Jump to content
Dogomania

KAGANIEC- męka, czy rozwiązanie??


Kala_Gracja_Kiwi

Recommended Posts

[quote name='Kala_Gracja_Kiwi']Mam pytanko. Często zdarza się, że idę z psem na spacer do lasu, a Gracja(mój pies) ma nie miły zwyczaj wyskakiwania zza drzewa na jakiegos przechodnia. Nie chce trzymac ja caly czas na smyczy. Czy dobrym rozwiązaniem byłby kaganiec??? I jaki???[/quote]

Możesz rzeczywiście spróbować oduczyć go wyskakiwania na przechodniów, bo to brzydki zwyczaj.

Jeśli kaganiec - to chyba jakiś taki najbardziej przyjazny psu, niekoniecznie druciana klatka a'la Hannibal Lecter, może nylonowy lub skórzany, a jakiego masz psa? Ważne jest, żeby stopniowo przyzwyczajać psa do kagańca. Wika na hasło "kaganiec" przybiega, wsuwa nos w kaganiec i oczekuje nagrody. Nie przepada za noszeniem go, ale nie jest to dla niej kara.

Link to comment
Share on other sites

Kala, nie przejmuj sie tym d******!!! On sie tak znal na psach, jak ja na pszczelarstwie!!!! A swoja droga - jak juz poszlas przybiegl do nas taki jakis Amstafowaty, ale wiekszy, przynajmniej 2 razy (nie znam sie na bullowatych :oops: ). Chlopcy wskoczyli na stol, a on chcial sie tylko przywitac. :lol: Bawil sie potem z Freya. Ciekawe co o nim by ten gosc powiedzial - wlasciciel go jeszcze podjudzal, zeby sie bawil z Freycia. A ona sie za mna chowala! :diabloti:

A z drugiej strony - w miedzyczasie przyszli jacys ludzie i jak Freya poszla zobaczc kto to (nie podchodzila) to zaczeli prowokacyjnie wolac ,,do budy"! Ja nie wiem, ale ja na miejscu Freyi bym ich wtedy dziabnela. Jacys postrzeleni ci ludzie :-( :cool3:


Ale to dobre pytanie - jaki kaganiec najlepszy??? ;)

Link to comment
Share on other sites

Oczywiście próbuje odzwyczaić psa. Może mi poradzicie jak?? Niby wołam ją, ale ona najpierw podbiega do obcego, poszczeka i wraca do mnie... A ludzie się boją ( nie dziwię się im). Madalenka ten wyskok na ognisku nie był jedyny... Muszę temu jakoś zaradzić to normalne, że ludzie się złoszczą, kiedy wyskakuje na nich sznaucer olbrzym!!! :placz:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...