Jump to content
Dogomania

wybór sznaucerka


egon123

Recommended Posts

witam
moja moja znajoma chce saobie kupic sznaucerka miniaturke (psa )
prosze podpowiedzcie jakie sa dobre hodowle gdzie mozna kupic pieska wystawowoego z dobrym przydomkiem - zeby sie nie nabic w butelke ;)

i jeszcze jedno zastanawia sie jakiego wybrac czy czarno srebrny czy pieprz i sól
jak myslicie która masc jest bardzie rozpowszechniona wsród sznaucerków

a i jeszcze jedno bo dardziej podoba jej sie piesek z obcietymi uszami i ogonem - jak sedziowie patrza na wystawach na psy z obcietymi uszami i ogonem
pozdreawiam

Link to comment
Share on other sites

brrr
Jak ogólnie wiadomo jest zakaz cięcia uszu i ogonka u psów :mad:
Ci pseudo hodowcy którzy to robią to tylko dla zysku (gdyż niby łatwiej sprzedać szczenię) a psiaki cierpią i nie mają czym machać :angryy:
A co do maści to przyszły właściciel powinien wiedzieć co mu się podoba a co nie, a nie pytać obcych ludzi, bo każdy gust ma inny.

Link to comment
Share on other sites

[quote]witam
moja moja znajoma chce saobie kupic sznaucerka miniaturke (psa )
prosze podpowiedzcie jakie sa dobre hodowle gdzie mozna kupic pieska wystawowoego z dobrym przydomkiem - zeby sie nie nabic w butelke[/quote]Radzę popatrzeć. Pojechać na parę wystaw, pooglądać, porozmawiać z hodowcami.

[quote]i jeszcze jedno zastanawia sie jakiego wybrac czy czarno srebrny czy pieprz i sól
jak myslicie która masc jest bardzie rozpowszechniona wsród sznaucerków[/quote]Taki, który jej sie bardziej podoba. Co? Nie wie?

[quote]a i jeszcze jedno bo dardziej podoba jej sie piesek z obcietymi uszami i ogonem - jak sedziowie patrza na wystawach na psy z obcietymi uszami i ogonem
pozdreawiam[/quote]W polsce jest zakaz cięcia. To, że jej się podoba to pech. Mi się bardziej podoba pies bez nogi.... Więcej mówić nie będe.

Link to comment
Share on other sites

Witaj :)

Co sie tyczy kopiowania, po pierwsze - jest to nieetyczne, po drugie - mozesz miec problem z wywiezieniem takich psow do niektorych krajow.

De facto - do Szwajcarii moga Cie z nim nie wpuscic, natomiast Skandynawia szykuje sie wlasnie do wprowadzenia podobnej ustawy. Piszac ``Skandynawia``, mam na mysli Danie, Szwecje i Norwegie.
Finlandia nie zalicza sie bowiem do grona ``Wielkiej Trojcy`` i nie wiem, jakie tam obowiazuja przepisy.

Pozdrawiam serdecznie

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pastela']brrr

Ci [B]pseudo hodowcy[/B] którzy to robią to tylko dla zysku (gdyż niby łatwiej sprzedać szczenię) a psiaki cierpią i nie mają czym machać :angryy:
.[/quote]
chyba zwariowalas??????
tak sie zdarza, ze wlasnie te osoby maja najlepsze w tym kraju sznaucerki!a ty ich nazywasz pseudohodowcami!!!ja dziekuje!!!wole juz w takim razie kupic szczeniaka od tych "pseudohodowcow" i miec zajefajne zwierzatko, niz od tych wybitnych [B]CHODOFCUF[/B] co to tak mowia i zostawiaja uszi i ogon i miec cacuszko:)))a ci co licza zyski wlasnie nic nie kopiuja bo wiadomo ze trzeba isc do weta a to kosztuje i to sporo,a cena pozniej bedzie taka sama, wiec jaki jest tego sens:))

Link to comment
Share on other sites

[quote name='orsini']chyba zwariowalas??????
tak sie zdarza, ze wlasnie te osoby maja najlepsze w tym kraju sznaucerki!a ty ich nazywasz pseudohodowcami!!!ja dziekuje!!!wole juz w takim razie kupic szczeniaka od tych "pseudohodowcow" i miec zajefajne zwierzatko, niz od tych wybitnych [B]CHODOFCUF[/B] co to tak mowia i zostawiaja uszi i ogon i miec cacuszko:)))a ci co licza zyski wlasnie nic nie kopiuja bo wiadomo ze trzeba isc do weta a to kosztuje i to sporo,a cena pozniej bedzie taka sama, wiec jaki jest tego sens:))[/quote]

no nie bardzo rozumiem o kim piszesz?
Może nie jestem w temacie, możesz mnie oświecić??
ja ok. roku temu poszukiwałam pieska i zwiedziłam kilka 'hodowli' i obdzwoniłam resztę i rezultat był taki, ze tylko w 2 gdzie były pieski z metrykami były ogonki całe i w jednej bez metryk. W wiekszości ludzie ći sami obcinają ogonki, a uszy miały wszystkie szczeniaczki na szczęście całe. o warunkach higienicznych nie wypowiadam się
pozdr

Link to comment
Share on other sites

Hola !Pastele chyba faktycznie sie zagalopowalas,:shake: ciety pies,nie znaczy,zly!!osobiscie znam wiele renomowanych hodowli,gdzie ciecie jest rzecza normalna,przypominam ze zakaz w Polsce dotyczy weterynarzy,ale nie zabrania sie wystawiania cietych psow:multi: :multi: I tak wlasciwie co zlego widzicie w cieciu,bo mamy trend.......na nie ciecie:razz: Tak nawiasem mowiac,znam wiele cietych psow ktore sa eksterierowo o klase lepsze niz te nie ciete........:lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Masterton']Hola !Pastele chyba faktycznie sie zagalopowalas,:shake: ciety pies,nie znaczy,zly!!osobiscie znam wiele renomowanych hodowli,gdzie ciecie jest rzecza normalna,przypominam ze zakaz w Polsce dotyczy weterynarzy,ale nie zabrania sie wystawiania cietych psow:multi: :multi: I tak wlasciwie co zlego widzicie w cieciu,bo mamy trend.......na nie ciecie:razz: Tak nawiasem mowiac,znam wiele cietych psow ktore sa eksterierowo o klase lepsze niz te nie ciete........:lol: :lol:[/quote]

Przepraszam jak kogoś uraziłam - ja wyraziłam tylko swoje zdanie ;) jako amator machających ogonków:lol: (wcale nie twierdzę, że sznaucer bez ogonka i z ciętymi uszakami jest gorszy, czy brzydszy- każdy widzi, że cięty pies wygląda napewno bardziej efektownie ). Dla mnie piekny może być każdy pies, mój ma ogon i uszy nie cięte i jak zarośnie to ludzie biorą go za ślicznego kundelka, a ja się tylko uśmiecham :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Ja nie pisałam o renomowanych hodowlach, tylko o tych do których trafiłam na początku, a teraz już wiem, że źle trafiłam:shake: bo warunki w których były szczenięta, jak i wygląd ojca (na moje życzenie wyciągniętego z zamkniętego ciemnego kibla podwórkowego gdzie mieszkał, cały w kołtunach, kupach pod ogonem, itd...) były tragiczne.
i wszyscy twierdzą zgodnie, że obcinają ogonek bo tak łatwiej znaleźć 'nabywcę' na szcznię i dziwili się, że chcę z...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pastela']Ja nie pisałam o renomowanych hodowlach, tylko o tych do których trafiłam na początku, a teraz już wiem, że źle trafiłam:shake: bo warunki w których były szczenięta, jak i wygląd ojca (na moje życzenie wyciągniętego z zamkniętego ciemnego kibla podwórkowego gdzie mieszkał, cały w kołtunach, kupach pod ogonem, itd...) były tragiczne.
i wszyscy twierdzą zgodnie, że obcinają ogonek bo tak łatwiej znaleźć 'nabywcę' na szcznię i dziwili się, że chcę z...[/QUOTE]
Coz Pastela,swiat jest pelen paskudnych ludzi ,i przykro to stwierdzic,pseudo hodowcow,szkoda ze akurat na takich trafilas,i wydaje mi sie ze nikogo nie urazilas,masz prawo miac swoje poglady,po to wlasnie stworzone te topiki!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Żancia']Nie wiem jak Wam ale mi bardziej podobają się te cięte :/ Jakoś się lepiej prezentują...[/QUOTE]

Hm. Jakby nie było, ciąc nie wolno (a raczej nie powinno sie, bo niestety dlaej to robią) i nie trzeba się zastanawiać jak jest lepiej.

Link to comment
Share on other sites

witam
zwracam sie do Was " dogomaniacy " z prozba o pomoc w wyborze sznaucerka miniaturki

chciałbym sie dowiedziec adresy stron internetowych do dobrych hodowli sznaucerków miniaturek o masci czarno -srbrny
najlepiej z okolic wielkopolski

jestem zainteresowany zakupem pieska zapowiadającego sie wystawowo po ututułowanych rodzicach z dobrym pochodzeniem i przydomkiem

i czym sie kierowac wybierajac takliego pieska
czy lepszy jest piesek z licznego miotu czy nie ?

znalazłem jedna hodowle z poznania " alwis " co o niej sądzicie

dzieki za inf
pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Justa']Hm. Jakby nie było, ciąc nie wolno (a raczej nie powinno sie, bo niestety dlaej to robią) i nie trzeba się zastanawiać jak jest lepiej.[/quote]

Justa wiem, że wet nie powinien tego robić. Ale jest ogrom spraw w tym państwie gdzie ktoś nie powinien tego robić a i tak robi:shake: . Najczęściej nowi właściciele wiedząc o normach prawnych "życzą" sobie żeby pies był bez machacza! Mogłoby się to zmienić gdyby wszedł zakaz na ringi, ale takiego narazie nie widać...

Link to comment
Share on other sites

Raczej zawsze ,po dobrych,rodzicach:multi: ,niekoniecznie ze znanym przydomkiem,natomiast najważniejsz jest to żeby to była hodowla domowa:loveu: :loveu: w żadnym wypadku kojcowa:shake: :shake: I pytaj hodowców, o badanie w kierunku-PRA i innych chorób oczu.[FONT=Arial Black]JEST TO BARDZO WAŻNA RZECZ!!![/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Masterton']Raczej zawsze ,po dobrych,rodzicach:multi: ,niekoniecznie ze znanym przydomkiem,natomiast najważniejsz jest to żeby to była hodowla domowa:loveu: :loveu: w żadnym wypadku kojcowa:shake: :shake: I pytaj hodowców, o badanie w kierunku-PRA i innych chorób oczu.[FONT=Arial Black]JEST TO BARDZO WAŻNA RZECZ!!![/FONT][/quote]
tak????czyli Koniaczek ma zrobione testy???:o :o :o wow!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='orsini']tak????czyli Koniaczek ma zrobione testy???:o :o :o wow![/QUOTE]
Tak Orsini,ma od dawna,gdybyś dobrze czytała,pisałam na ten temat , ale nie napisałam tego po to,by zrobić na kimś wrażenie,tylko po to,aby uświadomić laika.Ponadto z tego co wiem,reproduktor którego wybrałaś,też ma zrobione te badanie,więc zachęcam Egon ,nasza koleżanka,ORSINI ,ma szczeniaczki z fajnego skojarzenia,szczególnie podoba mi się mamusia.






ż

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...