Jump to content
Dogomania

Bajka ma swój HAPPY END....oby na zawsze!


agaga21

Recommended Posts

mam słabość do "połamańców", dlatego pewnie ta sunia tak mocno chwyciła mnie za serce.
ok. 6-miesięczny szczeniak leżał potrącony przy drodze. jak to zwykle bywa auta przejeżdżały i nikt "nie widział" małego-wielkiego dramatu, który rozgrywał się tuż obok. sunia miała umrzeć w okropnych męczarniach, niezauważona...
jednak jechał tą drogą jeden, jedyny dobry człowiek. zauważył, że zwierzę się porusza. zatrzymał się, zabrał ją do auta ale nie mogąc wziąć jej do domu, odwiózł sunię do schroniska. psinka dostała tymczasowe imię hesia. niesty w schronisku nie ma możliwości by ją zdiagnozować a oprócz otarć, ma prawdopodobnie wybite biodro. konieczne jest prześwietlenie i gruntowne przebadanie. w obornikach wlkp, gdzie hesian trafiła, nie ma możliwości by zrobić rtg. sunia po prostu leży w izolatce. ma podawane ponoć środki p. bólowe ale od tego nie wyzdrowieje.
udało się załatwić dla tej bidulki miejsce w szczecinku, gdzie zajmą się nią profesjonaliści, sunia miałaby fachową opiekę medyczną, byłaby leczona. miesięczny koszt pobytu wynosi 200zł i właśnie tyle stałych deklaracji musimy zebrać by mała dostała szansę. na leczenie, transport i sterylizację będzie trzeba też uzbierać fundusze.
[B]PROSZĘ, POMÓŻMY TEMU SZKRABOWI, KTÓRY JUŻ DOŚĆ WYCIERPIAŁ!
DAJMY JEJ SZANSĘ NA LECZENIE I NA NORMALNE ŻYCIE BEZ CIERPIENIA![/B]

kto zna moje psy, kto ten wie, jak ważna jest szybka pomoc psu po wypadku. moja etna takiej pomocy nie dostała przez wiele miesięcy, dlatego została kaleką. proszę, nie pozwólmy na to, by hesię spotkał taki sam los.

oto hesia:
[IMG]http://i53.tinypic.com/be7wck.jpg[/IMG]

[IMG]http://i53.tinypic.com/28wcf1j.jpg[/IMG]

[IMG]http://i53.tinypic.com/eplzjs.jpg[/IMG][INDENT] [IMG]http://i56.tinypic.com/2a6qqo8.jpg[/IMG] [/INDENT][IMG]http://i52.tinypic.com/2me7n2v.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 572
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[B]deklaracje stałe:
[/B]20zł fioneczka (na 6 miesięcy)
15zł some
20zł chita
70-80zł murzyńska łydka (od lutego)
20zł mad-len(od lutego)
25zł toska_late[B]


deklaracje jednorazowe:[/B]
40zł chita
100zł ankub
30zł messalina
20zł canaveral staff
40zł murzyńska łydka
15zł wala2006


[URL="http://www.dogomania.pl/members/8066-FiGa"][B]:: FiGa ::[/B][/URL] deklaracja 70 ogłoszeń[U] :)[/U]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mariamc']Co to za różnica ? Amstaff? kundel?

To pies w potrzebie!!!!!!

POMOCY![/QUOTE]
ja właśnie mam wrażenie, że takie mieszańce troche podobne do astów mają najgorzej. jest nimi najmniejsze zainteresowanie. jednak to psie dziecko po wypadku! cierpi, nie wiadomo czy nie jest połamane...
mojej etny też nie zdiagnozowano po wypadku, miała porządny kojec i pełną miske ale porobiły się zrosty, bo była połamana(nie chcę sobie wyobrażać jak musiała cierpieć!) i nawet później operacyjnie nie udało jej się do końca "naprawić" bo było za późno, bo nie otrzymała od razu fachowej pomocy, nie zdiagnozowano jej. boję się, żeby z tym maluchem nie było podobnie :(

Link to comment
Share on other sites

kiedy mala moze jechac?

ja w Poznaniu na Wildzie widzialam w tym tygodniu identycznie umaszczonego szczeniaka astka... pomimo umaszczenia z pewnoscia byl to astek... ciekawe czy to zbieg okolicznosci, ze dwa szczeniory identycznie umaszczone w tak nieduzej przeciez odleglosci...

Link to comment
Share on other sites

Zapisuje sobie wątek malutkiej Hesi...
Sunia obecnie przebywa w ogrzewanym pomieszczeniu w osobnej klatce.
Jest bardzo łagodna i rozdaje buziaki, na zdjęciach tego nie widać, lecz sunia ma dużo z bullowatych...
Istnieje możliwość że ktoś z małą może pojechać do weta gdzie miała by zrobione wszystkie badania i rtg, więc było by wiadomo co jej jest dokładnie i co dalej robić (potem dalszym leczeniem zająłby się np. Obornicki wet)... Lecz, też TOZ jest na minusie i nie mógłby opłacić tego...
Albo jak już się znajdą deklaracje to potem wysłać ją właśnie do szczecinka? (ale nie wiadomo kiesy będą już wszystkie potrzebne deklaracje)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agaga21']

natalia, szukałam w necie ogłoszeń i nie widać, by ktoś jej szukał. chciałabym, by hesia pojechała w środę, mam nadzieję, że się uda.[/QUOTE]

ale moze to nie ta sama psinka, tylko jeden miot albo cos... jak znow zauwaze, bo jest szansa, ze tak, to podpytam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='some']deklaruje miesiecznie 15 zl[/QUOTE]
dziękuję :)
pw z danymi do wpłat będę wysyłała gdy mała ruszy w drogę.

natalia, szukałam w necie ogłoszeń i nie widać, by ktoś jej szukał. chciałabym, by hesia pojechała w środę, mam nadzieję, że się uda.

Link to comment
Share on other sites

chcialam zwrocic tylko na jedno uwage... szczecinskie asty maja ta szczescie ze w naszym miescie dziala silna grupa dzielnych dziewczyn, ktore tym psom nie pozwola zrobic krzywdy. ale kundelki czy inne rasy tez nas bardzo potrzebuja i dlatego bardzo sie ciesze agago21 ze jest szansa wyslac do Szczecinka ta slicznotke. podpisuje sie pod tym rekoma i nogami i deklaruje na razie 15 zl, ale w miare mozliwosci bede pomagac wiecej. oczywiscie trzymam mocno kciuki zeby wszystko poszlo po Waszej mysli.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='some']chcialam zwrocic tylko na jedno uwage... szczecinskie asty maja ta szczescie ze w naszym miescie dziala silna grupa dzielnych dziewczyn, ktore tym psom nie pozwola zrobic krzywdy. ale kundelki czy inne rasy tez nas bardzo potrzebuja i dlatego bardzo sie ciesze agago21 ze jest szansa wyslac do Szczecinka ta slicznotke. podpisuje sie pod tym rekoma i nogami i deklaruje na razie 15 zl, ale w miare mozliwosci bede pomagac wiecej. oczywiscie trzymam mocno kciuki zeby wszystko poszlo po Waszej mysli.[/QUOTE]
wiesz, my zawsze zabierałyśmy asty do hotelików ale razem z agnieszką32 nie mogłyśmy tak zostawić tej suni. musimy jej pom óc by mieć czyste sumienie. mała nas zauroczyła.
[quote name='MARCHEWA']Biedna psiula,zaraz czegoś poszukam i zrobię dla niej bazarek;)[/QUOTE]serdecznie dziękujemy :)

[quote name='dczn']Je pierdziele... zrobmy cos- ONA JEST PIEKNA!!! Ciapata sunia :((( 6 miesieczna dziewczynka i tyle juz musiala zniesc :(((( ile czasu jej zostalo by nie trafila gdzies tam... gdzie nie powinna?[/QUOTE]chcemy zabrać ją do hoteliku. transport mógłby być już w środę, następnego dnia mała byłaby kompletnie przebadana...brakuje tylko deklaracji, byśmy nie zostały same z kosztami :(

ankub zadeklarowała jednorazowo 100zł:multi:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Messalina']A niech ma, posłałam jej 30 ;)[/QUOTE]
super :)

wrzuciłam hesie na forum astowe, bo niewątpliwie coś z asta ma. dałam znać dziewczynom od dalmatyńczyków, bo jakby nie było kropki też ma. wrzuciłam ją na wątek szczeniaków....
I CISZA!
nikogo więcej nie interesuje los szczylka po wypadku???:placz:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...