Jump to content
Dogomania

Schronisko w Białej Podlaskiej - wątek zbiorowy. Prosimy o pomoc w ogłoszeniach!


cavani

Recommended Posts

Negra, która od kilku lat stała w najdalszej części schroniska na łańcuchu przy budzie, dzisiaj odjechała ze swoją nową rodziną do domku stałego.
Mieszka teraz razem z jamnikiem dominantem, który podobno chce ją zjeść i strasznie się do niej sadzi. Dzisiaj jamnik był na smyczy, a Negra luzem. Olbrzymka raz warknęła na małego, zawziętego agresorka. Państwo boją się, czy go nie zaatakuje, więc trochę ich izolują. Jutro - za moją radą puszczą oba psy wolno, ale małemu przyczepią kilkumetrową linkę, żeby w razie czego zareagować.
Negra miała już dzisiaj spać w domu gdzie było dla niej przygotowane posłanko, ale bała się wejść po schodach. Ponieważ były otwarte drzwi do garażu, to tam sobie powędrowała i położyła się w kąciku. Posłanko zostało więc przeniesione do miejsca, które sunia sama sobie wybrała. Jamnik podobno jeszcze próbował ją zaczepiać, ale ona już najedzona - a bardzo zmęczona wrażeniami, zasnęła i nawet nie mrugnęła, kiedy ten jeszcze próbował ją zaczepiać.
Jutro wieczorem znowu będę dzwonić, żeby się dowiedzieć, jak się układają relacje międzypsiowe.

W schronisku latem.
[IMG]https://lh4.googleusercontent.com/_fWRdp18L2oY/TJpRoDOdQ7I/AAAAAAAAAvM/54YohQp1S1Q/IMG_9327_resize.jpg[/IMG]

I w schronisku zimą
[IMG]https://lh6.googleusercontent.com/_fWRdp18L2oY/TWVf2D6wrzI/AAAAAAAABQ8/jWVa-B5gnvc/IMG_1579_resize.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Proszę o informację - czy Louise pojechała już do DT w Warszawie?
Bardzo ładne macie psy w Waszym schronisku! :) Ładne są też fotki - wiele od nich zależy, od tego w jaki sposób zaprezentuje się psiaki :)
Mam nadzieję, że pieski i sunie znajdą domki i kochających ludzi...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bejotka']Proszę o informację - czy Louise pojechała już do DT w Warszawie?[/QUOTE]
Sunia mieszka już w DT w Warszawie. Jutro założę suni wątek, bo dzisiaj już nie mam siły. Tymczasowy opiekun [B]Louise [/B]obiecał mi dwa razy w tygodniu przesyłać informacje i zdjęcia, więc relacje będą na bieżąco.
Oprócz niej, do DT trafiła [B]Sara[/B] do Andzike i [B]Jaga[/B] do mnie.

[quote name='Paja'][CENTER]Tara

[url]https://lh6.googleusercontent.com/_fWRdp18L2oY/TWVfuti2r8I/AAAAAAAABMM/D3HkkIVH2Pw/IMG_1555_resize.jpg[/url][/CENTER]

Czy wiadomo coś o tej suni?[/QUOTE]

Ta sunia jest już długo w schronisku. Od kilku lat jej domem jest ta buda. Jest lękliwa, nieufna. Powolutku oswaja się z nowym człowiekiem. Trzeba czasu, żeby zaufała i z własnej woli podeszła po głaski. Kiedy podchodzi ktoś kogo zna, delikatnie się przytula i zagląda w oczy prosząc o głaski. Jest łagodna i spokojna.
Paju, jeśli będziesz ją ogłaszać, to możesz podawać kontakt do mnie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='cavani']Sunia mieszka już w DT w Warszawie. Jutro założę suni wątek, bo dzisiaj już nie mam siły. Tymczasowy opiekun [B]Louise [/B]obiecał mi dwa razy w tygodniu przesyłać informacje i zdjęcia, więc relacje będą na bieżąco.[/QUOTE]

Louise ogłosiłam na stronie Fundacji. W związku z tym również bardzo proszę o informacje o niej, żebym na bieżąco mogła aktualizować. Może być na prv. Dzięki :)

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE=cavani;16452638
Ta sunia jest już długo w schronisku. Od kilku lat jej domem jest ta buda. Jest lękliwa, nieufna. Powolutku oswaja się z nowym człowiekiem. Trzeba czasu, żeby zaufała i z własnej woli podeszła po głaski. Kiedy podchodzi ktoś kogo zna, delikatnie się przytula i zagląda w oczy prosząc o głaski. Jest łagodna i spokojna.
Paju, jeśli będziesz ją ogłaszać, to możesz podawać kontakt do mnie.[/QUOTE]

A ile ma lat?
Czy jest znany stosunek do innych psów/suczek ew kotów?
Czy jest wysterylizowana?
Jak do dzieci?
Czy umie chodzic na smyczy?

Link to comment
Share on other sites

W schronisku jest już ok. 5 lat, a trafiła tam jako dorosła suczka. Nie wiem ile może mieć lat.
Jest w takiej części schroniska, że nie ma możliwości przeprowadzenia jej między budami na spacery. Stoi na łańcuchu, więc nie wiadomo jak zachowa się w stosunku do innych psów czy kotów. Myślę, że do dziecka będzie równie lękliwa jak do osoby dorosłej, ale nie wiem tego na pewno.

Link to comment
Share on other sites

Minęły trzy doby odkąd sunia jest w nowym domu.
Negra jest już podobno zupełnie innym psem.
Jest już wyczesana z tego sterczącego paskudnie podszerstka.
Zaczyna stawiać uszy (choć myślałam, że to niemożliwe), kiedy nasłuchuje.
Czasami zdarza się jej puścić przez podwórko lekkim galopem
Nadal sypia w garażu.
Relacje z jamniczkiem powoli się układają – będzie dobrze.
Córcia pani pięknie się nią zajmuje. Bo to ona przede wszystkim dążyła do tego, żeby to właśnie Negra do nich trafiła. Drugiego dnia suczka zaczęła na nią powarkiwać, więc pani wzięła książki o pozytywnym szkoleniu i zaczęła się doszkalać. Teraz jednak uznały, że to nie warczenie, chociaż nie potrafią nazwać tego dźwięku, który wielkolud wydaje z siebie kiedy jest głaskany, albo dostaje smaczki. Doszły jednak do wniosku, że to nie jest ostrzegawcze warczenie. Poznają się wzajemnie.
Pani z córcią biorą oba psy na smycze i wyruszają na spacerki. Negrze bardzo się to podoba.
Sunia na czwartek jest umówiona na wycięcie guza pod szyją i sterylkę – oba zabiegi zostaną zrobione podczas jednej narkozy.

No i jeszcze jedna ważna wiadomość – NEGRA zmieniła imię – teraz to [B]BERSZKA[/B] :lol:

Link to comment
Share on other sites

Cavani,wylałaś mi wiadomościami o Negrze 5 litrów miodu na serce...! Dziękuję! Dziękuję! Dziękuję!!! :bigcool::bigcool::bigcool::Cool!::Cool!::Cool!::iloveyou:

Wiedziałam-Negra nie jest agresorem!!! NIE JEST!:loveu:

[SIZE="1"]Ale imię dostała...dla mnie do niewymówienia...[/SIZE]:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Betty już śpi w łóżeczku ze swoim 12-letnim pańciem.
Pięknie jeździ w samochodzie i sama do niego ochoczo wskakuje.
Już uczy rodzinkę, że woli gotowane niż suchą karmę. Rodzinka dogadza psince podsuwając co apetyczniejsze kęski, żeby piesek nie głodował :lol:
Rodzinka zachwycona. Miłość kwitnie :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Negra, a właściwie już Berszka miała wczoraj zabieg wycięcia narośli pod szyją i sterylizacji.
Usunięcie tego czegoś pod szyją było zabiegiem szybkim i nieskomplikowanym.
Niestety po otwarciu jamy brzusznej okazało się, że jest wypełniona jekimś płynem. Być może spowodowane to jest jakimiś zmianami nowotworowymi narządów wewnętrznych. Sunia jest w bardzo złym stanie. Dzisiaj już nie ma siły wstawać. Wszyscy czekają, czy przeżyje do rana. Rodzina jest załamana. Będą o nią walczyć do końca.

Link to comment
Share on other sites

Płyn w jamie brzusznej i ew płucach to wodobrzusze na to odeszła moja 3-4 letnia benia po mimo walki na klinikach o nia kilka miesiecy :(

Trzeba teraz u Negry zlokalizowac czy to nie od serca..jesli tak to..
jesli nie i płyn jest zółty to bedzie dobrze jesli róznowy to juz końcuwka..
I taka prawda rodzimy sie i umieramy...

Link to comment
Share on other sites

Z Negrą nie jest lepiej, ale też nie jest gorzej. Dostała wczoraj kroplówkę, zastrzyki, miała robione badania krwi. Nadal się nie podnosi, ale kiedy ktoś do niej wchodzi, stuka delikatnie ogonkiem w podłogę.
Bardzo mocno przeżywa to co się dzieje z sunią dziewczynka, która wypatrzyła Negrę wśród innych psów i pokochała od pierwszego wejrzenia. To ona ją karmiła (początkowo z ręki), chodziła na spacery, dopieszczała, zaczęła uczyć pierwszych komend. Pani boi się teraz i o Negrę i o córcię.
Umówiłyśmy się tak, że teraz to ona zadzwoni, jak coś się zmieni w stanie suni - niezależnie od tego w którą stronę nastąpią te zmiany. Jeśli Negra z tego wyjdzie - a mocno wierzę, że tak - założę suni wątek i namówię panią, żeby pisała nam na bieząco co u nich słychać.
Proszę wszystkich o wysyłanie pozytywnej energii pod Siemiatycze. A kto ma jakieś bliższe układy ze Świętym Franciszkiem, to niech przypomina Patronowi Zwierząt, że Negra potrzebuje pomocy!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...