Jump to content
Dogomania

Nieznośne zachowanie psa


Karol (pusia)

Recommended Posts

Proszę o pomoc...
Jak oduczyć psa takiego nieznośnego zachowania...

Mam psa Owczarna Podhalańskiego (ma ona ok. 6 miesięcy)... który strasznie dokucza... ostatnio ściągnęła całe pranie z wieszaka! Czy jest jakiś sposób, żeby się tego oduczyła?... Bo teraz, gdy pranie jest wywieszone jestem zmuszany zamykać ją w zagrodzie!

Pozdrawiam, Karol

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Karol (pusia)']Proszę o pomoc...
Jak oduczyć psa takiego nieznośnego zachowania...

Mam psa Owczarna Podhalańskiego (ma ona ok. 6 miesięcy)... który strasznie dokucza... ostatnio ściągnęła całe pranie z wieszaka! Czy jest jakiś sposób, żeby się tego oduczyła?... Bo teraz, gdy pranie jest wywieszone jestem zmuszany zamykać ją w zagrodzie!
[/quote]

To zamykaj. To też jest sposób za oduczenie jej tego zachowania. Jak będzie miała okazję to robić, to będzie to robić. Jak sie przekona, że dzięki temu zwracasz na nią uwagę (krzyczysz, machasz rękami), to będzie to robić tymbardziej. Jak nie będzie miała okazji ściągać, to z czasem to się wygasi.,

A ma dość rozrywek, zabawek? Może na czas wywieszania prania zajmij się psem tak, aby miał lepsze rzeczy do roboty?

A w jaki sposób pokazujesz psu, że czegoś mu nie wolno? Jak pies na to reaguje?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marta i Wika']Jak nie będzie miała okazji ściągać, to z czasem to się wygasi.[/quote]
Z czasem?... No to chyba nie będę czekał w nieskończoność...

[quote name='Marta i Wika']
A ma dość rozrywek, zabawek? Może na czas wywieszania prania zajmij się psem tak, aby miał lepsze rzeczy do roboty?
[/quote]
Z tym u mojego pieska jest słabiutko... Szczerze to nie mam ostatnio za dużo czasu... i pies większość czasu spędza sam na podwórku... [SIZE=1][COLOR=Red]Nie zwinczujcie mnie![/COLOR][/SIZE] ostatnio nawet rozerwał poduszkę, na której leży... Z tym zajęciem się psem podczas wywieszenia prania to będzie chyba najlepszy pomysł... wogóle musze zająć się psem... pobawić się z nim... może przez to pies nie będzie próbował zwrócić na siebie uwagi przez dokuczanie...

a może po prostu zainteresowały go ruszające się przedmioty (ubrania) ?...

Karol

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Karol (pusia)']
Z tym zajęciem się psem podczas wywieszenia prania to będzie chyba najlepszy pomysł... wogóle musze zająć się psem... pobawić się z nim... może przez to pies nie będzie próbował zwrócić na siebie uwagi przez dokuczanie...

a może po prostu zainteresowały go ruszające się przedmioty (ubrania) ?...[/quote]

Na pewno go zainteresowały.
Sześciomiesięczny piesek to bomba energii i pomysłów, i chęci zabawy. Jeśli nie ukierunkować jakoś tej jego energii, to będzie sobie ją sam ukierunkowywał. Kup psu jakieś piłeczki, coś czym może się bawić, cos do gryzienia, chwal go kiedy będzie się nimi bawił - wtedy będzie szczęśliwy, bo będzie miał jasno określone, że tym wolno się bawić, a tym nie. Zajęcie się psem to najlepszy sposób na problemy z psem :-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Karol (pusia)']Z tym u mojego pieska jest słabiutko... Szczerze to nie mam ostatnio za dużo czasu... i pies większość czasu spędza sam na podwórku...[/quote]
Ale Ty musisz znalezc czas dla psa!! Zwlaszcza teraz gdy jest mlody i wszystkiego dopiero sie uczy. Bledy i zaniedbania ktore popelnisz teraz moga potem pokutowac przez cale zycie. A tego chyba nie chcesz, prawda??
Tak wiec troche wysilku a 15 - 20 minut dziennie na prace i nauke swojego psa na pewno znajdziesz. DO DZIEŁA!!

Link to comment
Share on other sites

Mysle ze mozna to nieznosne zachowanie wykorzystac w dobry sposob :) pies wyraznie probuje zwrocic swoja uwage i mozesz sprobowac ukierunkowac to w jakas praktyczna strone. To oznacza, ze ona CHCE zeby sie nia zamowac, dzieki temu moze Ci byc latwiej cos fajnego ja nauczyc itp.

Dobrze, ze szukasz i prosisz o rady, a nie dales suki na lancuch "bo nieznosna" :) Pamietaj ze to bardzo wazny okres dla szczeniaka i powinna teraz jak najwiecej sie nauczyc, zobaczyc, poznac nowych rzeczy itp, zeby poznej w doroslym zyciu byla super psiakiem. Powinienes tez zabierac ja jak najczesciej 'na zewnatrz' na ciekawe spacery, bo psu nie wystarczy wietrzenie sie w ogrodzie :razz: dzieki temu moze w przyszlosci nie bedzie lekliwym psem, latwiej bedzie ja kontrolowac, a podhalan to przeciez kawal zwierzaka :diabloti:
powodzenia :)

Link to comment
Share on other sites

Witaj Karolu!
Wreszcie udalo mi sie znalezc ten wątek :)

Jak juz Ci mowilam, na wszystkie pytania odpowiedzi nie znam, ale jak spytasz na dogo to na pewno ktoś pomoże :) I już widzę cenne rady.

Pusia na pewno nudzi się, może kup jej jakies zabawki lub sam zrób? Ew mogę Ci odstąpić jeden węzełek ze sznura dla szczeniąt, bo mam takich sporo. Zrobic zabawkę dla szczeniaka to nie problem ;) Akurat sama mam prawie 5 miesięcznego wiec cos o tym wiem.

Dogomaniacy - moze macie jeszcze jakies rozne pomysly jak np. oduczyc Pusie skakania na ludzi itd. Ja swoje pomysly podsunelam juz jakis czas temu Karolowi na gg, jednak ozne metody roznie działają, prawda? :)

No i Karolu - jeśli będziesz w któryś weekend w Białobrzegach to daj mi znać na komórkę albo GG to wpadnę z Goferem i pokażę Ci na czym polega i jak wygląda szkolenie takiego psiaka :)

Jak masz jeszcze jakieś pytania - to dawaj, pomożemy! :)

Link to comment
Share on other sites

[quote]Oduczanie skakania na ludzi?
[/quote]

1. Siad na przywitanie
2. NIGDY nie głaskać psa jak skacze.
3. Nie odpychać, nie krzyczeć, w żadnym wypadku nie piszczeć. Pies potraktuje to jako zachętę do zabawy.
4. Odwracać się do psa tyłem jak skacze, jeśli nie przestaje to odejść nie patrząc na niego, w ogóle go olać.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...