Jump to content
Dogomania

Podpalony Kubuś na zawsze w bezpiecznej przystani - zostaje z Panią Doktor


Selenga

Recommended Posts

Kurde już miałam iść spać,ale przypomniałam sobie,że zapomniałam napisać o dziewczynach z Wizaż.pl,które też od razu się wzięły za pomaganie Kubie i też są wstrząśnięte i wku***one.Tu link do tematu Kuby na wizazu:) [URL]http://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=24468446#post24468446[/URL] No teraz już naprawdę idę spać,bo od rana znowu zakasuję rękawki:)

Link to comment
Share on other sites

Jestem. Trudno to skomentować :shake:
Ja wraz z wiekiem zastanawiam się dlaczego ten swiat i ludzie są tak okrutni, bezmyślni i pozostaja bez kary ...
Dobrze że psiak juz pod dobrą opieką ale co przeszedł to masakra ....
trudno to sobie wyobrazić.
Postaram sie równiez w miarę możliwości pomóc ..

Nalezy tę historię rozgłośnic tak jak historię huskiego
przeciez to jest nienormalne co dzieje sie z ludzmi ...

I nie rozumiem dlaczego mydło .... dlaczego użyto mydła na tak poparzone ciałko :-(

Link to comment
Share on other sites

Witam wszystkich , przeczytałam wątek i brak mi słów , historia ta jest wstrząsająca .
Postaram się coś dorzucić na leczenie Kuby ...... łzy się same cisną !!!

Jak będzie Kuba na facebooku , to napiszcie jak go znaleźć .

Link to comment
Share on other sites

Dzień dobry wszystkim.Wklejam tu maila odp.Eli z informacjami o Kubie.Dodają zdjęcia i linki.

[INDENT]

1. Około 2 tygodnie temu, w miejscowości Ścinawka Średnia k/Kłodzka ktoś podpalił kojec, w którym znajdował się duży, czarny pies na łańcuchu. Pies, o imieniu Kuba, nie mógł uciec przed ogniem i doznał bardzo rozległych poparzeń. Sprawców jak na razie nie wykryto. Fundacja złożyła doniesienie o popełnieniu przestępstwa do Prokuratury Rejonowej w Kłodzku. Szukamy świadków, którzy mogliby pomóc w odkryciu sprawców tego bestialskiego czynu. Tego typu okrucieństwo nie powinno ujść bezkarnie. Bezkarność wszelkich form znęcania się nad inną istotą, szczególnie form tak drastycznych, jest zachętą dla zwyrodnialców do dręczenia kolejnych ofiar bez żadnych reperkusji prawnych. Bezkarność aktów okrucieństwa powoduje również frustrację społeczeństwa, które zaczęło wątpić w skuteczność działań organów ścigania. Nie wolno do tego dopuścić. Dlatego fundacja stara się zgłaszać organom ścigania i nagłaśniać w mediach, przypadki znęcznia się w nadziei, że ludzie przestaną bać się denoncjować sadystów. Tylko wspólnymi siłami możemy dokonać jakichś zmian.
[U][URL]http://www.youtube.com/watch?v=v7z" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=v7z_aB4P6ts">http://www.youtube.com/watch?v=v7z[/URL][/U]
[U][/U]
[U][/U]
[U]I dalsza część informacji o Kubie[/U]
[U][/U]
[U][INDENT][INDENT][COLOR=#020205]6.[/COLOR][COLOR=#ff0000] Kuba jest w Klinice Weterynaryjnej. Okazało się, że ma o wiele więcej ran niż było widać na oko; wiele ran wielkości pięści. Były ukryte pod futerkiem. Rany zostały zdezynfekowane i specjalne opatrunki zostay na nie nałożone. [/COLOR]
[COLOR=#ff0000]Piesek dostaje środki na znieczulenie i wiele innych lekarstw. Lekarzy martwią jednak bardzo wyniki krwi. Okazuje się, że piesek stracił ogromną część istotnych/niezbędnych składników krwi; ma też bardzo niski poziom hemoglobiny. Nie jest wykluczone, że będzie musiał mieć zrobioną transfuzję krwi. [/COLOR]




[COLOR=#060307]7[/COLOR]. [COLOR=#ff0000]Przesyłam wielką prośbę o apel o wsparcie finansowe dla naszej fundacji bo leczenie Kuby jest niezmiernie kosztowne i będzie bardzo długie.[/COLOR]


Fundacja Ochrony Zwierząt i Ochrony Polskiego Dziedzictwa Przyrodniczego "Mrunio"


[/INDENT]

[/INDENT][INDENT][INDENT][COLOR=#00d123]organizacja pożytku publicznego [/COLOR]
[COLOR=#00d123]KRS 0000261716[/COLOR]
[FONT=Tahoma][SIZE=4][COLOR=#00d123]Jaszkowa Dolna 38F, [/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Tahoma][SIZE=4][COLOR=#00d123]57-300 Kłodzko[/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Tahoma][SIZE=4][COLOR=#00d123]
[/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Tahoma][SIZE=4][COLOR=#00d123]Bank PEKAO S.A I O. w Kłodzku[/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Tahoma][SIZE=4][COLOR=#00d123]rachunek: [/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Tahoma][B][COLOR=#00d123]85 1240 1965 1111 0010 1171 6801[/COLOR][COLOR=#070506] [/COLOR][/B][/FONT]



[/INDENT]

[/INDENT]





[INDENT][INDENT][SIZE=4][COLOR=#070506]8. Chętnie odpowiem na pytania lub udzielę informacji przez telefon lub mailem: [/COLOR][/SIZE]
[COLOR=#070506]
[/COLOR]
[FONT=Tahoma][SIZE=4][COLOR=#070506]tel.: 0692 776 068 [/COLOR] [/SIZE][/FONT]
[FONT=Tahoma][SIZE=4][COLOR=#020703]e-mail:[/COLOR][COLOR=#4700ff] [/COLOR][/SIZE][/FONT][EMAIL="[email protected]"][U][FONT=Tahoma][SIZE=4][COLOR=#4700ff][email protected][/COLOR][/SIZE][/FONT][/U][/EMAIL][FONT=Tahoma][SIZE=4][COLOR=#4700ff] [/COLOR][/SIZE][/FONT]



[/INDENT]

[/INDENT]


[/U][/INDENT]

Link to comment
Share on other sites

Czy Kuba mieszka u swojego właściciela? Rozumiecie, pies był na łańcuchu...
Czy jak się wyleczy to będzie szukać nowego domu?
Czy pieniądze z konta fundacji będą po prostu przekazywane właścicielowi, czy wydawane bezpośrednio na potrzeby psa? Ja po prostu jakoś nie ufam ludziom...

Sorry za te pytania, ale jestem w robocie i tylko pobieżnie przeczytałam wątek.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='paulinken']
Czy pieniądze z konta fundacji będą po prostu przekazywane właścicielowi, czy wydawane bezpośrednio na potrzeby psa? Ja po prostu jakoś nie ufam ludziom...

Sorry za te pytania, ale jestem w robocie i tylko pobieżnie przeczytałam wątek.[/QUOTE]

A od kiedy fundacje dają pieniądze właścicielom zwierząt?? Przecież to działa tak jak normalna firma, oni muszą mieć rachunki, faktury i się rozliczać z każdych podarowanych pieniędzy....skąd ten pomysł???

[quote name='marta9494']

Nie jest wykluczone, że będzie musiał mieć zrobioną transfuzję krwi. [/COLOR]




[COLOR=#060307]7[/COLOR]. [COLOR=#ff0000]Przesyłam wielką prośbę o apel o wsparcie finansowe dla naszej fundacji bo leczenie Kuby jest niezmiernie kosztowne i będzie bardzo długie.[/COLOR]

[/QUOTE]

A ja przy okazji, chciałam wszystkim przypomnieć że tak jak u ludzi też u psów jest coś takiego jak zbiórka krwi.... Niestety nasze psiaki same nie mogą zadecydować czy chcą być honorowymi dawcami...decyzja należy do nas.....
Najbliżej mnie jest punkt poboru krwi w Mikołowie w klinice na ul. żwirki i wigóry

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Evelynkaa']A od kiedy fundacje dają pieniądze właścicielom zwierząt?? Przecież to działa tak jak normalna firma, oni muszą mieć rachunki, faktury i się rozliczać z każdych podarowanych pieniędzy....skąd ten pomysł???
[/QUOTE]

Stąd, że widziałam, że konto jest fundacyjne. A nie doczytałam, czy pies jest u właściciela, czy gdzie. I czy do niego wróci.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...