Jump to content
Dogomania

waga i wzrost yorka


Wind

Recommended Posts

[quote name='naweelitka']
ale to nic nie daje, przez 2 miesiące kiedy jest u nas urosła 25 dag :([/QUOTE]
Ale co ty chcesz osiągnąć? Waga 1,5kg jest normalną dla tych psów. To że masz psa który waży 3kg to znaczy że trzeba zwiększać dawkę pokarmu żeby tylko dobić do 3kg. Nie rozumię...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

[quote name='rufus295']Ale co ty chcesz osiągnąć? Waga 1,5kg jest normalną dla tych psów. To że masz psa który waży 3kg to znaczy że trzeba zwiększać dawkę pokarmu żeby tylko dobić do 3kg. Nie rozumię...[/QUOTE]
Nie jest to normalna waga bo nie mieści się w opisie rasy, może chciałeś powiedzieć inaczej że jest to niestety często spotykana wada. Słuchaj naweelitka pieski do drugiego roku nabierają jeszcze masy mięśniowej, choć już nie rosną zazwyczaj przybywają na wadze i dostają muskulatury. Moja Inka mając 4 miesiące ważyła 1500 a póżniej strasznie wolno przybierała, ale uzyskała wagę 2150. Trafiło ci się takie chucherko i nic nie poradzisz na siłe nie ma co tłuczyć,jedynie można obserwować i jak jest maluch chudy dawać mu karme wysokoenergetyczną ,ale też kontrolowac to by nie przedobrzyć;).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tigrunia']No niestety - trafiła Ci się kruszyna ;) Mam ten sam problem :angryy: Moja w 6 m-cu już osiągnęła swoją ostateczną wagę - 1,7 kg :shake:[/QUOTE]

No własnie, jest to mały problem, ale przyzwyczajamy się do jej gabarytów :) Nie zamienilibyśmy jej na żadną inną mimo wszystko :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ladyyork']Nie jest to normalna waga bo nie mieści się w opisie rasy, może chciałeś powiedzieć inaczej że jest to niestety często spotykana wada. Słuchaj naweelitka pieski do drugiego roku nabierają jeszcze masy mięśniowej, choć już nie rosną zazwyczaj przybywają na wadze i dostają muskulatury. Moja Inka mając 4 miesiące ważyła 1500 a póżniej strasznie wolno przybierała, ale uzyskała wagę 2150. Trafiło ci się takie chucherko i nic nie poradzisz na siłe nie ma co tłuczyć,jedynie można obserwować i jak jest maluch chudy dawać mu karme wysokoenergetyczną ,ale też kontrolowac to by nie przedobrzyć;).[/QUOTE]

Nie tuczymy jej, nie chcemy, aby była małym tłuściochem :) Jedyne co, to dajemy trochę więcej niż zalecał hodowca, bo wg mnie i lekarza była zbyt chuda kiedy ją kupilismy, miała mocno wyczuwalny kręgosłup... Teraz juz troszkę nabrała masy i ma odpowiednia budowę jak na swoje gabaryty.

Pocieszyłaś mnie tym, że Twoja sunia przekroczyła 2 kg, mam nadzieję, że nasza też dobije do tej masy. :-*


Przepraszam, za powtórzenie kilka postów wyżej, ale przez chwilę nie wyświetlały się moje komentarze i napisałam dwa razy to samo tylko obrane inaczej w słowa :-p

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...

[quote name='pooleczka']Moja suczka ma 13 tygodni i wazy ok 800gram.

Troche mnie to martwi, gdy miala 10 tyg wazyla 600g, urosla tylko 20g przez te 3 tyg.
Przekroczy chociaz 2 kg?

Z gory dziekuje za odpowiedzi Kobietki[/QUOTE]
Nie liczyłabym na to :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aga&Dakar']Moj Dakar wazy 2,5 kg. Jeszcze dopisze, ze jak zmierzylam go w klebie (choc nie dokladnie, bo sie ruszal) to ma prawie 23cm. Czy to nie za duzo?[/QUOTE]

Troche mnie to dziwi mój pies też ma 23 cm w kłębie i nie całe 2kg a co patrze na wage pieska o podobnym wzroście to waży więcej od mojego

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...