Jump to content
Dogomania

szata Onka


Nadia86

Recommended Posts

[quote name='saJo'] Ja bym wyczesaa teraz [/quote]
Też jestem za wyczesaniem go teraz( takim "raz a dobrze"- wyszczotkuj wszystko:evil_lol:), tym bardziej że temperatury na zewnątrz znów niskie, więc powinny nową sierść zmobilizować.Swojej zadek oskubałam 2 tyg. temu i już można zauważyć wystające "czubki" nowej okrywy. A "doustnie" to może gammolen?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 93
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='ayshe']monisia:co ty robisz jeszcze w domu?masz zakwasy po wcozrajszej pracy na drivie?:diabloti:[/quote]
ja??? zakwasy????zawkasów niet, ale respirator był w uzyciu ))) z lekka siem osunełam na wyrko....obok padłej niuniusi.
co do kłaków to moje koty tez zaczeły zrzucac futro.... wszystko u mnie w domu fruwa po kątach. powinnam dwa razy dziennie odkurzac.... masakra

Link to comment
Share on other sites

dorplant
Ale co ty chcesz na wzmocnienie martwego wlosa? :roll: martwego nikt i nic nie wskrzesi :lol: (noooooo byly pewne wyjatki, ale oni raczej nie zajmuja sie psim wlosem ;)) Moim zdaniem najwieksze szanse masz wyczesujac psa na maksa i jakas odzywke, ja uzywam roboran, bo tani ;) a skuteczny jak na moje potrzeby.

Link to comment
Share on other sites

roboran[sie powtorze]bardzo dobry jest...od wiekow zreszta...naprawde dobra rzecz.jak masz wystawe za miesiac dorplant to juz po ptokach a wyczesz go starannie bo troche sie ruszy nowa siersciucha.nie martw sie nei tylko twoj lysy bedzie.chyba ze na super glue reszta siedzi i wkleja:evil_lol:.
monisieczka-ale dizsiaj nie spapralas tego co wczoraj zrobilas i to sie chwali.:cool3:

Link to comment
Share on other sites

Nie czyałam calego wąku- możecie mnie zkrzyczec:diabloti:
Ale zasanawiam się nad ym dlaczego moja sucz. na grzbiecie ma siwe (o nazywa się czaprak?) a jej bracieszek jak był mały aki sam jak ona a większy niedźwiedź i siwego nie ma. I jak parzę na większość suk Onków to mają takie siwe na grzebiecie a u psów rzadziej. I chcę powiedzieć, ze jakby na jesień/zimę ma tego więcej a na wiosnę jej to jakby ginie i z siwego przechodzi ciemny brąz i czarny.:cool3:

Link to comment
Share on other sites

Ja poprzedniemu ON to cały czas siemię lniane(zmielone) zapodawałam i jak się odkudłaczał, a wyglądał przy tym jak owca w trakcie strzyżenia,to musowo czesanie było bo to pies domowy.Po takim czesanku to miał jej troszku mniej ale nigdy nie wyglądał jak podskubany.Poza tym,kończenie czesania taką miękką szczotką do ubrań,fajnie mu się sierciucha błyszczała i brud się nie imał.
Hamraty to ubogi w puch w porównaniu z Doxem jest i odnoszę wrażenie ze kłaczak po kłaczatych,to ma mniej tego podszerstka

Link to comment
Share on other sites

kojcowa belka wyrzucila całą siersc w tydzien, domowy źaba zrobil to samo tylko w 2 tygodnie .takze jest nadzieja dorplant ze większosc onków na łysego na tą wystawe zawita . :evil_lol:


mam nowy patent na czesanie ,a zwlaszcza zabieranie podszerstka u wybitnei twardowłosego źaby , zwykły ludzki grzebien , taki jak do tapirowania chyba z co drugim zebem krotszym ,rewelacja po prostu.

Link to comment
Share on other sites

Kurczę, zawsze mi się wydawało, że długowłochy po onach mają mniej podszerstka, niż te po donach :hmmmm:

[B]Mch[/B], a ten grzebień to gęsty, rzadki? W życiu sobie włosów nie tapirowałam :lol: Wstawiłabyś fotkę, może dla Bugajskiego by się nadał. Bo właśnie linieje, burek jeden :mad:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asher']Kurczę, zawsze mi się wydawało, że długowłochy po onach mają mniej podszerstka, niż te po donach :hmmmm: [/quote]
No właśnie odnoszę wrażenie że te po ON,mają sierściuchę pierwyj sort,jeśli chodzi o podszerstek,natomiast jak zaczęłam obserwację bo mnie to zaintrygowało,to zauważyłam że,portki są ok,znaczy futro jest,kita-Ok,natomiast problem zaczyna sie na grzbiecie,można się bezproblemowo do skóry dokopać,oczywiście u DON po DON.Matka mojego(rodowód FCI) jest taka raczej mało kłaczata ,ale klasyfikowana jako DON,i siersciuchę ma rewelka,bez względu na porę roku
wstawiam fotę gdzie widać że raczej mało kłaczata ale za bardzo aby byc hodowlana dla FCI
[IMG]http://img259.imageshack.us/img259/5765/bonanowexu9.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nanami']Moja to non stop sie kłaczy, ale teraz to juz przegiecie :roll: :diabloti:[/quote]
Ja to swojego gnojka uczesze codziennie i jeszcze jak odkurzacz rady nie daje,na dywanikach,to wspomagam sie szczota ryżową.Przy poprzednim ON-ie padły mi trzy odkurzacze.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lisica']Ja to swojego gnojka uczesze codziennie i jeszcze jak odkurzacz rady nie daje,na dywanikach,to wspomagam sie szczota ryżową.Przy poprzednim ON-ie padły mi trzy odkurzacze.[/quote]

[quote name='asher']Ja wyciągam z odkurzacza szczotkę i zasuwam po dywanie samą rurą - na kolanach :diabloti:[/quote]

a ja kupilam sobie turboszczotke :cool1:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asher']
[B]Mch[/B], a ten grzebień to gęsty, rzadki? W życiu sobie włosów nie tapirowałam :lol: Wstawiłabyś fotkę, może dla Bugajskiego by się nadał. Bo właśnie linieje, burek jeden :mad:[/quote]

juz znalazlam , jednak nie krótsze niektóe zeby ale z takim jeżykiem jakby
[IMG]http://www.e-hairstyle.eu/images/0061.jpg[/IMG]

kosztowal z 9 zł w sklepie , a zaczelo sie od tego ze źaba namietnie przygląda sie moim porannym oblucjom, wiec a to czasem nosek mu przypudruje , a to czarną kropke na nosie kredką zrobie , i jak namiętnie chcial tez przyjrzec sie grzebieniowi z żartem mówię : o bracie , tak chcesz, to ja cie zaraz wyczesze i okazalo sie ze az ciezko bylo wyjąc grzebien tyle podszerstka zebralo.
tyle ze zaznaczam źaba ma wlos twardy i krótki . grzebien rewelacyjnie sprawdzil sie szczególnie na bioderkach .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mch']a to czasem nosek mu przypudruje , a to czarną kropke na nosie kredką zrobie[/quote]
Drag queen z niego robisz? :crazyeye::evil_lol:

[quote]tyle ze zaznaczam źaba ma wlos twardy i krótki . grzebien rewelacyjnie sprawdzil sie szczególnie na bioderkach .[/quote]
Bugajski ma krótkie kudły, ale miękkie. Kiedyś, w przypływie rozpaczy kupiłam jakiś zwykły grzebień, który w ogóle się nie prawdził, niestety. Muszę sprawdzić, czy podobny do tego, a jak nie, to chyba zainwestuję :razz:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...