Jump to content
Dogomania

pies atakuje ptaki co zrobić??


grestek

Recommended Posts

bardzo prosze o pomoc mój pies poluje na ptaki sąsiada co mam zrobić aby tego nie robił nie chciałbym aby z tego powodu coś złego przytrafiło mu się. sąsiad jest wkurzony na maksa on hoduje to ptactwo od lat prosze pomózcie. czy jest sposób aby mojmu psu wybic z głowy takie zachowanie ,on nie jest głodny ale wciąz chce więcej i nie wiem czy robi to z rozrywki czy z instynktu czy jeszcze z innych powodow.:/

Link to comment
Share on other sites

Witam

"Bo psu nie chodzi o jedzenie, tylko rozrywkę i zaspokojenie instynktu łowieckiego." Całkowicie zgadzam się z tą wypowiedzią.

Jeżeli nie zaserwujesz Twojemu psu odpowiedniej porcji ruchu znajdzie sobie znacznie ciekawszą zabawę, w Twoim przypadku jest to gonienie ptactwa. Zmęczony pies to szczęśliwy pies. Jakiej rasy jest psiak ?.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Po pierwsze Waszym obowiązkiem jest zabezpieczenie psów tak, by nie wyłaziły poza Wasze posesje. To jest najważniejsze, jeśli pies nie będzie mógł się dostać do ptaków, to logicznie nie będzie jak ich upolowac.
Warto zacząć z psem nauke, np. aportu, wybiegać je, zmęczyć.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sybel']Po pierwsze Waszym obowiązkiem jest zabezpieczenie psów tak, by nie wyłaziły poza Wasze posesje. To jest najważniejsze, jeśli pies nie będzie mógł się dostać do ptaków, to logicznie nie będzie jak ich upolowac.
[/QUOTE]

To korzystając z wątku i tego, że nikt się już w nim nie odzywa - co w sytuacji, kiedy to ptactwo sąsiada dostanie się na moją posesję i zostanie "zdjęte" przez mojego psa?
Oduczanie swoją drogą, ale jeśli na mojej posesji taka sytuacja nieszczęśliwie się wydarzy - nawet nie mówię o kurze, tylko kiedy np. wleci do mnie hodowany przez sąsiada ozdobny gołąb i mój pies go zeżre to co wówczas z prawnego punktu widzenia? Ja odpowiadam za stratę sąsiada, bo mój pies, czy sąsiad, bo nie dopilnował gołębia? Swoją drogą nie wiem jak pilnowanie gołębia miałoby wyglądać?

Link to comment
Share on other sites

Dobre pytanie. Nie mam pojęcia. Mój sąsiad, jak mu paw sąsiada darł dziób o 5 rano na jego posesji, złapał ptaka, wsadził do worka i powiesił na płocie sąsiada z kartką, że następnym razem ptak będzie w formie rosołu. Jeśli sąsiad nie zabezpieczył ptaków i zginęły na cudzej posesji, to chyba sam jest winien, bo nie zadbał o ich bezpieczeństwo. Tak by było logicznie, ale znając nasze prawo cholera wie.

Link to comment
Share on other sites

No właśnie, tylko gołębie z założenia się wypuszcza, nawet "w trasę", więc trudno mówić o jakimś zabezpieczaniu ich.
I pytanie, co jeśli pies zeżre jakiś wyjątkowo cenny rasowy okaz i sąsiad zechce się procesować? U nas nawet za ugryzienie dziecka, które wlazło na posesję z tabliczką przez płot potarfi być karany właściciel psa, stąd moje wątpliwości...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='longue']

Jeżeli nie zaserwujesz Twojemu psu odpowiedniej porcji ruchu znajdzie sobie znacznie ciekawszą zabawę, w Twoim przypadku jest to gonienie ptactwa. Zmęczony pies to szczęśliwy pies.

[/QUOTE]

Mój pies jest wybiegany na maksa, chodzimy 3 razy dziennie na długie 2 godzinne spacery na których pies gania za piłką, gdy wracamy wlecze się na smyczy jakby miał zaraz paść, mimo to gdy na horyzoncie pojawią się kury sąsiadki pies znajduje w sobie mega pokłady energii i pędzi za nimi, nawet nie reaguje na moje wołanie. Czy istnieje jakiś sposób by go tego oduczyć?? :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...