Jump to content
Dogomania

Szczeniak i jego mama uratowane z ogródków działkowych-juz w nowym domu


monikab

Recommended Posts

[quote name='Rodzice Maciusia :)']ja mogę ogłoszenia zrobić na cafeanimal, gumtree, adopcje.org, alegratce i niewyróżnione allegro. Tylko żeby nie dublować, bo widzę, że kilka ogłoszeń już mają..[/QUOTE]

no dublować się napewno będą:/ jak zamówiłam pakiet suniom z ogłoszeniami, to jeszcze nikogo na wątku nie było.
a finansowo więcej nie moge pomóc:( przykro mi ale nie pracuję a mam psa na DT

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 166
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='PACZEK']Wybaczcie kochani czy ktoś może przeprowadzić wizytę przed adopcyjną w okolicy Mińska Mazowieckiego gmina Latowicz proszę o PW.[/QUOTE]

mińsk mazowiecki od radomia to 130 km, połowę tej drogi jest z grójca lub piaseczna...
jakby ktoś w odpowiednim miejscu warszawy mieszkał, po prawej stronie wisły na południowych obrzeżach, to też mogłoby być....to najbliżej by było, bo ok 40km.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='fibi:)']no dublować się napewno będą:/ jak zamówiłam pakiet suniom z ogłoszeniami, to jeszcze nikogo na wątku nie było.
a finansowo więcej nie moge pomóc:( przykro mi ale nie pracuję a mam psa na DT[/QUOTE]

a niech się dublują, jak system przyjmie to co z tego???
WIęcej Tinki i Sońki będzie....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Monday']mińsk mazowiecki od radomia to 130 km, połowę tej drogi jest z grójca lub piaseczna...
jakby ktoś w odpowiednim miejscu warszawy mieszkał, po prawej stronie wisły na południowych obrzeżach, to też mogłoby być....to najbliżej by było, bo ok 40km.[/QUOTE]Masz rację ale wiesz jak to jest zapytać nie zawadzi może ktoś podrzuci komuś sprawę i znajdzie się ktoś do wizyty.
A Tinka i Sońka śliczne tylko dziś trudno tu kogoś ściągnąć do pomocy bo wszyscy szykują się na jutro na Pola Mokotowskie i głowy mają zakręcone Dniem Ziemi.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ania z poznania']Dziewczyny, czy jest teraz jakiś bazarek ogłoszeniowy? Jeżeli tak, to zasponsoruję im pakiet.[/QUOTE]Wspaniała oferta.
Jestem tu od niedawna i tak myślę że gdyby uporządkować trochę wątek podzielić obowiązki było by łatwiej bo:
1 osoba która zajmie się aktualną bezpośrednią pomocą psiakom
2 osoba odpowiedzialna za ogłoszenia
3 sterylka!!! bo psów bezdomnych jest i tak za dużo
4 finanse(księgowość,bazarki itp.)
Tak będzie wiadomo z czym do kogo się zwrucić

Link to comment
Share on other sites

[quote name='monikab']trzeba jak najszybciej sterylizowac szczeniaka,bo lada chwila będzie cieczka,a niewysterylizowana nie może trafić na działki.Babcia nie ma pieniędzy,coś musimy wykombinować.Najbardziej jest mi żal Sońki,bo malec się przyzwyczai wszędzie ale ona....taka wpatrzona w tą babcię.Dla własnej wygody podejrzewam i spotkan kościólkowych nie chce psiaków i że na działkę nie moze jezdzic na tyle godzin na ile chce.Gdyby wydać szczeniora,byłoby łatwiej z 1 psem na działkę jezdzic,poza tym sunia nie jest kłopotliwa.Ręce opadają...[/QUOTE]No tu mamy najważniejsze kwestie.Jak Pani u której są psiny się określi czy zostawia psy u siebie, czy jednego (jeśli tak to którego),czy nie chce żadnego to wtedy łatwiej będzie nam ukierunkować działania.Druga najważniejsza sprawa to STERYLKA(niezależnie od stanowiska obecnej opiekunki psów) i należy ją traktować jako super pilną.

Link to comment
Share on other sites

wszystkim zajmuje się monikab
ona strasznie zajęta w terenie, więc na dogo wchodzi nie tak często...ale jak wejdzie to wszystko opisze
Sonka - starsza - jest wysterylizowana
Młodsza - niedługo będzie, bo to już czas cieczki się zbliża....
więc sterylki opanowane...

najważniejsze są domy!!!
ogłoszenia, żeby pokazać te piękne malizny...
teksty do ogłoszeń wklejałam na pierwszej stronie wątku - ostatni post, ale przypomnę...można się posiłkować:

[B][I][FONT=Corbel][COLOR=#000080]Tinka – 8 miesięczna, śliczna i urocza. Taki mały urwisek, który chce poznawać świat, bawić się z innymi psami i ludźmi i po prostu żyć przy człowieku. Ale tak się może nie stać, ponieważ Tinka wróci tam skąd została zabrana….[/COLOR][/FONT][/I][/B]
[I][B][FONT=Corbel][COLOR=#000080]Wygłodniała i zmarznięta Tina i jej mama zostały zabrane zimą z ogródków działkowych przez starszą kobietę, której ich los nie był obojętny. Pomimo niedużego budżetu pani dba o psy najlepiej jak umie, nie wyłączając wizyt u weterynarza. Ale niestety, dłużej finansowo już nie podoła temu zadaniu, dlatego obie sunie trafią z powrotem na ogródki działkowe, gdzie być może co jakiś czas ktoś podrzuci im coś do jedzenia. Jednak nikt już nie będzie się nimi przejmował, czy wróciły na noc, czy żaden pies ich nie pogryzł, czy żaden człowiek się nad nimi nie znęcał.[/COLOR][/FONT][/B][/I]
[B][I][COLOR=navy][FONT=Corbel]Dlatego pilnie poszukujemy domu dla Tiny (i jej mamy)![/FONT][/COLOR][/I][/B]
[B][I][COLOR=navy][FONT=Corbel]Tina jest zdrowa, zaszczepiona, odrobaczona i wkrótce będzie wysterylizowana. To bardzo żywiołowy pies potrzebujący ruchu i zabawy, a przede wszystkim miłości. Jest mała i śliczna.[/FONT][/COLOR][/I][/B]
[B][I][COLOR=navy][FONT=Corbel]Tina znajduje się w Radomiu. Możliwa jest pomoc w zawiezieniu jej do nowego domu.[/FONT][/COLOR][/I][/B]


[CENTER][B][I][COLOR=navy][FONT=Corbel]Kontakt w sprawie adopcji: 509 285 517[/FONT][/COLOR][/I][/B]
[CENTER][B][I][COLOR=navy][FONT=Corbel][email protected][/FONT][/COLOR][/I][/B][/CENTER]
[/CENTER]








[B][I][COLOR=navy][FONT=Corbel]Sońka – przeurocza mała dzielna sunia, która na chwilkę zaznała ludzkiej życzliwości.[/FONT][/COLOR][/I][/B]

[B][I][COLOR=navy][FONT=Corbel]Sońka została przygarnięta wraz ze szczeniakiem przez rencistkę, która pomimo ograniczonych finansów zadbała o nią najlepiej jak umiała. Nie tylko dostała dach nad głową i jedzenie, ale również wszelkie potrzebne szczepienia, a także została wysterylizowana.[/FONT][/COLOR][/I][/B]
[B][I][COLOR=navy][FONT=Corbel]Zimą została zabrana z ogródków działkowych, ale teraz musi tam wrócić ponieważ pani nie stać już na jej utrzymanie. [/FONT][/COLOR][/I][/B]
[B][I][COLOR=navy][FONT=Corbel]Nikt nie będzie o nią dbał , nie będzie się martwił czy nic złego ją nie spotkało. Nikogo nie zainteresuje, czy w ogóle jest bezpieczna, czy nie wpadła pod samochód, czy ktoś celowo nie robi jej krzywdy.[/FONT][/COLOR][/I][/B]
[B][I][COLOR=navy][FONT=Corbel]Do tego Sońka bardzo polubiła bycie z człowiekiem,a teraz znów ma być sama. Polubiła przytulanie się, głaskanie i po prostu obecność człowieka. Ciężko jej będzie zrozumieć dlaczego nadal nie może mieszkać z kimś w domu i dlaczego nikt już się o nią nie martwi.[/FONT][/COLOR][/I][/B]

[B][I][COLOR=navy][FONT=Corbel]Dlatego pilnie szukamy nowego domu dla Sońki, która jest małą i drobną ufną sunią. Jest zdrowa i zadbana. Ma dopiero 4 lata.[/FONT][/COLOR][/I][/B]

[B][I][COLOR=navy][FONT=Corbel]Sońka znajduje się w Radomiu. Możliwa jest pomoc w zawiezieniu jej do nowego domu.[/FONT][/COLOR][/I][/B]


[CENTER][B][I][COLOR=navy][FONT=Corbel]Kontakt w sprawie adopcji: 509 285 517[/FONT][/COLOR][/I][/B]

[B][I][COLOR=navy][FONT=Corbel][EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL][/FONT][/COLOR][/I][/B]


[/CENTER]

[B][FONT=Corbel][SIZE=5][COLOR=black]NAJWAŻNIEJSZY JEST DOM DLA PSÓW!!!! Takie małe powinny go szybko znaleźć.[/COLOR][/SIZE][/FONT][/B]
[B][FONT=Corbel][SIZE=5]Kto zrobi allegro??[/SIZE][/FONT][/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ania z poznania']Ok, znalazłam bazarek, teraz czekam na numer konta, będą mieć 42 ogłoszenia.

[url]http://www.dogomania.pl/threads/207217-42-og%C5%82oszenia-za-5-z%C5%82-na-Blacky-ego-kt%C3%B3rego-skarbonka-smutnie-pusta!-do-11-05-g.20[/url][/QUOTE]

ja dopiero co na bazarku zamówiłam 40 ogłoszeń....może poczekajmy chociaż kilka dni?

Link to comment
Share on other sites

Mondey czy ja dobrze rozumiem Pani u której są psy Nie chce żadnego?
Właśnie oto chodzi żeby pomóc moniceb ogłosisz znajdzie się dom i oddasz psa bez sterylki.Jeśli część osób weźmie na siebie organizację spraw o których pisałem wcześniej to moniceb będzie łatwiej ogarnąć całość i zajmie Jej to mniej czasu.
Wiesz jeśli opiekunka nie zajmie jasnego stanowiska my się na ogłaszamy ludzie się zgłoszą A Pani powie że pies bądź oba zostaję u niej i tak zniechęcimy do siebie kolejne domki które po psa udadzą się na najbliższy rynek.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='fibi:)']ja dopiero co na bazarku zamówiłam 40 ogłoszeń....może poczekajmy chociaż kilka dni?[/QUOTE]100%racji i taki drobiazg co my wiemy ze spraw NAJWAżNIEJSZYCH dla adoptującego np.reakcja na koty,stosunek do dzieci,stosunek do innych psów.Jeśli to pominiemy lub skłamiemy w ogłoszeniach to kiedy psy znów będą bezdomne jak myślicie?

Link to comment
Share on other sites

kontakt ma monikab 509 285 517 - to je tel, albo pisać pw...
mnie nie będzie cały przyszły tydzień

Dziękuję, że jesteście :) Dobrze wiedzieć, że tyle osób może się zaangażować w szukanie suńkom domu.
Z tego co wiem to Sonka w panią wpatrzna jak w obrazek :(
Pani chyba ogólnie sprawia problem opieka nad psami - i finansowo i fizycznie, szczególnie ta młodsza, Tinka jest wesolutka, jak to szczeniak, chce się bawić!!!!
Ciężko im będzie na tych działkach.

Myślę, że sterylką Monika już się zajmie mimo swojego chorego psa i masy tymczasów jakoś sobie poradzi. Bo i tak to ktoś z radomia musi zrobić.

Link to comment
Share on other sites

jestem,dziękuję za przybycie na wątek!!!jestem zalatana,od wczoraj jestem posiadaczką kolejnej bidy-1,4kg,maleńka suczyna porzucona.Co do sterylki Tinki,to mam nadzieje,na dogadanie zabiegu w tym tygodniu.Z opiekunką suczek porozmawiam w ciągu najbliższych dni.Sklecę niezbędne informacje dtyczące zachowanai suk w pierwszym poście na dniach,postaram się też o nowe zdjęcia

Link to comment
Share on other sites

[quote name='monikab']jestem,dziękuję za przybycie na wątek!!!jestem zalatana,od wczoraj jestem posiadaczką kolejnej bidy-1,4kg,maleńka suczyna porzucona.Co do sterylki Tinki,to mam nadzieje,na dogadanie zabiegu w tym tygodniu.Z opiekunką suczek porozmawiam w ciągu najbliższych dni.Sklecę niezbędne informacje dtyczące zachowanai suk w pierwszym poście na dniach,postaram się też o nowe zdjęcia[/QUOTE]OK czekamy na info i decyzję. A sterylka? Czy dasz radę finansowo i czy Pani opiekunka potrafi się zająć psiną po takim zabiegu?Finanse też w pierwszy post i wszystkim będzie łatwiej ogarnąć sytuacj i rozważyć ewentualną pomoc.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='monikab']co do sterylki mam nadzieję na sterylkę w schronisku,bo ani mnie nie stać a tym bardziej babci.Zajmie się nią dobrze bo swietnie poradziła sobie w opiece nad Sońką.[/QUOTE]Jeśli byłby problem ze sterylką w schronie to pisz widziałem na wątku Cioteczki które znają się na finansach i bazarkach może pomogą kombinować kasę.Dobrze że Pani potrafi się zaopiekować psiną po sterylce. Jak już zadecydujesz czy psy zostają u Pani czy ogłaszamy to pisz.Jak wygląda sprawa utrzymania dziewczynek toteż ważne.

Link to comment
Share on other sites

Tinka juz posterylce,zwolniło się miejsce i dziś została wysterylizowana.Rozmawiałam wczoraj z opiekunką pieskó,stwierdziłą ze jej życie jest poukładane bez psa,ze ma 73 lata i nie chce tego zmieniać,że czeso wyjeżdza,ze zaniedbuje robótki działkowe,ze ona kocha zwierzęta,od 30 lat dokarmia biedne psiaki i koty ale na stałe nie chce psa,wk****ła mnie strasznie.A spytałam co bedzie jesienia i zima,to stwierzdiłą że jeśli ich nikt nie weźmie to sie ulituje,Szkoda słów.Karmy i pieniedzy na karmę nie chce,bo pytałam,Jeszcze dziś koleżanka miała z nią rozmawiac,może ona coś wskóra,jest bardziej przekonywujaca.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='monikab']Tinka juz posterylce,zwolniło się miejsce i dziś została wysterylizowana.Rozmawiałam wczoraj z opiekunką pieskó,stwierdziłą ze jej życie jest poukładane bez psa,ze ma 73 lata i nie chce tego zmieniać,że czeso wyjeżdza,ze zaniedbuje robótki działkowe,ze ona kocha zwierzęta,od 30 lat dokarmia biedne psiaki i koty ale na stałe nie chce psa,wk****ła mnie strasznie.A spytałam co bedzie jesienia i zima,to stwierzdiłą że jeśli ich nikt nie weźmie to sie ulituje,Szkoda słów.Karmy i pieniedzy na karmę nie chce,bo pytałam,Jeszcze dziś koleżanka miała z nią rozmawiac,może ona coś wskóra,jest bardziej przekonywujaca.[/QUOTE]Już po sterylce!?Podziwiam jesteś szybsza od światła.
Co do Pani u której są psinki może nie naciskać jej uszanujmy jej decyzję bo zakładając najgorsze jeśli Ona umrze to psy znowu będą bezdomne.Jeśli uznasz za właściwe to napisz są na wątku Cioteczki które zajmą się ogłaszaniem(gdzie to tylko możliwe) może jak jedną ktoś adoptuje to Pani łatwiej podejmie decyzję.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...