Jump to content
Dogomania

23-osobowa rodzina w dramatycznej sytuacji - pilnie potrzebna pomoc!


Yv1958

Recommended Posts

  • Replies 622
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Lidzia napisala: "Iwonko mały szczeniak został zabrany z domu bo była tam policja ,były dwa szczeniaczki od tej suni , jednego zabrała ta baba i uciekła z nim a ta kruszyna została w domu .A jest za mały żeby go mieli dać na oczyszczalnie wiec trafił do mnie."

Malenstwo, musimy mu pomoc!

Link to comment
Share on other sites

Znam to przytulisko, bo razem z Yv próbowałyśmy Lidzi pomóc zmienić tam coś na lepsze. Psy przebywają w brudnych boksach, zeszłej zimy "budy" były zasypane śniegiem, woda w miskach zamarznięta, jedzenia brak. Dzięki Lidzi pieski tam dostawłay ciepłe jedzenie przynajmniej raz w tygodniu, były wyprowadzane z klatek. Szczeniak by tam nie przeżył, Lidzia ma zakaz wstępu do przytuliska, nie wiemy jak tam teraz jest, ale na pewno nie jest lepiej. Niestety, mama tego małego jest w rękach weta, który również "opiekuje" się przytuliskowymi zwierzakami. Opieka ta wygląda tak, że gdy trafił tam pies po wypadku (to było jakiś czas temu) pan G. nie przyjechał mimo telefonu od Lidzi i piesek umierał przez trzy dni, leżąc na gołym betonie - opiekunowi psa nie przyszło do głowy by sprowadzić weterynarza, a w dzień, gdy Lidzia przyjeżdżała na oczyszczalnię, mimo sprowadzenia innego weta, dla psiny było już za późno.

Link to comment
Share on other sites

Burmistrz w porozumieniu z kierownikiem oczyszczalni uznali Lidzię za niewygodną dla swoich planów, i dostała zakaz wejścia.
Dopóki siedziała cicho i tylko zajmowała się pieskami, tolerowali jej przyjazdy, a gdy zechciała poprawić warunki psów w tym miejscu, została jawnym wrogiem.
Niestety pan burmistrz ma władzę, może taki zakaz wydać, bo przytulisko nie ma prawdopodbnie nadanego statutu prawnego, a pieski tam po prostu są.
To jest temat rzeka... nie wiem, czy uda się coś zrobić dla tej suni, i czy nie będzie dla niej za późno, w tak strasznym jest stanie a co za opiekę ma, trudno powiedzieć, ale maluszek potrzebuje dom, choćby tymczasowy.

Czy ogłoszenia, o któych dziewczny piszą na watkach, są zamieszczane na portlach adopcyjnych typu przygarnij zwierzaka? Czy zamieszcza się je gdzie indziej?
Nie bardzo się w tym orientuję, czy ktoś mógłby napisać gdzie i jak to działa? Te ogłoszenia trzeba co jakiś czas ponawiać? Ogłoszenia dla Saby są przygotowywane, ale nie ma co czekać z ogłoszeniami dla obu malców, może zamiast kogoś fatygować przygotowaniem takich ogłoszeń zamieścimy je same, tylko prosiłabym o informacje.

Link to comment
Share on other sites

[IMG]http://i55.tinypic.com/2ylu5bp.jpg[/IMG]

Trzy cuda, jak tu sie nie zakochać? :loveu:


Salo, są miasta i urzędy, które te sprawy załatwiają bardzo fajnie, w przypadku Strzelna to jest taka szajka, np zakaz wejścia dla Lidzi uargumentowali troską o zwierzęta, którym Lidzia mogłaby zaszkodzić niechcąco przynosząc zatrute jedzenie. Ale pamiętam pomagałam przy adopcji takiego pieska jakiś czas temu, gdzie w UM uzyskałam bez problemu wszystkie informacje, gdzie prowadzone jest również przytulisko, a jednak wolontariusze są mile widziani, pieski nie mają może luksusów, ale mają czysto, mają zapewnione jedzenie, opiekę weterynaryjną. W Strzelnie jest pod tym względem tragedia. Maluch miał dużo szczęścia w nieszczęściu, jego mama niestety nie :-(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Yv1958'][B]Przeczytaj! Jest link do art. dot. skatowej suni![/B] Ona zostala odwieziona do weta, a maluch zostal w Strazy.[/QUOTE]
Art. jest o suni powieszonej w parku, skąd więc maluszek, bandziory też zostawiły go w parku ?
Podziwiam tę Rodzinkę, pozdrawiam - wątek poczytam i zastanowię się nad możliwością pomocy :)
Zdjęcia psiaków są powalające :iloveyou: Zwłaszcza to, na którym maluch trzyma łapkę na nosie mamuśki :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='waldi481']Zaznaczam
E/W[/QUOTE]

Witam serdecznie Waldi! Ogromnie sie ciesze, ze zajrzales do nas i mam nadzieje, ze juz nas nie opuscisz[url=http://www.picturesanimations.com/dogs][img]http://www.picturesanimations.com/d/dogs/0271.gif[/img][/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='elik']Art. jest o suni powieszonej w parku, skąd więc maluszek, bandziory też zostawiły go w parku ?
Podziwiam tę Rodzinkę, pozdrawiam - wątek poczytam i zastanowię się nad możliwością pomocy :)
Zdjęcia psiaków są powalające :iloveyou: Zwłaszcza to, na którym maluch trzyma łapkę na nosie mamuśki :loveu:[/QUOTE]

Policja weszla do mieszkania, gdzie mieszkala kobieta, ktora brala udzial w zlikwidowania suczki. U niej znaleziona maluszka.
Byl jeszcze jeden, ale ta kobieta z nim uciekla.

Lidzia zadzwonila do Strazy Miejskiej i tam powiedzieli jej, ze skatowna sunia jest w lecznicy, a maluch u nich i bede musieli oddac go do "Przytuliska" /na oczyszczalni sciekow/. Lidzia zna, jakie sa warunki w tym pseudo Przytulisku i dlatego powiedziala, zeby jej malucha przywiezli. Napisala mi: "bedziemy mu szukac domku na Dogo"[B] NO I SZUKAMY!!![/B]
Ciezko! Ja sie juz zaczelam modlic [URL="http://www.picturesanimations.com/angels"][IMG]http://www.picturesanimations.com/a/angels/104.gif[/IMG][/URL]
Dlatego zwracam sie z goraca prosba o pomoc w znalezieniu domku!
On ma 1 miesiac.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Yv1958']Policja weszla do mieszkania, gdzie mieszkala kobieta, ...[/QUOTE]
Zasługują na to samo, co zrobili suni, a potem cela :angryy:
Podpisałam petycję w tej sprawie.


[quote name='Yv1958']...Dlatego zwracam sie z goraca prosba o pomoc w znalezieniu domku! On ma 1 miesiac.[/QUOTE]
Bidula. Mam obecnie dwa maluszki na tymczasie, a własnych 3. Żałuję ale nie mogę pomóc :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='salo']Nie oddawajcie tego pieska to tego "schroniska" . CatAngel robi te ogłoszenia ?[/QUOTE]

Na Oczyszczalnie szczeniak na pewno nie pójdzie, będzie u Lidzi, dopóki nie znajdzie się dom, ewentualnie dt.

O ogłoszeniach nic jeszcze nie wiemy, catangel nie odpisała jeszcze, niedawno napisała tylko Yv, że jak będą gotowe, to linki przysle do mnie na maila. Czekamy.

Link to comment
Share on other sites

Guest Elżbieta481

[quote name='salo']Waldi481 - to zwierzątko w Twoim avatarze to świnka morska ? :D

Ja jestem już u siebie we wsi, spróbuję żer dla psów/kotów skombinować za małe pieniądze.
Pozdr.[/QUOTE]
-------------
Tak to nasz ukochany Nie żyjący już Antoś.
E/W

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...