Jump to content
Dogomania

Dolegliwości zdrowotne ONka.


14ruda

Recommended Posts

[B]LAZY[/B] - gdzieś dopadła Solid Golda?:crazyeye: W zooplus'ie tylko opakowania 1 i coś kg...

Się porobiło u nas... Ze stosunkiem wapnia do fosforu u Jaga 'walczę' od miesięcy. Wyniki z końca listopada: ponad 2,5:shake:. Musimy na suchą przejść i sprawdzić, czy ten mój typ tak po prostu ma, czy faktycznie 'domowe' żarcie mu nie służy...

Stawiam na Koebers'a - mamy różności w domu, skarmiane okazjonalnie.

Teraz - przyduszona - poczytała dokładnie i szczęka mi opadła...
Jago waży 38/39kg, więc wychodzi, że Supermix'a powinien zjadać ok 260g dziennie:crazyeye:, 23M trochę więcej... Jasny gwint! Jak ja mam to zrobić?! Pies, który żre 2-2,5kg dziennie ma zjechać do 10% tej objętości?! Przecież on mi deski z podłogi zacznie zrywać w celach konsumpcyjnych...:mad:.

[B]ayshe[/B] - 'starty' Koebers'owy praktyku: JAK TO SIĘ ROBI, że psy to wytrzymują?:placz:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

[quote name='Juliusz(ka)'][B]LAZY[/B] - gdzieś dopadła Solid Golda?:crazyeye: W zooplus'ie tylko opakowania 1 i coś kg...

Się porobiło u nas... Ze stosunkiem wapnia do fosforu u Jaga 'walczę' od miesięcy. Wyniki z końca listopada: ponad 2,5:shake:. Musimy na suchą przejść i sprawdzić, czy ten mój typ tak po prostu ma, czy faktycznie 'domowe' żarcie mu nie służy...

Stawiam na Koebers'a - mamy różności w domu, skarmiane okazjonalnie.

Teraz - przyduszona - poczytała dokładnie i szczęka mi opadła...
Jago waży 38/39kg, więc wychodzi, że Supermix'a powinien zjadać ok 260g dziennie:crazyeye:, 23M trochę więcej... Jasny gwint! Jak ja mam to zrobić?! Pies, który żre 2-2,5kg dziennie ma zjechać do 10% tej objętości?! Przecież on mi deski z podłogi zacznie zrywać w celach konsumpcyjnych...:mad:.

[B]ayshe[/B] - 'starty' Koebers'owy praktyku: JAK TO SIĘ ROBI, że psy to wytrzymują?:placz:[/quote]


ja nie ayshe ale odpisze ;)

czyta sie informacje dokladnie ;) tam jest wyraznei napisane ze to ilosc na 1 posilek a w ciagu dnia pies zjada 2x dana dawke :) czy w jednej porcji czy w 2 to juz zalezy ile razy dostaje

tu cytat ze strony :

"W tabeli podano ilość karmy na 1 posiłek (miarka = mała filiżanka do kawy ok. 200 cl) Podaną ilością karmić 2 razy dziennie. 1 miarka mieści ok. 100g karmy"


czyli pies tej masy je okolo 0,5 kg karmy dziennie... czyli typowo... bo zwykle przeciez karmy maja przelicznik ciut powyzej 100g na 10kg wagi psa...

do tego karmy kobersa sa dosc ciezkie wiec pies je objetosciowo duzo mniej :)

moja 19kg borderka je okolo 1 kubeczka (100g) na dzien ;) przy silnym treningu :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Juliusz(ka)'][b]shida[b] - dzięki :).

Fakt - nie doczytałam:oops:.

Czyli jeśli w tabelce mam dla wagi mojego diabła jakieś 250g, to w sumie może zjeść 0,5kg dziennie, tak? Nooo... to już troszkę lepiej:diabloti:.

Jeszcze - skoro się przyznałaś, że sukę karmisz Koebers'em:diabloti: - pytanko: i jak? Na dłuższą metę też o.k.?[/quote]



moja je juz energetyczna miesiac i zyje ;) a ze border to mneij typowe przyswajanie (za szczeneictwa troche byloz zabawy) ale generlanei ok :) drugi pies ktory wcina wersje energetyczna rowneiz za to z wypelniaczem tez ma sie ok nawet lepiej niz na poprzedniej karmie ;) po miesiacu widac ze np siersc mu sie poprawila :)

u suni nie widze zadnych spadkow formy... buntow jedzeniowych (ona potrafi marudzic ze ma juz dosc jakeijs karmy) czy innych klopotow...


na razie negatywnych rzeczy nei widze :) znane mi psy alergicy tez po zjedzneiu worka sie nie uczulili...wiec ok :) wiadomo karma bez scalaczy wiec neiktore psy maja po niej duuze kupska...moje akurat maja typowe :) widac dobrze ja przyswajja :) tylkoz e u mnei walsnie wersja energy a nie platkowa jest :) ale ze slyszenia te psy co maja platkowa wcinaja az milo :) jeden nawet przedklada 23m nad energy ;)


tak ze generlanie ja osobiscie polecam po mojej suni wlasnie tak po miesiacu widze juz czy ok karma czy nie bardzo... :) jak na razie zero negatywnych opini a sporo psow z naszej grupy to je ;) co prawda my lubimy zmienaic i po jednym worku kupujemy cos innego ale na pewno bedziemy do tej karmy wracac - jedna z tych ktore wlasnie fajnie sie sprawdzily w przeciwienstwie do niektorych gdzie mamy sporo uwag i gdzie niedokonca spelnily nasze oczekiwania ;)

trzeba tylko przywyknac ze nagle pies ma ledwo co na dnie miski ;) ja na poczatku zastanawialam sie czy nie wypadaloby miski zmienic namneijsza jak zobaczylam ile tego sypie... inna sprawa ze moja sunia je polowe dawki jaka podaja producenci (nie tylko kobers) wiec zamiast 2 kubkow na dzien ona je jeden...

Link to comment
Share on other sites

juliusz[ka]-solid jest np wszwabskim sklepie..znaczy sie w zooplus.pl
nooo wiec surykat je w zrywach 100g energie hochleistung osiek w tej chwili 400g ale powoli schodizmy do 300g.
jaszczerze mowiac chyba NIGDY nie patryzlam na to co pisza na worku tylko na wlasnego psai obciazenie treningowe.poza tym pies musi byc glodny.:diabloti:
jak maja trening sladowy to w sumie wogole nic nie jedza bo jedza na sladzie.ostatnio posilek w misce to widzialy w czwartek rano i dizsiaj na jakies pol godizny temu.:evil_lol:.jedza na treningach.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ayshe'](...)ostatnio posilek w misce to widzialy w czwartek rano i dizsiaj na jakies pol godizny temu.:evil_lol:.jedza na treningach.[/QUOTE]

Sadystka:evil_lol:! Gdzieś Cię trza zgłosić - zwierzęta męczysz!:evil_lol:

Generalnie się z Tobą zgadzam - ilość karmy trza dopasować do konkretnego przypadku:diabloti:. Nooo... ale od czegoś muszę zacząć:eviltong:.

Ja nie chcę na suuuche:placz:... Na caaałe 2 miesiąąące:placz:.

No ale muszem, a mojemu zadymiarzowi suche wchodzi pięknie, jak z resztą wszystko:diabloti:.

Czy te krokiety tysh można namaczać? Ja namaczam, bo głupie futro nie gryzie:mad: ino wciąga jak odkurzacz, a krztuszenia się nie chcę:angryy:.
Raz mi się na Fish4Dogs zapowietrzył tak, że łapę mu po łokieć we wnętrzności władować musiałam i wyciągnęłam co go 'zatkło'.

Boshe... przecież ja do tych 2kg domowego dochodziłam na zasadzie - jak nade mną nie wisi pół dnia w pozie żebraczej, to już jest o.k. ilościowo. Co ja zrobię jak będę mu musiała 1kg suchego dawać? 10litrów wody do tego dojdzie chyba:crazyeye:

Wrrrr... chole*ny Ca/P!:angryy:

Solid Gold jest w zooplus.pl - w workach 1,8kg:placz:.

Link to comment
Share on other sites

nooo zaraaaa przecamy kupowalismy[gsdowcy znaczy sie]w workach duzych w zooplus...hmmm...lece naryj bo od 3 w nocy jestem na nogach no ale tego nei pochrznailam .:cool1:
mecze zwierzatka bo ja jestem meczliwa dosc:evil_lol:.gruba w domu moge byc tylko ja:diabloti:.
no i niestety moje maja pecha ze maja czesto slady.w weekend bo wogole mamy lady gsd no to moje tez.ale treningi mamy w szwabowie w piatki i poniedizlaki.no to maja przerabane jak wacek w ruskim czolgu.:lol:.
za to zmotywowane sa tak ze mozna powiedizec ma racje twierdzenie iz ipo to krew pot i lzy.:diabloti:i siniaki.:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[B]Ayshe[/B] - bo Ty masz normalne 'nienormalne' ONy:eviltong::diabloti:.

Mój żre jak koń i ma linię jak modelka:evil_lol:.
Ja mam za to zakaz chudnięcia, bo się cały świat boi - i tak się boi, bo 'taki duży pies i taka mała dziewczyneczka:diabloti:', ale jakby mnie ubyło to chyba drzwi by mi zablokowali od drugiej strony:mad:.

No nie ma w zooplus'ie większych! Wiem, że nie ma, bo gdyby były, to bym miała:eviltong:. Mailowałam nawet do nich o większe - nie ma i już:angryy:. A 1,8kg to Jago by miał na 3 dni - nie opłaca się zupełnie:shake:.

W niemieckim zoopus'ie tysh już nie:angryy:. Spisek jak nic! Jakbym nie potrzebowała to by mieli we wszystkich wariantach pewnie...

Link to comment
Share on other sites

dziiiwnie.
starzeje sie i mam zwidy.:cool1:
dlam nie jestok jak onek wyglada jak anorektyk:diabloti:.
no ja niestety jestem kurduplem wygladajacym jak ludzik michelin'a:evil_lol:.
moje zarlyby podejrzewam worek dizennie jakbym im dala.osiekbyl wybredny ale juz nie jest:razz:.zauwazylaze zarlo to nie jest takie cus co to sie ma zawsze i duzo.niedlugo swiat jej sie zalamie zupelnie jak zaczne ja wysuszac bo ma juz prawie 18 miechow i jeszcze pol roku lajtowego zycia.:diabloti:.
p.alenumer rzeczywisciejuz nie maja duzych workow:crazyeye:

Link to comment
Share on other sites

Mamy Koebers'a 23M...
Zaraz się wyłożę... ale, lepsza wyprostowana wątpliwość - nawet ta 'najgłupsiejsza';) - niż trwanie w niewiedzy...:evil_lol:.

Oglądam to, co mój pies je:diabloti:.
To i nową karmę musiałam oblookać i... co to jest: wystające z granulek, wygląda jak sznurek:crazyeye:.

[IMG]http://images28.fotosik.pl/304/4df2c93ec884d0c8med.jpg[/IMG]
[IMG]http://images49.fotosik.pl/39/2a9e590dbcbe7c9dmed.jpg[/IMG]

Czy to mogą być 'zasuszone' włókna mięśni z wołowinki?

Link to comment
Share on other sites

mimoza znalazla w fleichbroken kawalek metalu:razz::diabloti:.
raczej to sznurek.ale moge sie mylic.:roll:.zglos to.dystrybutor jest normalny.;)
powiem tak:w tych granulkach widac wszystko.:evil_lol:
w jednorodnych normalnych zbitych-nic.
generlanie zglos to.wtedy ci powiedza co to jest:evil_lol:.
dystrybutor zglosi to szwabom.to ich problem.:diabloti:.
ja i grupa w karmach nic nie znalezlismy.moje myszy tez nie.wszystko zdrowo sie chowa i psy wpierniczaja normalnie.myszy tez.:cool3:

Link to comment
Share on other sites

Metal w fleischbrocken?!:crazyeye::crazyeye:

[B]ayshe[/B] - nie strasz... Jago wpiep*za te wieeelkie kawały, aż mu się uszy trzęsą... Co ja mam teraz zrobić? kruszyć każdy jeden...? Ale on to lubi gryyyźć...:shake:

Dzwoniłam do nich.
Kobitka mi powiedziała, że to włókna mięśni - ponoć normalna sprawa, bo bla,bla,bla.
I że ona to widziała już wiele razy, ale wsio jest o.k..

No nie wiem... i młodemu tego chyba jednak nie dam.
W wersji z jagnięciną tego nie ma, w supermixie też nie.
W próbkach light'a i GJ - nie było.

Coś mi tu nie gra:mad:. Chyba im ten worek odeślę...

Wariatka jestem - wiem:diabloti:, więc komentarze o obrzydlistwie można sobie darować:evil_lol:.
Wyciągnęłam to 'coś' z granulatu, oczyściłam i... spróbowałam przegryźć - nosz qrczę... dla mnie to sznurek jest!

Do namoczenia na noc zostawię, jak się nie rozpuści - odsyłam.

Link to comment
Share on other sites

Qrczę... zapomniałam napisać:oops:.
Granulki się rozpuściły, 'niby-sznurek' się rozmiękczył jakby trochę, ale... w szczegóły wdawać się nie będę:evil_lol: - nie jestem przekonana, czy to jest jadalne, czy nie:shake:. Mlody 23M nie dostaje w związku z powyższym.

Podaję - póki co jako jeden posiłek(drugi-gotowane żarcie) - Koeber'sa z jagnięciną+zioła+marchew w proszku.

Wrażenia: jesooo... Na jednym spacerze Jago zrobił 3koopy!:crazyeye: Ja oczywiście przygotowana na jedną(jak zwykle) i 2musiałam zostawić w krzaczkach:oops:; anyway - tych 2 i tak bym nie dała rady sprzątnąć ze względu na konsystencję...

Nie podoba mi się to strasznie:shake:, choć i tak jest lepiej niż po Acanie - wiaterków niet.

Nie wiem co robić - mojemu psu ewidentnie lepiej przechodzi przez układ trawienny domowe żarcie, tylko te wyniki paskudne, niereformowalne:mad:.

Dziś zamówiłam w zooplus'ie Solid Golda w płatkach.
Jak to mu nie podejdzie, to już nie wiem...
Za to jak podejdzie - ciężko to widzę finansowo:evil_lol:, bo kupując worki 1,8kg dla młodego wyjdzie porównywalnie z domowym:mad:, a to przeca suche jest!

[B]LAZY[/B] - skąd masz dla Idy Solid'a?

Link to comment
Share on other sites

[B]ayshe[/B] - nosz qrczę! Nie trafia do mnie, że z psa wychodzi 3x tyle ile je...:shake:
Po domowym żarciu Jago miał ładne:evil_lol: koopy - tzn. dla mnie ładne=w zależności co je, tego mogę się spodziewać z drugiej strony. A to znowu pięęknie mi pokazywało, co mojemu czterołapemu służy, a co nie:diabloti:.

Chole*ny Ca/P wsio mi psuje:angryy:.
Bo ja suchego z zasady NIE lubię:mad:, a teraz 'muszem'...:placz:.

Link to comment
Share on other sites

ayshe - faktycznie , ,,nasze" kopeczki nie są tak scalone pięknie zwarte jak przy poprzedniej karmie (cibau) , choc ładne że tak okresle toto :evil_lol:. na koebersie najpierw mielismy u kazdego psa jedną kopke wiecej w ciągu dnia , z czasem to juz sie sporadycznie zdarzalo i wszystko wrocilo do normy znaczy 2 razy 2 mamy jak zawsze , choc niunio jakby nawet kilka razy mimo dwoch posilkow dziennie wydalał tylko raz . czy to by wychodzilo ze on tak dobrze przyswaja ,pasuje mu ta karma ? (z mojego punktu widzenia siersc ,aktywnosc itp w porządku) czy po prostu stwierdzil eeeeeeeeeee co mam zrobic dzis zrobie jutro :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

moje psy jak przechodza z orjien na koebers lub grau maja moment przejsciowy.jedna kupa wiecej,troche luzniej...:cool3:.mija to szybko i po dniu -dwoch maja normalne.dwa razy dizennie.
poza oskiem ktory nei ma czasu sie zalatwiac:mad: i w zwiazku z tym przypomina jej sie ze nei skonczyla kilka razy czasem.niemowiac juz o tym ze stanie w miejscu jest po prostu nie do zrobienia:roll:.ale osiekjest inna wiec jej nie biore pod uwage bo to czubek.:loveu:
jej sie na zadnej karmie nie zdaza miec czas na normalne wyproznienie.fajnie:mad: sie po niej sprzata:roll:.po kawalku po prostu.kiedys ja zamorduje i mnie uniewinnia normalnie:cool3::lol:.

Link to comment
Share on other sites

Hej!

My Solida mamy z zooplusa...ale jedyne 1,8 kg! Ida aż wyła do tego jedzenia tak jej smakowało. Chętnie bym jej te płatki dała...Skąd to wziać? Cały net przeszukany i nie ma tego nigdzie. Krokieciki Grau tez jej smakują, ale ona generalnie wszystkożerna jest. Kupy u niej po każdym jedzeniu są generalnie takie same. Jak skończymy jeść Grau to bede miała problem co zamówić. Jakiego Koebersa?
P.S. Od ponad tygodnia nie wymiotujemy!:multi:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Juliusz(ka)']
Granulki się rozpuściły, 'niby-sznurek' się rozmiękczył jakby trochę, ale... w szczegóły wdawać się nie będę:evil_lol: - nie jestem przekonana, czy to jest jadalne, czy nie:shake:. Mlody 23M nie dostaje w związku z powyższym.
[/QUOTE]

W mojej Energie (Koebers), tez wystaja takie sznurki-nitki. Konczy sie wlasnie pierwszy duzy worek (daje niskie dawki :diabloti: , takze skarmiam juz okolo 3miesiecy) i wszystko okey, zreszta mi nawet do glowy nie przyszlo, ze to jakas wada, niejadalna.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...