Jump to content
Dogomania

RITA - ruda gwiazdeczka, zrobiła w Stolicy karierę, MA SWÓJ DOM :)


bianka0

Recommended Posts

Witam, zgodnie z wczorajszą obietnicą podaję opis operacji Rity:

Laparotomia diagnostyczna w kierunku zrostów pooperacyjnych po sterylizacji.
Opis operacji:
Cięcie pośrodkowe, usunięcie krawędzi rany mięśniowo-otrzewnowej.
Badanie: zrost kikkuta macicy z jelitem, pęcherzem moczowym; kikut macicy pogrubiały, tęgi. Zrost obu kikutów jajników z siecią, w prawym kikucie twór wielkości ziarna grochu, w lewym twór średn. 1,5 - 2 cm o torbielowatej budowie. W trakcie zabiegu oba kikuty skrócono z usunięciem opisanych tworów. Usunięto zrost kikuta macicy z jelitem i pęcherzem moczowym, skrócono kikut macicy. Z rany skórno podskórnej wylewa się mętno-biały płyn. Jelito w miejscu zrostu pogrubiałe - usunięcie narośniętej tkanki i przykrycie miejsca opracowanego siecią. Szycie powłok dexon 2-0.
Uwaga: ze względu na stany ropne możliwe jest uogólnienie infekcji.


Tak było:-(:-(:-(:shake::shake::shake::crazyeye::crazyeye::crazyeye::angryy::angryy::angryy:!!!!

Dzisiaj jest na szczęście tak:lol::lol::lol::loveu::loveu::loveu: i niech tak pozostanie na zawsze!!!!

Rita wraca do zdrowia b. szybko - dziwi się i protestuje, że musi chodzić na smyczy i szaleństwa z pieskami nie wchodzą w grę itp. Apetyt ma wilczy- 3xdziennie cielęcinka z ryżem i marchewką. Nawyki schroniskowe chyba pozostaną na dłużej, wczoraj podniosla z trawnika kawałek flaka z końcówką metalową, próbowała to pogryźć ale zdążylam wyciągnąć z paszczy(biedny piesek głodzony cielęcinką:diabloti:).

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 372
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='funia']Wygląda jak York ,,,,,,[/QUOTE]
Witaj Funiu, chciałam zrobić psikusa i poprosiłam Isadorę o pomoc!:evil_lol:;) Nie dalaś się nabrać bo zbyt długo byłaś z Ritą:crazyeye:Na drugim zdjęciu to też nie Rita, tylko rasowy TERIER AUSTRALIJSKI:roll:! Poczytałam sobie troszkę nt. tej rasy i wszystko łącznie z umaszczeniem i charakterem pasuje do mojej gwiazdy....tyle żartów:cool3:

Dzisiaj Rita pozbyła się szwów z "godnościom osobistom":lol::cool3: ani razu nie uruchomiła wysokich tonów czym mnie i lekarzy wprawiła w osłupienie:-o:-o:-o Wszystko jest OK:multi::multi::multi:Jeszcze ok. 2 tyg. bez szaleństwa na spacerach:shake:....a potem hulaj dusza:lol::loveu::loveu::loveu:

Link to comment
Share on other sites

Ale Was się żarty trzymają :D :D :D A ja się wpatrywalam w to pierwsze zdjęcie i wierzyć mi sie nie chciało, że to Rita :D :D :D
W zamian za te podśmiechujki poproszę nowe zdjęcie Rity, a co :)

I bardzo się cieszę, że z niunią wszystko ok! :)

Link to comment
Share on other sites

Super że z Ritka już tak dobrze :) ale przy takiej troskliwej opiekunce nie mogło być przecież inaczej :multi:

Powiem Ci Basiu że moja mama widziała sunię tylko przez godzinę, jak do niej zajechałam jadąc z suczkami ze schronu. Zakochała się w niej od razu (teraz na bieżąco wypytuje jak tam u jej ulubienicy) i powiedziała że sunia musi trafić na kogoś kto doceni jej wspaniały charakter, chociaż wtedy jeszcze Rita była mocno przestraszona. Ogromnie się cieszymy że tak się właśnie stało :multi::multi::multi: :loveu::loveu::loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='as_ko']Super że z Ritka już tak dobrze :) ale przy takiej troskliwej opiekunce nie mogło być przecież inaczej :multi:

As_ko, serdeczne ukłony dla Twojej MAMY:loveu:,bo na 100% poznała się na Ritulce:multi:.Mały rudzielec zrzuca zimową okrywę i robi się bardziej platynowa;).Codziennie ją wyczesuję ( nawet pozwala na tę czynność pod warunkiem, że będą smakołyki)metalowym grzebykiem (pozostałość po jamolku długowłosym) a kłaków wcale nie ubywa:shake::-o. Isadora obiecała, że zakupi na allegro super FURMINATOR do wyczesywania podszerstka, czekam na niego z utęsknieniem.

Przed operacja Rita chodząc garbiła się a siadała praktycznie na kręgosłupie, tak podwijała cały tył - uznałam, że tak ma i już! Ostatnio kiedy swobodnie biegła na spacerze, nagle mnie olśniło, że coś jest inaczej - kręgosłup prosty jak stół, siada normalnie, można czesać w okolicy ogona! Jak ona musiała cierpieć po tej pseudo sterylce, to się w głowie nie mieści:cool3: Uff, jak się cieszę, że byłam dociekliwa i porobiłam badania-mam teraz wielką nagrodę w postaci zdrowej wesołej suni:loveu::loveu::loveu: As_ko, czy czerwona obroża w białe kwiatki jest od Ciebie?Bardzo psiarze zwracaja na nia uwagę, podkreślając, że jest w charakterze Rity:lol::eviltong:Po prostu zazdroszczą!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Andzike']Ale Was się żarty trzymają :D :D :D A ja się wpatrywalam w to pierwsze zdjęcie i wierzyć mi sie nie chciało, że to Rita :D :D :D
W zamian za te podśmiechujki poproszę nowe zdjęcie Rity, a co :)

I bardzo się cieszę, że z niunią wszystko ok! :)[/QUOTE]

Andzike, śmiech to zdrowie:lol::lol::lol:. Przez przypadek wpadłam na te teriery australijskie i w rozmowie tel. wspomniałam o tym Isadorze, a ona z pytankiem: Znalazłam podobnego do Rity,wrzucić na stronę? Zobaczymy kto się nabierze:evil_lol::evil_lol::evil_lol:a kto zdziwi:crazyeye::crazyeye::crazyeye:

Link to comment
Share on other sites

Teraz ta nowa sierść pewnie będzie wyglądać 100 razy lepiej jak suńcia dobrze odżywiona i zadbana, ale podejrzewam że godziny wyczesywania przed Wami jeszcze zanim będzie ten ostateczny efekt :lol:
Biedna malutka, tak starała się nie pokazywać że ją boli...że dopiero teraz to widać :placz: Oj bardzo dobrze że byłaś taka dociekliwa, bo mogłoby być jeszcze gorzej...az nie chce myśleć :shake:
Jeśli Funia nie podmieniła to ode mnie ;) Bardzo mi się podobają te obróżki i udaje mi się je niedrogo kupić jak akurat trafię że są w sklepie, bo dość szybko znikają...i wtedy biorę na zapas...bo może akurat się jakaś bida trafi, której się przyda...a ja mam w domu psa i to sporego, którego niestety w taką ładną nie ubiorę :-( :evil_lol: to chociaż schroniskowe sunie skorzystają.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Dzisiaj przeczytałam bardzo ciekawą rzecz na FB na profilu osoby z Vivy Puławy, która nie wiedzieć czemu bardzo broni schroniska, weterynarza i opowiada wszystkim w około że mają bardzo dużo adopcji, nie potrzebują pomocy i w ogóle jest super....może jej za to płacą?

W każdym razie gdy jednak z osób z dogo zapytała o weterynarza, przytoczyła sprawę Rity...to dostała dokładniej taką odpowiedź:

"Prosze nie obrazac Dr Artura Bielawskiego - z tego co mi wiadomo to osoba bioraca tego psa nie dopilnowala gojacych sie ran"

Wychodzi na to że jeszcze krzywdę suni zrobiłam :angryy::angryy::angryy:

Także gdyby ktoś miał wątpliwości ja NIE MAM NIC WSPÓLNEGO Z VIVĄ PUŁAWY! A i wy uważajcie na tych ludzi.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Andzike']As-ko, to ja przytoczyłam sprawę Rity ;)

A ta dziewczyna "Viva Puławy" nie ma pojęcia o czym pisze...[/QUOTE]
Tak mi się zdawało właśnie.
Ona pisze to co jej każą podejrzewam, bo nie sądzę żeby była aż tak głupia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='as_ko']
"Prosze nie obrazac Dr Artura Bielawskiego - z tego co mi wiadomo to osoba bioraca tego psa nie dopilnowala gojacych sie ran"
[/QUOTE]

no tak tylko jak dopilnowac gojenia ran wewnatrz psa? masz miec rtg w oczach? :shake:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='bianka0']Basiu nie otwiera mi się link do albumu. Czy umiesz przesłać zdjęcia na maila ?[/QUOTE]


Bianko, chciałam przesłac zdjęcia szczęśliwej Ritki ale coś nie tak wyszło! Ja otwieram ten link. Jeśli możesz wysłać do mnie na Priva swój adres mailowy, to moge kilka fotek przesłać!

Link to comment
Share on other sites

Śliczna malutka :loveu:

[IMG]http://images41.fotosik.pl/1026/4e50d2e0c8d7315amed.jpg[/IMG]

[IMG]http://images37.fotosik.pl/1021/6ffd998eded3a787med.jpg[/IMG]

[IMG]http://images41.fotosik.pl/1026/349e1da733734bdcmed.jpg[/IMG]

Gwiazdeczka męczy jakieś maleństwo :crazyeye::crazyeye:

[IMG]http://images45.fotosik.pl/1060/dcac0465bfc9b6bamed.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='buba54']Bianko, chciałam przesłac zdjęcia szczęśliwej Ritki ale coś nie tak wyszło! Ja otwieram ten link. Jeśli możesz wysłać do mnie na Priva swój adres mailowy, to moge kilka fotek przesłać![/QUOTE]

Basiu jak będziesz chciała przesłać w przyszłości zdjęcia Ritki to możesz na adres [email][email protected][/email] , lub tak jak dzisiaj.
Z chęcią je zawsze wstawię .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...