Jump to content
Dogomania

Apel o pomoc dla schroniska we Wrześni! Chcą je zamknąć i pozbyć się problemu = psów


Huski

Recommended Posts

Najłatwiej robić awanturę nie wiedząc wszystkiego i wysnuwać wnioski z księżyca ...

Tak jak napisałam schronisko nie zostanie zamknięte, jako że jest obowiązkiem aby ono było. A więc będzie.

Jak również pisałam wyżej jest szukane miejsce gdzie mogłyby zwierzaki mieć lepsze warunki i jeśli takowe się znajdzie to tam będą raz na jakiś czas zawożone zwierzaki. Stąd też właśnie ten przetarg.
Ale nie oznacza to, że schronisko będzie zamknięte.

Jakoś ja byłam w stanie takie informacje bez problemu uzyskać ...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 849
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

To co piszesz nie trzyma się kupy.Co to znaczy lepsze miejsce?Gdzie niby te lepsze warunki? A może 300 kilometrów dalej, gdzie tracimy kontrolę nad psami?Co znaczy raz na jakiś czas? To jest właśnie dowód na to, ze zamiast myśleć nad nowym miejscem na schronisko, to Września chce pozbyć się problemu.Wstyd.

Link to comment
Share on other sites

II.1.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego: Przejęcie do schroniska bezdomnych psów obecnie przebywających w schronisku we Wrześni.

II.1.2) Rodzaj zamówienia: usługi.

II.1.3) Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówienia: Zakres prac obejmuje:
1) przejęcie od samorządu Wrześni obowiązku zapewnienia opieki bezdomnym zwierzętom, o której mowa w art. 11 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt (Dz. U. z 2003r., Nr 106, poz. 1002 z późn. zm.).
2) podmiot świadczący powyższą usługę zapewni psom pobyt w schronisku oraz podejmie działania zmierzające do ich adopcji.
3) szacunkowa ilość bezdomnych psów obecnie utrzymywanych w schronisku we Wrześni wynosi około 100 szt. i może ulec zmianie do dnia zawarcia umowy,
4) Wykonawca zobowiązany jest w szczególności:
a) objąć bezdomne psy opieką polegającą na zapewnieniu pomieszczenia chroniącego je przed zimnem, upałami i opadami atmosferycznymi z dostępem do światła dziennego, umożliwiającego zmianę pozycji ciała, odpowiednią karmę i stały dostęp do wody,
b) traktować w sposób humanitarny psy przejęte ze schroniska i zapewnić im pełną opiekę weterynaryjną,
c) przekazywać psy do adopcji osobom zainteresowanym ich posiadaniem, zdolnym zapewnić im należyte warunki bytowe,
d) przygotowanie karmy i karmienie zwierząt,
e) prowadzenie dokumentacji psów umożliwiającą identyfikację zwierzęcia przez cały okres pobytu zwierzęcia w schronisku,
f) odbiór i przewiezienie psów do schroniska środkiem transportu dopuszczonym do użycia zgodnie z ustawą o ochronie zwierząt..

Link to comment
Share on other sites

Znaczy to, że obecne schronisko ma być zlikwidowane a psy na zasadzie przetargu idą do nowego właściciela.Kim on będzie nie wiadomo, wygrał drogą przetargu.Może to być Pan Longin z Wojtyszek, jeżeli zaproponuje odpowiednią cenę.Czyli, po Wrześni biega pies, jest zawiadomiona firma X, która wygrała przetarg i przyjeżdźa po psa.Gdzie go wiezie, nie wiadomo? Może 300 km dalej, może 500km.Czy osoba, której pies zginął pojedzie tam? Czy dobrzy ludzie z Wrześni, którzy chcą adoptować psa, pojadą tam?Miasto Września płaci za pobyt psa i na tym rola się kończy, problem z głowy.A pies, pies jest niczym, odpadem.Dlatego MyszkaMiki pisze bzdury, albo niewiele na ten temat wie. Walczymy, aby schronisko pozostało i my pomożemy aby było nadal.Bardzo nam zależy, bo nie jest źle.Potrzebne są tylko pomysły, sponsorzy,niewielka rozbudowa, adopcje i koniec.

Link to comment
Share on other sites

Dodam jedynie, że jesteśmy organizacją pro-zwierzęcą i czuwamy,aby nie likwidować małych schronisk i aby były porządnie prowadzone.Robimy to w ramach wolontariatu.Mamy już pewne osiągnięcia, dlatego tak walczymy.Mamy nadzieję, że nie chodzi o sprzedaż działki na której stoi schronisko, bo jest to możliwe.Miejsce jest dość atrakcyjne i stanowi niezły kąsek.Ale bądźmy dobrej myśli.

Link to comment
Share on other sites

Huski -co piszesz to jest koszmarem.Bosze wg tych urzedasow to zywe zwierze jest niczym brudem,najwazniejsze ,ze nie biega po ulicach bo sa takie przepisy.Nie mozna na to pozwolic.Co zrobic?jak zwierzetom pomoc?
przeciez mieli budowac nowe?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']Huski -co piszesz to jest koszmarem.Bosze wg tych urzedasow to zywe zwierze jest niczym brudem,najwazniejsze ,ze nie biega po ulicach bo sa takie przepisy.Nie mozna na to pozwolic.Co zrobic?jak zwierzetom pomoc?
przeciez mieli budowac nowe?[/QUOTE]

Nowe przerosło ich finansowo.... dopiero dzisiaj dowiedziałam się jaki to jest duży teren... "i duże pole do popisu"...

Link to comment
Share on other sites

Nie byłoby tak żle,gdyby ościenne gminy, również pomogły, ale tam jest jeszcze gorzej ze zrozumieniem tematu.Tam radni myślą, że psy same zarobią na swoje utrzymanie.Boże, co za ciemnica.Ciekawe, co robią teraz z psami, kiedy nie mają schroniska we Wrześni? Jedna z gmin podpisała z Gnieznem, ale pozostałe nie wiadomo.Biedne psy.Sama wiem jak to wygląda w praktyce, bo pomieszkuję w gminie i widzę.Kiedyś trafił do mnie pies pani wójt i myślałam, że się załamię.Zapchlony, zarobaczony, skundlony przemiły lessi.Miał 7.8 lat i ponoć uciekł, bo chciał już umrzeć.Mąż pani wójt, pan inżynier, pani wójt magister, inżynier.W zeszłym roku jednak go uśpili, bo nie chciał umrzeć.Ot cała prawda o władzy.Nadmieniam, że mają wykupionej ziemi do czwartego pokolenia, fury, domy itp.Na weterynarza nie było ich stać i na fryzjera dla psów także.

Link to comment
Share on other sites

Tylko nie do Gniezna ,tam musi sie porzadek zrobic .Dlaczego zadna organizacja nie przejrzy dokumentow .tam psy nie sa rejestrowane.ten klan rodzinny nalezy zburzyc.tam psy nie sa szczepione,kastrowane.Gdzie byl przez lata TOZ poznanski ,do ktory wielokrotnie zglaszano o tragedi zwierzat w Gnieznie .Dlaczego TOZ poznanski nie pomagl psom?A teraz jeszcze chce Wrzesnia podpisac umowe z Gnieznem?No nie to juz dla mnie za duzo.
Jeszcze moze beda dostarczac do Katarzynowa?,o bosze.tam psy chude ,tu psy chude,do kogo maja sie te psy zwrocic?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ata']Proszę, czytaj uważniej... Września nie chce podpisywać umowy z Gnieznem, zrobiła to inna mieścina, której psy wcześniej "lądowały" we Wrześni.[/QUOTE]
Ach to wszysko jedno ,napiszcie ,do tej gminy niech wiedza z kim podpisujaj umowe o wylapywanie zwierzat,ze psy umieraja na parwo ,ze sa za chude itd.to chodzi o psy ,gdyz to nie wazne jest czy to psy wrzesinskie czy X-gminy do gnieznieskiego nawet myszka nie powinna sie dostac

Link to comment
Share on other sites

Z Gnieznem podpisała umowę gmina Czerniejewo.I pewnie na tym się skończy, bo w Gnieźnie może przebywać tylko 60 psów.Co zrobiły inne gminy nie wiadomo, może wynajęły hycli do wyłapywania a oni już dalej rozprowadzają po Polsce.Taka brutalna prawda.Dlatego jak czytam beznadziejne komentarze, że psy pojadą kawałek dalej, ale nic im nie będzie, to ...stwierdzam, ze niektórzy żyją na innej planecie albo bujają w obłokach.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='mariamc']CZY TO PRAWDA???
dostałam info., że psy z Wrześni mają jechac do BIAŁOGARDU, do harłacza.

Nie mogę się dodzwonić do UM Września a nie mam czasu dzwonić non-stop.
Czy ktoś może to sprawdzić?[/QUOTE]

O kurcze ...... nic nie wiem.... zaraz spróbuję się czegoś dowiedzieć

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...