Jump to content
Dogomania

Kto z husky wybiera się na światówkę???


zpr

Recommended Posts

  • Replies 402
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='NigdyNigd'][COLOR=#000000][/COLOR]
[COLOR=#000000]W Mediolanie w 2000 roku, postanowiono wręcz zafundować wystawcom trochę adrenaliny i tuż przed rozpoczęciem sędziowania zamieniono na jednym z trzech ringów kolejność sędziowania- pierwsze weszły.... championy :diabloti: [/quote]
[COLOR=Navy]
To dopiero psiuksss.
Ach te wystawy, trzeba mieć mocne nerwy i głowe na karku!!![/COLOR]
[/COLOR]
[COLOR=#000000][/COLOR][quote name='NigdyNigdy']
[COLOR=#000000]W sumie to gradobicie i koklusz to też wina organizatorów :watpliwy: [/COLOR]
[COLOR=#000000][/COLOR][/quote]

[COLOR=Navy]A co, niby to moja wina, tak?? :)

[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Nigdzie nie napisalam ze mi sie psy pokrywaja...bo moje akurat nie;) ale dobrze wiem ze kilku znajomym zdarzy sie taka sytuacja jak okreslilam powyzej. No ale widze ze odrazu jestem odbierana za egoistke:diabloti: ah ale ze mnie bestia.

Ja narzekam?? Było powiedziane zeby wyrazic swoje zdanie - to napisałam. Chyba nie kazdy musi tu słodzic kazdemu i wychwalać. Organizacje światowki pochwalimy moze jak zasluzy po wystawie, poki co wiem ze maja zawrot głowy i mam nadzieje ze sobie poradza, juz pozatym psialam ze trzymam za nich kciuki A pozatym z doswiadczenia wiem ze przy organizacji wystawy dobrze przydaja sie drobne uwagi wystawcow.;)

Link to comment
Share on other sites

Wy to macie problemy...
Myślę, że wszyscy mają dylematy czy zdąża, czy im się sędziowanie nie pokryje, ale trzeba do wszytkiego podejść racjonalnie i spokojnie. Wszystkie wystawy wyglądają podobnie, mam tylko nadzieję, że nasza nie będzie odbiegać mocno od standardów Europejskich i większość wystawców będzie zadowolona. Ja też nie słyszałam, żeby sędzia czekał specjalnie na inną klasę, ale kto wie, może będzie mozna się dogadać zeby tak było - tylko ciekawę kto się podejmie negocjacji:cool1:. Nie ma co sie na Ewie wytrząsać, bo ona tej wystawy nie organizuje i raczej niewiele ma w tej kwestii do powiedzenia. Równie dobrze każdy z nas może się tą sprawą zająć bezpośrednio na ringach...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='flashka-g']Nigdzie nie napisalam ze mi sie psy pokrywaja...bo moje akurat nie;) ale dobrze wiem ze kilku znajomym zdarzy sie taka sytuacja jak okreslilam powyzej. No ale widze ze odrazu jestem odbierana za egoistke:diabloti: ah ale ze mnie bestia.

Ja narzekam?? Było powiedziane zeby wyrazic swoje zdanie - to napisałam. Chyba nie kazdy musi tu słodzic kazdemu i wychwalać. Organizacje światowki pochwalimy moze jak zasluzy po wystawie, poki co wiem ze maja zawrot głowy i mam nadzieje ze sobie poradza, juz pozatym psialam ze trzymam za nich kciuki A pozatym z doswiadczenia wiem ze przy organizacji wystawy dobrze przydaja sie drobne uwagi wystawcow.;)[/quote]


Jasne uwagi a i owszem. Ale Asia nakrzekasz na wszytsko - jak to jest ze np Kasia nie pisze ze psy jej sie pokryja ( a tak pewnie bedzie) nie jest załamana tym że numerek jest mało funkcjonaly, nie załamuje sie takze tym ze nie ma godzinowki na klasy, i jak to jest że inni jakos sie przygotowali i przemysleli sprawe. Ah szkoda slow.
staramy sie zrobic wszytsko by wystawa byla jak najlepsza.
Powtierdzenia dostaliscie na 3 tygodnie przed wystawa, sa juz statystyki w internecie dostaliscie piekne i orginalne numerki bedzie plan sedziowania, - ale nadal malo. rece opadaja

Link to comment
Share on other sites

[quote name='NigdyNigdy']
Gosia i Kropki....
Wino? :laugh2_2:
Świetny pomysł- może i nam coś się zmieści do bagażu- w razie czego będziemy topić smutek :diabloti:
W sumie, podobno nie ważne za co, ważne, żeby się napić :rolleyes:
A tak swoją drogą.... skąd to wino, że tak psią nazwę ma? :razz:
[/quote]

Kochana :) Winko rodem z Chile- czerwone, półwytrawne jednym słowem całkiem niezłe :lol: :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nitor-Nivalis']a jak to sobie inaczej wyobrazalas ?
Ah już wiem rozdzielmy sedziowanie na 5 dni, w kazdy dzien jeden ring a na koncu w ostatni dzien BOB - pasuje ci :)[/quote]

jak na klubówce w usa :evil_lol: tylko tam jest chyba mniej dni :evil_lol:

Mi sie to rozdzielenie na ringi nie podoba dlatego, ze nie będę w stanie wszystkiego dobrze zobaczyć :( , chociaz to jest oczywiste że taki podział musi być.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Miśka']wystawy swiatowe i europejskie organizowane sa od xxx lat...
nigdy nie bylo tak gdy rase podzielono na kilka ringow (np. poznan 2000 wystawa euro, oddzielnie psy, oddzielnie suki) zeby jeden ring czekal na inny lub zeby jednoczesnie oceniali te same klasy na wystawie TEJ RANGI.
Dziewczyny, co Wy sie wczoraj urodzilyscie?[/quote]


[COLOR=Navy]To,że nigdzie się tak nie dzieje nie znaczy,że u nas nie mogłoby to zostać zapoczątkowane.
Tym bardziej,że ocena na dwóch ringach a ocena jednocześnie na 4 ringach to jednak różnica.
Aczkolwiek mniejsza z tym :)
Ja poprostu nie widze w tym nic złego, jedynie ułatwienie sobie życia.

Ewa a jeżeli chodzi o numerki, proszę bądz obiektywna. Są oryginalne, owszem, ale ciężko będzie dostrzec cyferki....
[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nitor-Nivalis'] sedzia z opisem nie moze oceniac wiecej jak zdaje sie 80 psow[/quote]

[COLOR=Navy]Dlaczego sędzia oceniający pieski (od klasy pośredniej do weteranów) ocenia jednorazowo z opisem [B]84[/B] psy, a sędzia oceniający suczki ( od klasy pośredniej do weteranek) ocenia ich [B]101[/B] ??[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

USH...narzekasz:lol: :lol: :lol: :lol: :evil_lol:


[QUOTE]Ale Asia nakrzekasz na wszytsko - jak to jest ze np Kasia nie pisze ze psy jej sie pokryja ( a tak pewnie bedzie) nie jest załamana tym że numerek jest mało funkcjonaly, nie załamuje sie takze tym ze nie ma godzinowki na klasy, i jak to jest że inni jakos sie przygotowali i przemysleli sprawe[/QUOTE]


ja Nie ejstem żadna Kasia, Stasią ani inna barbasia przepraszam ze nie jestem doskonala w kazdym calu, patrze na wszystko z innej pespektywy. Pozatym to co tylko ja ciagle narzekam??? a wszyscy wystawcy zadowoleni...z tego co wiedzialam na topicu światówki to nie za bardzo tak wszyscy. No ale z ogółu widocznie to ja najbardziej sie wyrózniam:cool3:

Ale spokojnie ja przemyslalam jak juz pisałam ten problem nie dotyczy mnie, ale znam kilka....jak nie i wiecej osob ktorym by takie cos ułatwiło życie, no ale nic na mus. Skoro godzinowo za granica moga wchodzic rasy, to dlaczego nie zapraktykowac tego na klasy? Bo co bo nigdzie tego nie ma, a Polska nie moze odstawać;)

a co znowu do numerków są piekne....dlatego bedzie szkoda mi ich wycinac, no ale inaczej sie nie da. Wypadac beda z gumki, do opaski tez nie wejda..a niestety kilka numerkow naraz w klamrze mnie nie zachwyca. Fajnie ma ktos co ma jednego psa zgłoszonego, ale nie kilka w tak krotkim czasie do tego. Ale znowu bedzie ze narzekam jak człowiek chce sobie ułatwic życie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='flashka-g']ja Nie ejstem żadna Kasia, Stasią ani inna barbasia przepraszam ze nie jestem doskonala w kazdym calu,.[/quote]

Oh! To zupełnie, jak ja :rolleyes:

[quote name='flashka-g']Pozatym to co tylko ja ciagle narzekam???[/quote]

Nie tylko Ty, ale Ty jesteś zdecydowaną rekordzistką :laugh2_2:

[quote name='flashka-g'] a wszyscy wystawcy zadowoleni...z tego co wiedzialam na topicu światówki to nie za bardzo tak wszyscy.,.[/quote]

Ja wogóle nie rozumiem, jak można być zadowolonym z wystawy, która się jeszcze się nie odbyła :hmmmm:
No, a poza tym są, tacy którzy na wszystko narzekają, więc ich narzekania stały się już niejako standardem- giną w tle swoich własnych narzekań :cool1:
W temacie o Światówce pojawiło się natomiast sporo pozytywów na temat zarówno sposobu informacji, jak i terminu wysyłania potwierdzeń, planu sędziowania itp.
Trudno tego niezauważyć :siara:

Link to comment
Share on other sites

no to chyba nie musze słodzic na ten temat znowu i zanudzac?? no ale widocznie organizatorzy tylko na to patrza.

[quote]Ja wogóle nie rozumiem, jak można być zadowolonym z wystawy, która się jeszcze się nie odbyła :hmmmm:
[/quote]

nie czepiaj sie szczegółow bo ogolnie chodzi mi o wystawe w czasie przeszlym, terazniejszym i przyszlym.


[quote]
Cytat:
Napisał(a) [B]flashka-g[/B]
[I]Pozatym to co tylko ja ciagle narzekam???[/I]


Nie tylko Ty, ale Ty jesteś zdecydowaną rekordzistką :laugh2_2:[/quote]

bardzo przepraszam ze wszystkich zanudzam swoim narzekaniem ( wypowiadaniem sie na dane tematy wlasnym zdaniem nie podlizujac sie kazdemu), ale nikt nie musi czytac moich wypowiedzi, jak mnie cos nie interesuje to sie w to nie zaglebiam, no chyba ze ktos koniecznie musi.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='USH'][COLOR=Navy]To,że nigdzie się tak nie dzieje nie znaczy,że u nas nie mogłoby to zostać zapoczątkowane.
Tym bardziej,że ocena na dwóch ringach a ocena jednocześnie na 4 ringach to jednak różnica.
[/COLOR][/quote]
no tia... jak nie z tej strony, to z drugiej. poznan podalam jako przyklad, podac Ci tez wystawy gdzie rasa byla na 3 czy czterech ringach i wtedy nie bedzie roznicy? No prosze Cie, Aga...
A jesli chodzi o zapoczatkowywanie - to mozna bylo uderzac do organizatorow z taka propozycja. To ze nie beda oceniane rownolegle klasami bylo oczywiste i wiekszosc sie na to przygotowala, albo kombinujac z iloscia wystawcow albo zabierajac mniej psow. A wy tu sie urywacie nagle, ze dramat "bo mozna bylo inaczej i byloby latwiej". A pomyslalyscie ze nie dla wszystkich by bylo ulatwienie? Moze Ci co sobie bez problemu rozplanowali to wszystko przynajmniej nie beda musieli czekac nie wiadomo na co. I wszystkie inne rasy rowniez, bo dlugosc oceny mialaby wplyw na godzine konkurencji finalowych. Pewnie, fajnie by bylo zeby cala rasa byla w ogole na 1 ringu, nawet jesli mialoby byc 4 sedziow, wszystkie klasy po kolei, bo i zdjecia mozna zrobic wszystkim i kolejno sobie obejrzec itd. Ale to nie wystawa klubowa czy specjalistyczna rasy. To jest drobna roznica jednak. Mogloby np. nie byc opisow psow wszystkich (tylko np. lokatowe, czy po pierwszej/drugiej selekcji), bo zwykle na swiatowke raczej nie jedzie sie po uprawnienia hodowlane i zwykle zglasza sie psy, ktorych wlasciciele wiedza co soba reprezentuja, co maja u siebie w domu. Brak opisow = szybsza ocena. Tylko ze znowu moze ktos powiedziec ze "ja to na przyklad chcialbym wiedziec co dany sedzia pomyslal o moim psie"... ZAWSZE cos bedzie nie tak. Jak nie dla Ciebie to dla kogos innego...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Miśka'] Brak opisow = szybsza ocena. [/quote]

[COLOR=Navy]Ty Miśka,to dopiero bomba :)
Świetny pomysł :)
To jak, może bez opisów?? :)[/COLOR]

[quote name='Miśka']ZAWSZE cos bedzie nie tak. Jak nie dla Ciebie to dla kogos innego...[/quote]

[COLOR=Navy]Oczywiście masz racje!!!
Dlatego uważam ,że każda opinia jest ważna. Wszystkie należy wrzucić do jednego kotła i wyciągnąć jak najlepsze dla wszystkich wnioski, kierować się dobrem ogółu i nie bać się zmian i eksperymentów, hehehe :)[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='USH'][COLOR=Navy]Ty Miśka,to dopiero bomba :)
Świetny pomysł :)[/COLOR][/quote]

nie moj, sa takie wystawy przeciez ;-)

[quote name='USH'][COLOR=Navy]Wszystkie należy wrzucić do jednego kotła i wyciągnąć jak najlepsze dla wszystkich wnioski, kierować się dobrem ogółu[/COLOR][/quote]

to znajdzie sie ktos kto przedklada dobro jednostki nad dobro ogolu, na przyklad i tez bedzie krzyczec... I co mu zrobisz? :cool1:
A tak powaznie - mowie przeciez ze trzeba bylo startowac do organizatora wczesniej. Najzwyczajniej. Tak jak uderzalo sie do oddzialu gdanskiego w tym roku zeby grupa V byla sedziowana drugiego dnia na tej wystawie ichniej dwudniowej, bo sie pokrywala pierwotnie z inna impreza.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Miśka']nie moj, sa takie wystawy przeciez ;-)[/quote]

no takie cos wcale nie jest głupie- bo sedzia wtedy mniej czasu poswieca na opisy, a jak komus bedzie specjalnie zalezalo na zdaniu sedziego to po ocenie moze przeciez podejsc i zapytac sedziego - byle nie przed ocena:lol: ( ktory bedzie miec w koncu wiecej czasu).Z reszta w sumie gdy juz pies jest na lokacie to czasami zdarzaja sie sedziowie co mowia co mu sie podoba a co nie.

Chociaz u nas mimo tego ze sa opisy zdarzaja sie wyjatki co podchodza tak do sedziego po jego zdanie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...