Jump to content
Dogomania

Buldożek francuski + OFF


anutka

Recommended Posts

  • Replies 6.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

To chyba niezly pomysl, tylko trzeba mieć też opracowany dalszy plan. Jakie instytucje zainteresować tematem i czy bedą władne, aby cos w tym zakresie zdzialać.
Dawajcie pomysły, bo moim zdaniem trzeba to ukrucić. Psy to nie kartofle na eksport
Narazie dałam to na francuskie fora. Może tam cos wymyślą

Link to comment
Share on other sites

Coś okropnego.Kupić tanio, zapakować w klatki, samolot i sprzedawać drogo. Też pewnie z klatek, albo zza szyb sklepu.
Właściwie, trzeba by się zorientować jakie panują przepisy w tej materii u nas i we Francji. Porozmawiać z tą firmą o warunkach tranzakcji, transportu itd. i ew. póżniej donieść na policję. To nie jest jednak dobry pomysł z tą policją, bo oni jak nie ma przestępstwa to nic nie zrobią tylko oleją. Chyba tylko nagłośnić.
A swoją drogą Draczyn, czy myślisz, że nie znajdą się chętni na ten "biznes" w Polsce:angryy:

Link to comment
Share on other sites

Napewno sie znajdą i to mnóstwo chetnych, nawet hodowcow, ktorzy traktuja psy, jak przedmioty na sprzedaż.
Troche sie tutaj tlumaczą i zmieniaja politykę, bo po moich ogloszeniach na wielu forach kynologicznych dostałam dzis takiego maila

[FONT=-moz-fixed]Szanowna Pani - jak Pani mogła przeczytac w moim pierwszym mailu - nie
jestesmy posrednikiem w handlu zwierzetami , a tylko i wyłącznie
przedstawicielstwem holdingu banku francuskiego Credit Mutuel-Credit
Industriel et Commercial. Naszym zadaniem nie jest posredniczenie w handlu,
a tylko udostepnienie informacji naszym klientom z Francji - według ich
zlecenia.

Tym razem obiektem zlecenia jest prosba o namiary na hodowle psów i
uzyskanie odpowiedzi czy nasz klient 4PATHOTEL bedzie mial mozliwosc zakupu
szczeniat z rodowodem.
Czy i w jaki sposób dokona i sfinalizuje on zakup - nie jest naszym
zadaniem, ani tez sie tym nie zajmujemy.
Dalszy rozwój ewentualnego nabycia psa zalezy wyłacznie od kontaktu mojego
klienta z Francji z Panstwem. Nie jest to zakup hurtowy, zresztą o tym ile
sztuk i komu Panstwo sprzedajecie - decydujecie wyłacznie Panstwo jako
hodowcy.
Hodowca francuski chciłby się zorientowac które z wymienionych poniżej ras
sa dostępne na rynku , kiedy i jakie sa mioty. Posiada juz w swojej hodowli
owczarki Podhalanskie i wie ze polski material hodowlany nalezy do jednych z
najlepszych.
Pozatym, w Polsce takze jak Pani wie, funkcjonuja hodowle ktore posiadaja
kilka suk rozmaitych ras i nie są produkcją "HURTOWA".
Z pewnoscią sa lepsze metody nabywania hurtowo psów niz poprzez nasze
przedstawicielstwo bankowe .
Moim zadaniem jako pracownika Przedstawicielstwa jest wspomaganie mojego
klienta który szuka psów do hodowli,a nie znając jezyka polskiego i polskich
realiów - zwraca sie do Przedstawicielstwa CIC w Warszawie po informacje na
ten temat..Jestem takze w kontakcie z Oddzialami Zwiazku Kynologicznego ,
który udostepnił mi takze sporo kontaktów.

Państwo jednakze reklamujecie swoje hodowle w internecie - a z pewnoscia
dzieje sie to także w celu sprzedazy szczeniat.I obiektywnie rzecz biorac,
każdy - korzystajac z tej strony - moze kupic u Panstwa szczeniaka.

Przedstawicelstwo nasze wyłacznie dostarcza informacji sprawdzonym
klientom naszego banku we Francji. Działamy w Polsce od 30 lat w bardzo
róznych branzach w zaleznosci od potrzeby klienta dostarczając mu informacji
o rynku i jego mozliwosciach. Tego typu usługa - tj, udzielenie informacji o
mozliwosciach na innych rynkach jeszcze sa w Polsce praktycznie nie znane ,a
szkoda- poniewaz bardzo wielu polskich klientów i firm byłoby
zainteresowanych sprzedaża swoich produktów ( nie koniecznie zwierzat ) na
rynkach zagranicznych- czy tez w tym konkretnym przypadku - naprzykład
sprzedaża zwierzat do hodowli zagranicznej. Niestety banki polskie jako mało
mobilne nie sa zainteresowane pomocą swoim klientom.

Prywatnie dodam, ze jestem niezwykle zaskoczona Pani reakcją - sama jestem
włascicielką suki hodowlanej i jesli osoba ( Polak czy obcokrajowiec )
zwraca sie do mnie z pytaniem czy mam do sprzedazy szczenieta z mojej
hodowli - zazwyczaj udzielam jej bezstronnej odpowiedzi, bezposrednio sie
kontaktując i w trakcie rozmowy ustalajac czy,komu i jak sprzedaję psa.
Sprzedawałam takze psy do zagranicznej hodowli i nie wydaje mi sie aby były
traktowane tam jak kartofle ( biorac chociazby pod uwage cene , problemy
transportowe i sanitarno-weterynaryjne........ )

Ale naturalnie jesli sobie Pani nie zyczy kontaktu z hodowcą francuskim -
po prostu przekaże mu informacje ze nie jest Pani zainteresowana.

pozostaje z poważaniem
Anna Janicka-Smajkiewicz
----- Original Message ----- From: """Krystyna Zbrozińska Sobczak \"

To jest oburzajace, jak mozna. Psy to nie kartofle. Przerażajace. Jak Wy sie nie wstydzicie. Jestem tą propozycja oburzona



[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

I jeszcze ta Pani mowi, ze maja przyzwolenie ZK
Moze ktoś z Was mialby mozliwości, aby zainteresować tym tematem dziennikarzy, aby zbadali co to za firma, zajmujaca sie handlem, zywym towarem
Czy tak , czy inaczej, wg mnie pies nie moze byc przedmiotem takich transakcji.
Rażą mnie także ogloszenia o sprzedaży psow na allegro, gdzie traktuje sie psa , jak przedmiot i poddaje licytacji

Link to comment
Share on other sites

Chefrenek - z metryką bo takie sa drogie, a poza tym, nie wiem jak we Francji, ale w Anglii, nie ma (przynajmniej nie bylo do najazdu Polakow) czegoś takiego jak rasowy bez rodowodu., czyli hitu naszych bazarów.
Draczyn, forma i objętość tego listu -wyjaśnienia zapala mi czerwoną żarówkę w głowie.Jeżeli ta kobieta ma coś wspólnego z hodowlą psów, to doskonale wie co robi i że jest to złe.A już nawiązanie do stron internetowych hodowli i sprzedaży POJEDYNCZYCH szczeniąt za granicę, to moim zdaniem szczyt bezczelności.
Beatko, dziękuję za zainteresowanie, staram się psiura wyciągnąć troche ;)

Link to comment
Share on other sites

Przeczytałem uważnie te dwa maile po 3-4 razy, mam mieszane uczucia i nie wydaje mi się by można było tym osobą coś zarzucić.
Aby była jasność- nie jestem po ich stronie i brzydzi mi się ten sposób nabywania zwierząt ale... no właśnie...popatrzmy na to bezstronnie:

Hodowca wynajmuje firmę która bada rynek... on sam nie ma czasu lub chce mieć czyste rączki...taki sposób węszenia po rynkach zagranicznych czy np. konkurencyjnych, juz dawno powstał za granicami u nas też się tak stanie. Więc firma szuka, sprawdza... w jego imieniu, firmie nie można nic zarzucić bo powiedzą ze na taką działalność mają pozwolenie...oczywiście np. lub poprostu taka ich praca to oni wykonują tą brudną robotę za niego. Oczywiście mają z tego zysk. Oni szukają osób chętnych na współpracę z tym człowiekiem i tylko o to chodzi...

To 4 Pat'hotel zdecyduje z uzyskanych informacji z kim będzie prowadzić "interesy" i wiem doskonale ze wielu hodowców na to poleci, będą starali się sprzedać szczenięta z jak największym dla siebie zyskiem.
W tej sytuacji tylko jedynie solidarność uczciwych hodowców mogła by tę sprawę powstrzymać - ale jakoś cięzko mi to sobie wyobrazić, bo zawsze znajdą sie tacy co nawet cieszyć się będą z stałego rynku odbioru.

Teraz ZKwP - wydaje mi się ze mieli prawo podać takie info. jesli dany hodowca nie zastrzegł by jego szczenięta były tylko na terenie RP sprzedawane. Oczywiscie powinno się sprawę naswietlić do odpowiednich organów zajmujacych się takimi sprawami, bo jakby nie było jest to żywy towar. I tutaj znowu kłania się brak odpowiednich przepisów w naszym kraju. Staram sie być obiektywny i myslę ze powinno się dobrać do d*** temu "hodowcy". Ktos to przecież zlecił, bo widzi w tym zysk...Jedynie surowe i ostre ataki na firmę mogły by zdemaskować tego człowieka o ile ta firma to nie ten człowiek;) bo to tez przyszło mi do głowy.
Sam sposób załatwiania tej sprwy przez osoby trzecie juz wydaje mi się smierdzący... to nie hodowca lecz cwaniak.

Link to comment
Share on other sites

Wiesz Borsu, dl mnie hodowca, ktory produkuje psy i nie interesuje sie u kogo bedą jego dzieciaki, to nie hodowca, a fabrykant. ja też nieraz sprzedawalam psy zagranicę, ale moim wymogiem bylo, abynabywcy po nie przyjechali i abym mogla ich poznać i zobaczyc czy nadaja sie na posiadaczy pieskow.
Jesli chodzio tlumaczenia z językow obcych, to też troche bzdurne tlumaczenie , bo istnieja programy tłumaczące z językow obcych i nieraz przy ich pomocy rozmawiałam ze Szwcją, , czy Danią. Ja w każdym razie brzydzę sie taką forma sprzedaży. Ostatnio bylo juz wiele afer, gdy ledwo zywe psy łapano w kartonach na granicy i to niekiedy właśnie buldożki z metrykami, srzedawane handlarzom hurtem. Dla mnie to nie hodowcy, lecz fabrykanci, ktorzy sprzedają swoje szczenieta przez pośrednikow

Link to comment
Share on other sites

Draczyn-ja własnie to wszystko miałem na mysli...tylko moze w trochę zawiłej formie. A co do skandali żywym towarem to ten ostatni głośny był własnie tutaj we Wrześni...dlatego wiem że pomimo wstydu i problemów nikt w tej sprawie nic nie zrobił choć Duńczycy dysponowali nawet nagraniem video i niestety były to własnie mn. Bf które skupowała Dania. Proceder trwa nadal a sprawa utkneła w martwym punkcie i nikt nic nie wie.

Link to comment
Share on other sites

To jest jeden wielki skandal. Ostatnio pokazywali w telewizji politykow, ktorzy przychiodzą do urzędow ze swoimi ulubionymi psami. sami maja psy , a wogole ich nie obchodzi los innych psow. Kiedy wreszcie znajdzie sie ktoś na gorze, kto sie tym zajmie. Bardzo bym chciala jeszcze dozyc tych czasow

Link to comment
Share on other sites

Na forum francuskim dowiedzialam sie , ze firma 4Pathotel, na ktorą sie w tym mailu powołują, to wlaasciciel sieci sklepów zoologicznych na całym świecie. Czyli jak z tego wynika, te szczenięta skupowane bedą do sklepow. Brrrrrrrrrr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...