Jump to content
Dogomania

maszynki


Balbina.

Recommended Posts

  • Replies 82
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Yorkomanka']nie wyobrażam sobie strzyżenia yorkowego ucha nożyczkami:crazyeye: przecież wtedy włosy na tych uszach będą bardzo nierówne:mad: pamiętam jak to wyglądało na moim psie kiedy jeszcze bałam się mu to robić maszynką i wyglądało OKROPNIE:mad:[/QUOTE]

Ja uszka strzygę tylko nożyczkami i wydaje mi się że nie wychodzi aż tak tragicznie ;) wiadomo że łatwiej przejechać maszynką, ale nie będę kupować maszynki do samych uszek ;) jak kiedyś będę miała strzyc całego Jazzowego wtedy kupie i wiem już nawet jaką :)

edit:
[url]http://i51.tinypic.com/2qdmn82.jpg[/url] moim zdaniem w Twoim wykonaniu uszka ładniej wyglądają :) zdecydowanie :p
nie wiem dlaczego, ale ostatnio coraz częściej widzę że fryzjerzy obcianają włos z całych uszek i nie zostawiają po bokach :roll: jak dla mnie pies wtedy wygląda conajmniej dziwnie:roll:

Link to comment
Share on other sites

ale o którą Ci fryzurę chodzi?O to pierwszą czy ostatnią?Tak , ostatnia jest za krótka ale pierwsza jest wg.mnie normalna.Nie każdy musi chcieć mieć kudlacza z kitką,ja wolę krótsze fryzurki.Pytałam się czy jest dobrze wykonana a nie czy tak się yorka strzyże...poza tym zdziwiłabym się jakbyś napisał coś pozytywnego...

Link to comment
Share on other sites

Mnie się nie podoba wykonanie groomerki... uszy jak od siekiery... mostek całkowicie wygolony (w dodatku pod włos i brzydko się odcina od szyi).
Włos na łokciach za długi i brzydko odstaje. Nie widziałam psiaka w "pozie wystawowej", więc nie wiem jak z proporcjami. Wydaje mi się jednak, że w tej fryzurce na łopatkach włos powinien być niżej "zjechany" skoro klata jest prawie goła.

Sugeruję się zamieszczonym zdjęciem więc mogę się mylić wszak telewizja i zdjęcia kłamią :lol:

Twoje wykonanie jak najbardziej ok :)
Zostawiłabym jednak troszkę dłuższe włosy przy uszach (te zachodzące z przodu na ucho), bo sa troszkę za krótkie w porównaniu do "jeżyka". Samego "jeżyka" też bym jeszcze delikatnie skróciła, żeby były lżejsze i nie robił się przedziałek.

Włosów na nosie bym nie ruszała. Im krótsze tym gorzej się układają. Tak jak zostawiłaś - łądnie opadają pod ciężarem i nie zakrywają psu oczu ;)

Pokaż jeszcze zdjęcie psiaka bokiem?

Link to comment
Share on other sites

dzięki wielkie za opinię.Jeżyka dzisiaj skróciłam i juz się ładnie utrzymuję.Z uszami-cóż,muszę dojść do ładu po dokonaniach naszej fryzjerki.Póki co,wyrównałam i czekam aż odrosną.Oczywiście masz rację-uszy są niespecjalne ale tak jak widać-pani fryzjerka je skutecznie oszpeciła na kilka miesięcy.Zdjęcia z boku nie mam ale włosków nie obcinałam bo maszynka jeszcze nie doszła...Kłaczki ma tam na ok. 2 cm.
;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[IMG]http://www.dogomania.pl/site/gallery/p/58420/[/IMG]


niestety nie udaje się mi dołączyć zdjęcia mojego psa...
mam tylko link do galerii w dogomanii

[URL]http://www.dogomania.pl/site/gallery/p/58420/[/URL]

ale był już strzyzony...teraz okazało się że mąż jest alergikeim naszego Homera nie oddamy za nic w świecie ale musze częściej go strzyc aby było mniej alergenów
a zimą będzie chodził w ubranku :) aby się nie przeziebić.
dlatego będę wdzięczna za wskazówkę :) bo wybór jest duży -a jeśli chodzi o jakośc można tylko pytać osoby które znają się na tym :)
Pozdrawiam :)
ps.sierść ma strasznie miekką,taka maskotka gęstą i długą
jak owczarek południowo rosyjski

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Balbina12']ja kupiłam maszynkę po czym stwierdziłam ,ze mój talent gromerski sięga mniej niż zero i sprzedałam...I ot,tyle było z mojego strzyżenia.Po czym umówiłam się do salonu jednocześnie ostrzegając-pies jest obrzępolony NA ZERO.Współczuję groomerce:razz:[/QUOTE]
Ło masz. Toś się długo nacieszyła :lol: ;)

Link to comment
Share on other sites

pankracy-nie byłabym taka pewna.Ja też myślałam,że tu się maszynką zjedzie,tam nożyczkami i będzie jak ta lala.Wyszła obrzępolona pokraka.Trochę się różni od mojej wizji...
agucha-no długo,nie?Ale i tak-dziękuję wszystkim za pomoc,maszynka jest fajna,aczkolwiek trzeba mieć doświadczenie,no nie da się ukryć...
;)

Link to comment
Share on other sites

Pankracy widziałem zdjęcie, pielęgnacja nie łatwa , ze względów praktycznych można strzyc, ale tylko włosem , wystarczy ostrze 9 mm. .Strzyżony krócej lub pod włos będzie brzydko wyglądał, trzeba ustalić odpowiednią fryzurę.O szczegółach możemy porozmawiać.

Link to comment
Share on other sites

Pankracy wspomniana maszynka to dla ludzi a nie dla psów , jest za słaba .Fryzura" na sznaucera" dla twojego psa nie pasuje .
Koszt maszynki z ostrzem (600 zł.) Np. Moser1245 + ostrze 9 mm. to powinno starczyć na lata .
Ja takiego psa nie strzygł bym na "sznaucera".

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...