Jump to content
Dogomania

Katowice 2007


musia

Recommended Posts

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='basiulka22tychy'][I][B]aaaa ja bym chciala zabrac Safi :(:(:( no niestety nie posiadamy rodowodu ;) ale ja bede z moim aparacikiem napewno chyba w sobote i napewno w niedzieleee :):):):):) wiec do zobaczenia :):):):) jest jakis znak rozpoznawczy ??? [/B][/I][/QUOTE]
kiedy są BFy, bo ja nigdy nie wiem, która to grupa, zawsze myślę, że II, ale chyba nie :hmmmm:?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kati'][b]Spanielka Molly[/b], co się dzieje w Katowicach, że nie chcesz już wiecej tam psa zgłaszać?
Ja się dowiedziałam, ze suczka znajomego nie będzie wystawiana, bo za późno ją zgłosili. :([/QUOTE]

No z tego co wiem to z Polski miało jechac jeszcze 5 czy 6 tybetanow, w tym psy hodowcy Molly.. i tez za pozno zostaly zgloszone i z Polski jedzie tylko moja sunia.. głupi limit.. a chodzi mi o to całe zamieszanie ;| ten bałagan i dezorganizacja ;| wiesz, polowa osob dostala np potwierdzenie z adnotacją:niezaplacone , choć zaplacili przy zglaszaniu psa ;| albo katalog mial byl pod koniec lutego, a byl początkiem marca .. i w ogole ..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nor(a)']no cóż... takie "doskonałe" psy mamy :evil_lol: ....które potem np. w Niemczech (jak ktoś ma w ogóle odwagę pojechać) wychodzą z "dobrymi" [COLOR=gray]..[I]taka moja luźna refleksja po przestudiowaniu wyników z paru wystaw ..[/I][/COLOR][/QUOTE]

Taa :D A ja troche się też osluchałam od innych hodowcow i troche arykułów czytalam.. i faktycznie tak ponoc jest, ze polscy sedziowie daja najwiecej ocen dosk. Ja tam nie mam nic przeciwko :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='basiulka22tychy'][I][B]aaaa ja bym chciala zabrac Safi :(:(:( no niestety nie posiadamy rodowodu ;) ale ja bede z moim aparacikiem napewno chyba w sobote i napewno w niedzieleee :):):):):) wiec do zobaczenia :):):):) jest jakis znak rozpoznawczy ??? [/B][/I][/QUOTE]

W niedziele? O, to sie zobaczymy :D Możesz zrobić zdjecie Molly :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Spanielka_Molly']Taa :D A ja troche się też osluchałam od innych hodowcow i troche arykułów czytalam.. i faktycznie tak ponoc jest, ze polscy sedziowie daja najwiecej ocen dosk. Ja tam nie mam nic przeciwko :D[/QUOTE]
A ja mam. Niestety, Polska nie ma samych doskonałych psów.

Za prosto jest na przykład zrobić uprawnienia reproduktora czy hodowlankę - praktycznie wystarczy jechać na 3 wystawy i nawet z bardzo lichym zestresowanym psem dostaniemy ta doskonałą czy bdb.

To samo z championami. Albo sędziowie wnioski powinni rozdawać trochę mądrzej albo według mnie powinny zostać wprowadzone inne zasady przyznawania championa, bo według mnie stanowczo za prosto jest go zdobyć. Dobrze, że chociaż ta międzynarodowa musi być...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Spanielka_Molly']No z tego co wiem to z Polski miało jechac jeszcze 5 czy 6 tybetanow, w tym psy hodowcy Molly.. i tez za pozno zostaly zgloszone i z Polski jedzie tylko moja sunia.. głupi limit.. a chodzi mi o to całe zamieszanie ;| ten bałagan i dezorganizacja ;| wiesz, polowa osob dostala np potwierdzenie z adnotacją:niezaplacone , choć zaplacili przy zglaszaniu psa ;| albo katalog mial byl pod koniec lutego, a byl początkiem marca .. i w ogole ..[/quote]

Pewnie masz rację z tym bałaganem, ja w Katowicach tylko raz wystawiałam psa i wszystko załatwiałam w katowickim oddziale, więc wszystko było ok. Może kiedyś oddział Katowicki rozejży się za jakims lepszym terenem wystawowym, gdzie będzie można wystawiać nieograniczona ilośc psów.
Zreszta wystawa w piatek nie jest najtrafniejszym rozwiązaniem, bo większośc osób pracuje i nie ma wolnego.

[quote name='"basiulka22tychy[/quote']
[I][B]aaaa ja bym chciala zabrac Safi :-(:-(:-( no niestety nie posiadamy rodowodu ;-) ale ja bede z moim aparacikiem napewno chyba w sobote i napewno w niedzieleee :smile::smile::smile::smile::smile: wiec do zobaczenia :smile::smile::smile::smile: jest jakis znak rozpoznawczy ???[/B] [/quote][/I]
[I] [/I]
[I]No właśnie, jaki znak rozpoznawczy. Co roku ogladam grupowe fotki dogomaniaków, ale jakos nigdy nikogo nie udaje mi się wypatrzyć. Jedynie pojedyńcze osoby. [/I]

Link to comment
Share on other sites

[COLOR="Teal"][B]SZUKAM OSOBY Z RZESZOWA LUB OKOLIC KTÓRA CHCIAŁABY SIĘ DOŁĄCZYĆ , JADE SAMOCHODEM Z TATĄ I PSEM, SZUKAM OSOBY, KTÓRA DORZUCAJĄC SIĘ 1/3 DO BENZYNY, BEZ PSA POJECHAŁABY Z NAMI!!! PROSZE O SZYBKI KONTAKT!!![/B][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Czarne Gwiazdy']A ja mam. Niestety, Polska nie ma samych doskonałych psów.

Za prosto jest na przykład zrobić uprawnienia reproduktora czy hodowlankę - praktycznie wystarczy jechać na 3 wystawy i nawet z bardzo lichym zestresowanym psem dostaniemy ta doskonałą czy bdb.

To samo z championami. Albo sędziowie wnioski powinni rozdawać trochę mądrzej albo według mnie powinny zostać wprowadzone inne zasady przyznawania championa, bo według mnie stanowczo za prosto jest go zdobyć. Dobrze, że chociaż ta międzynarodowa musi być...[/QUOTE]

Nie zapomnija, że CWC dostaje tylko jeden pies/suka z klasy.. więc to raczej nie jest takie łatwe zostać Championem.. popatrz na takie Yorki, jest ich multum na każdej wystawie.. pomysl, ze masz w klasie 30 psów i tylko jeden dostanie CWC! Taki przykład podałam. Więc to trochę nie jest tak jak mówisz. Znazcy wiem co masz na myśli, ale śledzę np na każdej wystawie wybrane rasy.. i też często jest tak, że moje faworytki dostają bdb i nie dostają CWC..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kati']Pewnie masz rację z tym bałaganem, ja w Katowicach tylko raz wystawiałam psa i wszystko załatwiałam w katowickim oddziale, więc wszystko było ok. Może kiedyś oddział Katowicki rozejży się za jakims lepszym terenem wystawowym, gdzie będzie można wystawiać nieograniczona ilośc psów.
Zreszta wystawa w piatek nie jest najtrafniejszym rozwiązaniem, bo większośc osób pracuje i nie ma wolnego. [/QUOTE]

No dokładnie.. mi sie tez fuksnelo, bo w sobote mam olimpiade polonistyczną finał - wojewódzki.. a Spaniele Tybetaskie są w niedziele, także za bardzo w sobote sie nie wyspie przed tym waznym dniem, bo olimpiada jest bodajze o 10'' , a potem wracam i wiesz, pakowanie sprzetu, ostatnie jakies poprawki, moze tam chwila snu i jedziemy, wyjazd z Rzeszowa planujemy ok 4;45.. chce byc troche wczesniej, zeby Molly się obyła, jeszcze załatwiła przed wejsciem swe fizjologiczne potrzeby etc xD mocna kawka i idziemy :) Będzie dobrze, chociaz znając moje zdolnosci do spania, lepiej zebym nawet nie szla spac xD ..

Chce się ktoś zabraz z Rzeszowa lub okolic za dorzutke 1/3 do benzyny???

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kati']
[I]No właśnie, jaki znak rozpoznawczy. Co roku ogladam grupowe fotki dogomaniaków, ale jakos nigdy nikogo nie udaje mi się wypatrzyć. Jedynie pojedyńcze osoby. [/I][/QUOTE]

Hmm najlepiej sie po psach rozpoznac idąc za katalogiem :) No ale jesli wy tylko z aparatami to juz gorzej :( moze zgadajcie sie przy jakims ringu o okreslonej godzinie? :) Ja jak cos jestem caly czas przy spanielach tybetanskich! :D I troche sie pokrece przy Cavalier King Charles Spanielach, Chińskich Grzywaczach, Maltańczykach i Hawańczykach.. i moze cos sobie jeszcze upatrze fajnego :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Spanielka_Molly']No z tego co wiem to z Polski miało jechac jeszcze 5 czy 6 tybetanow, w tym psy hodowcy Molly.. i tez za pozno zostaly zgloszone i z Polski jedzie tylko moja sunia.. głupi limit.. a chodzi mi o to całe zamieszanie ;| ten bałagan i dezorganizacja ;| wiesz, polowa osob dostala np potwierdzenie z adnotacją:niezaplacone , choć zaplacili przy zglaszaniu psa ;| albo katalog mial byl pod koniec lutego, a byl początkiem marca .. i w ogole ..[/quote]
Nie bardzo rozumiem w czym problem. Czasu na zgłoszenie było dosyć, mozna sie było wcześniej zdecydowac. Ja zgłaszalam psa tuz przed zamknieciem listy i został przyjety. A o co chodzi z tym "niezapłaconym"? Przeciez kazdy musi pójść po numer startowy i katalog. Pokazuje sie dowód wpłaty i tyle. A co do katalogu - nigdzie nie jest napisane, ze organizatorzy maja obowiązek go zamieszczać na stronie. To ze dla naszej przyjemności to robia, jest wyłącznie ich dobra wolą. Jak dla mnie, to jest on w ogóle niepotrzebny. Co to zmieni jak sie dowiem kilka dni wczesniej ile bedzie psów????

[quote name='Kati']
Zreszta wystawa w piatek nie jest najtrafniejszym rozwiązaniem, bo większośc osób pracuje i nie ma wolnego.
[/quote]
W Polsce jest kilkadziesiat wystaw rocznie. Tylko jedna- katowicka jest trzydniowa i niektóre rasy pokazuja sie w piatek. Czy to naprawde taki problem??
Ja bym sie chetnie zamieniła. Raz w roku jeden wolny dzień potrafiłabym sobie załatwic a przynajmniej nie byłoby tłoku i niedzielni spacerowicze nie deptaliby po psach.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='puli']Nie bardzo rozumiem w czym problem. Czasu na zgłoszenie było dosyć, mozna sie było wcześniej zdecydowac. Ja zgłaszalam psa tuz przed zamknieciem listy i został przyjety. A o co chodzi z tym "niezapłaconym"? Przeciez kazdy musi pójść po numer startowy i katalog. Pokazuje sie dowód wpłaty i tyle. A co do katalogu - nigdzie nie jest napisane, ze organizatorzy maja obowiązek go zamieszczać na stronie. To ze dla naszej przyjemności to robia, jest wyłącznie ich dobra wolą. Jak dla mnie, to jest on w ogóle niepotrzebny. Co to zmieni jak sie dowiem kilka dni wczesniej ile bedzie psów????[/QUOTE]

Chcesz ich bronic to prosze bardzo. Poprostu nigdy takiego zamieszania nie widziaalm jak jezdze po wystawach. I mam chyba prawo do własnego zdania na ten temat, po to jest to forum, no nie?

Link to comment
Share on other sites

[quote]Nie zapomnija, że CWC dostaje tylko jeden pies/suka z klasy.. więc to raczej nie jest takie łatwe zostać Championem.. popatrz na takie Yorki, jest ich multum na każdej wystawie.. pomysl, ze masz w klasie 30 psów i tylko jeden dostanie CWC! Taki przykład podałam. Więc to trochę nie jest tak jak mówisz. Znazcy wiem co masz na myśli, ale śledzę np na każdej wystawie wybrane rasy.. i też często jest tak, że moje faworytki dostają bdb i nie dostają CWC..[/quote]
Fakt, masz rację, ale ras, które mają po 40 psów w klasie nie jest dużo i łatwo to CWC jest wyjeździć na siłę z braku konkurecji w klasie.

Podoba mi się przyznawanie CACów i myślę, że o jest dobre rozwiązanie.

Trochę offtopowo, przepraszam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='puli']Spanielka - Ty nerwicy dostaniesz przez ta nieszczesna konkurencję!!
Poczytaj ten temat,to zaraz wyluzujesz!
[url]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=10551&highlight=sedziowskie+opinie[/url][/QUOTE]


TAK !! Masz racje :D ... ale ten link mi nie chodzi :(

Link to comment
Share on other sites

[b]Puli[/b], dla mnie piątek nie jest probleme, bo nie pracuję, ale dawniej był problem urywać się z zajęć na uczelni. Wiem, ze wiele osób ma z tym problemy.

[b]Spanielka Molly[/b], ja katalog będe miała, ale i tak nie jestem w stanie spotkać wszystkich. No ale nie narzekam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Spanielka_Molly']O masz ;/ kurcze a już sie ucieszyłam, że ktoś się ze mną zabierze..
no nic dalejsz szukam chętnych , ale na niedziele.[/quote]
Spanielko, szkoda że nie mogę się z tobą zabrać, bo chętnie bym pojechała. Moja sunia ma akurat na te dni termin, więc nie da rady zostawić jej, albo jej i szczeniaków.
Ale na przyszłość będę pamiętać, i napewno będę się z tobą kontaktować jeśli chodzi o wyjazdy. Ta przyszłość to raczej od lipca mniej więcej (cacib warszawa), jeśli tylko się uda :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...