Jump to content
Dogomania

Mieszaniec Collie w Grodzisku Maz. to Filip :) Ma dom


bulba

Recommended Posts

  • Replies 69
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='tripti']tusinka22 wyczaiła ten wątek, ale tam nie ma jeszcze info czy jakiś psiak wybrany: [URL]http://www.dogomania.pl/threads/203855-Psiak-w-typie-collie-poszukiwany!-Inne-duże-sierściuchy-też-zapraszamy!?p=16540895#post16540895[/URL][/QUOTE]
Bardzo dziękuję!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Komarimoner100']Witam
Straż dla zwierząt nie jest wstanie nic zrobić, nie ma możliwości, dziewczyny też mają masę psów, a interwencje są ciągle i ciągle katowane psy, ciężarne sunie.
Psy są nagminnie porzucane, nawet teraz od kilku dni biega młodziutka suczka mix z rollweillerem, bardzo grzeczna i łagodna, też ją karmimy jak ja spotkamy na spacerze.
Ja nie jestem w stanie iść z kolejnym zwierzakiem od weterynarza, nawet na kontrole, przykro mi.
Jest dokarmiamy, czuje się dobrze, ma apetyt. Nie widujemy go codziennie, piesek ciągle jest w ruchu, biega po całym grodzisku[/QUOTE]

W Grodzisku Maz. nie ma Straży dla Zwierząt, istnieje tylko Straż Zwierząt Powiatu Grodziskiego.
Sunia mix z rotwaillerem jest od 22.02 obecnie w hoteliku, już wysterylizowana.
Czy sprawdzałaś chipa temu mieszańcowi collie? Przypomina mi pewnego uciekiniera Filipa, tamten miał chipa.

Link to comment
Share on other sites

z tego co wiem chip nie był sprawdzany, brak funduszy na wizytę u weta.
Byłam dwa razy na tym osiedlu, przy tych podmokłych łąkach na przeciwko biedronki, psa nie widziałam. Mam tam kawałek.
Agnie Koty byłabyś w stanie jakoś fizycznie pomóc w tym temacie? sprawdzić chipa wypadałby, może pies jednak też przychodzi na wyżerkę z jakiś pobliskich domów, bo ma "dobrego" właściciela.

Link to comment
Share on other sites

sprawdzanie chipa jest bezpłatne, na Boga. Czytnik ma tez Straż Miejska i prawie wszystkie lecznice wet. Jeśli fizycznie spotkam tego psa to postaram się go sprawdzić, skoczę po czytnik. Wiem gdzie to osiedle, mieszkam niedaleko. Dzisiaj tam podejdę. Z tego co pamiętam , Filip biegał w tych okolicach, odprowadzał dzieci do szkoły. Powiem szczerze, że nie pamiętam żeby ktos dzwonił w tej sprawie np. do Straży Miejskiej albo do nas. Filip pojawiał się zwykle rano, potem szedł do domu. Ten piesek ze zdjęcia nie biega po deptaku, z reguły wszystkie bidy prędzej czy później przychodzą na deptak bo tu jest dużo sklepów, dużo ludzi i zawsze ktoś cos da.
Jeśli jest faktycznie bezpański to nie ma szans na umieszczenie go gdziekolwiek. Wczoraj znalazłyśmy starego collie /wygląda jak Lessie, tyle, że samczyk/. Zajął ostatni kojec w hoteliku. Grodzisk nie ma z nikim umowy na przetrzymywanie psów, jakby co.

Link to comment
Share on other sites

Byłam dziś na osiedlu, pytałam się "pana z psem" o tego mix colaczka. Od tygodnia go nie widział. Poprzednio widywał go rano, czyli w porze ucieczek Filipa. Filip odproawadzał dzieci do szkoły a potem wracał do domu.
Kto w końcu dokarmia tego psa? Czy on jest nadal widziany? Bardzo proszę, nie zabierajcie go do żadnego domu tymczasowego bez sprawdzenia chipa!!!
Pytałam się dziś dziewczyny, która odbiera u nas telefony, nie było mowy żadnej rozmowy o tym psie, nie ma też notatki w zeszycie. A zawsze jedziemy sprawdzić chipa i zrobić foty. Może dzwoniłaś do innego stowarzyszenia nie do Straży Zwierząt Powiatu Grodziskiego.
Tytuł jest rozpaczliwy ale tego psa tam nie ma.. Komarimoner100, widujesz go?

Może jutro zrobię sobie spacer i sprawdzę czy Filip jest w domu.:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

ja jak byłam kilka dni temu też nie widziałam, dziś nie wyrobiłam się czasowo, dziękuje za zainteresowanie, może to ten uciekinier, a mam jeszcze takie pytanie, gdyby w przyszłości zdarzyła mi się podobna sytuacja, to mogę do Was zadzwonić i zgłosić go na stronkę? chipa będę sama w stanie sprawdzić u weta, ale macie też możliwość jakiegoś krótkotrwałego nawet przechowania psa zanim ogarnęłoby się sytuację? A ja nie rozumiem braku umowy, czyli taki człowiek z ulicy co ma zrobić z psem, wezwać straż miejską? tylko po co?

Link to comment
Share on other sites

Tripti, zadzwonić zawsze możesz.:evil_lol: Na stronę zawsze mogę wrzucić i na tablicę przy deptaku. Jeśli chodzi o kilkudniowe przetrzymanie to z tym jest największa masakra. Małgosia ma w tej chwili w domu 17 psów. Ja na strychu trzymam kocice . W piątek jak policzyłam w moim domu było 13 kocic, na szczęście w klatkach. Człowiek z ulicy, który znajdzie bezdomnego psa ma przes...... W jeszcze gorszej sytuacji jest pies. Jeśli mamy miejsce to go bierzemy ale w tej chwili jest naprawdę tragicznie. Gmina nie ma umowy bo Korabiewice padły jak wszyscy wiemy i nie ma sensu tego roztrząsać.
Terra, postaram się sprawdzić i powlec się tam gdzie mieszka Filip.

Link to comment
Share on other sites

Tak, to Filipek. Zrobiłam mu dziś zdjęcie bo dopiero dziś tam dojechałam. Filip mieszka dość daleko od tych stawów, jego ciągnie za dziećmi, które sa w szkole. Działka jest ogrodzona ale Filip lubi się podkopać, uciec kiedy ktoś wychodzi, najczęściej rano. Rozmawiałam z opiekunami już kilka razy ale widać bez skutku. Zawsze wraca po paru godzinach. Znając zycie, któregos dnia potrąci go samochód i będzie koniec Filipa. Niestety, nie możemy pilnować wszystkich psów i ich właścicieli. Zachudzony nie jest, po prostu je bo jest łakomy. To mieszaniec collie z owczarkiem niemieckim. To tyle z mojej strony. Dziś o 10 tej Filipek biegał grzecznie po podwórku z drugim psem /ten na szczęście nie ucieka/.

[B]Prośba na przyszłość, bardzo proszę o sprawdzenie chipa zanim wywiezie się psa do domu tymczasowego.[/B]

[URL="http://img717.imageshack.us/i/filipek.jpg/"][IMG]http://img717.imageshack.us/img717/86/filipek.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...