Jump to content
Dogomania

waga i wzrost yorka


Wind

Recommended Posts

[quote name='ladyyork']Co:crazyeye: czy ten wet na głowe upadł:angryy:. Podcinanie uszu psom jest karalne, wystarczy że będziesz goliła psu uszka od wewnątrz i zewnątrz ,podawała wapno lub taki preparat z siarczanem chondroityny oraz trza kleić uszka. Podawaj też wszystkie smakołyki bielone wapnem. Jeżeli szczenie ma choć najmniejszą tendencje do stania uszek to staną przy takiej pomocy, a jezeli nie to poco szczenie krzywdzić dla swojego widzimisie:confused:[/QUOTE]


:crazyeye::crazyeye::crazyeye::crazyeye::crazyeye:

O Matko Boska ! Źle mnie zrozumiałaś.. Mi nie chodziło o podcinanie uszu tylko włosów na uszach !!! Jeśli miałbym wybierać między krzywdą psa a tym czy stoją mu uszy czy nie no to chyba wiadomo co bym wybrał..
Jedno ucho już w połowie stoi.. Podaje jej wapno.. I w poniedziałek owinę ją w ręczniczek i sam troszkę podetnę włosy na uszach .. :p
Aha.. i jestem płci męskiej :P

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

[quote name='matiz91']:crazyeye::crazyeye::crazyeye::crazyeye::crazyeye:

Aha.. i jestem płci męskiej :P

Pozdrawiam[/QUOTE]
Oj przepraszam:oops:, a z uszkami idz do fryzjera niech maszynką wygoli z obu stron. Grosze zapłacisz , a to będzie najlepsze;),w każdym bądz razie lepsze niż podcinanie samemu:lol: i dające lepsze i szybsze efekty.

Link to comment
Share on other sites

Nie obraź się chłopie ,ale nie najlepiej ci to wyszło,weź jeszcze obetnij włoski po kształcie ucha tak by 1/3 cześć ucha od góry nie miałą włosów ,ani wewnątrz ,ani zewnąt, ani po bokach( wtedy utwoży taki trujkąt;)
[IMG]http://i527.photobucket.com/albums/cc354/fretki-yorki/ucho.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Yorkomanka']Mój oduś ma 5,5 miecha 23cm w kłębie i 1,800kg
[B]ladyyork[/B] uszy w moim wykonaniu nie wyglądają lepiej:evil_lol: jedno jest mniej więcej trójkątne ale drugie okrągłe:evil_lol: nie muszę cyba mówić że oba są krzywe:cool1:[/QUOTE]
No cóż wszystkiego się trza nauczyć i do wprawy w tym czymś dojść:lol:, ja jestem mondrala :evil_lol:bo robie to na co dzień (jestem gromerem:eviltong:), ale ten co nie robi tego ma prawo żle zrobić;) ,ja próbuje tylko pomóc.

Link to comment
Share on other sites

Hmm .. Wiem, że mi nie wyszło :D
Ale ona tak się wierciła i złościła, że nie zdążyłem wszystkiego zrobić a nie chciałem jej już dalej męczyć.. Niech ma jak ma.. Musi poczekać na wizytę u fryzjera ! :P Ale jedno uszko już stoi.. ( ładniej to wygląda niż na zdjęciu co wcześniej dałem :cool3: )

Link to comment
Share on other sites

Tak jak już Ci pisała Princess_York, różne są szczeniaki.
U mnie Bodzik ma 6msc i waży około 1kg, a Inka ma 3msc i jej waga to też około 1kg.
Która jest prawidłowa?
Mi weterynarz powiedział, że trzeba czuć u psa kostki, ocywiście nie może to być jakaś chudzina. Hodowczyni Bondzika stwierdziła, że szczeniak może być grubszy. A inny wet stwierdził, że lepiej aby szczeniak nie był gruby bo potem będzie mu ciężko z nadwagą.....
Wg mnie musisz sama ocenić czy szczeniak wygląda zdrowo i czy nie jest za chudy.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='Dog&york']Wow to moja dama będzie chyba spora ?
7 tyg i 85 dkg[/QUOTE]

Moja Inka wg weta urodziła się malutką drobinką i na początku właścicielka nie chciała jej sprzedać. A jak się dowiedziałam, ze ta drobinka waży w wieku 8tyg jakieś 800gram to mi się nie wydawała drobinką. Jakoś Inka nie rośnie, teraz ma 3msc a przybrała do (jak dobrze pamiętam) 980gr. Więc wydaje mi się, że więcej jak 2,5kg nie będzie ważyla Ina.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sonia.']witam po raz pierwszy
moja Sonia ma 9tyg a jej obecna waga to 700g
jak sądzicie jaką wagę może osiągnąć?
pozdr[/QUOTE]

Nikt Ci Soniu nie odpowiedział, więc ja spróbuję. Jeśli się mylę, to mnie poprawcie, znawcą nie jestem. Wet powiedział mi, że wagę 8tyg. szczenięcia mnoży się przez 3 i wychodzi (mniej- więcej) waga ostateczna. Z moich obliczeń wychodzi 2,00-2,100 kg. U mojego psa to się sprawdziło...:eviltong:

Link to comment
Share on other sites

Mój Pixel ma 4 miesiące, oto jego wymiary:
wysokość: 19cm
długość: ok.23 cm(nie wiem czy dokładnie tyle bo się wierci;)
waga: 1650g

Jak myślicie, jaką wagę osiągnie? Wcześniej rósł jak na drożdżach, aż się wystraszyłam, że będzie dużo ponad wzorzec, teraz znów się martwię, żeby nie był za mały bo przez miesiąc przytył tylko 300g, a od zeszłego tygodnia waga w ogóle nie uległa zmianie. Pozdrawiamy ;)

Link to comment
Share on other sites

Wzorzec yorka podaje tylko górny wymiar wagi ~3,2kg. Znaczy to tyle, że przedstawiciele tej rasy nie powinni przekraczać tej granicy. Ale rzeczywistość jest trochę bardziej skomplikowana. Spotyka się osobniki dorosłe poniżej 1kg (była dawniej taka moda na miniaturyzację rasy co spowodowało szereg wad u yorków), a w górę nawet powyżej 6kg. Część z tych 6kg osobników dziedziczy wagę po rodzicach i ich przodkach, ale znacznie częściej jest to związane z przekarmianiem psa. Duży procent właścicieli nie potrafi odmówić swoim pupilom lepszych kawałków ze swojego talerza. Efekty widzimy na spacerach.
Ale wzorzec nie zawsze był taki sam. Ten obecnie obowiązujący to już chyba piaty z kolei.
Pierwszy pies zarejestrowany jako york ważył ponad 7kg. Na początku XX wieku yorki dochodziły do podobno 13kg by w czasie obydwu wojen światowych zejść do wagi obecnie uznawanej za wzorzec czyli około 3,2kg.
Teoretycznie im większy york tym mniej ma wad dotyczących jego zdrowia. Ale nie byłby wtedy taki słodki i kochany (małe jest piękne).
Dla mnie osobiście optymalna waga yorka powinna zawierać się w okolicach 2,7-3,0kg.

Link to comment
Share on other sites

mam do Was pytanie, które nam (mi mężowi nie daje spokoju). Kupiliśmy suczkę, która ma niedługo skończy pół roku i waży 1,5 kg. Zależało nam bardzo na piesku, który osiądnie wagę ok 3 kg, ale obawiamy się, że to niestety niemożliwe. mamy już jedną dorosłą sunię, waży między 3 kg, a 3,20 w zależności od pory roku i uważamy jest idalna.
Pytam osoby, które znają się za rzeczy, a jest tu takich dużo - śledzę forum :)

Jeśli chodzi o odżywianie to dostaje więcej niż zalecał hodowca + ciastka dla juniorów, ale to nic nie daje, przez 2 miesiące kiedy jest u nas urosła 25 dag :(

Link to comment
Share on other sites

Karmiąc psa ciastkami i innymi łakociami, z pewnością dojdziesz do 3kg a może i 5... Tylko nie pisz później co robić, bo pies ma chore stawy, cukrzycę itp itd. To jest żywy organizm i ma zapisane co nieco w genach i tego nie zmienisz, a tylko zaszkodzisz psu. Nie jestem wróżką, ale przy normalnym odżywianiu, 3kg raczej nie osiągnie. Moja Melka za tydzień będzie miała 6 miesięcy, i teraz waży 2,8kg i myślę że ona właśnie będzie miała około 3,3 ale Wasz piesek jest poprosu mniejszy, tak jak i ludzie są wyżsi i niżsi. Nie zmienia to faktu że wszystkie są superowe!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rufus295']Karmiąc psa ciastkami i innymi łakociami, z pewnością dojdziesz do 3kg a może i 5... Tylko nie pisz później co robić, bo pies ma chore stawy, cukrzycę itp itd. To jest żywy organizm i ma zapisane co nieco w genach i tego nie zmienisz, a tylko zaszkodzisz psu. Nie jestem wróżką, ale przy normalnym odżywianiu, 3kg raczej nie osiągnie. Moja Melka za tydzień będzie miała 6 miesięcy, i teraz waży 2,8kg i myślę że ona właśnie będzie miała około 3,3 ale Wasz piesek jest poprosu mniejszy, tak jak i ludzie są wyżsi i niżsi. Nie zmienia to faktu że wszystkie są superowe![/QUOTE]

A gdzie ja napisałam, że karmię psa łakociami? Cistkami z cukrem, przenaczonymi dla ludzi? Musiałabym być nieodpowiedzialną osobą, a bez wątpienia taką nie jestem.
To może wytłumaczę niezrozumiałą dla Ciebie częśc mojej wypowiedzi:
Ciastka dla juniora - to oznacza karma uzupełniająca dla piesków do 12 miesiąca życia, zawierająca wapń i witaminy, moja suczka dostaje jedno dziennie :)
Proponuję następnym razem czytać ze zrozumieniem :)

Pozdrawiam Ciebie i Melkę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='naweelitka']mam do Was pytanie, które nam (mi mężowi nie daje spokoju). Kupiliśmy suczkę, która ma niedługo skończy pół roku i waży 1,5 kg. Zależało nam bardzo na piesku, który osiądnie wagę ok 3 kg, ale obawiamy się, że to niestety niemożliwe. mamy już jedną dorosłą sunię, waży między 3 kg, a 3,20 w zależności od pory roku i uważamy jest idalna.
Pytam osoby, które znają się za rzeczy, a jest tu takich dużo - śledzę forum :)
No niestety - trafiła Ci się chudzina
Jeśli chodzi o odżywianie to dostaje więcej niż zalecał hodowca + ciastka dla juniorów, ale to nic nie daje, przez 2 miesiące kiedy jest u nas urosła 25 dag :([/QUOTE]
No niestety - trafiła Ci się kruszyna ;) Mam ten sam problem :angryy: Moja w 6 m-cu już osiągnęła swoją ostateczną wagę - 1,7 kg :shake:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...