Jump to content
Dogomania

RITA - ruda gwiazdeczka, zrobiła w Stolicy karierę, MA SWÓJ DOM :)


bianka0

Recommended Posts

  • Replies 372
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

QUOTE=bianka0;16643548]Buba widocznie szorściaki mają większą tendencję do świerzbu usznego.
Mój Goliacik jak do mnie przyszedł to też ze świerzbem usznym. Zanim się połapałam dlaczego ma takie śmierdzące uszka, to już zdążył go sprzedać Maluszkowi :evil_lol:
Ale bardzo szybko obaj zostali wyleczeni.

Cieszę się że gwiazdeczka nie sprawia kłopotów i jest grzeczna.
A jak z sikaniem ?[/QUOTE]

Jeśli chodzi psie uszy, to mam duże wyczucie kiedy "zapaszek" jest objawem choroby:diabloti:suche "fusy" herbaciane to na bank świerzbowce....myślę, że Rita dobrze odżywiona szybko pozbędzie się tego świństwa! Wczoraj wieczorem gwiazdeczka lansowala się na Krakowskim Przedmieściu, tym razem czerwonego dywanu nie było(bo to próbne przejście);).Rita dzięki niewątpliwej urodzie, subtelności i umiejętności nawiązywania kontaktów(nie tylko z psami)podbija serca. Potrafiła podejść do dziecka siedzącego na wózku, klapnąć na tyłek i patrzeć na ciasteczko w ręku malucha. Nie podbiegla i wyrwała, tylko zachęcała do podzielenia się z nią:lol:.Pytają mnie ludzie : ile miesięcy ma ten szczeniak?:crazyeye:

Bianko, mała nie sika w domu:lol:!.Wczoraj wytrzymala 7godzin. Rano też grzecznie czeka na spacer,uczy się b. szybko(nagrody robią swoje), reaguje żywo na swoje imię, zna komendę-do mnie(pędzi do mnie wiedząc,że będzie smacznie:eviltong:),omiń(coraz częściej udaje się jej ominąć drzewko czy latarnię), równaj(trochę ciągnie ale próbujemy

Link to comment
Share on other sites

Jak te psiaki w swoich domach odżywają, jakie stają się piękne i mądre.:loveu:
Szkoda, że tak mało osób w to wierzy.:shake:
Szkoda że tak mało ludzi chce wziąć psa ze schroniska.

Buba jak dobrze że wypatrzyłaś sobie gwiazdeczkę :lol:

Link to comment
Share on other sites

Bardzo martwię się o Bajeczkę z zamojskiego schronu, wczoraj namawialam psiarzy, którzy stracili ukochanego ślepego pieska(pokazywalam Rite jako podobną do Bajeczki)ale chyba klapa:shake: bo...postanowili oddac dla Rity smyczkę automatyczną. Prosilam,żeby przespali się z tym postanowieniem!

Na spacerze, chłopcy mocno podwąchują małą, wręcz jeden łaciaty Cavalier dostał głupawki, zmienił właściciela...nie sądzę, że to walory zewnętrzne Rity tak go podnieciły, bo wręcz nie pasemka na łepetynie zajmowały go tak bardzo:cool3:. Mam nadzieję, że sterylka była...

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj rano zaliczyłyśmy z Ritką ponad godzinny spacer w parku pod uniwerkiem w towarzystwie mojej ulubionej choć szalonej labradorki. Tea znalazła na skarpie szkielet kota i w podskokach radości przyniosla go do nas. Właścicielka ostro wrzeszczała na sunię a Rita ze strachu tuliła się do moich nóg,po chwili gdy nabrala pewności ,że to nie o nią chodzi dzielnie podreptała dalej. W dużym skupisku psów Rita porusza się bezproblemowo("zalety" schronu), preferuje małe pieski do zabawy. Mala uczy się b. szybko, ponieważ pada deszcz - nauczyłam ja wycierania łapek przed wejsciem do mieszkania - po dwóch powtórzeniach wbiega na górę i czeka aż wezmę ściereczkę i wytrę jej łapy(nawet je podaje)!!!Dotyk człowieka sprawia jej wielką przyjemność! A ile człowiek z tego ma frajdy ho ho

Link to comment
Share on other sites

[quote name='buba54']Bardzo martwię się o Bajeczkę z zamojskiego schronu, wczoraj namawialam psiarzy, którzy stracili ukochanego ślepego pieska(pokazywalam Rite jako podobną do Bajeczki)ale chyba klapa:shake: bo...postanowili oddac dla Rity smyczkę automatyczną. Prosilam,żeby przespali się z tym postanowieniem!

Na spacerze, chłopcy mocno podwąchują małą, wręcz jeden łaciaty Cavalier dostał głupawki, zmienił właściciela...nie sądzę, że to walory zewnętrzne Rity tak go podnieciły, bo wręcz nie pasemka na łepetynie zajmowały go tak bardzo:cool3:. Mam nadzieję, że sterylka była...[/QUOTE]

Basiu czasmi pozostawiac moga cześć jajnika i daje objawy jakby sunia cieczke miała ....

Link to comment
Share on other sites

Funiu dziękuję za wyjaśnienie! Czy to znaczy,że bedą Ritę napastować tylko 2x w roku czy bez przerwy?:placz:Mala gwiazdeczka radzi sobie z zalotnikami, rano dopadł ją wielki
siberian i metalowym kagańcem próbował dostać sie do brzuszka - Rita posłała mu kilka "ciepłych słów" a mnie prosiła żebym zabrała tego namolniaka. Wylądował na smyczy ale w dalszym ciągu rwał się do niej:roll:!

Funiu mam pytanko, czy jak Rita przyszla do Ciebie to była świeżynką jeśli chodzi o socjalizację, czy odniosłaś wrażenie,że miała domowe przygotowanie?

Wielkie dzięki Funiu za opiekę nad malizną :lol:!!!!

Link to comment
Share on other sites

Buba jak tylko znajdziesz chwilę czasu to wybierz się z tą cieczką do weterynarza.
Ritę operował średniej klasy weterynarz, mógł zostawić część jajnika, ale to wykaże USG. Jeżeli to się zdarzyło, będzie trzeba wykonać planową operację, żeby nie było ropnych komplikacji jak ostatnio u mojej Evity.
Wklejam ci link do jej wątku, przejrzyj.

[url]http://www.dogomania.pl/threads/199047-Nie-p%C5%82acz-za-mn%C4%85-Zamo%C5%9Bciu-Evita-jamnikowata-pi%C4%99kno%C5%9B%C4%87-ju%C5%BC-w-swoim-nowym-domu!!!/page13[/url]

Link to comment
Share on other sites

Bianko za tydzień mam planowaną wizytę u weta, do tego czasu spokojnie poobserwuję Ritę i zalotników-zewnetrznych oznak cieczki brak:cool3:Podobno suczki po sterylce do 3 miesięcy są atrakcyjne dla psiaków:diabloti:
Przeczytałam o EVICIE i mam nadzieję, że moją ciachał trochę lepszy wet!
Zdjecie Evity po 2h od operacji b. dobrze rokuje - trzymaj się maleńka, masz cudownych opiekunów:lol:

Link to comment
Share on other sites

Funiu u mnie Rita jeszcze nie zaliczyła leżenia na łóżku ale do spania wybrała sobie fotel stojący na przeciwko budy! Dałam jej możliwość wyboru, może jako gwiazdeczka lepiej prezentuje się na fotelu i mniej gniecie się futro;)!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='buba54']Bardzo martwię się o Bajeczkę z zamojskiego schronu, wczoraj namawialam psiarzy, którzy stracili ukochanego ślepego pieska(pokazywalam Rite jako podobną do Bajeczki)ale chyba klapa:shake: bo...postanowili oddac dla Rity smyczkę automatyczną. Prosilam,żeby przespali się z tym postanowieniem!

Na spacerze, chłopcy mocno podwąchują małą, wręcz jeden łaciaty Cavalier dostał głupawki, zmienił właściciela...nie sądzę, że to walory zewnętrzne Rity tak go podnieciły, bo wręcz nie pasemka na łepetynie zajmowały go tak bardzo:cool3:. Mam nadzieję, że sterylka była...[/QUOTE]
Nie ma już problemu z sunią Ritopodobną. Nie ma jej już w schronie.:-( Mam nadzieję, że dobrze trafiła, ale tego się już raczej nie dowiemy...

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny zobaczcie jakie podobne biedactwo do suni Ritopodobnej zostało jeszcze na kwarantannie? Razem z nią było, jest na wcześniejszych zdjęciach. Ta sunia jest trochę większa ale nie mniej śliczna. Może ta osoba, która chciała zaadoptować Ritę 2 przyjrzy się tej suni.


[IMG]http://img215.imageshack.us/img215/851/35542113.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Już jestem, postanowiłam, że dzisiaj pokażę Ritę w pracy i przyznam się, ze po 131 dniach mam gwiazdeczkę psią. Musiałam przechytrzyć strażników, Ritka odważnie wkroczyła a ja lecę z tekstem "pies przewodnik"(takie mogą przebywać), mina straznika bezcenna(zbaraniał):crazyeye:!Zdążyl powiedzieć: niech pani weźmie tego przewodnika na ręce bo kamery! Ubaw po pachy!!! Fajnie było widzieć zaskoczenie i radość na twarzach moich kolegów, masa buziaczków, łapek, brzuszków:lol:! Wizyta była krótka, bo pancia musiala odprowadzić Ritkę do domu i wracać na dyżur!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='handzia']Dziewczyny zobaczcie jakie podobne biedactwo do suni Ritopodobnej zostało jeszcze na kwarantannie? Razem z nią było, jest na wcześniejszych zdjęciach. Ta sunia jest trochę większa ale nie mniej śliczna. Może ta osoba, która chciała zaadoptować Ritę 2 przyjrzy się tej suni.


[IMG]http://img215.imageshack.us/img215/851/35542113.jpg[/IMG][/QUOTE]
Handziu, ta sunia jest cudowna, oczy Rity!! Moi znajomi poddali się i nie chcą już więcej psa....szkoda! A jakie umaszczenie! Może pozwolą zrobić zdjęcie na wolności, dużo fajnych zdjęć...to daję większą szansę na adopcję!!! Ja zakochałam się w oczach Rity bo zdjęcia były SUPER zrobionę przez cioteczki...W największym brzydalu znajdzie się to COŚ:lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='funia']Basiu czy ona się dalej drapie?[/QUOTE]

Funiu, drapie się nadal! Zaczęła też na spacerach szorować brzuchem po trawie, a dzisiaj próbowała nawet po chodniku! Myślałam, że rozpłaszcza się na żabę kokietując psy! Obejrzalam brzuch i szew zrobił się czerwony i małe strupki! Wyrażnie coś się dzieje! Rozmawialam przed chwila z wetem, zalecił posmarować maścią antybiotykową i ma chodzić w kaftaniku bez przerwy! Pójdę do niego w środę po pracy bo jutro przyjmuje rano!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...