Jump to content
Dogomania

Apel o pomoc dla schroniska we Wrześni! Chcą je zamknąć i pozbyć się problemu = psów


Huski

Recommended Posts

wiesz przed wyborami obiecali wybudowanie nowego schroniska ,nawet ponoc mieli ziemie ,mieli plany ,i co............wybory sie odbyly i...
dosyc ze nie wybuduja schroniska ,chca je zamknac.Co sie stanie z psami .To sa zwykli klamcy cwaniac bazujacy na naiwnych.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 849
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Halo xxxx52 nie psy zostawmy w spokoju , my mamy je ratować a nie wypuszczać pod koła samochodów itp.!!!

Ja jestem za tym żeby zrobić pikietę pod urzędem !?:oops:
co wy na to?? :P:diabloti::diabloti::diabloti::diabloti:



[quote name='xxxx52']to smutne ,ze tak malo osob inetresuje co sie stanie z 150 psami.
Moze tak brame schroniska otworzyc i psy wypuscic ?[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

:shake: Nie rozumiem: kto ma przejąć te psy? :crazyeye: Jak gmina będzie bez schroniska realizować "obowiązek ochrony przed bezdomnymi zwierzętami"?
Zainteresować można m.in. gnieźnieńskie media, które w swoim czasie bardzo wrzesińskim schronikiem się interesowały:
[EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] - prężny portal lokalny
[EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] - popularne radio
[EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] - lokalne radio będące ogólnopolską siecią (m.in. dają materiały do 'Zetki").
[EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] - poznańska Gazeta Wyborcza
[EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] - Głos Wlkp

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mili_vanilli']:shake: Nie rozumiem: kto ma przejąć te psy? :crazyeye: Jak gmina będzie bez schroniska realizować "obowiązek ochrony przed bezdomnymi zwierzętami"?
Zainteresować można m.in. gnieźnieńskie media, które w swoim czasie bardzo wrzesińskim schronikiem się interesowały:
[EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] - prężny portal lokalny
[EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] - popularne radio
[EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] - lokalne radio będące ogólnopolską siecią (m.in. dają materiały do 'Zetki").
[EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] - poznańska Gazeta Wyborcza
[EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] - Głos Wlkp[/QUOTE]
jestes moze z Wrzesni ,lub Gniezna?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mili_vanilli']:shake: Nie rozumiem: kto ma przejąć te psy? :crazyeye: Jak gmina będzie bez schroniska realizować "obowiązek ochrony przed bezdomnymi zwierzętami"?
Zainteresować można m.in. gnieźnieńskie media, które w swoim czasie bardzo wrzesińskim schronikiem się interesowały:
[EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] - prężny portal lokalny
[EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] - popularne radio
[EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] - lokalne radio będące ogólnopolską siecią (m.in. dają materiały do 'Zetki").
[EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] - poznańska Gazeta Wyborcza
[EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] - Głos Wlkp[/QUOTE]

Trzeba ułożyć jakiś sensowny tekst i też masowo powysyłać.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mili_vanilli']z okolic. Co to tekstu - założycielka wątku na pewno potrafi:evil_lol:, ja chętnie bym pomogła, ale nie rozumiem całej sprawy... :oops:[/QUOTE]
ojej to wspaniale ,bo juz myslalam ze milosnicy zwíerzat z tych okolic to tylko sa rodzynki w ciescie.Ale i tak sa tylko rodzynki bo ata -to Witkowo,Ola to Gniezno ale mozesz sie np.z ata umowic to Tobie wszystko wyjasni

Link to comment
Share on other sites

Powiem wam ,ze w psom schronisku musi byc bardzo ,zle ,do tego jest ogromne przepelnienie .Moja kolezanka podczas odwiedzin schroniska miala obstawe straznikow miejskich ,ktorzy kontrolowali kazdy krok milosniczek zwierzat,uwazali zeby nikt zdjec psow nie robil.jak dlugo zyje ,jeszcze tego nie slyszalam ,zeby wchodzac u nas do schronisk ,ktos zakazal robic zdjecia ,albo mial obstawe z policji.Jak sie nie ma nic do ukrycia nie portrzeba wzywac policji

Link to comment
Share on other sites

Schronisko we Wrześni nie zostanie zamknięte.

Owszem są rozważane różne propozycję ale nigdy nie będzie tak, że schroniska nie będzie. To jest obowiązek gminy i to się nie zmieni.

Jest propozycja aby znaleźć inne miejsce gdzie nasze psy mogą trafiać, ma to być miejsce gdzie będzie im lepiej niż u nas (tzn inne schronisko położone w miarę blisko od Wrześni). Jeśli takie miejsce się znajdzie to co jakiś czas nasze psy będę tam wożone i tam będę mieszkały. Jednak do czasu zawiezienia w tamto miejsce będą w schronisku we Wrześni, które CAŁY CZAS BĘDZIE ISTNIAŁO, co najwyżej będzie mniejsze.
Pracownicy schroniska nadal będą pracowali i nadal będą psy łapać.

Natomiast jeśli inne miejsce dla zwierzaków nie będzie znalezione to nadal bez zmian będą przebywać w tym schronisku, które jest.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MyszkaMiki']Schronisko we Wrześni nie zostanie zamknięte.

Owszem są rozważane różne propozycję ale nigdy nie będzie tak, że schroniska nie będzie. To jest obowiązek gminy i to się nie zmieni.

Jest propozycja aby znaleźć inne miejsce gdzie nasze psy mogą trafiać, ma to być miejsce gdzie będzie im lepiej niż u nas (tzn inne schronisko położone w miarę blisko od Wrześni). Jeśli takie miejsce się znajdzie to co jakiś czas nasze psy będę tam wożone i tam będę mieszkały. Jednak do czasu zawiezienia w tamto miejsce będą w schronisku we Wrześni, które CAŁY CZAS BĘDZIE ISTNIAŁO, co najwyżej będzie mniejsze.
Pracownicy schroniska nadal będą pracowali i nadal będą psy łapać.

Natomiast jeśli inne miejsce dla zwierzaków nie będzie znalezione to nadal bez zmian będą przebywać w tym schronisku, które jest.[/QUOTE]

Może napiszesz skąd masz takie wiadomości ?? Ponieważ tym schroniskiem interesuje się sporo osób i jak do tej pory żadnej konkretnej odpowiedzi nie udało się uzyskać ......

Link to comment
Share on other sites

To musisz mieć duże chody, bo nasze rozmowy były nijakie.Niby z nami rozmawiano, ale międzyczasie był przetarg na psy.Czy tak postępują poważni ludzie?A poza tym, to wstyd, aby traktować psy jak odpad komunalny.Wydaje mi się, że poprzez ten komentarz chcesz nas uspokoić i zmylić.Kim Jesteś? Wolontariuszką? Kogo racje reprezentujesz, bo na pewno nie zwierząt.Ja nie mówię, że we Wrześni jest źle, ale mogłoby być lepiej.Za mało pieniędzy przewidziano w budżecie na schronisko i stąd problemy.Wszystkim samorządowcom należy się szkolenie, szkolenie i łyk empatii.Kiedy zrozumiemy, że pies też czuje, pragnie domu i dobrego , partnerskiego traktowania.A ryba psuje się od głowy, jeżeli nie zrozumie tego burmistrz, radny to czego wymagać od zwykłego Kowalskiego?

Link to comment
Share on other sites

To jest zwykle przeciaganie i dzialanie na zwloke,gdyz juz 2 lata temu mialo powstac schroniskao i ponoc Myszka Miki widziala plany schroniska ,i co i nic nici,nastepnie ja rozmaiwalam z kierownikiem schroniska ,to mnie przekazal ,ze maja juz dzialke ,ze w ciagu 3 miesiecy wybuduja schronisko ,to bylo przed wyborami.Po wyborach cisza cisza ,az do teraz.
Ponoc kierownik ktory reprezentuje Straz Miejska chcial zdac szefostwo organizacji prozwierzecej i co i nic.
w zeszlym roku byly osoby z organizacji prozwierzecej u burmistrza i prosily o wglad do planow tego przyszlego schroniska i co i nic ,nie pokazali ,bo ich nie mieli i nie maja.To ciekawe ,ze jedni widza plany inni nie .
Poza tym ,jak mozna mowic ,ze gdziec sie bedzie psy zawozilo .przeciez mialo nowe powstac ,prawidlowo wybudowane z sala opatrunkowa,sterylne pomieszczenia dla psow po kastracjach,szczeniakarnia,kociarnia.
Warto by ich rozliczyc ,na co ida pieniadze z gmin,napewno nie na zwierzta.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sunshine']powiem szczerze że czuję się tą sytuacją strasznie skołowana....[/QUOTE]

Sunshine również jestem trochę skołowana ale jest zapewnienie, że schronisko musi być i że ono zostanie... że nie zostanie zamknięte. A więc ja chcę w to wierzyć.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Huski']To musisz mieć duże chody, bo nasze rozmowy były nijakie.Niby z nami rozmawiano, ale międzyczasie był przetarg na psy.Czy tak postępują poważni ludzie?A poza tym, to wstyd, aby traktować psy jak odpad komunalny.Wydaje mi się, że poprzez ten komentarz chcesz nas uspokoić i zmylić.Kim Jesteś? Wolontariuszką? Kogo racje reprezentujesz, bo na pewno nie zwierząt.Ja nie mówię, że we Wrześni jest źle, ale mogłoby być lepiej.Za mało pieniędzy przewidziano w budżecie na schronisko i stąd problemy.Wszystkim samorządowcom należy się szkolenie, szkolenie i łyk empatii.Kiedy zrozumiemy, że pies też czuje, pragnie domu i dobrego , partnerskiego traktowania.A ryba psuje się od głowy, jeżeli nie zrozumie tego burmistrz, radny to czego wymagać od zwykłego Kowalskiego?[/QUOTE]

Czy mam chody??
Skoro tak to nazywasz to widać mam.
Zawsze byłam zdania, że jak Bóg Kubie tak Kuba Bogu. Nigdy nie miałam problemów aby porozmawiać i dowiedzieć się tego co burmistrz wie.
Jeśli to się nazywa chodami to wygląda na to, że je mam.

I Huski nie znasz mnie więc proszę Cię bardzo nie wypowiadaj się na mój temat, że nie reprezentuję zwierząt.

Link to comment
Share on other sites

No to wytłumaczę.Po prostu burmistrz chce zamknąć schronisko we Wrześni. Niedawno było bardzo żle, bo było psów za dużo.Kiedy zaczęła się krytyka, odmówiono gminom i nie przedłużono z nimi umowy.Obecnie schronisko jest tylko do dyspozycji Wrześni.I mogłoby tak zostać, ale ogłoszono przetarg i wynika z tego, że Września schroniska nie chce wcale.Zgłosiła się organizacja, która chciała pomóc poprowadzić w miarę dobrze prowadzone schronisko, ale konsensusu nie osiągnięto.Tak powstały Wojtyszki pod Łodzią.Także gminy pozbywały się małych schronisk i podpisywały umowy z byle kim i obecnie nie mają kontroli nad niczym.Przyjeżdża firma wyłapuje psy, wiezie parę setek kilometrów i po psach.Dlatego nie chcemy dopuścić do takiej sytuacji we Wrześni.A jest takie zagrożenie, bo świadczy o tym przetarg.Września jest bogatym miastem i schronisko jest bardzo potrzebne.Skoro są boiska, pływalnia, parki, to powinno być i schronisko.Inaczej jest to wstyd dla miasta, że traktuje psy jak odpad.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...