Jump to content
Dogomania

maszynki


Balbina.

Recommended Posts

  • Replies 82
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Za 40-50zł ciężko znaleźć dobre nożyczki...
Z tańszych i dość wygodnych mogę polecić -
[B]WITTE 6 CALI SERIA SILVER TOUCH - Z PLASTIKOWĄ RĄCZKĄ [/B]. Cena ok. 78-80zł.

[IMG]http://photos02.istore.pl/6493/photos/big/1290793.jpg[/IMG]

Co do maszynek... z Andisa jest dość duży wybór. Większośc jest lekka i zgrabna ;)

Link to comment
Share on other sites

450g to nie jest ciężka maszynka, z tym że to jest zapewne waga samej maszynki bez ostrza.
Moser1245 waży wiecej.

Jednak ten model nad którym myślisz ma tylko 12W mocy. To malutko...
Patrz na maszynki od 30W w górę jeżeli chcesz się nią dłużej nacieszyć ;)

Link to comment
Share on other sites

no i jestem w kropce...Mam na oku 3 maszynki
-OSTER adjust pro
-andis RADC
-andis power master MA-1
i co?Andis trochę tańszy,ma trochę więcej mocy(18)ale nie wiem czy firma jest lepsza/gorsza od oster?Moze mi ktos doświadczony poradzic???Będę wdzięczna baaardzo;)

Link to comment
Share on other sites

jestem przekonana na 95% ,że chcę andis racd.może ktoś kto się zna powiedzieć jak mu się widzi ta maszynka?Wklejam opis
mocna, silnikowa jednobiegowa maszynka z ostrzami nr 10 i 7F.

NOWOŚĆ W OFERCIE FIRMY ANDIS.
Wraz z maszynką otrzymujecie Państwo sześć nasadek dystansowych
o długościach: 1,5mm, 3mm, 6mm, 12mm, 19mm, 25mm

Standardowe wyposażenie:
- maszynka silnikowa
- ostrze 7FC ( 3,2mm ) i #10 ( 1,5mm )
- zestaw sześciu grzebieniowych nasadek dystansowych ( 1,5mm, 3mm, 6mm, 12mm, 19mm, 25mm)
- olejek do smarowania i konserwacji ostrzy
- osłona ostrza
- wygodny futerał do przechowywania i transportu sprzętu.


gdzieś(nie wiem gdzie...)wyczytałam,że ma moc 25-30v

Link to comment
Share on other sites

Z tego co się orientują - do andisa pasują też ostrza z ostera i mosera... ale sprawdź jeszcze czy akurat do tego modelu też :)

Im mniejsza moc tym mniejsza wydajność. Szybciej się nagrzewa, częsciej musisz robić przerwy bądź zmieniać ostrza, które też się nagrzewają i mogą poparzyć psa.

Link to comment
Share on other sites

Ooo, temat dla mnie. Też myślę o kupieniu maszynki ale ma mi ona służyć [B]tylko[/B] do strzyżenia uszu i ewentualnie okolic 'pupy' u yorka. Powiedzmy raz na miesiąc. Czy taka maszynka będzie wystarczająca: [url]http://www.krakvet.pl/trixie-maszynka-strzyzenia-moser-2383-p-3379.html[/url]
Wiem, że ma bardzo małą moc ale może jak na uszy wystarczy?
I jak to jest, dlaczego ona jest firmowana marką Trixie jak to jest Moser?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='barberry']Ooo, temat dla mnie. Też myślę o kupieniu maszynki ale ma mi ona służyć [B]tylko[/B] do strzyżenia uszu i ewentualnie okolic 'pupy' u yorka. Powiedzmy raz na miesiąc. Czy taka maszynka będzie wystarczająca: [url]http://www.krakvet.pl/trixie-maszynka-strzyzenia-moser-2383-p-3379.html[/url]
Wiem, że ma bardzo małą moc ale może jak na uszy wystarczy?
I jak to jest, dlaczego ona jest firmowana marką Trixie jak to jest Moser?[/QUOTE]
W przystępnej cenie jest maszynka GTS888.
Moc 30W, 2 ostrza (1 i 3mm), 4 nakladki dystansujące.

Do okolic genitaliów i uszek w sam raz ;)

Link to comment
Share on other sites

Barberry twojego pieska można ostrzyc bez maszynki , mając tylko nożyczki proste , krzywe , degażówkę i ręczne nożyce liliput.
Nożycami ręcznymi bardzo ładnie można skrócić włos z ucha , strzygąc z włosem lub pod włos , a można też degażówką .
Ja nie strzygę uszy psom maszynką elektryczną , tylko ręczną .

Link to comment
Share on other sites

a ja strzygłam nożyczkami i wyszło-ok.Wg. mnie zależy jak kto się przyłoży.Ja strzygłam dosyć długo,poprawiając,wyrównując i wyszło przyzwoicie.Acha.Zdecydowałam się już na maszynkę andis RACD.Do tego kupię nożyczki weltmeister degażówki dwustronne.Może byc?

Link to comment
Share on other sites

Degażówki obustronne zbierają malo włosa.
Jednostronne moim zdaniem są lepsze, ale to indywidualna sprawa każdego i... jego umiejętności ;)

Ps. Trzeba mieć wyjątkowo cierpliwego psa i pewną rękę do obcinania yorkowego ucha nożyczkami...Maszynką robi się to w pół minuty, później wystarczy wyrównać brzegi. Teoretycznie degażówkami też się da.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Grey']Balbina12 tu chodzi o skrócenie odpowiedniej ilości włosa i żeby nie było znać śladów cięcia , a ręcznie najlepiej nadaje się degażówka dwustronna.[/QUOTE]
To zależy co i jak chce wycieniować.
"Łapki" to mogą być nogi z całości bądź też wyrównanie samych stópek na "kocią łapkę".

Nie jest powiedziane, że pół-degażówki zostawiają ślady cięcia. Wystarczy wiedzieć co się robi i nie ciachac "na pałę" tylko stopniowo. Nawet degażówkami można porobić dziury...

Moim zdaniem degażówki są dobre do wykończenia np. głowy.
Pół-degażówkami można zrobić resztę.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...