Jump to content
Dogomania

onkowe jedzonko - kto czym, jak i dlaczego (prosimy zakladac oddzielne tematy!)


ayshe

Recommended Posts

[quote name='KOT I MYSZ']SŁONECZKO ROBI SWOJE:cool3:[/quote]

hihi a co najlepsze to, że i mnie nie omija dobry nastrój:D

myślałam, że to tylko ja mam tak z obserwacją jak wielka, twarda kosc znika w paszczy mojego żarłoka hehehe nieraz az zęby mnie bola na sam widok, a sama nie moge wyjsć z podziwu skąd w tej szczęce taka ogromna siła:roll:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='saJo']Czy Wy tez macie manie patrzenia jak wasze psy jedza kosci? Ja po prostu uwielbam obserwowac, jak qndle walcza z wielka wolowa koscia :cool1:[/quote]

Tak tak, mam to samo - powala mnie zwłaszcza to skupienie na pycholu :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ayshe']saJo czy mi sie cos popierniczylo czy karmisz Gnojka acana extreme?bo chce sprobowac na chicie:roll: :p ...jak ci idzie?tj.Gnojkowi dokladniej:evil_lol:[/quote]

Bardzo nam sie podoba ta karma. Pies ma turbodopalacze i zapasowe baterie :evil_lol: Generalnie poki co jest to najlepiej pasujaca mu karma wysokoenergetyczna z dotychczas wyprobowanych, je tylko troszke wiecej niz zalecana ilosc (innych karm dostawal nawet 1,5 porcji) czyli 300g (powinien 260), kupy ok, zadnych bakow, posilek pochlania w ciagu 10 sekund (Ksieciuniowi tez bardzo smakuje, troche mu dosypuje, bo sie walnelam i kupilam mu zbyt maloenergetyczna karme). Nie wiem, jak z sierscia, bo krotko po przejsciu na extreme zaczal liniec, wiec nie moge na ten temat powiedziec nic miarodajnego. Siersc nie jest idealna, ale nie wiem czy z powodu linienia czy z powodu karmy. Kolezanka karmi swoja tervurenke i tez jest bardzo zadowolona z tej karmy.

Link to comment
Share on other sites

dobra.zamowilam dla surykata i pustaka[pustak bedzie dostawal z trovetem RID].ja to tak nie moge za dlugo na jednej karmie bo nudno:diabloti: .reszta nadal bedzie na orjienie.tylko szczeniat sie na tym wypasie nie odwaze prowadzic:cool1: .pozostane przy bewid puppy:loveu: .

Link to comment
Share on other sites

u nas dalej lekkie podrapywanuie.. ale zadnych zmian skornych nie ma... a wszystko zaczelo sie po dostawieniu ppp hmm jak skoncza ta karme co maja.. to zamowie tego ppp z lososiem znowu.. bo siersc is kora czysta.. odpchlona itp.. nie ma juz wielkiej tragedi jaka byla wczesniej.. jest spokojniej.. ale karma etz hmm mniej "zbialczona" a do etgo to linienie;/ ehhh i znowu bede przeplacac za karme..;p ale jak po powrocie do ppp bedzie ok to przy tej bede musiala zostac.. ale jak mi pies bedzie na takiej wygladac?? nie zgrubnie?nie shcudnie??miesni nie straci?? nie bede mu przeciez dawala 0.5 kg dziennie;/teraz ma troszke miesni i dobrze wyglada i ma tej energi odorbine;p hmm mam dylemata jak zwykle;p ale karme w maju bede zamawiac nowa chyba dopiero.. bo wczesniej kasy nie ma a i ta zniknac musi.. ahhhhhhhh skad ja kase wezme?jak an szkolonko chce pochodzic z psem ejzscze... na marudzenie mi sie zebralo;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marmara_19']u nas dalej lekkie podrapywanuie.. ale zadnych zmian skornych nie ma... a wszystko zaczelo sie po dostawieniu ppp hmm jak skoncza ta karme co maja.. to zamowie tego ppp z lososiem znowu.. bo siersc is kora czysta.. odpchlona itp.. nie ma juz wielkiej tragedi jaka byla wczesniej.. jest spokojniej.. ale karma etz hmm mniej "zbialczona" a do etgo to linienie;/ ehhh i znowu bede przeplacac za karme..;p ale jak po powrocie do ppp bedzie ok to przy tej bede musiala zostac.. ale jak mi pies bedzie na takiej wygladac?? nie zgrubnie?nie shcudnie??miesni nie straci?? nie bede mu przeciez dawala 0.5 kg dziennie;/teraz ma troszke miesni i dobrze wyglada i ma tej energi odorbine;p hmm mam dylemata jak zwykle;p ale karme w maju bede zamawiac nowa chyba dopiero.. bo wczesniej kasy nie ma a i ta zniknac musi.. ahhhhhhhh skad ja kase wezme?jak an szkolonko chce pochodzic z psem ejzscze... na marudzenie mi sie zebralo;)[/quote]
ahh... co to znaczy być na garnuszku rodziców... :evil_lol: - psi dobrobyt

Link to comment
Share on other sites

marmara-jak widzialam na zdjeciu na fotkach w stoj to twoj pies na szczegolnie zabiedzonego nie wyglada:diabloti: ,normalnie wyglada.
normalnie-w tlumaczeniu mojego na ludzki-jak by schudl to by mu sie nic nie stalo ale nie musi
jak onek nie skalda sie wylacznie ze skory,kosci i znacznego umiesnieia to dla mnie jest do odchudzania aczkolwiek nie zawsze zmniejszona porcja karmy bo wysucznia sie tym nie uzyska.w mysl zasady-im onek chudszy tym zdrowszy i zywotniejszy:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ayshe']marmara-jak widzialam na zdjeciu na fotkach w stoj to twoj pies na szczegolnie zabiedzonego nie wyglada:diabloti: ,normalnie wyglada.
normalnie-w tlumaczeniu mojego na ludzki-jak by schudl to by mu sie nic nie stalo ale nie musi
jak onek nie skalda sie wylacznie ze skory,kosci i znacznego umiesnieia to dla mnie jest do odchudzania aczkolwiek nie zawsze zmniejszona porcja karmy bo wysucznia sie tym nie uzyska.w mysl zasady-im onek chudszy tym zdrowszy i zywotniejszy:)[/quote]
hehe wiem o tym wiem:) generalnie jak go sie maca.. to nie ma tluszczu:) ale jak go wysuszyc jesli an zwykla karme przejdziemy?tzn na ppp z lososiem? teraz i tak mniej zarcia dostaje.... bo chce dociagnac na tym cvo jest do konca meiisaca;p bo matka splukana bo kuchnie cala na nowo robi.. a ja na skzolenie ze swoich musze miec;p myslalam o orijenie.. ale... now alsnie to ale, ze chce sprawzdic czy po powrocie do ppp bedzie lepiej... z drapankiem.. i tak jzu ejst super w porownaniu z tym co bylo.. ja go mozna "wysuszyc"? biega za pilka.. cwiczy jakies glupkowate komendy.. plywa juz troche... je mniej;p roweru narazie nie mam bo nie ma go jak napompowac;/ ehhh

Link to comment
Share on other sites

no ok.. z rowerem mam problem.. mam 3 ale zaden narazie nie nadaje sie do ajzdy.. ale... ja psialam, ze chce wrocic do pro plana z losoiem/jagniecina.. bo po odstawieniu tej karmy cekin zaczal sie darapac.. chce zobaczyc czy jak powroce do tej akrmy to czy wroci wszystko do normy.. bo skore ma czysta.. wiec jak an takiej zwyklej akrmie toz robic?? ja bym chetnie tego orijena sprobowala.. ale jesli naprawde te karmy na samym kurczaku zle na niego dzialaja to co mam zrobic??

Link to comment
Share on other sites

jesli po kurczaku sie drapie to musisz go trzymac na lambie lub czyms bez kuraka.albo sprawdz ile czasu trwa jedzenie kurczaka zanim pies zacznie sie drapac.i zmieniac karme co jakis czas zanim wystapi drapanctwo.

Link to comment
Share on other sites

wlasnie mam taki zamiar:) ppp jagneicina/losos zjadly psy laczne ze 4 worki.. pozneij byla zcerwona nn i na niej sie zaczelo drapanko.. pozniej czarna nn i teraz proformance.. ale nie pro power... a jakas mneij energetyczna.. i mniej drapanka.. ale chce wrocci do pro plana z lososiem najlepiej... i zobaczyc czy po tej akrmie sie poprawi... jelsi tak to chyba przy niej zostaniemy...

Link to comment
Share on other sites

aa wlasnie... czerwona nn to ta z jagniecina.. i ckein ejzdac ja zaczal sie drapac juz po 2 tygodniach... wiec sproboje worek pro plana.. jak sie unormujeto super.. mzoe cos tanszego znajde;p np acane dla alergikow.. i sproobuje.. jak bedzie ok to bedzie fajnie... i pzoneij raz jeszcze by sprobowala cos na samym kurczaku. i jak zacznie sie dra\pac to bedzie wiadomo.. bo skore ma czysciutka.. odpchlony i odkleszczony jest... gubi troche kudlow.. nie wiem juz sama ehhh.. denerwuje mnie to no;p

Link to comment
Share on other sites

ja sie tam nie zdziwilam ze zaczal sie drapac po nn.czesc psow jest ok ale czesc ma takie jazdy.moze on tak reaguje na procentowe bialko w karmie?najlepiej zrobic tesciki dajac karmy i zobaczyc co jest grane.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ayshe']podzielcie sie informacjami o karmach/karmie ktore dawaliscie swoim onkom,jakie dajecie dodatki i czy wogole to robicie,czy gotujecie swoim psom czy moze to robiliscie?jakie macie zdanie co do kwestii ze najlepiej dla onka byc na suchym?:razz:[/quote]
Pozwolę sobie na małą opisówkę, bo z Neri miałam na początku spore problemy żywieniowe: hodowca mówił, że dostawała ryż gotowany lub makaron, z białym serem lub gotowanym kurczaczkiem itp. Po zabraniu jej do domku odwiedziłyśmy weta, żeby ustalić charmonogram szczepień, odrobaczania itd. Wet namówił mnie na Eukanube i to był mój pierwszy błąd. Neri miała luźne kupki, spadł jej apetyt, a waga leciała w dół na łeb na szyje. Do tego jeszcze doszło zatrucie, bo mała wciągnęła coś na spacerze (później okazało się, że był to pet od papierosa). Dla mnie Nobel za głupote. Zaczęłam jej gotować to co mówił hodowca. Olałam Eukanube, chociaż chciałam dla niej jak najlepiej, wiecie, taka karma jest odpowiednio zbilansowana i mniej kłopotliwa w przygotowaniu. Jednak nawet na gotowanym jedzonku Neri słabo przybierała na wadze, memlała, ale chyba nie bardzo jej smakowało. Poszukałam więc i znalazłam coś idealnego: Royal Canin Maxi Baby ULTRA SENSIBLE. Można to podawać do 5-miesiąca. Neri był zachwycona. Nabrała takiego apetytu, że sama byłam zdziwiona. Rosła w oczach i na wadze. Teraz też dostaje Royal Canin, ale już Maxi Junior. Można go podawać od 2-15 miesiący. Neri jest szczupła: waży 29 kg a ma 60 cm w kłębie. Ma piękną, lśniącą sierść, jest bardzo żywa i zadowolona. Próbowałam niedawno z Arionem, ale nie przypadł jej do smaku, więc pozostałam przy Royal'u. Oczywiście od czasu do czasu dostaje gotowany ryż z kurczakiem i warzywami, jako przekąski sucharki, jabłka i marchewki, jednak podstawą żywienia jest RC, który niestety wziąż niemile zaskakuje ceną, ale cóż począć.

Link to comment
Share on other sites

Mój pyszczor ma 25 tygodni, waży 28 kg, ma około 60 cm, daje mu jakieś 480 g karmy (30%białka, 20% tłuszczu). Ostatnio , wcześniej tak nie miał, chodzi cały czas głodny no i się chude to zrobiło; Czemu tak może być.A ja zaczęłam zastanawiać się nad zmiana karmy, która by miała mniej białka i tłuszczu ale wtedy to on chyba już wogóle będzie wygładniały chodził :shake:
No właśnie , jaka jest optymalna ilość białka i tłuszczu dla ONka w tym wieku??? Poradźcie bo zgłupieje od przeglądania stron z karmami ..

Link to comment
Share on other sites

large breeda nei bardzo polecam dla onkow.moze sprobuj np.pro plan purine sensitive losos z ryzem albo jegniecina z ryzem puppy obie karmy.orjien puppy[ale to drozej],bewidog puppy [+irish cal beaphar'a].uwazaj zeby ci pies nie za szybko rosl bo klopoty gotowe.large breedy sa troche za bardzo "wypasione"jak dla onkow.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...