Jump to content
Dogomania

jak namówic rodziców na Border Collie?


Chelsa

Recommended Posts

[quote name='strix']Nie sądzę, żebym wyolbrzymiała. Tu, gdzie mieszkam, bordery są jedną z najpopularniejszych ras psów (jesli nie najpopularniejszą) i niestety rozmaite DT też są nimi zapchane :( Posiłkuję się swoją wiedzą oraz wiedzą znajomego hodowcy BC, który jednocześnie zajmuje się szukaniem niechcianym borderom nowych domów.[/QUOTE]

Strix, ale my mówimy o dwóch różnych sytuacjach - ludzie oddają te psy, bo są trudne w wychowaniu - nie mają zajęcia, więc niszczą, szybko podłapują niechciane zachowania, potrzebują zaangażowania, treningu. Nieumiejętnie prowadzone zaganiają dzieci i samochody, nie potrafią wyciszyć się w domu.
Ale osoby z doświadzeniem, mające jakiś plan na wychowanie psa, biorące pod uwagę fakt, że ten pies poza pracą musi w miarę normalnie funkcjonować będą w stanie wychować normalnego psa, który zostanie w domu, czy przeleży dzień na kanapie.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 199
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

No tak, tylko kiedy taki pies, przyzwyczajony do tych 3-5 godzin dziennie nagle dostanie z tego połowę, bo właścicielowi zmienił się tryb życia, to tez może być źle. A co do uczelni, to fakt, że ja studiowałam ciężki kierunek. Ale na pierwszym rok zawsze jest ciężko, bo jest kupa przedmiotów pomocniczych, z definicji mocno teoretycznych i nudnych.

Link to comment
Share on other sites

ja wam coś napisze co było vna prawdę tak mi treser powiedział: jedna dziewczynka cały czas gadała do psa (bc) gadała gadała i przerwała przez chwilę bo musiała coś zrobić i tak więc zroibiła psu [B]PRANIE MÓZGU!!![/B] a ten pies oczekiwał od niej większego gadania!!

Link to comment
Share on other sites

tak,wiem.Przez 2 lata poznawałam rasę i wiem na co ją stać.strix,wiem jakie są bordery,wiem jak są cwane.Na początku bc to rzeczywiście była dość pochopna decyzja,ale dziś to przemyślałam(dziś=ostatnimi czasy).I tak jeszcze go napewno nie dostanę.Zresztą mama woli małe "burki".Ale może kiedyś zdecydujemy się na bc(kiedyś,to pewnie długo)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bordercollie']ja wam coś napisze co było vna prawdę tak mi treser powiedział: jedna dziewczynka cały czas gadała do psa (bc) gadała gadała i przerwała przez chwilę bo musiała coś zrobić i tak więc zroibiła psu [B]PRANIE MÓZGU!!![/B] a ten pies oczekiwał od niej większego gadania!![/QUOTE]

Eeee? Jakieś przesłanie? Że nie należy do psa nic mówić? Nic dziwnego, mój pies też jak przestaje coś mówić dalej patrzy z zaciekawiem co będzie dalej, czyżbym mu zrobiła pranie mózgu? :lol:

Link to comment
Share on other sites

[B]bordercollie [/B]sądze , że psy nie mają takiego poczucia i nierozumieją do końca co człowiek do nich mówi .I jestem ciekawa na jakiej podstawie ten "trener" stwierdził , że pies oczekiwał " od niej większego gadania " :hmmmm:
Trzeba też dobrze wybrać szkoleniowca , bo niestety teraz to każdy może nim zostać ...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Collie'][B]bordercollie [/B]sądze , że psy nie mają takiego poczucia i nierozumieją do końca co człowiek do nich mówi .I jestem ciekawa na jakiej podstawie ten "trener" stwierdził , że pies oczekiwał " od niej większego gadania " :hmmmm:
Trzeba też dobrze wybrać szkoleniowca , bo niestety teraz to każdy może nim zostać ...[/QUOTE]

Jak to dlaczego? Skończyła zapewne mówić, a pies się dalej patrzył, cóż za psychoza :lol:

Link to comment
Share on other sites

raczej myśle ze dziewczynka nie wiedziałą co to znaczy pies rasy border collie moze wogóle nie miała o tym pojęcia ?? Nie wiem ale z tego co słayszalam to tak i powiedział że zrobiła psu naprawde uwierzcie mi to prtanie mózguz i wszysko mu się poprzewracało w głowie wiadomo bo wiecie jak ciągle nadawała to ten bc chciał jeszcze więcej nawijania,,,, Paulix nie chodzi mi o to że nie mozna z psem gadć oczywiście ze można ale nie przez całe dni i noce... to szaleństwo i głupota ??
Collie dobrze napisałeś\aś wiadomo że pies nie rozumie co mówi człowiek to jest prawda !!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kasi i Lena']hhehhehe moje co prawda nie bc ale muszę przestać do nich nawijać:) Nie jest prawdą że pies nie rozumie co mówi człowiek, w jakimś stopniu rozumie pojedyncze słowa lub zdania. Zwłaszcza jak człowiek dużo do niego mówi;)[/QUOTE]

No moze i tak:D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bordercollie']raczej myśle ze dziewczynka nie wiedziałą co to znaczy pies rasy border collie moze wogóle nie miała o tym pojęcia ?? Nie wiem ale z tego co słayszalam to tak i powiedział że zrobiła psu naprawde uwierzcie mi to prtanie mózguz i wszysko mu się poprzewracało w głowie wiadomo bo wiecie jak ciągle nadawała to ten bc chciał jeszcze więcej nawijania,,,, Paulix nie chodzi mi o to że nie mozna z psem gadć oczywiście ze można ale nie przez całe dni i noce... to szaleństwo i głupota ??
Collie dobrze napisałeś\aś wiadomo że pies nie rozumie co mówi człowiek to jest prawda !![/QUOTE]

A co to znaczy dla Ciebie pies rasy border collie? I co konkretnie robił pies?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Paulix']A co to znaczy dla Ciebie pies rasy border collie? I co konkretnie robił pies?[/QUOTE]

Chodziło mi mozeb ze nie wie ze to rasa bardzo energiczna i szybko się ucząca złych i dobrych nawyków, a co kąkretnie robił to ni wiem :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bordercollie']Nie... a z resztą co będe obgadywać kończymy ten temat?? z tym paniem mózgu choc ja to biore na poważnie:)[/QUOTE]

Ja myślę że albo nie zrozumiałaś słów trenera, albo opowiedział on to w formie jakiegoś żartu. Nie wyobrażam sobie jak przez mówienie do psa można mu zrobić pranie mózgu. Tysiące ludzi na świecie mówi do swoich zwierząt. Sama mówię do swoich dużo i często. Zazwyczaj jak jest to jakaś dłuższa przemowa, siedzą słuchają, jedna nawet fajnie przekrzywia głowę jak wyłapie słowo które zna. Nie wierzę że w ten sposób można zrobić psu pranie mózgu cokolwiek to znaczy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...