samo... [/I][I]że jestem członkiem spółdzielni, że sprzątam po swoim psie!! że nie biega po placu zabaw!! [/I]
[I]On powtórzył, że tu też biegają dzieci.. i, że BEDZIE WOJNA..[/I]
[I]CO ROBIĆ..?? jestem załamana..... na prawdę sprzątam po swoim psie.. Finka.. nowofundland -[/I] (zabrana przez moją koleżankę w strasznym stanie ze schroniska[I]) pies - ratownik.. ubóstwia dzieci.. a tu nagle jakiś facet - idiota się czepia.. nie wychodzę jak są ludzie.. nie wychodzę, jak są dzieci.. no, żeby nie było.. tylko jak juz nikogo nie ma.. po 22.. a ten się czepia :(
prosze o POMOC..[/I]
Powiedzcie, czy są na to jakies przepisy? Cz facet może domagać się, żeby kolezanka NIE CHODZIŁA ze swoim psem po terenie jej własnej spłódzielni, która przecież wyznaczyła dzieciom plac zabaw i nie postawiła na pozostałym, ogrodzonym terenie zakazu poruszania się z psami?

Link to comment
Share on other sites

a w regulaminie jak ma? u mnie w spółdzielni jest regulamin, który wyraźnie mówi, ze: psy wyprowadzane muszą być na smyczy, nie można ich podprowadzać do krzaczków, żeby na nie nie sikały i należy sprzątać po psie. nikt mi nie może zabraniać z psem spacerować bo mu się to nie podoba;/

Link to comment
Share on other sites

Ho ho, mam wypisz wymaluj w moim bloku takiego delikwenta. Też usiłował mi zabronić wyprowadzania psów na trawnik, mimo że po nich sprzątałam; wydzierał się na mnie, wyskakiwał z tekstami, że tam dzieci biegają podobno :roll:

Pierwsza rada - nie daj się zastraszyć, bo facet nie ma najmniejszego prawa Ci zabraniać wychodzić z psem. Ba, teoretycznie nawet spółdzielnia nie ma prawa zakazać wchodzenia z psem na trawnik, a co dopiero pierwsze lepsze rozwrzeszczane dziadzisko...
Krótka piłka - zgłoszenie na policję o nękanie przez sąsiada. Mordowałam się ze swoim dziadem prawie rok po dobroci, sprzątałam, tłumaczyłam, starałam się nie wchodzić w drogę i było coraz gorzej. Wizyta mundurowych u dziada plus TZ wysyłany częściej z psami znacząco na niego patrzący (do niego jakoś nigdy nie ośmielił się gęby otworzyć) - i problem po prostu zniknął...
A facet też był wielki figo fago, wojną mnie straszył i "nieprzyjemnościami" aż ku jego zaskoczeniu okazało się, że nieprzyjemności może mieć co najwyżej on ;)

Link to comment
Share on other sites

Miałem zamiar w tym miejscu pisać jakąś długą tyradę odnośnie faktycznego stanu prawnego itd. Ale zrezygnuje z tego pomysłu ;) Generalnie to nawet jak cie będzie strażą miejską straszył, to niech sobie wezwie. Ty po prostu miej pod ręką i kaganiec (nawet w formie zwykłej opaski z materiału na pysk) i smycz. Nie pozostaje nic innego jak zgodzić się z Martens. Prawo jest po twojej stronie. Ograniczać twoją wolność i twoje prawa może tylko Sąd oraz parlament poprzez ustawy :P

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...