Jump to content
Dogomania

Cudowny Pimpuś odszedł za Tęczowy Most [*] :(


Beatkaa

Recommended Posts

  • Replies 3.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

[quote name='olalolaa']

Na szybko licząc: 110 masz od Lidy + 50 od Dangos (przelane ode mnie) = 160zł
wyszło 60 u weta, za benzyne pisałaś 40, i 20 jeszcze na szczepienie ktore teraz będzie? : 60+40+20= 120
wychodzi na to ze Pimpek jest na plusie 40zł?
[/QUOTE]

Mnie wychodzi troszkę inaczej.... ;)
Poprzednio napisałam, że:

[quote name='DIF']Rozliczamy "skarpetę" Pimpka:
Wg mnie wychodzi to tak:
50 zł za krew i czyszczenie zębów (wg wetów, [U]ale tak naprawdę nie wiemy ile wyjdzie[/U])
20 zł za szczepienie (do zrobienia, jak już będzie po zębach)
40 zł transport na badanie krwi wg [URL="http://www.zumi.pl/trasa.html?loc1=Halin%C3%B3w%2C+3+maja+18&loc2=Warszawa%2C+ul.+Szaser%C3%B3w+38&byCar=1&cId1=&sId1=&cId2=&sId2="]zumi [/URL]
Czyli łącznie 110 zł.
Lida wpłaciła 210 zł. Teoretycznie zostaje w "skarpecie" 100 zł.[/QUOTE]

Ale było to obliczenie czysto teoretyczne, bo nie znaliśmy faktycznych kosztów.

Teraz, wg mnie, wygląda to tak:

Lida: 210 zł
dangos: 50 zł
Razem: 260 zł (w skarpecie)

Wydatki:
badanie krwi 10 zł (zgubiłam paragon, najprawdopodobniej wypadł z koszulki, jak pani dr. wyjmowała wyniki i nie mam:oops::shake:)
transport na badanie krwi 40 zł
czyszczenie zębów i badanie moczu 60 zł
transport 40 zł
szczepienie, jeszcze nie zrobione, bo muszę odczekać chwilkę, ale trzeba liczyć 20 zł
Łącznie: 170 zł

260 zł -170 zł = 90 zł i wg mnie tyle zostaje w skarpecie Pimpka do dowolnego rozdysponowania przez Was.
Może być odjęte od hotelu, mogę tyle dorzucić do arthrofleksu lub po prostu trzymac w skarpecie. Jak wolicie.... Uzgodnijcie to między sobą, kochane i dajcie mi znać jakoś;)

Do końca roku pewnie będę rzadziej na dogo i jakby co to podaję swoje namiary! ;) Telefony odbieram i raz dziennie odczytuję maile: 600-968-755, [email][email protected][/email]


:hand:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='olalolaa']Dif, to jesczez inaczej, przecież od Lidy miałaś 110 na badania, bo 100zł poszło na cześć hotelu w zeszłym miesiącu, dosłałam mniej (chyba 220) bo wiedziałyśmy juz że za zabieg itp itd wyjdzie duzo duzo mniej.
W takim układzie wychodzi Pimpek na minusie 10zł.[/QUOTE]

Nie doszukuj sie minusów :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='olalolaa']Dif, to jesczez inaczej, przecież od Lidy miałaś 110 na badania, bo 100zł poszło na cześć hotelu w zeszłym miesiącu, dosłałam mniej (chyba 220) bo wiedziałyśmy juz że za zabieg itp itd wyjdzie duzo duzo mniej.
W takim układzie wychodzi Pimpek na minusie 10zł.[/QUOTE]

Qrcze! Masz rację, zapomniałam o tym! :placz::oops: Rzeczywiście za hotelik wpłynęło 220 zł.

Link to comment
Share on other sites

Kochani!
Bardzo dziękujemy za życzenia i głaski dla Pimpka!
Niestety nie miałam okazji się zalogować z uwagi na ogrom pracy i nie mogłam Wam wszystkim życzyć Wesołych Świąt, ale za to mogę życzyć Szczęśliwego Nowego 2013 Roku! W końcu nam wszystkim udało się przeżyć koniec świata i jest się z czego cieszyć!:sweetCyb:

Pytałyście jak Pimpek z chodzeniem... Jest ok, nic mu nie dolega. Nawet nie kuleje a po schodach śmiga jak wiatr. Nie wiem co to był za przykurcz tych łapek.
I zastanówmy się proszę co z tą karmą. Trzeba zamówić chyba jakąś weterynaryjną, Hill's albo Royal.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='olalolaa'][B]Arthroflex w tej hurtowni kosztuje prawie 200zł..[/B] Więc najlepiej jak kupimy przez allegro. Zapłaciłam Pimpkowi hotelik. Te karmy niestety są takie drogie :([/QUOTE]

O qrcze! Ostatnio płaciłyście chyba ok. 160 zł!

Karma jest rzeczywiście droga, ale jak jej nie będzie to Pimpek może się nabawić poważnej choroby nerek. Już teraz wg wyników ma liczne te kryształy. Wyczytałam w necie, że trójfosforany amonowo-magnezowe to tzw. struwity. I właśnie pod kątem kryształów struwitowych trzeba szukać karmy.
Dodatkowo psom można podawać [URL="http://www.doz.pl/apteka/p62974-Urinal_kapsulki_60_szt"]urinal[/URL] a malibo podpowiedziała mi też [URL="http://www.doz.pl/apteka/p18386-Zuravit_kapsulki_elastyczne_60_sztuk"]żurawit[/URL]. Oba suplementy działają korzystnie na układ moczowy i zakwaszają też trochę mocz.

Link to comment
Share on other sites

160zł za arthroflex właśnie na allegro płaciliśmy.
Ja kupowałam royala i hillsa jeśli chodzi o karmy, puriny tej vet nie znam. Ceny są podobne więc chyba dużej różnicy nie ma, najlepiej dowiedzieć się weta która będzie najlepsza, weta który widział wyniki Pimpka.
Ja polecam też [URL="http://animalia.pl/produkt,8387,39,vetoquinol-ipakitine-preparat-wspomagajacy-funkcjonowanie-nerek-50g.html"]ipakitine[/URL][U][/U]. Z tym że nie wiem czy w przypadku Pimpka to wystarczy, albo coś innego bardziej by pasowało może..
Dif a czy możesz zadzwonić w tygodniu do lecznicy gdzie był Pimpek i dowiedzieć się jak powinniśmy postępować i co najlepiej mu podać?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...