Jump to content
Dogomania

Eewa

Members
 • Content Count

  36
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

10 Good

About Eewa

 • Rank
  Advanced Member

Converted

 • Location
  Warszawa
 • Interests
  Psychologia, sporty kynologiczne
 1. Co do yorka i bordera to muszę cię zmartwić. Mój border każde inne zwierzę traktuje jak swojego rodzaju interaktywną zabawkę, czyli błyskawicznie znajduje słabsze punkty i potem manipuluje tym zwierzakiem, więc twój york nie miałby lekkiego życia. Na pewno byłby pasiony, czyli to border decyduje kiedy york powinien podejść do miski, do zabawki itp. U nas tak jest, kiedy ja daję sygnał do szykowania misek, to moja suka zagania do miski kota i psa, a dopiero później sama idzie jeść. Co do bordera w bloku to zależy jakie masz możliwości pracy z nim na zewnątrz. Na pewno odpada miejsce w centrum, gdzie jest daleko do parku, albo ogrodzone osiedle gdzie nie wolno wyprowadzać psów. Trudny jest tez pierwszy rok, kiedy trzeba psa nauczyć podstaw, żeby nie był uciążliwy dla otoczenia. Porównywalne jest to tylko do ogarnięcia grupy dzieci z ADHD, czyli oczy dookoła głowy, przewidywanie co i gdzie pies może zmalować i ani chwili bez kontroli bo np. ulubiony laptop straci ładowarkę. Jeżeli cię to nie przeraża (mnie nie :) to możesz spróbować. Mój border po próbach w agility i frisbee w końcu najlepiej się spełnia jako pies terapeutyczno-towarzyszący a w wolnych od pracy chwilach jako maskotka całej rodziny. Ale to naprawdę wymagająca rasa, więc dobrze przemyśl. Umiejętności lapania frisbee nie maja w zestawie ;) Maja za to rozum geniusza w wymyślaniu sobie niszczycielskiej rozrywki niekoniecznie akceptowalnej dla człowieka.
 2. Dziękuje, ale zależy mi na żelu bez szczoteczki, szczoteczka jest źle skojarzona z nielubianym anyżkowym zapachem.
 3. Wiem, dziwne pytanie, ale poszukuję specyfiku do czyszczenia zębów dla mojego psa, który nie cierpi wszelkich smaków miętowo-anyżkowych. W zwykłych sklepach pytałam bez skutku, w sklepach internetowych zacytowano mi skład pasty gdzie jest sformułowanie "oraz substancje smakowo-zapachowe". No kurczaki skąd mam wiedzieć jakie? A zależy mi bo porozdawałam już kilka tubek, różnych firm, których smaku pies nie tolerował, czyli pluł i uciekał przed szczotkowaniem. Proszę napiszcie, jakbym mogła to sama bym spróbowała tej pasty ;)
 4. Potwierdzam, sunia się znazła, a wlasciwie to sunia odnalazła swoja panią, która szukała swojego psa. Skomplikowane ale tak było. Wszyscy sie bardzo cieszymy. Szczegóły wkrótce na FB. Szukało jej na FB 530 osób.
 5. [quote name='bejasty']Czy udało sie odnalesc sunię ?[/QUOTE] Niestety suni nadal nie ma. Widziało ja kilka osób, ale nie jest pewne czy to była ona. Właścicielka nie znalazła śladu swojego psa. Bardzo mi przykro. Podbijam.
 6. Podbijam, nie mordujcie za to. Nadal szukamy suczki. Nie mamy żadnego śladu. W Czechach sa teraz siarczyste mrozy, wiec jej szanse na przeżycie z każdą chwila maleją. A w lasach są wilki. Proszę o pomoc, zwłaszcza osoby z okolic Jeleniej Góry, Bogatyni, Zawidowa, Świeradowa, Szklarskiej.
 7. Kilkanaście miesięcy temu znalazłam malutkie kocię w śmietniku. Kiedy podrósł poszlam do weta, żeby kocurka ciachnąć. Trafiłam na młodą wetkę, tak z rok, dwa po studiach, która wyjechała do mnie z takim tekstem czy wiem, ze kastracja jest nieodwracalna, bo taki śliczny kotek to może będę chciała go rozmnożyć. Nie ważne że kotek ze śmietnika o czym ona wiedziała, nie ważne że wnęter czyli jedno-jajeczny, ale śliczny. Czego na tych studiach weterynaryjnych uczą? Może trzeba zacząć od uświadomienia weterynarzy - tych niedouczonych, żeby nie było że to do wszystkich :)
 8. [B]W Czechach w miejscowości Dolni Sedlo zaginęła borderka z Polski ma tatuaż w uchu nr G09[/B] może być też na terenie Polski w okolicach miejscowości Bogatynia, Sieniawka, Porajów , Kopaczów. Może ktoś z forum mieszka w tych okolicach i mógłby pomóc w poszukiwaniach suczki. [B]Właściciele proszą o POMOC[/B] Wątek na facebooku: [URL]http://www.facebook.com/events/229956167137427/[/URL] Szczegóły okoliczności zaginięcia : [TABLE="width: 90%, align: center"] [TR] [TD][/TD] [/TR] [TR] [TD="class: quote"]UWAGA Hodowla czeska GOLEM przyjęła w sobotę 29 listopada suczkę z Polski Anuket Black&White Story - Iman na krycie swoim psem. Właściciele reproduktora byli przemili i suczka została u nich na kilka dni. Krycie odbyło się we wtorek przed południem. Od środy rano wykręcali się sianem, żeby tylko właścicielka suczki nie przyjechała po nią. Zmyślali cuda typu odbierają miot innej suczki w innej hodowli 5 km od swojego domu i nie mogą podjechać wydać suki. Dzisiaj rano właścicielka suki zatrzymała się 100 metrów przed domem gdzie miała być suczka. Od domu biegł do nich przywitać się reproduktor ale nie ich suczka. Pan z hodowli golem wyszedł na dwór i stwierdził, ze przecież on w tej chwili wypuścił suczkę razem ze swoim psem i że widocznie ona w ciągu kilku sekund uciekła. Właściciele suczki wołali, gwizdali biegali dookoła domostwa w dość dużym promieniu - nic. ale nie było też żadnych śladów łapek a warstwa śniegu była wystarczająca na ślady. Pan rozkłada ręce i mówi, że przecież to tylko pies i udaje głupka. Dopiero przed chwilą dowiedzieliśmy się od osoby mieszkającej w tej samej mieścinie co hodowla Golem, ze Pan zgubił sukę we wtorek popołudniu. Nie poinformował właścicielki suczki o jej zaginięciu, nadal oszukuje i nie przyznaje się do zagubienia suki. Zgodnie z regulaminem FCI facet odpowiada prawnie i materialnie za pozostawioną u niego na krycie jego reproduktorem suczkę.[/TD] [/TR] [/TABLE] [B][I][/I][/B]
 9. Od jakiegoś czasu poszukuję psów tej rasy. Czy będą rozmnażane w twojej hodowli Górskie Pejzaże? Czy możesz mi podać nazwę czeskiej hodowli?
 10. Pewnie z internetu, ale czy są to ogłoszenia allegro lub podobnych serwisach, czy fora tematyczne czy może wyszukiwarka internetowa?
 11. Eewa

  FCI - o co chodzi?

  Tajemnica ;) nie mogę bo zapeszę.
 12. Skorzystałam z Waszej twórczej inwencji, ale zarejestrowano mi pierwszy wpisany, ten co najbardziej chciałam. Pozostałe są kiepskie, więc cieszę się że ich nie wybrali. Dlatego wpisujcie te co chcecie na początku.
 13. Eewa

  FCI - o co chodzi?

  [B]Elitesse[/B], dziekuję za konkretna odpowiedź. [B]Marcelinka371[/B] a ja marzę o drugim psie :), to miałaby być hodowla border collie.
 14. Eewa

  FCI - o co chodzi?

  Oj tam zaraz hodowlę, zarejestrowałam przydomek, ale czy będą szczeniaki jeszcze nie wiem, na razie próbuję się w tym wszystkim zorientować :)
×
×
 • Create New...