Jump to content
Dogomania

Właściwa karma dla szczeniaka


Sprytna

Recommended Posts

Czyli wątek ogólny o karmie dla szczeniaków.
Ja potrzebuję pomocy. W maju przybędzie do mnie nowy domownik-border collie. I zastanawiam się,jaka karma będzie dla niego najlepsza. I jeszcze fajnie by było,jeżeli można by było ją kupić za w miarę przystępną cenę i chociaż w 15 kg worku.
Po poszukiwaniach padło na [B]Nutrę nuggets pupy large[/B] ,wiecie może coś o niej więcej? A może sami ją karmiliście? Bardzo zależy mi na zdrowym żywieniu przyszłego psiaka,dlatego szukam pomocy wśród obeznanych dogomaniaków :)

Link to comment
Share on other sites

Jeśli karmi się gotowanym, to trzeba dodawać dodatkowe preparaty witaminowe. Ja osobiście szczenięta u mnie karmię Britem Care - bardzo dobrze na niego reagują w zasadzie wszystkie, więc polecam tę karmę. Nutrą nie karmiłam, więc nie pomogę, ale karmiłam też Hill'sem - świetna karma, tylko nie każdy pies chce ją jeść ;)

Link to comment
Share on other sites

a ja bym polecała gotowane jedzonko+dobrej jakości sucha karma(np.hills).
Ja robię tak,zę główny posiłek jest po południu-jedzonko ugotowane,oczywiście dobrej jakości i witaminki a jak pies jest głodny to dojada suchą karmą...Dawałabym mu samo gotowane ale nie jest w stanie wytrzymać 24h bez jedzenia...A rano nie mam niestety czasu na rozmrażanie.No i jedzonko które sama przygotujesz będzie miało mniej chemii,sztucznych dodatków etc.;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sprytna']Troszkę Cię nie zrozumiałam,Martens.[/QUOTE]

Karmy dla szczeniąt dużych ras są w większości tak skonstruowane, żeby pies nie rósł za szybko; żeby jego rozwój spokojnie rozlożył się na długi czas, żeby nie obciążać nie rozwiniętego jeszcze dobrze układu kostnego.
Border collie to pies o zupełnie innej budowie niż rasy olbrzymie czy nawet duże; rośnie i dojrzewa o wiele szybciej, jest bardzo energiczny i dlatego karma dla psów rosnących typu large może być dla niego za mało energetyczna i wartościowa.
Jeśli chodzi Ci o dodatki na stawy to możesz podawać je osobno, niezależnie od podawanej karmy i wyjdzie na to samo, a nawet lepiej, bo masz kontrolę nad dawkowaniem.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...