Jump to content
Dogomania

Elżbieta Chwalibóg


paulinka13

Recommended Posts

Byłam na wystawie z suczką i żadna z suczek w klasie pośredniej nie dostała oceny wyższej niż bdb.
Psy miały lepiej, dosk. dostał tylko pies, który wygrał. Dziwne, prawda?
W dodatku jest mało przyjemna, mój pies po prostu się jej bał.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 60
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Kiedyś też nas oceniała i również połowa psów zeszła z oceną bdb.
Pani Chwalibóg nie lubi dużych, ociężałych i ofutrzonych psów. Woli te drobniejsze, z umiarkowaną ilością sierści. Bardzo zwraca uwagę na ruch psa.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 2 weeks later...
  • 7 months later...

Napisane juz w "skandalach sedziowskich" ale pozwole sobie sie powtórzyc:diabloti:
Pani E.Chwalibóg na wystwie w Sopocie 2012:
W RINGU pyta wystawczynie /jeszcze nie bardzo doswiadczona/ czy suczka jest z polskiej hodowli czy z zagranicznej i z jakiej (!) :mad:
wystawczyni nie wiedząc,ze sedzina nie ma prawa o to pytac, szczerze odpowiada ze z polskiej i podaje przydomek.
Natychmiast zmienia sie na minus traktowanie suczki i wystawczyni przez sedzinę- jest szorstka, nieprzyjemna, suczka normalnie bardzo wesoła i zawsze prezentujaca sie z machajacym wesoło ogonkiem, nagle po takim podejściu kuli sie i chowa ogon pod siebie.
W miedzyczasie kilka komentarzy skierowanych do wystawczyni, których tu nie powtórzę.
Na dokończenie kłusa sedzina nawet nie czeka i machajac reka (nie wiem-zniecierpliwienie, czy co??) przestaje zwracac uwagę na suczke. Oczywiście zajeła sie zagraniczna konkurencją:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 7 months later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 5 months later...

Byłem świadkiem jak oceniała na krajówce w Radomiu 18.05.2014 r. grupę 9. Sędzina mało przyjemna, wręcz odrażająca. Siedziała przy stoliku jakby ją tam ktoś za karę posadził. Wprowadzała niezłe zamieszanie. Na siłę roztwierała pyski psom, robiła to wręcz nachalnie i w taki sposób, że mi się aż słabo robiło. Pastwiła się na tymi małymi pyszczkami czerpiąc z tego przyjemność. Zero pozytywnego podejścia do psa. Na widok wchodzących na ring chihuahua długowłosych w klasie „młodszych szczeniąt” głośno zapytała czy to są krótkowłose czy długowłose. Jakaś normalnie masakra. Sędzina z jakimś „niby” dorobkiem w swej karierze nie umie odróżnić włosa u ok. półrocznego chihuahua. Byłem w głębokim szoku. Kompetencje na żałosnym poziomie! W większości wygrywały psy czołgające się w podkulonymi ogonami, wystraszone i zalęknione. Można sobie dalej dopowiedzieć – dlaczego? Układy, układziki, kolesiostwo – tak to oceniam.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...