Jump to content
Dogomania

Cetyl M


kingula

Recommended Posts

Chciałabym dowiedzieć się, czy ktoś z Was stosował ten środek u swojego psa? Czy rzeczywiście jest taki rewelacyjny jak świadczyć mogą opinie z ich strony i sławny już filmik. Szukam środka dla 11 letniego samoyeda, który ma już problemy z chodzeniem po schodach i wstawaniem. Zastanawiam się nad tym środkiem, ale wolałabym poznać Wasze opinie.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Moja rodzina stosuje od blisko 2 lat dla staruszka w typie mix goldena z podhalanem. Zaczeli jak pies miał chyba 11 lat, tez juz prawie nie chodził, nogi zawijały mu sie pod ciało, przewracał sie na boki. Oni sa Cetylem zachwyceni, a psiak naprawde fajnie i stabilnie chodzi, po schodach smiga na 3 pietro ( a musieli go juz wnosic ), wiec wyglada na to ze mu pomogło.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Ja stosuje od 7 tygodni, ale na poczatku po 4 tyg nie widzialam zadnej roznicy wiec wlaczylam inny srodek, az nagle jakies 2 tyg temu nastapila poprawa w RZS u mojej suni ([url]https://docs.google.com/viewer?a=v&pid=explorer&chrome=true&srcid=0B9nlMGq-IR29NDQ4ZTI0NzUtYjVlMy00M2U1LTliYWYtMzExNzJhZWRkNGZm&hl=en_US[/url]). I teraz nie wiem czy to CetylM potrzebowal wiecej czasu czy ten nowy jej pomogl. ale sie dowiem jak sie cetylM skonczy i nastapi pogorszenie...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

czy ktoś jeszcze stosował to u swojego psa? ja zastanawiam sie nad zastosowaniem tego leku u mojego niespelna 8 msc szczeniaka owczarka niemieckiego długowłosego, który kuleje na prawa przednia lape, wszytskie leki i zastrzyki pomagaja na gora 2-3 tyg i kulawizna wraca.
weterynarze odwodza mnie od zrobienia zdjecia rtg, bo wg nich kosci owczarka rozrastaja sie do 13 msc zycia...
ja boje sie czy nie dopada nam dysplazja, choc jak na razie maly ma stwierdzone mlodziencze zaplalenie stawow.
prosze o porady.

Link to comment
Share on other sites

ja od zawsze bylam zwolennikiem arthroflexu, ale bardzo dobry ortopeda powiedzial mi, ze ten syropek jest ok dopoki nie ma problemow-2,5 ml codziennie profilaktycznie u szczeniaka rasy duzej, ktory nie ma klopotow ze stawami.
on poleca canosan.

my mamy suke z dysplazja. zima z przerazeniem zaobserwowalam u niej sztywnosc po tym jak dlugo spala. wtedy tez zaczelismy ja futrowac cetylem. pierwsze opakowanie-dawka uderzeniowa. po pierwszym opakowaniu dawka profilaktyczna.
cetylM jest moim zdaniem jednym z lepszych preparatow na stawy, ktory obecnie jest na polskim rynku. moja suka to jest sportowiec. nie ma najmniejszych ograniczen zyciowych zwiazanych ze swoja dysplazja. jestem gotowa placic za ten cetyl przez najbizsze nascie lat.

co wiecej...jest tez masc dla ludzi cetylM. mam taka idiotyczna kontuzje z dziecinstwa i regularnie boli mnie kawalek stopy. i ta masc mi genialnie pomaga.


a jesli chodzi o biodra i lokcie, to owczarek niemiecki w tym wieku powinien miec juz co najmniej jedno rtg kontrolne.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

A nadaje się dla psów z wypadniętym dyskiem? Psiak miał mieć operacje, ale lecznica go zgubiła (miał wtedy stan krytyczny a inni neurolodzy po zobaczeniu wyników rezonansu nie wierzyli własnym oczom, że ten pies nie jest porażony) Po dwóch miesiącach się znalazła i operacja jak na razie (albo już wcale nie jest potrzebna). Jedynie mamy robić rtg co pół roku czy nie zachodzą zmiany zwyrodnieniowe, ewentualne leki przeciwbólowe, które nam wypisano, gdyby znowu były napady bólu, ewentualnie jednak operacja jak znowu ten dysk będzie naciskał na rdzeń kręgowy.

Tak więc pytam, czy Cetyl M można stosować w takim przypadku? Pies dostaje arthoflex i jakoś nigdy nie widziałam żadnej poprawy, nawet jak wcześniej dostawał syrop na łapki przednie :roll:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...